Carolina – Minnesota 2:5 (kon.) | Detroit – Tampa 2:1 (kon.) | NY Islanders – Dallas 3:2 (po pr.)
Anaheim – NY Rangers 2:5 (kon.) | Seattle – Toronto 1:3 (kon.)
New York Islanders
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Dallas Stars
Pondělí 22.01.2024, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Je za námi utkání mezi Islanders a Dallasem. Hosté sice po dvou třetinách vedli, ale o vyrovnání se postaral Hudson Fasching. V řádné hrací době už žádný další gól nepadl, tudíž rozhodnout muselo prodloužení, které bylo velice rychlé. Po necelé minutě totiž rozhodl Bo Horvat, takže premiéra trenéra Patricka Roye byla úspěšná.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:17:26)

Islanders právě vstřelili branku!
    Islanders dnes berou dva body! Mathew Barzal vybojoval kotouč a ihned jej posunul dopředu na spoluhráče. BO HORVAT poté sám před gólmanem předvedl krásný bekhendový blafák. 3:2 po prodloužení. Asistence: Mathew Barzal.
    Horvat B., Dobson N., Barzal M., Sorokin I.
    Wedgewood S., Harley T., Seguin T., Duchene M.

60:01

Je za námi šedesát minut, po kterých vítěze utkání neznáme. Duel mezi Islanders a Dallasem tedy za stavu 2:2 došel až do prodloužení.

60:00

59:26
    Jani Hakanpää vyslal ránu od modré čáry, ale Sorokin dával pozor.

59:05
    Rozběhla se nám poslední minuta řádné hrací doby a domácí hrají v útočné třetině.

58:43
    Sebastian Aho vyslal od modré čáry tvrdou střelu, která jen o pár čísel zamířila vedle tyče.

58:01
    Simon Holmström z červené čáry nahodil kotouč směrem dopředu. Pak zamířil na střídačku.

57:19
    Jason Robertson bojuje o puk na útočné modré čáře. Jde vidět, že už ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.

56:30
    Anders Lee předvedl skvělou stahovačku, po které se objevil před brankou Dallasu. Na Scotta Wedgewooda si ale kapitán celku z New Yorku nepřišel.

56:10
    Hra se často kouskuje. Na začátku 57. minuty posílají domácí kotouč na icing.

55:53
    Rychlou střelu z levého kruhu si Ilja Sorokin pokryl bez větších potíží.

55:29
    Matt Martin vybojoval kotouč u mantinelu v rohu kluziště, od soupeře ale mnoho prostoru nedostal.

54:16
    Dallas zpoza vlastní brány rozehrává další akci. Nicméně obrana Islanders je seskupena dobře.

53:42
    Samuel Bolduc čistým hitem dokázal zastavit po pravém křídle rozjetého Duchenea.

53:02
    Do konce třetí části už zbývá jen sedm minut. Vše je otevřené, pravděpodobné je také prodloužení.

52:26
    Jason Robertson vystřelil z mezikruží. Domácímu brankáři kotouč vypadl, ale dorážka na řadu nepřišla.

51:15
    Esa Lindell vypálil hned po převzetí kotouče. Obránce hostů napálil hruď připraveného Sorokina.

51:00
    Adam Pelech se dostal k ráně od modré čáry. Scott Wedgewood ale na puk viděl a ukryl jej v lapačce.

50:26
    Jevgenij Dadonov se snažil otočit okolo brány, ale k zakončení se nedostal.

50:00
    Přesně v polovině třetí části se nadechli také domácí. Nyní sledujeme vyrovnanou podívanou.

49:13
    V útočném pásmu teď hrají hostující hokejisté, kteří by rádi změnili fakt, že dnes góly padají jen do jedné branky.

48:39
    Nepřesná přihrávka domácího celku. Pískáno je zakázané uvolnění.

48:14
    Samuel Bolduc zachytil puk před svou bránou, následně hru otočil směrem dopředu.

