Smíšená štafeta jednotlivců, Anterselva | Vítěz: Německo (kon.) | | | Smíšená štafeta mužů a žen, Anterselva | Vítěz: Norsko (kon.) |
Baltimore Ravens – Houston Texans | 34:10 (kon.) |
Obří slalom žen, 1. kolo, Jasná | Vítěz: S. Hectorová (SWE) (kon.) | | | Sjezd mužů, Kitzbühel | Vítěz: C. Sarrazin (FRA) (kon.) |
Obří slalom žen, 2. kolo, Jasná | Vítěz: S. Hectorová (SWE) (kon.) |
Závod družstev HS140, Zakopane | Vítěz: Rakousko (kon.) |
konec
SP - Smíšená štafeta jednotlivců, Anterselva
Vítěz: Německo
Karel Jedlička
Startovní listina
- 1. Švédsko
- 2. Norsko
- 3. Francie
- 4. Slovinsko
- 5. Rakousko
- 6. Švýcarsko
- 7. Německo
- 8. USA
- 9. Finsko
- 10. Ukrajina
- 11. Itálie
- 12. Česká rep.
- 13. Polsko
- 14. Estonsko
- 15. Kanada
- 16. Moldavsko
- 17. Slovensko
- 18. Rumunsko
- 19. Litva
- 20. Lotyšsko
- 21. Jižní Korea
- 22. Bulharsko
- 23. Kazachstán
- 24. Japonsko
- 25. Chorvatsko
Další selhání Emiliena Jacquelina na střelnici stálo propad na sedmé místo Francouze a naprostým propadákem skončil závod pro vítěze z Östersundu Švédy, kteří dojeli až sedmnáctí.
Česká štafeta obsadila potřetí za sebou ve Světovém poháru dvanácté místo, když Lucie Charvátová musela na obou stojkách na trestné kolo. (13:46:49)
1. Německo 38:58,0 (0+1)
2. Norsko +11,2 (0+8)
3. Rakousko +28,3 (0+4)
4. Itálie +37,9 (1+6)
5. Lotyšsko +39,1 (1+6)
6. Finsko +41,4 (0+7)
7. Francie +1:00,1 (2+10)
8. Estonsko +1:05,8 (1+9)
9. USA +1:09,5 (2+7)
10. Ukrajina +1:09,9 (0+6)
11. Moldavsko +1:14,0 (0+11)
12. Česko +1:45,2 (2+8)
13. Kanada +2:11,7 (0+5)
14. Slovinsko +2:30,5 (0+8)
15. Švýcarsko +2:39,6 (2+10)
16. Polsko +2:53,3 (3+15)
17. Švédsko +3:04,1 (2+15)
18. Slovensko +3:27,0 (0+7)
19. Jižní Korea +3:53,5 (2+12)
20. Litva (LPD)
21. Chorvatsko (LPD)
22. Rumunsko (LPD)
23. Kazachstán (LPD)
24. Japonsko (LPD)
25. Bulharsko (LPD)
1. Německo
2. Rakousko +22
3. Francie +29
4. Norsko +48
5. USA +58 (1 trestné kolo)
6. Estonsko +59
7. Itálie +1:03 (1)
8. Moldavsko +1:05
9. Ukrajina +1:06
10. Finsko +1:10
...
13. Česko +1:31 (2)
17. Slovensko +2:18
1. Německo
2. Norsko +20
3. Rakousko +21
4. USA +24
5. Estonsko +36
6. Francie +37
7. Finsko +38
8. Moldavsko +44
...
15. Česko +1:07 (1 trestné kolo)
17. Slovensko +1:23
1. Švédsko (Brorssonová, Samuelsson)
2. Norsko (Tandrevoldová, Christiansen)
3. Francie (Simonová, Jacquelin)
4. Slovinsko (Repincová, Dovžan)
5. Rakousko (Hauserová, Eder)
6. Švýcarsko (A. Gasparinová, Pacal)
7. Německo (Voigtová, Strelow)
8. USA (Irwinová, Wright)
9. Finsko (Minkkinenová, Invenius)
10. Ukrajina (Dmytrenková, Tyščenko)
11. Itálie (Passlerová, Hofer)
12. Česko (Jislová, Hornig)
13. Polsko (Sidorowiczová, J. Guńka)
14. Estonsko (Külmová, Zahkna)
15. Kanada (Lunderová, Kiers)
16. Moldavsko (Stremousová, Makarov)
17. Slovensko (Z. Remeňová, Cesnek)
18. Rumunsko (Tolmačevová, Buta)
19. Litva (Kočerginová, Fomin)
20. Lotyšsko (Bendiková, Rastorgujevs)
21. Jižní Korea (Avvakumovová, Lapšin)
22. Bulharsko (Zdravková, Vasilev)
23. Kazachstán (Krjukovová, Akimov)
24. Japonsko (Satová, Tačizaki)
25. Chorvatsko (Kožicová, Crnković)
Zlato z Östersundu, kde se letos jela zatím jediná štafeta dvojic, obhajují Švédové, kteří k Samuelssonovi tentokrát místo Hanny Öbergové posílají Monu Brorssonovou.
Do dnešního závodu vsadili čeští trenéři na střeleckou formu, v předchozích zkrácených vytrvalostních závodech mužů a žen měli jak Vítězslav Hornig, tak Jessica Jislová pomalejší běžecké časy, ale z Čechů nejpřesnější střelbu. Jislová se dokonce včera blýskla 11. místem, když jako jedna z pouhých čtyř biatlonistek zastřílela čtyřpoložkový závod bez chyby.
Zatímco pro Horniga bude dnešní vystoupení premiérou ve Světovém poháru, Jislová nastoupila loni jak v Pokljuce, kde po dvou trestných kolech partnera Václavíka skončili Češi až patnáctí, tak i v Novém Městě na Moravě, kde s Marečkem vybojovali dvanácté místo. Stejně dopadl pár Voborníková, Mareček na úvod letoší sezony v Östersundu.