Carolina – Detroit 4:2 (kon.) | Columbus – New Jersey 1:4 (kon.) | Florida – Minnesota 4:6 (kon.)
Chicago – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Buffalo – Tampa 1:3 (kon.) | Philadelphia – Colorado 4:7 (kon.)
Arizona – Nashville 3:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 1:2 (po pr.)
Ottawa Senators
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Winnipeg Jets
Sobota 20.01.2024, 21:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Je za námi utkání mezi Ottawou a Winnipegem. Dlouho jsme čekali na úvodní branku, až se ve 35. minutě prosadil Mason Appleton. Ve třetí třetině ovšem srovnal Parker Kelly a následně se tedy šlo do prodloužení. V něm byl aktivnější Winnipeg, který nakonec díky gólu Nikolaje Ehlerse bere dva body.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (23:48:34)

Statistika
    Střely na bránu: 35 – 29 | Přesilová hra: 0/4 – 0/4 | Trestné minuty: 13 – 13

Kdo se postavil do brankoviště?
    Joonas Korpisalo (OTT) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 64:14
    Connor Hellebuyck (WPG) – 34 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1 %, odchytal 64:14

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:03

Winnipeg právě vstřelil branku!
    NIKOLAJ EHLERS rozhoduje! Už ve vlastním pásmu nabral ohromnou rychlost. Následně se dostal mezi domácí obránce a precizní bekhendovou střelou rozhodl. 1:2 po prodloužení. Asistence: Neal Pionk a Vladislav Naměstnikov.
    Ehlers N., Pionk N., Naměstnikov V., Hellebuyck C.
    Chychrun J., Stützle T., Batherson D., Korpisalo J.

63:25
    Brady Tkachuk skvěle zapracoval, aby vybídl Norrise, který ale branku Jets minul.

62:59
    Do konce prodloužení zbývají dvě minuty. Winnipeg rozjíždí další akci.

62:35
    Přečíslení tři na jednoho domácí vyřešili špatně. Vzápětí dopředu pádil Connor, který nechal vyniknout Korpisala.

61:56
    Alex Iafallo si vyměnil kotouč se spoluhráčem a najednou se objevil v šanci. Joonas Korpisalo předvedl výtečný zákrok vyrážečkou.

61:17
    Nikolaj Ehlers předvedl tvrdou střelu zápěstím, na druhé straně pak zahrozil Jake Sanderson.

60:53
    Trojice hostujících hráčů nyní tráví čas v útočném pásmu. V hlavní roli je Connor.

60:28
    Adam Lowry se důrazně tlačil před bránu, jenže holí umí zapracovat také ottawský Joonas Korpisalo.

60:01

Oba celky už mají jistý bod. O tom druhém rozhodne prodloužení, nebo nájezdy. Každopádně Ottawa ve třetí části zaslouženě srovnala. Remíza je asi spravedlivá.

60:00

59:43
    Puk opustil hrací plochu. Sedmnáct vteřin před třetí sirénou se bude vhazovat v neutrální zóně.

59:09
    Claude Giroux nahazoval do útočného pásma, ale jeho spoluhráči museli pásmo opustit, neboť byl signalizovaný ofsajd.

58:42
    Brenden Dillon podržel kotouč ve svém pásmu a čeká, až jeho kolegové vystřídají.

58:06
    Rozběhly se nám poslední dvě minuty řádné hrací doby. Je velmi pravděpodobné, že se půjde do prodloužení.

57:50
    Tim Stützle po přihrávce Bathersona trefil tyč! Senators byli kousek od toho, aby udeřili!

57:20
    Máme tady další reklamní pauzu, po které budeme pokračovat.

56:44
    Giroux posunul na Tkachuka, který zpoza brány šikovně se snažil odrazit kotouč od brankáře do klece. Puk poté vyskočil na horní síť.

56:25
    Brady Tkachuk vybojoval kotouč a najížděl si před bránu, ale Connor Hellebuyck vystrčil hokejku.

55:54
    Už asi třetí střídání po sobě se domácí ocitají pod tlakem, ale vypadá to, že znovu to přečkají.

55:22
    Dominic Toninato z levého křídla zamířil několik centimetrů vedle zadní tyče.