47:45
    Na druhé straně se před bránu protáhl Aho, jehož blafák ale nebyl dotažen.

47:18
    Přečíslení hosté nesehráli vůbec dobře. Mason Marchment nezvládl přihrávku na pravou stranu.

46:46
    Spoluhráče před brankou hledal Jason Robertson, avšak žabička byla o pár centimetrů nepřesná.

46:22
    Jevgenij Dadonov se snažil prosadit za bránou, jenže obránci Islanders byli důraznější.
    45:23 Hudson FASCHING - 2:2

45:23
    6/6
    Znovu začínáme od nuly! Brock Nelson posunul kotouč na modrou čáru, kde stál Noah Dobson. Jeho ránu tečoval mezi tři tyče naprosto přesně HUDSON FASCHING. 2:2. Asistence: Noah Dobson a Brock Nelson.
    Fasching H., Dobson N., Nelson B., Palmieri K., Romanov A., Sorokin I.
    Hakanpää J., Benn J., Pavelski J., Steel S., Lindell E., Wedgewood S.

44:58
    Ryan Suter odvedl skvělou defenzivní práci, když stačil přimáčknout Juliena Gauthiera k mantinelu.

44:22
    Mason Marchment se protáhl ke střele po levém křídle. Dost možná se jeho pokus odrazil od horní tyče do ochranné sítě.

44:09
    Bo Horvat si přebral kotouč na pravém kruhu. Jeho následná střela byla sražená do rohu hrací plochy.

43:23
    Po střele od modré čáry se k dorážce dostával Faksa, ale nakonec promáchl.

42:29
    Nils Lundkvist udělal chybu, když napálil před sebou stojícího hráče. Obránce Stars měl štěstí, že domácí do úniku nezamířili.

41:42
    Wyatt Johnston před bránou dorážel střelu z dálky těsně vedle tyče. To byla velká šance Dallasu.

41:24
    Jason Robertson si pomohl nahozením do útočného pásma, tam byl ale jako první obránce Islanders.

40:34
    Bo Horvat hned na začátku třetí periody zatlačil před brankovištěm, ale Scott Wedgewood odolal.

40:01

Ve druhé třetině Dallas otočil vývoj na svou stranu. Dlouho se ale hrálo bez větších šancí, až jednu takovou neproměnil domácí Hudson Fasching. O chvíli později tak trestal Jason Robertson, na kterého ještě navázal Nils Lundkvist. Před třetí částí tedy Stars vedou 2:1.

40:00

39:36
    Mathew Barzal skvěle vybojoval kotouč a následně pádil vpřed. Málem se po přihrávce Nelsona dostal do úniku.

38:45
    Po nepříjemném odrazu se na kotouč dostal Mason Marchment, možná však ani on sám nečekal, že se k němu hrací předmět dostane.

38:13
    Domácí vyhodili kotouč tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.

37:41
    Mezi kruhy si našel prostor Joe Pavelski, který možná už zbytečně přihrával na levou stranu. Jeho pobídka byla sražená mezi diváky.

37:19
    Domácí se teď ocitají pod náporem hostujícího mužstva.

36:59
    Robertson prostrčil kotouč před bránu, kde operoval Radek Faksa. Český útočník ale touš za Sorokina nedostal.

36:40
    Scott Wedgewood neposedný kotouč raději přikryl ve své moci. Pokračovat budeme po krátkém přerušení.

36:16
    Útočnou akci Islanders zastavil ofsajd. Hra Newyorčanů ale od první inkasované branky upadla.
    35:08 Nils LUNDKVIST - 1:2

35:08
    6/6
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté otáčí vývoj střetnutí! Tento gól si za rámeček brankář Sorokin nedá. Sam Steel nabil puk na pravý kruh NILSI LUNDKVISTOVI, který ruského brankáře prostřelil. Je ale možné, že puk se ještě nepatrně odrazil od brusle útočníka, kterým byl Joe Pavelski. 1:2. Asistence: Sam Steel a Joe Pavelski.
    Lundkvist N., Steel S., Pavelski J., Benn J., Suter R., Wedgewood S.
    Pelech A., Fasching H., Palmieri K., Aho S. I, Nelson B., Sorokin I.

