Mostečtí Lvi – Ústí n/L 5:3 (kon.) | Šumperk – SHKM Hodonín 5:4 (po pr.) | Val. Meziříčí – Vel. Meziříčí 3:4 (0:2 po s.n.)
Havířov – Vyškov 4:5 (po pr.) | Kopřivnice – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Opava – Technika Brno 3:0 (kon.)
Písek – Kobra 4:3 (1:0 po s.n.) | Příbram – Děčín 8:5 (kon.) | Chomutov – Letňany 3:0 (kon.)
Nový Jičín – Havlíčkův Brod 1:6 (kon.) | Cheb – Hronov 6:5 (kon.) | Tábor – Vrchlabí 3:1 (kon.)
Řisuty – Kralupy n. Vltavou 3:4 (po pr.)
HC Řisuty
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
HK Kralupy nad Vltavou
Sobota 20.01.2024, 18:30 • Zimní stadion, Slaný • 2. liga skupina Západ • Skupina B

Vyhrocené utkání skončilo výhrou hostujících Kralup 4:3 v prodloužení. Tenhle výsledek zase přiblížil Řisuty k play-down o záchranu.

Skóre zápasu otevřel už po 20 sekundách z trestného střílení domácí Zdeněk Petráš. Kralupy do přestávky vyrovnaly trefou Martina Kehara. Ve druhé části poslal hosty do vedení Tadeáš Pejchal, ovšem domácí rychle reagovali dorážkou Petra Patyka. Buldoci pak měli výborný vstup do třetí dvacetiminutovky, když ve 30. sekundě dával na 3:2 kapitán Vítězslav Bílek. Hosté srovnali v přesilovce zásluhou Jiřího Uhlíka. Právě Uhlík se o něco později popral s domácím Sýkorou a i poté se to hodně strkalo a diskutovalo. Rozhodnout nakonec muselo až prodloužení. 50 sekund před jeho koncem sevřel po závaru u domácího brankoviště puk v rukavici Daniel Čech a z nařízeného trestného střílení rozhodl o kralupské výhře Pavel Husarik. (20:58:40)

64:10 Pavel HUSARIK - 3:4

64:10
    Kralupy právě vstřelily branku!
    Utkání rozhodl z trestného střílení PAVEL HUSARIK! Ten si najel před Zeithamla a skóroval střelou na jeho lapačku.

64:10
    Vyloučení v týmu HC Řisuty:
    Daniel Čech – TS, sevření puku rukou.

64:10
    Vojtěch Šilhavý s Martinem Keharem se snažili na několikrát procpat puk za záda řisutského brankáře, který odolal! Vypadá to ale, že hosté budou zahrávat trestné střílení!

63:39
    Pavel Husarik poslal v přečíslení 2 na 1 do nájezdu Adama Kellersteina, kterého vyčapal Zeithaml!

62:59
    Únik Petra Patyka skončil jen posunutou brankou Kralup. Odpískání nedovoleného zákroku si domácí žádají marně.

62:00
    Adolf Straka si sjížděl z druhé vlny do zakončení. Do střely mu vložil hokejku řisutský hráč.

61:22
    Slušnou rychlost nabral hostující Ondřej Hampl. Nakonec byl ale zablokován obráncem.

60:29
    První příležitost v prodloužení měli domácí. Bílek zavezl puk do pásma a našel Adama Zicha. Jeho střelu vyrazil Sajdl vyrážečkou mimo hřiště.

60:01

V tomto zápase se budou body dělit. Oba celky již mají jeden jistý. Otázkou je, kdo získá druhý. O tom rozhodne prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:47
    Kralupy jsou už v pěti. Vypadá to na prodloužení.

59:02
    Běží už poslední minuta třetí třetiny.

58:43
    Hosté nedokázali odpálit puk z předbrankového prostoru a Sajdl musel nakonec reagovat na střelu Zdeňka Petráše, kterou ztlumil ve výstroji.

57:46
    Tadeáš Pejchal si u řisutské branky počkal na jednoho z protihráčů, kterého sestřelil. Pískáno nedovolené bránění a Řisuty tak mají k dispozici přesilovku.

56:43
    Zdeněk Petráš se zleva dobře natlačil před hostující branku. Sajdl si s jeho zakončením poradil.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Petráš (TS), 35. Patyk (Bílek, Petráš), 41. Bílek (Patyk, Petráš) – 15. Kehar (Kellerstein, T. Pejchal), 33. T. Pejchal (Kellerstein, A. Straka), 47. Uhlík (Chládek, Zajíc), 65. Husarik (TS)

HC Řisuty: Zeithaml (Pánek) – Kolářík (A), Malovický, Zich, Růžička, Strnad, Řepka, Janda – Bílek (C), Petráš, O. Sýkora – Patyk, Janeček, Chamrád (A) – Okegawa, Čech, K. Pejchal – Pulda, V. Procházka, Výrut.
    Trenér: Roman Varga

HK Kralupy nad Vltavou: Sajdl (Sochůrek) – Chládek, Zajíc, J. Kučera, Kehar, Kapoun, A. Straka, Binko – Kellerstein, Husarik (A), T. Pejchal – Soukup, Šilhavý (C), Bradáček – Hampl, Hrala, Uhlík – Stupka, Broš, Štibran.
    Trenér: Martin Příhoda

Rozhodčí: Červenka – Hájková, Stacho