54:53
    Zub si vyměnil kotouč s Kubalíkem, který nahazoval před bránu, tam ale zasáhli hosté.

54:16
    Winnipeg už poměrně dlouho kombinuje v útočném pásmu. Ottawa má problémy.

53:44
    Dylan Samberg pohotově vystřelil z velkého úhlu, zamířil několik centimetrů nad bránu.

53:04
    Gabriel Vilardi se snažil za brankou domácích něco vyprodukovat, ale nebyl přesný. Senators pak vyhodili tak, aby se icing pískat nemusel.

52:31
    Ridly Greig se sice dostal do útočného pásma, ale tam o černou gumu přišel.

51:55
    Ottawa znovu předvedla velký tlak před brankovištěm, i na konci 52. minuty ale platí stav 1:1.

51:04
    Krásnou zadovku dostal mezi kruhy Josh Morrissey. Elitní obránce Jets se ocitl ve výborné pozici, ale Joonas Korpisalo si povyjel a perfektně zasáhl.

50:27
    Po dlouhé kombinaci pálil od modré čáry Dylan DeMelo, jehož pokus zastavil domácí brankář. Následuje komerční pauza.

49:09
    Jake Sanderson zachytil kotouč ve vlastní třetině a rychle otočil hru, jenže Ottawu zastavilo postavení mimo hru.

48:27
    Prudkou přihrávku Joshe Norrise si jeho spoluhráč nezpracoval ideálně.

47:35
    Kotouč dostal na levý kruh Nikolaj Ehlers, jenž pohotově střílel. Zamířil ale nad branku Ottawy.

47:18
    Cole Perfetti zavezl puk do útočného pásma, kde se hosté málem dostali do střelecké pozice.

46:30
    První lajna Winnipegu zatlačila v útočném pásmu. Úspěšná ale nebyla.

45:57
    Brady Tkachuk vysoko napadal a jednoruč velmi nepříjemně posunul kotouč na bránu. Connor Hellebuyck si ale poradil.

45:37
    Brenden Dillon projel do útočného pásma, kde vystřelil, ale Joonas Korpisalo dával pozor.
    44:43 Parker KELLY - 1:1

44:43
    6/6
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Už se zdálo, že hosté pokračují ve své strojové hře, jenže hned vzápětí inkasovali. Vladimir Tarasenko zpoza brány vyprodukoval přihrávku na PARKERA KELLYHO, jenž propálil brankáře Connora Hellebuycka. 1:1. Asistence: Vladimir Tarasenko a Josh Norris.
    Kelly P., Norris J., Bernard-Docker J., Korpisalo J., Chabot T., Tarasenko V.
    Naměstnikov V., Ehlers N., Hellebuyck C., Samberg D., Schmidt N., Perfetti C.

44:04
    Gabriel Vilardi zpoza brány se snažil prostrčit touš na Connora, který zrovna operoval před brankovištěm. Tlak Jets ale Senátoři přečkali.

43:37
    Joonas Korpisalo musel do těžkého zákroku. Tvrdou střelu z pravého kruhu ale dokázal v lapačce zastavit.

43:22
    Brenden Dillon z červené čáry nahazuje do útočného pásma.

42:49
    Pobídku do jízdy dostal Nino Niederreiter, avšak švýcarský forvard přestřelil bránu o několik čísel.

42:14
    Mark Kastelic měl na pravém křídle ke kotouči poměrně daleko, rychle jej dostoupili bránící hráči.

41:48
    Dominik Kubalík si už rovnal kotouč v útočném pásmu ke střele, jenže českého útočníka zastavil ofsajd.

41:32
    Josh Morrissey uklidnil hru ve vlastním pásmu. Čeká na vystřídání útočných formací.

41:04
    Jacob Bernard-Docker nahazoval kotouč od modré čáry. Puk se od zadního mantinelu odrazil před brankoviště.

40:01

Také ve druhé části jsme dlouho čekali na gól. Ten ale přišel ve 35. minutě, kdy přečíslení využil hostující Mason Appleton. Favorit tedy o jednu branku vede, nicméně vše je před třetím dějstvím otevřené.

40:00

39:40
    Bojuje se v obranném pásmu Winnipegu, nicméně hosté pravděpodobně nápor přečkají.

