Carolina – Detroit 4:2 (kon.) | Columbus – New Jersey 1:4 (kon.) | Florida – Minnesota 4:6 (kon.)
Chicago – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Buffalo – Tampa 1:3 (kon.) | Philadelphia – Colorado 4:7 (kon.)
Arizona – Nashville 3:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 1:2 (po pr.)
Buffalo Sabres
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Tampa Bay Lightning
Sobota 20.01.2024, 18:30 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Příjemný sobotní podvečer všem hokejovým fanouškům. NHL pokračuje i o tomto víkendu, v jednom z duelů se pak utkají týmy Tampy Bay Lightning a Buffala Sabres. Utkání začíná v 18:30, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!

Buffalu se vstup do letošního ročníku příliš nepovedl. Po pětačtyřiceti odehraných zápasech se totiž drží na 14. místě Východní konference se ziskem 44 bodů. Sabres však ještě nejsou bez šance na postup do play-off, neboť na osmou pozici, která zaručuje postup, ztrácí sedm bodů.
    V posledních zápasech se však prezentují svěřenci kouče Dona Granata ve velmi dobrém světle. Po výhře nad Ottawou z minulého víkendu navíc udělali ze své branky nedobytnou tvrz, když z následujících tří zápasů inkasovali pouze jednu branku.
    Poslední utkání odehráli Sabres na domácím ledě proti trápícímu se Chicagu. A na první branku zápasu čekali fanoušci v KeyBank Centru do třinácté minuty druhé třetiny, když otevřel skóre lotyšský útočník Zemgus Girgensons. Na začátku třetí části hry sice Buffalo nevyužilo přesilovku, avšak pár sekund po skončení početní převahy zvýšil na 2:0 John-Jason Peterka. V čase 46:06 pak ještě využil přesilovku švédský zadák Rasmus Dahlin a protože Blackhawks recept na gólmana Luukkonena nenašli, mohli se svěřenci kouče Granata radovat z výhry 3:0.

Tento klub z amerického státu Florida, který v posledních pěti letech dvakrát ovládl celý Stanley cup, se v letošním ročníku drží na osmém místě Východní konference. Se ziskem jedenapadesáti bodů sice ztrácí pouhé dva body na pátou Carolinu, avšak zároveň činí náskok na dvanácté New Jersey pouhé čtyři body.
    V poslední době však drží svěřenci kouče Jona Coopera velmi dobrou formu. Poslední prohra Blesků se datuje na 7. ledna letošního roku, když Tampa padla vysoko 3:7 s Bostonem. od té doby však Tampa neprohrála.
    Poslední zápas odehráli Lightning v domácí hale proti Minnesotě. Na první gól se nemuselo čekat dlouho, už po pěti minutách od úvodního buly se totiž prosadil hostující útočník Eriksson Ek. Za necelou minutu však bylo srovnáno, protože vyrovnal švédský bek Tampy Victor Hedman. Opravdu gólová pak byla druhá třetina. První gól vstřelil už po šestnácti sekundách v přesilovce Anthony Cirelli, na jehož branku navíc o tři minuty později navázal Waltteri Merela. Poté sice dokázal snížit na 2:3 z pohledu Minnesoty rakouský útočník Rossi, avšak v čase 32:41 vrátil Bleskům dvoubrankové vedení Brayden Point. Patnáct sekund před koncem periody pak ještě vrátil hosty na dostřel jednoho gólu kanadský bek Middleton, Tampa tak šla do poslední třetiny s vedením 4:3. Poslední třetina pak vyzněla jednoznačně pro domácí hokejisty. Na úvodní využitou přesilovku Stamkose navázal také v početní výhodě Eyssimont, závěrečnou tečku za duelem poté přidal 128 sekund před koncem svým druhým gólem v utkání Anthony Cirelli. Tampa tak nepřerušila svou sérii bez prohry a připsala si výhru 7:3 nad Minnesotou.