34:39
    Nils Lundkvist napálil kotouč na modré čáře. Hrací předmět ale přímo na branku Sorokina nešel.

34:04
    Tentokrát Samuel Bolduc uklidnil hru u vlastní brány. Islanders zatím od inkasování nevystřelili.

33:34
    Thomas Harley chtěl vypomoct ofenzívě, ale kotouč mu hokejisté v modrých dresech odebrali.

32:43
    Při akci tři na tři Sam Steel pouze nahodil kotouč do útočné třetiny. Následně jel střídat.
    31:35 Jason ROBERTSON - 1:1

31:35
    6/6
    Hosté srovnávají! Joe Pavelski v útočném pásmu velmi chytře a šikovně prostrčil kotouč na rozjetého JASONA ROBERTSONA, jenž si poradil výborně. Útočník Dallasu si prohodil kotouč mezi bruslemi a následně vymetl růžek. 1:1. Asistence: Joe Pavelski a Radek Faksa.
    Robertson J., Faksa R., Pavelski J., Lindell E., Wedgewood S., Hanley J.
    Bolduc S., Holmström S., Gauthier J., Aho S. I, Nelson B., Sorokin I.

31:01
    Už když byli domácí v plném počtu, útočnou akci sehráli skvěle. Hudson Fasching měl před sebou prázdnou bránu, ale kotouč nakonec za čárou k překvapení všech neskončil.

30:29
    Dělovka Matta Duchenea z pravého kruhu zapadla pár centimetrů vedle branky.

30:04
    Nils Lundkvist po přihrávce Seguina vystřelil od modré čáry, pokus obránce Stars až k bráně nedorazil.

29:26
    Simon Holmström se v oslabení probil vpřed po pravém křídle, jeho rána zápěstím ale přesná nebyla.

29:04
    Na začátku další přesilovky musí hosté znovu do vlastního pásma. Rozehrává obránce Thomas Harley.

28:49
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Brock Nelson – 2 min., držení.

28:40
    Ve druhé periodě zatím čekáme na první větší šanci na jedné či druhé straně.

28:06
    Julien Gauthier si vyhozený kotouč dobruslil jako první, pískáno je zakázané uvolnění.

27:32
    Ilja Sorokin si poradil s nepříjemnou střelou Wyatta Johnstona. Pokračovat budeme po reklamní pauze.

27:16
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení, ale stále platí, že sledujeme celkem opatrnou hru.

26:43
    Lee přes celou šířku kluziště hledal na pravé straně Horvata, jenž si ale pobídku nezpracoval.

26:14
    Dallas se teď delší dobu drží v útočném pásmu. Dostane se do lepší střelecké pozice?

25:43
    Domácí nyní uklidňují hru ve vlastním pásmu. Pokusí se co nejlépe rozehrát.

24:56
    Na pravém kruhu vyplaval Nils Lundkvist, proti kterému si ale Sorokin z brány povyjel.

24:31
    Julien Gauthier se v mezikruží rychle otočil a poté vystřelil. Scott Wedgewood zasáhl.

23:43
    Oba celky ale dnes mají problémy s přechody do útočného pásma, což může znamenat také to, že defenzívy fungují kvalitně.

23:11
    Mason Marchment posunul puk pod sebe na Seguina, jehož rána byla sražená do ochranné sítě.

22:39
    Cal Clutterbuck se do útočného pásma neprobil, vpřed tedy mohou hosté.

22:02
    Také na začátku druhé periody se domácí snaží být aktivní. Dallas stále nemůže najít dostatečnou protihru.