39:09
    Na konci druhé třetiny se Ottawa dostala do tlaku. Střela od modré čáry ale přesná nebyla.

38:44
    Dobrou zprávou pro domácí fanoušky je, že Josh Norris je zpět na ledě, tudíž problém to zřejmě nebyl vážný.

38:28

37:49
    Střela z první v podání Tkachuka, hostující brankář touš vyrazil před sebe.

37:32
    Connor Hellebuyck předvedl další výborný zákrok, když zastavil prudkou ránu Němce Tima Stützleho z levého kruhu.

37:16
    Ottawa se dostává do svého přesilovkového vzorce. Podaří se jí konečně skórovat?

36:55
    Rasmus Kupari měl poměrně velké problémy za vlastní bránou, avšak nakonec celou situaci zvládl velmi dobře.

36:28
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Cole Perfetti – 2 min., hákování.

36:13
    Další útočnou akci hostů rozjíždí obránce Nate Schmidt.

35:39
    Nyní jsme viděli velký boj u brankoviště, ten nakonec vyzněl lépe pro poslední celek Východní konference.

35:06
    Kyle Connor velmi tvrdě vystřelil z pravého kruhu po ledě. Joonas Korpisalo kotouč vyrazil před sebe.

34:54
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Jake Sanderson – 2 min., podrážení.
    34:35 Mason APPLETON - 0:1

34:35
    6/6
    Hosté jdou do vedení! Ottawa zaváhala a rázem se tři hráči hostů dostali do přečíslení. Zakončení vzal nakonec na sebe MASON APPLETON, který přesně zamířil. 0:1. Asistence: Nino Niederreiter a Dylan Samberg.
    Toninato D., Appleton M., Hellebuyck C., Samberg D., Niederreiter N., Schmidt N.
    Chychrun J., Stützle T., Batherson D., Joseph M., Brännström E., Korpisalo J.

33:39
    Winnipegu se nepovedla rozehrávka. Pískáno je zakázané uvolnění.

33:01
    Ridly Greig, jenž byl poměrně rozjetý, hledal mezírku mezi betony. Connor Hellebuyck předvedl čtrnáctý zákrok v utkání.

32:40
    Cole Perfetti se před bránou domácích málem dostal k úspěšné dorážce, těsně před ním zapracovali obránci.

32:03
    Z ničeho nic se do útočného pásma dostal Jake Sanderson, který napálil tyč. Mezitím ale do kabiny odjel zraněný Josh Norris.

31:44

31:19
    Jakob Chychrun předvedl v útočné třetině velice nepřesnou přihrávku. Ottawě dnes schází daleko větší přesnost.

30:47
    Alex Iafallo zamířil v oslabení dopředu, mezi dva obránce se ale nedostal.

30:04
    Začala tedy další přesilovka domácího celku. Pomalu ale jistě jsme se přehoupli do druhé poloviny řádné hrací doby.

29:44
    Nino Niederreiter – 2 min., podrážení.

29:28
    Další útočnou akci táhne Pionk, ale mnoho času už Jets v přesilovce nemají.

29:02
    Kyle Connor vystřelil od modré čáry. Před bránou došlo k neúspěšné dorážce.

28:36
    Až nyní se hosté pořádně dostali do útočného pásma, kde se snaží něco kloudného vymyslet.

27:49
    Parker Kelly – 2 min., hákování.

27:20

27:03
    Tarasenko vystřelil z levého kruhu, hostující brankář máchl lapačkou.

26:28
    Tim Stützle se tlačil do útočného pásma, jenže černou gumu nechal za sebou. Následně hráči v bílém vyhodili.

26:01
    Connor Hellebuyck si musel pokrýt ostrou střelu z pravého kruhu, což zvládl na jedničku. Gólman Jets zatím svůj celek drží.

25:47
    Rychlá výměna kotouče, ale nakonec Ottawě scházela přesnost.

25:20
    Dylan DeMelo – 2 min., hákování.

24:58
    Norris vybojoval kotouč za bránou. Poté přihrál Eriku Brännströmovi, který zkusil štěstí, jenže rána se zastavila těsně před Connorem Hellebuyckem.