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Dahlin (A), Samuelsson, Power, Ry. Johnson, Clifton, Jokiharju – Tuch, T. Thompson, Benson – Peterka, Cozens, Mittelstadt – Quinn, Greenway, Girgensons (A) – Okposo (C), Krebs, V. Olofsson.
    Trenér: Don Granato

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Vasilevskij) – D. Raddysh, Hedman (A), Perbix, de Haan, Crozier, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Paul, Cirelli, Hagel – Sheary, Motte, Eyssimont – Merelä, Glendening, Watson.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Pollock, MacPhee – Cherrey, Shewchyk.

00:01

00:02
    První buly vyhráli hostující hokejisté, kteří hned míří do útočného pásma.

00:23
    Pozornost brankáře Johanssona poprvé vyzkoušel Zach Benson, avšak gólman Tampy dobře zasáhl.

00:42
    Další akci Buffala zastavuje ofsajd.

01:16
    První zákrok už má i brankář Luukkonen, který vyrazil nepříjemnou střelu Stamkose ve spolupráci s tyčí.

01:56
    Cliftonovi puk v rozhodující chvíli utekl, obránce domácích tak nedokázal zakončit.

02:37
    Michael Eyssimont neudržel kotouč v útočné třetině hrací plochy, podobně dopadl i další útok Tampy.

03:36
    Nahození Victora Hedmana nenadělalo Luukkonenovi problémy.

04:24
    John Peterka si skvěle najel mezi dva obránce a vystřelil, ke své smůle však trefil jen tyčku!

04:59
    Rozhodčí teď pustili několik hraničních zákroků ze strany Blesků, což se příliš nelíbilo některým domácím divákům.

05:30
    Tampa se v úvodu spíše brání, naopak Sabres vstoupili do zápasu opravdu dobře.

05:52
    Anthony Cirelli nemůže pokračovat ve hře, je pískána přihrávka rukou.

06:14
    6/6
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hosté však jdou do vedení! Domácí obrana nedokázala puk dostat z vlastní obranné třetiny, kotouč získal Anthony Cirelli a přes Hagela jej předal na NICKA PAULA, který přesnou ranou z první otevírá skóre duelu – 1:0! Asistence: Brandon Hagel, Anthony Cirelli.
    Paul N., Hagel B., Cirelli A., Johansson J., Raddysh D., Hedman V.
    Luukkonen U., Cozens D., Power O., Johnson Ry., Mittelstadt C., Peterka J.
    06:14 Nick PAUL - 0:1

06:31
    Daren Raddysh si pomohl v souboji s Tuchem nedovoleně a dostává dvě minuty za krosček.

06:50
    První střelu v přesilovce vyslal z pravého kruhu Zach Benson, lapačka Johanssona ale byla připravena.

07:06
    5/6
    Avšak Buffalo dostává branku v oslabení! TYLER MOTTE obral na vlastní modré čáře obránce Sabres o puk a svůj samostatný nájezd na gólmana Luukkonena zakončil střelou na přední tyčku – 2:0! Bez asistence.
    Motte T., Glendening L., Johansson J., Perbix N., Hedman V.
    Luukkonen U., Benson Z., Dahlin R., Mittelstadt C., Thompson T., Tuch A.
    07:06 Tyler MOTTE - 0:2

08:18
    Domácím se tedy přesilovka příliš nepovedla, naopak Tampa nejen že se ubránila, ale dokonce i zvýšila svůj náskok.

08:57
    Lehké nahození od modré čáry až k Johanssonovi neproletělo.

09:28
    Avšak Blesky teď nedokázaly založit akci, rozehrávat může Buffalo.

10:00
    Asi nejaktivnější hráč domácích Zach Benson se teď snažil prodrat až před gólmana Tampy, avšak neuspěl.

10:22
    Puk končí na střídačce, po reklamní pauze se bude pokračovat vhazováním.

10:22
    Podle oficiálních statistik si brankář Buffala Ukko-Pekka Luukkonen ještě nepřipsal žádný zákrok, a to už musel lovit kotouč ze sítě dvakrát.

10:56
    Branden Point se snažil přihrát zadovkou před branku na Stamkose, domácí defenziva však dobře zapracovala.

11:37
    Eyssimontovi je pískána přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

12:01
    Tyler Motte nedokázal puk vyvést z vlastní obranné třetiny, následně vyhazuje přes všechny čáry Max Crozier.

