Smíšená štafeta jednotlivců, Anterselva | Vítěz: Německo (kon.) | | | Smíšená štafeta mužů a žen, Anterselva | Vítěz: Norsko (kon.) |
Baltimore Ravens – Houston Texans | 34:10 (kon.) |
Obří slalom žen, 1. kolo, Jasná | Vítěz: S. Hectorová (SWE) (kon.) | | | Sjezd mužů, Kitzbühel | Vítěz: C. Sarrazin (FRA) (kon.) |
Obří slalom žen, 2. kolo, Jasná | Vítěz: S. Hectorová (SWE) (kon.) |
Závod družstev HS140, Zakopane | Vítěz: Rakousko (kon.) |
konec
SP - Smíšená štafeta mužů a žen, Anterselva
Vítěz: Norsko
Jan Vojkůvka
Konečné výsledky
- 1. Norsko (J. Arnekleivová, K. Knottenová, T. Bø, J. Bø) 1:04:36,3 (0+8)
- 2. Itálie (D. Wiererová, L. Vittozziová, D. Bionaz, T. Giacomel) +22,3 (0+5)
- 3. Švédsko (A. Magnussonová, E. Öbergová, J. Nelin, M. Ponsiluoma) +1:07,8 (0+9)
- 4. Švýcarsko (A. Basergaová, L. Häckiová-Grossová, J. Burkhalter, S. Stalder) +1:20,6 (0+8)
- 5. Francie (L. Jeanmonnotová, J. Richardová, E. Perrot, Q. Fillon Maillet) +1:33,5 (0+6)
- 6. Česká rep. (T. Voborníková, M. Davidová, J. Mareček, T. Mikyska) +2:16,6 (1+10)
- 7. Rakousko (T. Steinerová, A. Juppeová, F. Leitner, D. Komatz) +2:42,7 (0+4)
- 8. Německo (J. Hettichová-Walzová, S. Schneiderová, J. Kühn, B. Doll) +3:04,6 (2+12)
- 9. Ukrajina (A. Merkušynová, J. Džimová, D. Nasyko, D. Pidručnyj) +3:19,7 (0+12)
- 10. Bulharsko (L. Hristovová, V. Dimitrovová, V. Iliev, B. Todev) +4:03,3 (0+4)
Startovní listina
- 1. Francie (L. Jeanmonnotová, J. Richardová, E. Perrot, Q. Fillon Maillet)
- 2. Norsko (J. Arnekleivová, K. Knottenová, T. Bø, J. Bø)
- 3. Itálie (D. Wiererová, L. Vittozziová, D. Bionaz, T. Giacomel)
- 4. Německo (J. Hettichová-Walzová, S. Schneiderová, J. Kühn, B. Doll)
- 5. Česká rep. (T. Voborníková, M. Davidová, J. Mareček, T. Mikyska)
- 6. Švédsko (A. Magnussonová, E. Öbergová, J. Nelin, M. Ponsiluoma)
- 7. Švýcarsko (A. Basergaová, L. Häckiová-Grossová, J. Burkhalter, S. Stalder)
- 8. Ukrajina (A. Merkušynová, J. Džimová, D. Nasyko, D. Pidručnyj)
- 9. Rakousko (T. Steinerová, A. Juppeová, F. Leitner, D. Komatz)
- 10. Finsko (V. Lehtonenová, N. Keränenová, O. Hiidensalo, T. Harjula)
- 11. Belgie (L. Lieová, M. Cloetensová, T. Langer, F. Claude)
- 12. Slovinsko (P. Klemenčičová, A. Lampičová, J. Fak, L. Planko)
- 13. Estonsko (T. Tomingasová, R. Ermitsová, K. Siimer, J. Kulbin)
- 14. USA (K. Dickinsonová, J. Garsová, V. Bonacci, M. Germain)
- 15. Polsko (J. Jakielová, A. Mąková, K. Badacz, M. Zawól)
- 16. Litva (L. Zhurauskaiteová, J. Traubová, V. Strolia, T. Kaukenas)
- 17. Lotyšsko (A. Sabuleová, S. Bulinová, R. Birkentals, E. Mise)
- 18. Kanada (N. Moserová, B. Peifferová, C. Gow, A. Runnalls)
- 19. Bulharsko (L. Hristovová, V. Dimitrovová, V. Iliev, B. Todev)
- 20. Kazachstán (G. Višněvská-Šeporenková, P. Jegorovová, A. Muchin, V. Kirejev)
- 21. Rumunsko (E. Chirkovová, A. Mezdreaová, G. Coltea, R. Flore)
- 22. Moldavsko (A. Ghilenková, A. Makarovová, P. Magazejev, M. Usov)
- 23. Japonsko (A. Satová, H. Fukudová, K. Odžima, M. Jamamoto)
- 24. Jižní Korea (J. Čchoi, U. Ko, D. Čchoi, A. Starodubec)
Jedná se o poslední štafetový závod před mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, kde světový šampionát začíná 7. února. A prvním závodem bude právě smíšená štafeta.