24:18
    Dylan DeMelo nahazoval kotouč na bránu, vzápětí ale dopředu zamířil celek v černých dresech, ten ale akci nedotáhl.

24:06
    Nepřesná rozehrávka domácích. Kotouč tedy putuje na zakázané uvolnění.

23:29
    Před bránou vyplaval Tkachuk. Už se zdálo, že touš do klece dostane, jenže těsně minul.

23:16
    Mark Kastelic zkusil vystrašit Connora Hellebuycka z velkého úhlu, což se mu také povedlo. Brankář hostů přerušil hru.

22:57
    Alex Iafallo se snažil protlačit dopředu po levém křídle, úspěšný při svém postupu ale nebyl.

21:54
    Ve skvělé pozici se objevil Tarasenko. Útočník Ottawy ale napálil pouze připravenou lapačku gólmana Winnipegu.

20:55
    Hosté poslali kotouč na icing. Bude se vhazovat před Connorem Hellebuyckem.

20:01

V první třetině utkání mezi Ottawou a Winnipegem gól nepadl. Oba celky měly přesilovku, Winnipeg dokonce dvě, ale oba gólmani zatím odolávají. Co nabídne druhá perioda?

20:00

19:23
    V plném proudu už je poslední minuta první třetiny. Vypadá to, že branky se v úvodním dějství nedočkáme.

19:05
    Drake Batherson si sklepl puk ze vzduchu, jenže až k zakončení se neprobil.

18:39
    Drake Batherson protečoval puk do útočné třetiny, takže Ottawa může po delší době útočit.

18:09
    Neal Pionk zkusil štěstí z velkého úhlu, ale Joonas Korpisalo předvedl jistý zákrok.

17:52

17:35
    Hosté znovu velmi nebezpečně kombinují v útočném pásmu. Dostanou se až ke střele?

16:38
    Gabriel Vilardi si před bránou dělal prostor, jenže k zakončení se nedostal.

15:52
    Brady Tkachuk – 5 min., bitka + 2 min., napadení.

Brenden Dillon – 5 min., bitka.

15:52
    Brady Tkachuk a Brenden Dillon se do sebe pustili, oba půjdou za okamžik na trestnou lavici.

15:09
    Stále platí, že sledujeme velice vyrovnaný zápas. Nyní míří dopředu zase Ottawa.

14:28
    Chabot si díky dvěma kličkám najel na pravý kruh, ze kterého střílel. Hostující gólman měl potíže, ale nakonec kotouč před sebou udržel.

13:53
    Adam Lowry se jako správný kapitán tlačil dopředu po levé straně, jenže čistým způsobem byl zastaven.

13:28

13:09
    Jakob Chychrun posílal před bránu střílenou přihrávku, tu tečoval Vladimir Tarasenko. Connor Hellebuyck ale zakročil.

12:44
    Za sebou máme téměř 80 vteřin přesilovky domácích a ještě žádná střela na gólmana Connora Hellebuycka nešla.

12:24
    Další vyhození hokejistů Jets, pro kotouč tedy musí Jake Sanderson.

11:59
    Tim Stützle byl čistým způsobem poslán na led, následně hosté vyhodili přes všechny čáry.

11:28
    Josh Morrissey – 2 min., nedovolené bránění.

10:53
    Erik Brännström měl před sebou několik hráčů v bílých dresech, tak jen nahodil na zadní mantinel.

10:13
    Ruský útočník Vladimir Tarasenko si najel k modré čáře, jenže kotouč si nepřebral dobře. Ottawa tedy musí do středního pásma.

09:36
    Puk vypadl mezi střídačky. Pokračovat tedy budeme po krátkém přerušení.

09:13
    Dostáváme se do 10. minuty a zatím na první branku čekáme. Winnipeg zakládá útočnou akci.

08:50
    Alex Iafallo se pokusil o přihrávku z otočky, adresáta ale nenašel.

07:51
    Josh Norris srazil tvrdou střelu od modré čáry do ochranné sítě.

07:47

07:18
    Senátoři dostávají kotouč přes celé kluziště. Zdá se, že první dnešní oslabení přečkají.

