Plzeňský kraj – Karlovarský kraj 4:7 (kon.) | Zlínský kraj – Ústecký kraj 3:3 (kon.) | Liberecký kraj – Jihočeský kraj 3:3 (kon.)
Praha – Olomoucký kraj 4:0 (kon.) | Středočeský kraj – Kraj Vysočina 3:1 (kon.) | Jihomoravský kraj – Ústecký kraj 4:1 (kon.)
Zlínský kraj – Liberecký kraj 3:10 (kon.) | Plzeňský kraj – Praha 1:3 (kon.) | Jihočeský kraj – Moravskoslezský kraj 4:2 (kon.)
Olomoucký kraj – Středočeský kraj 4:4 (kon.) | Pardubický kraj – Jihomoravský kraj 5:2 (kon.) | Kraj Vysočina – Královéhradecký kraj 3:1 (kon.)
Zlínský kraj
3:3 (1:1, 1:0, 1:2)
Ústecký kraj
Pondělí 22.01.2024, 09:05 • CCM Aréna, Zlín • Mládežnické MČR krajských výběrů • Skupina A

Je konec. Zlínský kraj v prvním zápase remizoval s Ústeckým krajem 3:3. Marek dal domácím vedení hned v úvodu, ale hosté srovnali krok v závěru první třetiny z přesilovky po parádní ráně Záruby. Zlínský kraj šel z kraje druhé třetiny do vedení zásluhou Němce, pak se ale oba týmy střelecky odmlčely. To platilo ale jen do začátku třetí periody, hosté srovnali v přesilovce po šťastné trefě Gombára. Domácí ale vzápětí dostal do hubeného vedení Šimek. Jenže Ústecký kraj šest minut před koncem srovnal po pěkné akci Butky. Domácí se snažili dát rozdílovou branku, ale Pešout ukázal svou kvalitu a podržel svůj tým Body si tak oba celky rozdělily. (10:28:24)

44:48
    Loukota ubránil domácího útočníka na levé straně.

44:43
    Puk je na mantinelu v pásmu domácích.

44:17
    Jenže hosté pásmo neudrželi.

44:05
    Hosté dostali puk do středního pásma a pak Zlínský kraj zahrál při pokusu o brejk jenom na icing.

43:33
    Hosté se konečně osvobozují.

43:06
    Domácí měli po buly dvě střely, ale ani jedna neprošla přes obránce.

42:59
    Pešout zhluboka oddechuje po sérii střel domácích.

42:46
    Riedl nedokázal zvednout puk nad beton brankáře hostů.

42:23
    Domácí měli dvě střely na ose, ale ty byly zablokovány.

42:07
    Pešout si poradil v oslabení se střelou od modré. Oba týmy střídají.

41:49
    Hosté se ale v oslabení osvobozují.

41:22
    Vyloučení v týmu Ústecký kraj:
    Rabas – 2 min., podrážení.

41:19
    Zlínský kraj pokračuje v obléhání branky hostů a tlak graduje.

41:04
    Domácí si objeli branku, ale střela z levého kruhu nebyla přesná.

40:30
    Ústecký kraj ztratil puk na modré a musí se rychle vracet.

40:05
    Domácí jsou v útočném pásmu a snaží se dostat do vedení.
    39:05 BUTKA - 3:3

39:05
    Ústecký kraj právě vstřelil branku!
    Opět platí nedáš, dostaneš. Hosté se prosazují po rychlém kontru. Záruba ujel po levé straně a dal puk na osu, tam byl volný VÁCLAV BUTKA, který dostal puk nad beton gólmana, 3:3. Asistence: Záruba.

38:45
    Pešout si připsal zákrok po střele z levé strany a pak si poradil i s dorážkou.

38:39
    Domácí dobře tahají čas na levé straně.

38:02
    Hosté jsou sice v pásmu, ale nedokáží dostat od mantinelu.

37:46
    Hosté ztratili na pravé straně puk a musí se rychle vracet.
    37:23 ŠIMEK - 3:2

37:23
    Zlínský kraj právě vstřelil branku!
    Domácí si ale rychle berou vedení zpět po pěkné souhře, kterou zakončil ADAM ŠIMEK, 3:2. Asistence: ADAM Němec a RomanDubec.
    36:54 GOMBÁR - 2:2

36:54
    Hosté srovnávají opět v přesilové hře. Konvalinka dostal puk na osu. Tam byl volný JIŘÍ GOMBÁR a ten trefil domácího brankáře do ramene. Puk se vznesl vysoko nad branku a pak se od jeho těla dostal do branky, 2:2. Asistence: Konvalinka.

36:29
    Domácí se opět osvobozují.

36:12
    Ústecký kraj se až nyní po pravé straně dostal do pásma.

35:59
    Domácí ale dostali puk do pásma hostů ve vlastním oslabení.

35:36
    Ústecký kraj je na puku po buly a roztahuje přesilovkový deštník.

35:24
    Vyloučení v týmu Zlínský kraj:
    Provazník – 2 min., nedovolené bránění.

34:49
    Provazník bombou od modré trefil jenom beton brankáře hostů.

34:16
    Domácí dobře napadají rozehrávku Ústeckého kraje.

33:39
    Witoš ujel po ose hřiště, ale branku domácích netrefil. Ústecký kraj ale zůstal na puku.

33:12
    Vaňha v rychlém kontru poslal puk na pravou stranu, ale tam jeho kolega zakončil nad.

32:45
    Koňařík byl v ofsajdu, hra se vrací na modrou hostů.

