Polsko – Faerské ostrovy 32:28 (kon.) | Bosna a Hercegovina – Gruzie 19:22 (kon.) | Česko – Řecko cz 29:20 (kon.)
Norsko – Slovinsko 27:28 (kon.) | Švédsko – Nizozemsko 29:28 (kon.) | Dánsko – Portugalsko 37:27 (kon.)
Česko
29:20 (15:8)
Řecko
Pondělí 15.01.2024, 18:00Mistrovství Evropy mužů • Skupina F

Cenu pro nejlepšího hráče utkání obdržel Tomáš Mrkva. (19:32:14)

Česko – Řecko 29:20 (15:8)
    Nejvíce branek: Štěrba 7/1, Solák 4, Kašpárek 3 – Kederis 5, Boskos 4, Toskas 3. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 3:5.

Je konec! Česká reprezentace nakonec zvládla alespoň poslední vystoupení na turnaji a poráží Řecko 29:20. Za vítězstvím Češi vykročili už v průběhu prvního poločasu, který ovládli výsledkem 15:8. Ve druhém poločase náskok dokonce vyšplhal přes deset branek, ale v závěru Řekové dokázali trestat mezírky v české obraně a snížili. Přesto nemůžou být Češi s výsledkem turnaje spokojení, jelikož nedokázali postoupit ze základní skupiny.

Konec zápasu. (29:20)
    60
    Poslední slovo si vzal Stanislav Kašpárek, který napsal gólovou tečku za vystoupením českého týmu na turnaji. (29:20)
    60
    Kederis se dostal do brejku a vstřelil dvacátou branku Řecka. (28:20)
    60
    Tziras sedmimetrový hod proměnil ránou pod horní tyč. (28:19)

59
    V závěru po faulu Trkovského přijde ještě jedna sedmička pro Řecko. (28:18)

59
    Oddechový čas pro tým Řecko. (28:18)
    58
    Michailidis dostal přihrávku za obránce a prudkou ránou snížil na rozdíl deseti branek. (28:18)
    58
    Gól vstřelil tým Česko (Jonáš Patzel). (28:17)
    57
    V závěru už se hraje mnohem uvolněnější duel. Toskas si našel mezírku mezi obránci a prosadil se. (27:17)
    56
    Po delší době se z pravého křídla prosadil Jakub Štěrba. Celkově má dnes na kontě sedm branek. (27:16)
    56
    Kederis se skvěle uvolnil a technickou ránou obstřelil Jana Hrdličku. (26:16)
    55
    Z dobré pozice se prosadil Kašpárek střelou na zadní tyč. (26:15)

54
    Kašpárek si našel střeleckou pozici, ale jeho dělovku řecký brankář efektně vyškrábl. (25:15)

54
    Oddechový čas pro tým Česko. (25:15)
    53
    Michailidis se otočil na hranici brankoviště a poprvé v utkání se zapsal mezi střelce. (25:15)

53
    Štěpán Zeman se dnes rovněž zapisuje mezi potrestané hráče. (25:14)

53
    Zraněný Havran se drží za tříslo a odchází na střídačku. Turnaj pro něj podle všeho skončil. (25:14)

51
    Řecký brankář zkoušel trefit odkrytou branku přes celé hřiště, ale zhruba o metr minul. (25:14)

50
    Solák navíc vyfasoval dvouminutový trest. (25:14)
    50
    Řekové nyní zažívají ofenzivně nejlepší pasáž utkání. Boskos se prosadil i v pádu po zákroku Soláka. (25:14)
    49
    Další rychlý protiútok Řecka sehrál až k dalšímu gólu Boskos. (25:13)
    49
    Boskok se uvolnil a snížil na rozdíl třinácti branek. (25:12)
    48
    Do následného brejku se dostal Piroch, který se trefil mezi nohy soupeře. (25:11)

48
    Tomáš Mrkva znovu zasáhl nohou! Nádherný reflexivní zásah. (24:11)
    47
    Matěj Klíma tentokrát nepřemýšlel a nekompromisně přes clonu rozvlnil síť. (24:11)
    45
    Kederis si počkal na sehrávku na levé křídlo a překonal Mrkvu střelou pod břevno. (23:11)
    44
    Klíma vystihl pomalou přihrávku a bez problémů z úniku zakončil do prázdné branky. (23:10)
    44
    Lukáš Mořkovský si naběhl do zakončení a dělovkou pod břevno zapsal svou premiérovou branku na turnaji. (22:10)

43
    Další zákrok Tomáše Mrkvy. Český brankář po delší době zasáhl nohou. (21:10)
    42
    Trkovský dostal prostor na křídle a přidal svou třetí branku v dnešním duelu. (21:10)

42
    Papadionysiou za předchozí zákrok nakonec vyfasoval dvouminutový trest. (20:10)

42
    Při snaze o zakončení byl ve výskoku přistrčen Vojtěch Patzel. Sudí se jdou podívat na video. (20:10)
    41
    Papadionysiou získal odražený míč a pohotovou ránou vstřelil desátou branku Řecka. (20:10)