12:19
    Tyler Motte se tentokrát ukázal v dobrém světle, když zachytil rozehrávku Sabres a poté vybídl ke střele Nicholase Paula, proti kterému zasahuje finský brankář Luukkonen. První zákrok domácího gólmana.

13:21
    Branden Point si vybruslil na osu hřiště a vystřelil, jeho pokus vyráží Luukkonen.

13:56
    A další pokus na domácí branku, tentokrát pálil Crozier, avšak brankář Luukkonen už se rozchytává.

14:19
    Buffalo vyhazuje na icing.

15:04
    Mittelstadt zakombinoval s Peterkou, který se poté ještě snažil vydolovat puk zpod rukavice Johanssona, brankář Lightning však snížení nepřipustil.

15:23
    Ryan Johnson se snažil ohrozit Johanssona střelou z úhlu, ale zařízení netrefil.

16:04
    Tampa teď nebude s rozehrávkou nikam spěchat.

16:57
    Buffalu se v posledních minutách příliš nedaří přechod do útočného pásma, po velmi dobrém začátku teď spíše hosté diktují tempo hry.

17:54
    Emil Lilleberg byl poslán u mantinelu na led, avšak rozhodčí zůstali relativně v klidu.

18:26
    Domácí však teď založili skvělý útok, ze kterého vznikla až situace tří na jednoho obránce, tu chtěl zakončit Mittelstadt, avšak v poslední chvíli mu v pádu do zakončení vložil hokejku Calvin de Haan a výrazně tak pomohl svému brankáři. Skvělý zákrok kanadského beka.

19:20
    Jack Quinn ozkoušel pozornost Jonase Johanssona v brance Blesků, ten však je připraven.

19:54
    Owen Power zbytečně odevzdal puk na hokejky Tampy, ti už však nemají čas na jakoukoli akci.

20:00

Po první třetině odcházejí do kabin šťastnější hosté, kteří vedou po první třetině 2:0.
    Tampě stačily k vedení pouhé dvě střely na branku, tu první vyslal po dobrém napadání Cirelliho Nick Paul, brankář Luukkonen se natahoval marně. Druhý gól pak Blesky vsítily v oslabení, kdy obral obránce Sabres o puk Tyler Motte a svůj únik si i zakončil – 2:0. Buffalo se pak chvíli s průběhem zápasu srovnávalo, protože určitě vstoupili do zápasu lépe, avšak nebyli zdaleka tak produktivní. Nejblíže byl John Peterka, který však trefil jen tyčku. Ke konci třetiny už se ale hra zase vcelku vyrovnala, Casey Mittelstadt dokonce mohl snížit, avšak skvělým defenzivním zákrokem v pádu se prezentoval zadák Calvin de Haan.
    Buffalo tak musí dohánět dvoubrankovou ztrátu.

20:01

20:16
    První návštěvu útočného pásma podnikli hosté, kteří se chvíli drželi před Luukkonenem, avšak k zakončení se nedostali.

21:15
    Tuchovo nahození se odráží za branku.

21:39
    Tampa začala opravdu aktivně, na gólmana Luukkonena teď letělo několik pokusů, se všemi si ale brankář Sabres společně s obranou nějak poradil.

22:33
    První útok Blesků nedělal zde nějaké problémy obraně domácích, Branden Point se chystal zakončit, avšak nakonec byl zablokován.

23:18
    Další útok Tampy končí neúspěšně, avšak mrzet je to nemusí, neboť Buffalo vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

23:33
    Po vyhraném buly v obranném pásmu zamířil do útoku Olofsson, jeho pokus vyráží Johansson za branku. Švédský brankář zasahuje i proti Jokiharjua.

24:20
    Tentokrát vyhazuje zase Tampa na icing, hra se stěhuje zpátky před Johanssona.

24:30
    Poprvé dal o sobě výrazněji vědět Rasmus Dahlin, který z dobré pozice vypálil, brankář Johansson se sice dokázal přesunout, avšak švédský bek trefil tyčku.

