Slovinsko – Portugalsko 30:33 (kon.) | Norsko – Nizozemsko 35:32 (kon.) | Dánsko – Švédsko 28:27 (kon.)
Dánsko
28:27 (17:15)
Švédsko
Pátek 19.01.2024, 20:30 • Barclays Arena, Hamburg • Mistrovství Evropy mužů • Skupina 2

Dánsko – Švédsko 28:27 (17:15)
    Nejvíce branek: Gidsel 10, M. Hansen 5/3, Lindberg 4/3 – Wanne 9/7, Lagergren 6, Carlsbogård 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 7/6 – 10/8. Vyloučení: 4:5. Diváci: 13 376. (22:19:51)

Švédsko tak zůstává stále na postupovém druhém místě a o šanci projít do semifinále musí bojovat, hodně napoví již další duel proti Portugalsku.

Od šlágru pátečního dne se očekávala skvělá házená v parádní kulise, což fanoušci v Hamburku a u obrazovek dostali do puntíku. Bylo mi ctí vás tímto duelem provázet, užívejte víkend a někdy příště se budu u házené těšit znovu na počtenou!

Je jasné, že závěrečné sekvence utkání budou budit ještě velké vášně a bude se to rozebírat všude možně. Situace se však má tak, že Dánsko urvalo nejtěsnější výhru o jednu branku a fakticky si tím zajistilo postup do semifinále!

Druhý poločas nebyl již tak ofenzivní, naopak začaly oba týmy poměrně kazit a technickými chybami se srážet dolů. Dánové si však drželi těsné vedení, jenže v závěru jim ofenziva odešla. Poslední jejich branka padla v 54. minutě a Švédové mohutně finišovali. V posledním dánském útoku sice Landin z křídla skóroval, přihrávka na něj ale přešvihla povolený limit a dříve uznaný gól se nejen na základě švédské intervence zrušil.

Tím tak dostali Švédové do posledního útoku za stavu 27:28 a mohli klidně srovnat. Tak se i stalo, ale Wanne přešlápl do brankoviště vedle zakončujícího Bergendahla, z čehož tak rezultuje těsná výhra Dánska!

Konec zápasu. (28:27)

60
    Švédové to zkoušeli bez gólmana na dva pivoty a Gottfridsson protlačil míč na Bergendahla, jenž z pivota zakončil úspěšně. Při zakončení však vyšlápl Wanne do brankoviště a branka nemůže platit! Wow, co tohle bylo za závěr!? (28:27)

60
    Čas je vrácen zpět na 59:43 a Švédové mají na poslední útok právě 17 sekund. K němu si berou logicky ještě oddechový čas! (28:27)

60
    A pozor, skutečně je tomu tak! Rozhodčím utekla jedna přihrávka na Landina, která byla již nad limit těch povolených. Branka tak neplatí a teď se řeší, co s časem a jak postupovat dále! (28:27)

60
    A jde se ještě na video! Na základě švédské intervence se bude zkoumat potenciální přestupek v pasivní hře! (28:27)

60
    Dánové byli už v pasivní hře, poslední přihrávka pro Landina šla již dost možná nad povolený limit nahrávek. Landin z křídla ale uspěl a v Hamburku je hotovo! Švédové však ještě mohutně protestují a rozporují platnost gólu! (28:27)

60
    Landin měl ale podruhé problémy s chytáním přihrávky a Švédové reklamovali vhazování pro ně, domácí ale setrvávají v útoku. (28:27)

60
    Na začátku poslední minuty schytává dvě minuty Darj, nesmyslně držel zezadu Gidsela, i když už byl dávno za ním. Dánům to stačí v poklidu dohrát do gólu! (28:27)

59
    Dánové nedali gól přes pět a čtvrt minuty, závěr oslabení ale vepředu takticky zvládli. Realizační tým si bere time-out, pokud bude další útok proměněn, pak může být klidně hotovo! (28:27)

59
    Jenže Lagergren hned v dalším útoku selhal! Pravá spojka Švédů oběhla vysunutého obránce a ze šestky zakončovala, Nielsen však vytáhl dost možná zlomový zákrok! (28:27)

58
    Pytlick navíc nepřesně zanechal míč pro Landina, hodil mu jej na nohy a Švédové mohou klidně srovnat! (28:27)

58
    Dánsko hraje bez brankáře a snaží se tlačit do faulů na sedmičku, zanedlouho z toho ale bude pasivita. (28:27)
    58
    Snaha ukrást míč domácím nevyšla, naopak z toho vznikl zcela volný prostor na levé spojce pro Wanneho, jenž pohodlně zakončil. (28:27)

57
    Saugstrup schytává navíc dvě minuty poté, co vysvlékl z dresu Darje v souboji na pivotu! (28:26)

57
    Damgaard však na levé spojce vletěl do obránců tak, že je z toho průraz a Švédové mohou snížit! (28:26)

56
    Pytlick už v pádu odhodil míč a Palicka si zapsal úspěšný zákrok, jenže to bylo také s faulem. Proto tak bude Dánsko pokračovat. (28:26)