21:32
    Alexandr Romanov nahodil kotouč od modré čáry. Puk byl tečován a nakonec zapadl vedle branky hostů.

20:24
    Aho zachytil kotouč na útočné modré čáře, jenže možnost střílet před sebou neměl.

20:01

Je za námi první třetina. Islanders se hned v úvodu z první šance dostali do vedení. Dallas měl sice k dispozici dvě přesilovky, ale lepší byli domácí, kteří si tvořili i další šance. Průběžné skóre je tedy zasloužené.

20:00

19:17
    Do práce musel i Ilja Sorokin. Mezitím už probíhá poslední minuta úvodní periody.

18:56
    Brock Nelson rychle pálil z otočky. Následně dorážel Kyle Palmieri, ale hostující muž v masce byl opětovně úspěšný.

18:09
    Dopředu se probíjel Simon Holmström, jenž ale okolo beka nepřešel.

17:37
    Útočník Kyle MacLean celkem snadno projel do útočného pásma, kde také vystřelil. Hostující gólman zasáhl vyrážečkou.

17:07
    Scott Wedgewood u své brány raději podržel kotouč. Bude se vhazovat ve třetině Stars.

16:49
    Jevgenij Dadonov neměl potřebnou rychlost k tomu, aby útočil, tak si pomohl jen nahozením a jel na střídačku.

16:05

15:56
    Na konci oslabení odvedl dobrou práci Nelson, Lee se už za okamžik vrátí na led.

15:22
    Mason Marchment nahazoval kotouč před bránu. Puk následně vyskočil, ale Duchene jej ze vzduchu netrefil.

14:55
    Thomas Harley vybídl Hintze, jemuž se rána moc nepovedla. Následně se ale v obrovské šanci v oslabení ocitl Jean-Gabriel Pageau, proti kterému se blýskl Scott Wedgewood vynikajícím zákrokem.

14:05
    Anders Lee – 2 min., podrážení.

13:33
    Dobson perfektní střílenou přihrávkou hledal u zadní tyče Nelsona, který před odkrytou klecí minul.

12:47
    Kotouč po zásahu Jean-Gabriela Pageaua zapadl na střídačku Dallasu, tudíž hra musela být přerušena.

12:12
    Roope Hintz se snažil dostat dopředu po levém křídle, jenže poté upadl.

11:33
    Po komerční pauze jsme pokračovali ve hře, ale Dallas znovu nepřesně rozehrál, takže je z toho zakázané uvolnění.

11:09
    Ostrou ránu od modré čáry vyslal Noah Dobson. Hned vzápětí operoval před brankovištěm Barzal, avšak Scott Wedgewood výtečně zasáhl.

10:48
    Tým z Texasu nyní poslal kotouč na icing. Vhazovat se bude před Scottem Wedgewoodem.

10:29
    Domácí opět pobývali u brankového prostoru, ale celek v bílých dresech to přečkal.

09:54
    Scott Wedgewood předvedl dva výtečné zákroky hned za sebou. Martin nejprve vystřelil do jeho betonu a hned vzápětí dorážel.

09:15
    Nils Lundkvist se musel velice rychle vracet na svou polovinu za odraženým kotoučem, zadák Stars to ale zvládl.

08:28
    Hosté si nepřesně předali kotouč na útočné modré čáře, defenzíva Islanders zatím funguje dobře.

07:17

07:02
    Dallas zatlačil, ale domácí se už dokázali ubránit. Vypadá to, že první oslabení přečkají.

06:37
    Domácí dostali kotouč pryč z pásma, následně po nahození raději Sorokin přerušil hru.

06:09
    Tyler Seguin si najel mezi kruhy, odkud rychle střílel. Pravděpodobně Ilja Sorokin zasáhl betonem.

05:42
    Duchene našel mezi kruhy spoluhráče, který ale trefil před sebou blokujícího beka.

05:17
    Scott Mayfield – 2 min., držení.

05:09
    Kyle Palmieri se snažil dostat k zakončení, ale kotouč netrefil vůbec dobře.