25:41
    Zemgus Girgensons se snažil udržet puk v útočném pásmu, avšak příliš dlouho se mu to nepodařilo.

26:08
    Hosté po dobrém vstupu trochu zvolnili, výsledkem je další vyhození přes všechny čáry.

26:23
    První pokus od obránce Buffala byl zblokován, proti druhé střele od Dahlina zasahuje Johansson lapačkou.

26:46
    Cirelli pálí z mezikruží těsně vedle Luukkonenovy branky.

27:09
    Avšak tato šance Cirelliho už byla tutovkou, brankář Luukkonen se ale skvěle přesunul a vyrazil Cirelliho střelu!

27:28
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Ryan Johnson – 2 min., nedovolené bránění.

27:45
    Buffalu se ale brzo po buly daří vyhodit puk až za gólmana Tampy.

28:21
    Blesky se zatím nemohou dostat do klasického přesilovkového modelu, Sabres zatím puky úspěšně vyhazují.

29:01
    Steven Stamkos se objevil sám před brankou, vybruslil si a následně chtěl přihrávat zpátky před zařízení spoluhráči, který však Luukkonena nepřekonal! S dorážkou pak neuspěl ani Hagel.

29:28

30:14
    A brankář Buffala má o vhazování další zákrok, tentokrát betonem.

30:55
    Eyssimontova nahrávka byla přečtena obranou domácích.

31:29
    Brandon Hagel se znovu probíjel do zakončení, avšak proti třem hráčům soupeře to měl tentokrát těžké.

32:16
    Cliftonovu střelu zablokoval Stamkos, hra pokračuje vhazováním před Johanssonem.

32:35
    Další Cliftonův pokus už Stamkos nezablokoval, a tak mohl nahození zadáka Buffala tečovat jeho spoluhráč, což se také stalo. Ke smůle domácích však teč mířila vedle branky.

33:52
    6/6
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    Je sníženo! Dahlinovo nahození minulo branku, avšak u zadního mantinelu si puk našel Peterka, který jej poté přistrčil před zařízení DYLANU COZENSOVI. Kanadský útočník pak z výhodné pozice nezaváhal, brankář Johansson byl de facto bez šance – 1:2. Asistence: John Peterka, Rasmus Dahlin.
    Cozens D., Peterka J., Dahlin R., Luukkonen U., Quinn J., Samuelsson M.
    Point B., Johansson J., Crozier M., Lilleberg E., Kučerov N., Stamkos S.
    33:52 Dylan COZENS - 1:2

34:13
    Puk v ochranné síti, následuje komerční přestávka.

34:28
    A Buffalo je teď při chuti, další zakončení vyslal Peterka, avšak až k Johanssonovi jeho nahození nedoletělo.

35:13
    Michael Eyssimont vyzkoušel pozornost brankáře Luukkonena zpoza branky, finský gólman Sabres připraven.

35:58
    Tampa teď vyhazuje do obranného pásma soupeře, avšak icing to nebude.

36:18
    Alex Tuch – 2 min., nedovolené bránění.

36:24
    Buffalo hned po buly vyhazuje puk alespoň do středního pásma.

36:46
    Kotouč od zadního mantinelu vyplaval příhodně pro Pointa, který zakončil, avšak brankář Luukkonen připraven.

37:47
    Nikita Kučerov se už chystal zakončit, avšak puk mu podjel pod hokejkou. Tampa má asi ještě půl minuty přesilovky.

38:17
    Eyssimontova teč byla velmi nepříjemná a nadělala Luukkonenovi problémy, avšak puk nakonec končí těsně vedle levé tyče!

38:18

39:20
    Poslední desítky sekund se odehrávají za brankou Tampy, na hráčích Buffala je teď vidět velká snaha o vyrovnání.

39:50
    Avšak Dahlin byl vyhnán hráči hostujícího celku až do středního pásma, třetina skončí za stavu 1:2.