06:46
    Nikolaj Ehlers dostával přihrávku na levou stranu, jenže skákavý touš si nepřebral. Poté zahrozili v oslabení domácí.

06:10
    Kotouč se dostal na pravý kruh, ze kterého střílel Kyle Connor. Útočník Jets zamířil do lapačky Joonase Korpisala.

05:47
    Thomas Chabot – 2 min., hákování.

05:47
    Connor se dostával před bránu, ale před zakončením byl faulován. První přesilovka pro Winnipeg.

05:33
    Claude Giroux už měl za sebou dlouhé střídání, a tak jen nahodil puk do útočné třetiny.

05:02
    Dylan Samberg chyboval za bránou, ale perfektní práci odvedl Dominik Kubalík, který černou gumu vybojoval. Následně se k ráně z kruhu dostal Giroux, Connor Hellebuyck měl potíže.

04:28
    Rourke Chartier se prodral do útočného pásma, kde ale kotouč ztratil.

03:47
    Po střele hostů kotouč opustil hrací plochu. Máme tedy přerušeno.

03:29
    Úvod je zatím velmi opatrný. Je vidět, že ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.

03:06
    Neal Pionk přidržel touš za hostující klecí. Za chvíli se obránce Jets pokusí rozehrát.

02:03
    Střela Ottawy ze značného úhlu zapadla mimo brankový prostor. Vhazovat se bude před Connorem Hellebuyckem.

01:12
    Dominic Toninato si klepl o kotouč mezi kruhy, ale následně ztratil rovnováhu.

00:26
    Ottawa se hned na začátku vydala do útočného pásma, ale kotouč si nepředala dobře.

00:01

Ottawa Senators: Korpisalo (Sögaard) – Chychrun, Chabot (A), Zub, Sanderson, Bernard-Docker, Brännström – Giroux (A), Greig, B. Tkachuk (C) – Batherson, Stützle, M. Joseph – Tarasenko, Norris, Kelly – Kastelic, Chartier, Kubalík.
    Trenér: Jacques Martin

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon (A), Schmidt, Samberg – Vilardi, Lowry (C), Connor – Ehlers, Naměstnikov, Perfetti – Appleton, Toninato, Niederreiter – Iafallo, Kupari, M. Barron.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: South, Lambert – Tobias, Kelly.

WINNIPEG JETS

Největší překvapení dosavadního průběhu ročníku? Zcela určitě Winnipeg! Hokejisté Jets totiž pobývají na druhém místě Západní konference s dvoubodovou ztrátou na první Vancouver. Kanadské mužstvo odehrálo 43 utkání, ve kterých nasbíralo 62 bodů. Nedávno dokonce zvítězilo osmkrát za sebou, jenže tato série byla zastavena při utkání s Philadelphií, které Winnipeg prohrál 0:2. Následně si ale zlepšil chuť, když doma poměrem 4:2 porazil Islanders. Čtrnáct branek a sedmadvacet nahrávek má na kontě momentálně zraněný Mark Scheifele.

OTTAWA SENATORS

Ottawa dle předsezonních předpokladů měla promluvit do bojů o play-off, nicméně pravděpodobně ani letos z toho postup mezi šestnáctku nejlepších nebude. Kanadský celek je totiž ve Východní konferenci poslední, ve 40 odehraných zápasech nasbíral jen 32 bodů. Na Columbus tedy ztrácí bodů pět. Ottawa ale dvakrát z posledních tří zápasů vyhrála. Doma si poměrem 5:4 poradila se San Jose, následně ale neuspěla 4:7 s Coloradem. Poté Senátoři ovšem jasně přehráli Montreal 6:2. V týmové produktivitě se nejvíce daří dvaadvacetiletému Timu Stützlemu, jenž je na 41 kanadských bodech.

Dominik Kubalík (Ottawa)
    Jiří Smejkal (Ottawa)

Hezký sobotní večer při sledování textového přenosu z NHL. Dnes je na programu utkání mezi Ottawou a Winnipegem. Úvodní vhazování padne krátce po 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 45. Kelly (Tarasenko, Norris) – 35. Appleton (Niederreiter, Samberg), 65. Ehlers (Pionk, Naměstnikov)

Rozhodčí: South, Lambert – Tobias, Kelly

Diváci: 19 388