1. Francie (Jeanmonnotová, Richardová, Perrot, Fillon Maillet)
2. Norsko (Arnekleivová, Knottenová, Bø, Bø)
3. Itálie (Wiererová, Vittozziová, Bionaz, Giacomel)
4. Německo (Hettichová-Walzová, Schneiderová, Kühn, Doll)
5. Česká rep. (Voborníková, Davidová, Mareček, Mikyska)
6. Švédsko (Magnussonová, Öbergová, Nelin, Ponsiluoma)
7. Švýcarsko (Basergaová, Häckiová-Grossová, Burkhalter, Stalder)
8. Ukrajina (Merkušynová, Džimová, Nasyko, Pidručnyj)
9. Rakousko (Steinerová, Juppeová, Leitner, Komatz)
10. Finsko (Lehtonenová, Keränenová, Hiidensalo, Harjula)
11. Belgie (Lieová, Cloetensová, Langer, Claude)
12. Slovinsko (Klemenčičová, Lampičová, Fak, Planko)
13. Estonsko (Tomingasová, Ermitsová, Siimer, Kulbin)
14. USA (Dickinsonová, Garsová, Bonacci, Germain)
15. Polsko (Jakielová, Mąková, Badacz, Zawól)
16. Litva (Zhurauskaiteová, Traubová, Strolia, Kaukenas)
17. Lotyšsko (Sabuleová, Bulinová, Birkentals, Mise)
18. Kanada (Moserová, Peifferová, Gow, Runnalls)
19. Bulharsko (Hristovová, Dimitrovová, Iliev, Todev)
20. Kazachstán (Višněvská-Šeporenková, Jegorovová, Muchin, Kirejev)
21. Rumunsko (Chirkovová, Mezdreaová, Coltea, Flore)
22. Moldavsko (Ghilenková, Makarovová, Magazejev, Usov)
23. Japonsko (Satová, Fukudová, Odžima, Jamamoto)
24. Jižní Korea (Čchoi, Ko, Čchoi, Starodubec)
1. Francie 12:08,0 (0+1)
2. Švédsko +0,5 (0+0)
3. Itálie +1,6 (0+0)
4. Norsko +9,7 (0+3)
5. Německo +14,9 (0+2)
....
11. Česká rep. +28,7 (0+2)
1. Itálie 23:15,2 (0+0)
2. Norsko +4,5 (0+4)
3. Švýcarsko +12,0 (0+4)
4. Švédsko +13,4 (0+1)
5. Francie +18,7 (0+2)
....
7. Česká rep. +26,8 (0+3)
1. Itálie 29;07,4 (0+1)
2. Norsko +9,0 (0+4)
3. Švýcarsko +14,6 (0+5)
4. Česká rep +37,8 (0+4)
5. Švédsko +30,2 (0+4)
1. Itálie 39:47,4 (0+2)
2. Norsko +6,2 (0+6)
3. Švédsko +14,3 (0+4)
4. Česká rep +15,5 (0+4)
5. Německo +37,3 (0+4)
1. Itálie 45:12,0 (0+3)
2. Norsko +1,1 (0+7)
3. Švýcarsko +36,6 (0+8)
4. Švédsko +50,3 (0+7)
5. Česká rep +52,5 (1+7)
1. Norsko 54:36,2 (0+8)
2. Itálie +6,3 (0+3)
3. Švédsko +1:02,2 (0+7)
4. Švýcarsko +1:09,9 (0+8)
5. Francie +1:32,4 (0+6)
....
5. Česká rep +1:36,9 (1+10)
1. Norsko 59:43,7 (0+8)
2. Itálie +24,6 (0+5)
3. Švýcarsko +1:23,1 (0+8)
4. Švédsko +1:24,0 (0+9)
5. Francie +1:39,1 (0+6)
....
6. Česká rep +2:06,8 (1+10)
Výborný výsledek zaběhla česká štafeta ve složení Tereza Voborníková, Markéta Davidová, Jonáš Mareček a Tomáš Mikyska. Čeští biatlonisté vybojovali šesté místo za favorizovanou Francií.
1. Norsko (Arnekleivová, Knottenová, Bø, Bø) 1:04:36,3 (0+8)
2. Itálie (Wiererová, Vittozziová, Bionaz, Giacomel) +22,3 (0+5)
3. Švédsko (Magnussonová, Öbergová, Nelin, Ponsiluoma) +1:07,8 (0+9)
4. Švýcarsko (Basergaová, Häckiová-Grossová, Burkhalter, Stalder) +1:20,6 (0+8)
5. Francie (Jeanmonnotová, Richardová, Perrot, Fillon Maillet) +1:33,5 (0+6)
6. Česká rep. (Voborníková, Davidová, Mareček, Mikyska) +2:16,6 (1+10)
7. Rakousko (Steinerová, Juppeová, Leitner, Komatz) +2:42,7 (0+4)
8. Německo (Hettichová-Walzová, Schneiderová, Kühn, Doll) +3:04,6 (2+12)
9. Ukrajina (Merkušynová, Džimová, Nasyko, Pidručnyj) +3:19,7 (0+12)
10. Bulharsko (Hristovová, Dimitrovová, Iliev, Todev) +4:03,3 (0+4) (16:00:32)