40:00

Ve druhé třetině se skóre měnilo pouze jednou, a to v čase 33:52, kdy využil sílícího tlaku Buffala Dylan Cozens. Jinak jsme viděli zajímavou periodu s několika velkými šancemi, gólů mohlo být určitě více. Několik nebezpečných střel vyslal například Rasmus Dahlin, avšak brankář Johansson i s pomocí tyče proti jeho pokusům úspěšně zasahuje. Několik závarů před brankou však měla i Tampa, můžeme jmenovat šance Cirelliho, Stamkose či Eyssimonta, brankář Luukkonen ale v této třetině svou svatyni zamknul a gól nepustil.
    Buffalu se tedy podařilo snížit, avšak stále ještě bude muset skórovat, jestli chce dnes získat nějaký ten bod.

40:01

40:06
    První buly třetí třetiny vyhráli domácí, kterým stále zbývá jedna branka na dnešního soupeře, kterým je Tampa.

40:59
    Buffalo mělo hned zkraje obrovskou šanci na vyrovnání, Alex Tuch dostal parádní přihrávku za obranu a ocitl se sám před Johanssonem, kterého však nepřekonal.

41:11
    Tečovaná střela Owena Powera končí v lapačce Johanssona.

41:50
    Tampa se zatím v třetí třetině skoro nedostala na útočnou polovinu, zatím hraje s pukem hlavně Buffalo.

42:37
    Quinnovu přihrávku sice Cozens nezpracoval, Sabres ale díky pohotovosti Peterky zůstávají u puku.

43:26
    Greenwayův nástřel do útočného pásma stahuje ze vzduchu brankář Tampy a rychle rozehrává.

43:46
    Nejlepším hráčem (nejen) ve třetí periodě je zatím brankář Jonas Johansson, který si teď poradil i s nepříjemným pokusem Okposa.

44:14
    A Buffalo nadále tlačí, tentokrát si pozici vylepšil Power a vystřeli, jeho pokus však byl ztečován vedle branky.

45:02
    Tuchovo nenápadné nahození vyrazil brankář Johansson betonem k Mittelstadtovi, proti jehož zakončení však švédský gólman také zasahuje.

45:18
    Průnik Brandona Hagela na druhou stranu byl zastaven na hraně pravidel, rozhodčí však zůstali v klidu.

45:49
    Teprve po necelých šesti minutách se poprvé Tampa na chvíli udržel a v útočném pásmu, avšak na dlouho to nebylo.

46:28
    A tak je tady zase Buffalo, které tentokrát získalo buly v útočné třetině. To všechno ale až po reklamní pauze.

46:57
    Sabres zatím ve třetí třetině svého soka opravdu tlačí, avšak zatím bez jakéhokoli gólového efektu.

47:37
    Point udržel puk a přes Hedmana jej předal na Stamkose, který trefuje jen brankáře Luukkonena v brance domácího týmu.

48:34
    Buffalo vytlačilo útočníky Tampy mimo obranné pásmo, ti tak musejí hledat novou cestu.

49:12
    Bensonovo vyhození bekhendem končí u hokejek hostujících hráčů.

49:51
    V posledních minutách už se hra trochu vyrovnala, Tampa se také občas podívá na útočnou polovinu.

50:31
    Thompson při průniku do útočného pásma odzbrojen, avšak protože puk končí na jedné ze střídaček, bude se vhazovat.

50:41
    Powerovi puk přeskočil hokejku, Buffalo musí začínat zase ze středního pásma.

51:32
    Cozens prošel hezky mezi dvěma útočníky Tampy, poté mu ale puk lehce utekl a brankář Johansson jej může schovat pod rukavici.

51:45
    Sabres teď dobře napadali a získali puk, výsledkem měla být střela Powera, který však při pokusu o zakončení zlomil hokejku.

51:56
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Michael Eyssimont – 2 min., podrážení.

52:40
    První střelu v přesilovce vyslal Mittelstadt, avšak brankář Johansson dobře zareagoval. Poté ale Zach Benson zbytečně sekl hostujícího gólmana přes rukavici a oslabuje svůj tým.

52:55
    Buffalo se však i ve hře po čtyřech drží v útočném pásmu a unavme obránce Tampy.

53:43
    23. střela na branku Blesků končí v lapačce Jonase Johanssona.