40
    Oddechový čas pro tým Řecko. (20:9)
    40. Zákrok Tomáše Mrkvy

40
    Řekové se dostali do protiútoku, ale Arampatzise opět vychytal fantastický Mrkva. (20:9)

39
    Mrkva nechal trup u přední tyče a vytáhl vynikající zákrok. Český gólmam si dnešní duel užívá. (20:9)

39
    Jakub Štěrba se znovu uvolnil z pravého křídla, jenže tentokrát nezakroutil svou střelu k zadní tyči. (20:9)
    37. Matěj HAVRAN - 20:9
    37
    Střelou do prázdné řecké branky se prosadil Havran. (20:9)
    37
    Vít Reichl si zpracoval krátkou přihrávku a pohotově překonal řeckého brankáře. (19:9)

36
    Dvě minuty za držení za dres vyfasoval Papadionysiou. (18:9)
    35
    Ale i Jakub Štěrba pokračuje ve výborném výkonu z prvního poločasu. (18:9)
    34
    Kederis po rychlém brejku propálil Mrkvu mezi nohy. (17:9)
    34
    Gól vstřelil tým Česko (Vít Reichl). (17:8)

34
    Další zákrok Tomáše Mrkvy proti střele z velké vzdálenosti. Na opačné straně Solák minul zadní tyč. (16:8)

32
    Výbornou práci odvedl také Jakub Štěrba, který pomalou přihrávku srazil mimo hrací plochu. (16:8)
    31
    Trkovský vystihl nepřesnou přihrávku, dostal se do úniku a krásně zakončil. (16:8)

31
    Řekové obstarali výhoz do druhého poločasu dnešního souboje. První útok ale skončil zákrokem Tomáše Mrkvy. (15:8)

31
    Začal druhý poločas. (15:8)

První poločas končí! Český tým má za sebou dosud nejpovedenější poločas na evropském šampionátu. Češi hned v úvodu předvedli vyšší efektivitu v útoku. Jakub Štěrba během první půle pětkrát propálil brankáře, čtyři branky přidal Dominik Solák. Několik výborných zákroků navíc přidal Tomáš Mrkva. Výsledkem je poločasové vedení českého týmu 15:8.

30
    První poločas skončil. (15:8)
    30
    V posledních sekundách prvního poločasu ještě propálil brankáře Dominik Solák. (15:8)

30
    Oddechový čas pro tým Česko. (14:8)
    30
    Kederis si dokázal zpracovat těžkou přihrávku na křídlo a následně překonal Tomáše Mrkvu. (14:8)

29
    V závěru poločasu ještě přichází vyloučení na české straně. Trest vyfasoval Kašpárek. (14:7)
    29
    Solák vypálil přes řecký dvojblok a jeho tečovaná rána zapadla do protipohybu brankáře. (14:7)
    28
    Stanislav Kašpárek dostal prostor a levačkou nekompromisně napálil míč do dolní části branky. (13:7)
    27. Štěrbův skvělý návrat

27
    Skvělý návrat Jakuba Štěrby, který fantastickou rybičkou zastavil protiútok Řecka. (12:7)

26
    Mrkva tentokrát zasáhl kuriózně hrudí a ještě si vylepšil skvělé statistiky. (12:7)

25
    Oddechový čas pro tým Řecko. (12:7)
    25
    Štěrba přesnou střelou zakončil další rychlý protiútok české reprezentace. (12:7)

24
    Řekové chtěli přenést hru prudkou přihrávkou na levé křídlo, kterou si křídelník nedokázal zpracovat. (11:7)

23
    Toskasovu ránu sice Mrkva dokázal vyrazit, ale po hvizdu sudího zůstanou u míče Řekové. (11:7)

22
    Vyloučení pro tým Řecko (Nikolaos Passias). (11:7)
    22
    Vojtěch Patzel na opačné straně navýšil vedení střelou o tyč. (11:7)
    22
    Boskos výborně načasoval náběh po levém křídle a dělovkou snížil. (10:7)
    21
    Jonáš Patzel se pověsil do vzduchu a zapsal desátou branku českého týmu. (10:6)

21
    Mrkva navíc podržel český tým proti zakončení z pravého křídla. (9:6)
    20
    Právě Jakub Štěrba přetavil v další branku samostatný únik. Skvělá pasáž českého týmu. (9:6)
    20
    Jakub Štěrba proměnil sedmičku nekompromisní ránou do horního rohu. (8:6)

20
    Jonáš Patzel se tlačil do zakončení a vybojoval pro český celek první sedmimetrový hod. (7:6)
    19
    Liapis dostal přihrávku do volného prostoru a snížil na rozdíl jediné branky. (7:6)
    18
    Savvas na opačné straně z rychlého protiútoku snížil na rozdíl dvou branek. (7:5)

18
    Další ofenzivní akce českého týmu skončila odpískaným přešlapem. (7:4)

17
    Řekové nyní zvolili poklidnější kombinaci. Zeman necouval a nedovolil soupeři zakončit. (7:4)