04:34
    Esa Lindell možná až překvapivě zůstal úplně sám na levém kruhu. Pohotové zakončení obránce Dallasu vyrazil Sorokin před sebe.

04:05
    Jason Robertson si najel mezi kruhy, odkud pohotově střílel. Trefil připravenou vyrážečku gólmana Sorokina.
    02:52 Alexandr ROMANOV - 1:0

02:52
    6/6
    Domácí se brzy dostávají do vedení! Mathew Barzal vjel ve velké rychlosti do útočného pásma. Následně posunul černou gumu na ALEXANDRA ROMANOVA, který prostřelil brankáře hostů. 1:0. Asistence: Mathew Barzal a Noah Dobson.
    Romanov A., Barzal M., Dobson N., Horvat B., Lee A., Sorokin I.
    Hakanpää J., Lindell E., Wedgewood S., Dadonov J., Seguin T., Duchene M.

02:32
    Sebastian Aho se zmocnil kotouče ve vlastním pásmu, poté se pokusil rozehrát.

01:56
    Sam Steel se snažil dostat mezi dva obránce, ale ti nakonec zasáhli.

01:29
    Hosté se znovu dostali do útočné třetiny, kde se snaží něco kloudného vymyslet.

00:39
    Ryan Suter od modré čáry nahodil kotouč do moci připraveného Sorokina. Máme tady první přerušení.

00:24
    Anders Lee bojoval za bránou o kotouč, ale přesně na spoluhráče jej nepředložil.

00:01

New York Islanders: Sorokin (Appleby) – Dobson, Romanov, S. Aho I, Pelech, Mayfield, Bolduc – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Fasching – J. Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
    Trenér: Patrick Roy

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Lundkvist, R. Suter, Hakanpää, Lindell, Hanley, Harley – W. Johnston, Hintz, J. Robertson – Seguin, Duchene (A), Marchment – Pavelski (A), Steel, Benn (C) – Dadonov, Faksa, Cr. Smith.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Pochmara, L'Ecuyer – Hughes, Kovachik.

DALLAS STARS

Dallas je momentálně v Západní konferenci na čtvrté příčce. Hvězdy ve 45 odehraných zápasech nastřádaly 59 bodů a na třetí Colorado ztrácí čtyři body. Hokejisté Stars vyhráli tři ze čtyř posledních utkání. Na ledě Chicaga uspěli 3:1, s Los Angeles vyhráli 5:1, nicméně následně nestačili stejným poměrem na Philadelphii. Posléze ovšem Dallas své utkání zvládl, v New Jersey vyhrál suverénně 6:2. Nejproduktivnějším hráčem loňského finalisty Západní konference je Jason Robertson, jenž má na kontě 47 bodů.

NEW YORK ISLANDERS

Ostrovanům se v poslední době vůbec nedaří. Celek z New Yorku dlouho pobýval na místech, které by znamenaly postup do play-off, ale momentálně je až na jedenáctém místě Východní konference. Proto se vedení klubu rozhodlo odvolat hlavního trenéra Lanea Lamberta, na jehož místo přišel někdejší vynikající brankář Patrick Roy. Islanders se pokusí nakopnout, neboť v posledních čtyřech zápasech prohráli. Naposledy nestačili po prodloužení na hokejisty Chicaga. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Mathew Barzal, který má na kontě 46 kanadských bodů.

Radek Faksa (Dallas)

Hezké brzké pondělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes budeme sledovat utkání mezi New Yorkem Islanders a Dallasem. Začínáme krátce po 1:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. Romanov (Barzal, Dobson), 46. Fasching (Dobson, Nelson), 61. Horvat (Barzal) – 32. J. Robertson (Pavelski, Faksa), 36. Lundkvist (Steel, Pavelski)

Rozhodčí: Pochmara, L'Ecuyer – Hughes, Kovachik

Diváci: 17 255