54:02
    Tampa už je v plném počtu, naopak Buffalo hraje ve čtyřech.

54:20
    Connor Clifton vystihl rozehrávku obránců hostů a svou dělovkou minul branku Johanssona.

55:05
    Oba celky už jsou v plném počtu, avšak Sabres se rychle krátí čas.

55:39
    Dahlin teď využil volnějšího prostoru a vystřelil, Johansson připraven.

56:03
    Další Dahlinovo nahození bylo nadvakrát tečováno a končí u tyče Johanssonovy branky!

56:44
    Calvin de Haan teď akorát zavezl puk do útočné třetiny hřiště, to bude Tampě v současné chvíli bohatě stačit.

57:19
    Tage Thompson se neprobil, Buffalo už nemá ani tři minuty.

58:25
    Greenwayův pokus vyráží Johansson, Buffalo hraje v šesti.

58:44
    6/6
    Asi je rozhodnuto! Brandon Hagel zavezl puk do středního pásma, čímž na sebe natáhl obránce a uvolnil prostor CALVINOVI DE HAANOVI, který následně trefuje prázdnou branku – 1:3. Asistence: Brandon Hagel, Nick Paul.
    de Haan C., Hagel B., Paul N., Johansson J., Raddysh D., Cirelli A.
    Benson Z., Jokiharju H., Cozens D., Power O., Girgensons Z., Thompson T.
    58:44 Calvin de Haan - 1:3

59:15
    Buffalo to však zase zkouší bez brankáře, Hagelovu střelu směřující do prázdné branky obětavě zblokoval Dahlin.

59:46
    Tage Thompson se k zakončení nedostal, to se povedlo až Powerovi, proti kterému však skvěle zasahuje dnes famózní Jonas Johansson.

59:57
    Vhazování ve vlastním obranném pásmu vyhrávají hosté, je rozhodnuto.

Zápas NHL mezi Buffalem Sabres a Tampou Bay Lightning končí a z výsledku mají radost určitě hosté, kteří vítězí 3:1. Nutno ale říci, že Sabres byli ve většině zápasu asi lepším celkem.
    Tampa začala tento zápas velmi produktivně. V čase 6:14 totiž vyslal Nick Paul první střelu na Luukkonena, která skončila až v síti. Blesky se prosadily i z druhého pokusu na zařízení Buffala, jeho autorem byl tentokrát Tyler Motte, který překvapil domácí obranu v oslabení a bylo to rázem 2:0. Domácí se snažili o snížení ještě do konce první sirény, to se však svěřencům kouče Granata nepodařilo.
    Avšak na rozdíl jediné branky snížil ve druhé periodě Dylan Cozens, který využil perfektní orientace Peterky za brankou. Buffalo mělo i další šance, avšak brankář Johansson svůj celek podržel. Tampa také měla několik zajímavých závarů před brankou soupeře, skórovat však nedokázala.
    Do třetí třetiny vstoupili Sabres velkým tlakem, který vyústil v několik zajímavých zakončení, ale brankář Tampy vyrovnání nepřipustil. A když Buffalu nevyšel závěrečný risk bez brankáře a na 3:1 upravil Calvin de Haan, odjíždí se všemi body za výhru Tampa Bay.

Statistika
    Střely na bránu: 27 – 16 | Přesilová hra: 0/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
    Ukko-Pekka Luukkonen (Buffalo Sabres) – 13 zákroků, 2 OG, úspěšnost 86,7 %, odchytal 58:53
    Jonas Johansson (Tampa Bay Lightning) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3 %, odchytal 59:57

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český či slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
    1. Tyler Motte (Tampa Bay Lightning) 1+0
    2. Jonas Johansson (Tampa Bay Lightning) 26 zákroků, úspěšnost 96,3%
    3. Dylan Cozens (Buffalo Sabres) 1+0

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou. (21:21:51)

Matěj Skula

Branky a nahrávky: 34. Cozens (Peterka, Dahlin) – 7. Paul (Hagel, Cirelli), 8. Motte, 59. de Haan (Hagel, Paul)

Rozhodčí: Pollock, MacPhee – Cherrey, Shewchyk