15
    Klíma byl výborně pokryt řeckou defenzivou a přihrávkou za sebe nikoho v červeném nenašel. Češi ale zůstanou na míči. (7:4)
    14
    Trkovský se na křídle otočil kolem obránce a dokázal propálit brankáře. (7:4)
    14
    Arrampatzis vzápětí naopak z pravého křídla snížil. (6:4)

14
    Další pokus českého týmu o přenesení hry na pravé křídlo skončil v autu. (6:3)
    12
    Další dělovka z pravé ruky Dominika Soláka už si našla cestu do sítě. (6:3)

12
    Na opačné straně se k zakončení probil Solák, ale jeho pokus byl sražen mimo branku. (5:3)

11
    Mrkva v krátkém časovém sledu přidal třetí zákrok. Tentokrát zastavil ránu z velké vzdálenosti. (5:3)
    10. Jakub ŠTĚRBA - 5:3
    10
    Fantastická akce českého týmu! Hrstka viděl spoluhráče na pravé straně a Štěrba už zakončoval do prázdné branky. (5:3)
    10. Parádní zákrok Tomáše Mrkvy

10
    Další krásný zákrok Tomáše Mrkvy, který v posledních minutách drží český výběr ve vedení. (4:3)

9
    Piroch se skvěle uvolnil, jenže v pádu si neseřídil mířidla a minul řeckou branku. (4:3)

8
    Passias nedovoleně zboural rozjetého českého hráče a vyfasoval dvě minuty. (4:3)

8
    Na opačné straně vytáhl fantastický zákrok také Tomáš Mrkva. (4:3)

8
    Trkovský střílel z levého křídla, ale řecký brankář mu skvěle zmenšil úhel a připsal si úspěšný zákrok. (4:3)
    7
    Toskas podruhé v utkání překonal Tomáše Mrkvu střelou z velké vzdálenosti. (4:3)
    6
    Po kostrbatém přenesení hry na pravé křídlo se dokázal prosadit Štěrba. (4:2)

6
    Prvním vyloučeným je Kandylas, který fauloval Dominika Soláka. (3:2)
    5
    Toskas se nerozmýšlel a střelou z velké vzdálenosti překonal Tomáše Mrkvu. (3:2)

5
    Žlutá karta pro tým Česko (Matěj Havran). (3:1)

4
    Dominik Solák výborně uhlídal řeckého hráče. Češi teď brání blízko u sebe a nedávají soupeři prostor. (3:1)
    3
    Klíma se dokázal individuálně dostat kolem svého strážce a navýšil vedení české reprezentace na rozdíl dvou branek. (3:1)

3
    První zákrok pro Tomáše Mrkvu. Český brankář vyškrábl ránu směřující k zadní tyči. (2:1)
    3. Tomáš PIROCH - 2:1
    3
    Piroch se uvolnil při rychlé kombinaci a ve výskoku nekompromisně propálil gólmana. (2:1)

2
    První zákrok pro řeckého brankáře. Poradil si s tvrdou střelou Klímy. (1:1)
    2
    Mallios musel střílet přes clonu, ale díky odrazu od země míč zapadl do sítě. (1:1)
    1
    Dominik Solák si našel střelecký prostor a ránou k zadní tyči otevřel skóre. (1:0)

1
    Češi obstarali výhoz do dnešního souboje. Ani jeden z dnešních soupeřů už nemůže postoupit. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Ještě před startem duelu zazní hymny obou zemí.

Oba týmy už jsou na hrací ploše. Češi budou hrát v červeném, zatímco Řecko oblékne modrou sadu.

Česko: Mrkva, Hrdlička – Hrstka, Piroch, J. Patzel, Štěrba, Kašpárek, Reichl, Trkovský, Havran, Klíma, V. Patzel, Solák, Mořkovský, Zeman, Režnický.

Řecko: Boukovinas, Papantonopoulos – Panagiotou, Boskos, Liapis, Mallios, Michailidis, Passias, Toskas, Papavasilis, Tziras, Kandylas, Papadionysiou, Arampatzis, Savvas, Kederis.

Česko

Ani česká reprezentace na evropském šampionátu v sousedním Německu neprožila povedené dva duely a je jasné, že ze skupiny nepostoupí. V úvodním duelu sice Češi odehráli vyrovnaný poločas s Dánskem, ale nakonec prohráli 14:23. Podle očekává rozhodující duel o postup sehráli Češi v sobotu s Portugalskem. Zejména vlivem neproměněným sedmimetrových hodů Češi nakonec prohráli 27:30. Proti Portugalcům Češi zahodili hned pět sedmiček.

Řecko

Řekové jsou ve skupině F s Dánskem, Portugalskem a Českem největším outsiderem. Ve dvou úvodních duelech tuto roli celek z jihu Evropy naplnil. V úvodním vystoupení na turnaji prohrálo rozdílem sedmi branek s Portugalskem. Proti Dánsku Řekové hráli otevřené utkání, které prohráli 28:40. Už před posledním duelem je proto jasné, že Řecko do další fáze turnaje nepostoupí. Proti Dánům zářil Boskos, který favoritovi nasázel pět branek.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z Mistrovství Evropy mezi Českem a Řeckem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.