32:22
    Domácí dostali puk do útočného pásma a toto jim nyní stačí.

32:09
    Ústecký kraj se dostal do útočného pásma, ale puk honí po mantinelu.

31:42
    Pažout měl puk ve slotu, ale ten se mu zamotal mezi nohama.

31:36
    Pešout si poradil se střelou z mezikruží. Oba celky střídají.

31:22
    Riedl to zkusil z osy, ale jeho zakončení bylo nepřesné.

30:52
    Zalubil na pravé straně vybojoval puk pro domácí, ale jeho kolega přihrávku na osu nepochopil

30:26
    Koňařík pak jel do rychlého brejku, ale minul z pravé strany branku hostů.

30:23
    Ústecký kraj se dostal do útoku, ale na modré ztratil puk.

30:01

Další třetina začne přibližně v 10:15.

Zlínský kraj doma vede po dvou dějstvích nad Ústeckým krajem 2:1. Marek dal domácím vedení hned v úvodu, ale hosté srovnali krok v závěru první třetiny z přesilovky po parádní ráně Záruby. Zlínský kraj šel z kraje druhé třetiny do vedení zásluhou Němce, pak se ale oba týmy střelecky odmlčely.

30:00

29:46
    Holaň svým betonem po minele domácích zachránil situaci.

29:26
    Hosté ztratili puk v pásmu a Zlínský kraj jde zlobit.

29:12
    Tečovaný pokus domácích po buly skončil jen v ochranné síti.

28:59
    Pešout jistě kryl pokus z levé strany, oba týmy střídají.

28:29
    Holaň opět svou holí poslal puk z domácí třetiny před najíždějícím útočníkem.

27:53
    Hosté mají tlak v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nedostali.

27:13
    Gombár dostal nabídku do slotu, jenže ztratil stabilitu a odklouzal mimo nebezpečnou pozici i s pukem.

26:16
    Loukota dostal nabito do mezikruží, ale trefil jenom tělo gólmana domácích Holaňe.

25:57
    Holaň dobře zasáhl a oba týmy střídají.

25:39
    Zlínský kraj je v pásmu hostů a dobře tahá čas.

25:16
    Kváš si objel branku domácích, ale nedostal se k pořádné střele.

24:45
    Zlínský kraj dobře napadá rozehrávku hostů.

24:16
    Domácí Riedl byl zastaven na modré, hosté jdou zlobit.

23:40
    Na středu se srazili dva hráči, ale už se zvedají z ledu a hra pokračuje.

23:15
    Witoš byl sám ve slotu, ale přihrávka zpoza branky jej minula.

22:42
    Vaňha bojuje o puk na dlouhém mantinelu v pásmu Zlínského kraje.

22:18
    Zlínský kraj je v pásmu hostů už dvacet vteřin, ale je to bez zakončení.

21:53
    Ústecký kraj se dostal na puk, ale nemůže se dostat z vlastní periody.

21:26
    Šindelář ujel do rychlého brejku, ale vymíchal jenom sám sebe.

21:11
    Ofsajd zastavil útočné snažení hostů. Oba týmy střídají.

20:48
    Zlínský kraj je při chuti a nyní ostřeluje hosty ze všech pozic.
    19:49 NĚMEC - 2:1

19:49
    Zlínský kraj si bere v úvodu třetiny náskok. Man našel před brankou volného kolegu. Tím byl ADAM NĚMEC a ten poslal forhendem puk mimo dosah brankáře, 2:1. Asistence: Man.

19:26
    Hosté se prezentovali při pokusu o rychlou rozehrávkou jen icingem.

18:52
    Hosté se dostali po chybě do brejku, ale Holaň vyjel rychle ze své branky a odpálil puk mimo dosah útočníka.

18:21
    Marek zavíral rychlou akci domácích na zadní tyčce, ale prudký puk poslal svým bekhendem do ochranné sítě.

17:46
    Adam Němec dobře napadá rozehrávku hostů.

17:26
    Witoš na pravé straně dostal puk do domácího pásma, ale puk si pustil jenom do špeku.

16:59
    Hodek na pravém kruhu neprostřelil obránce domácích.

16:31
    Pešout se nenechal znovu nachytat z osy střelou mezi nohama. Oba týmy střídají.

16:15
    Riedl se na pravém kruhu nedostal na puk, Zlínský kraj ale stále drží pásmo.

15:46
    Zlínský kraj byl nachytán v ofsajdu, hra je přerušena.

15:36
    Koňařík byl na útočném výletě, ale nezakončil přesně.

15:23
    Zlínský kraj sice vyhrál buly, ale zastavil se už ve středním pásmu.

15:01

Další třetina začne přibližně v 9:38.

Zlínský kraj hraje po prvním dějství s Ústeckým krajem nerozhodně 1:1. Marek dal domácím vedení hned v úvodu, ale hosté srovnali krok v závěru z přesilovky po parádní ráně Záruby.

15:00

14:42
    Ústecký kraj je v útočném pásmu už dvacet vteřin, ale je to pomalé.

14:02
    Pešout šel rychle ze své branky a dostal na pravé straně touš do svého držení po nájezdu domácích.

13:10
    Zlínský kraj se dostal po levé straně do útočné periody hostů, ale bylo to bez zakončení.
    12:25 ZÁRUBA - 1:1

12:25
    Hosté ale hned využívají přesilovku. JAKUB ZÁRUBA dostal puk na osu hřiště a pak forhendem propálil gólmana Holaňe. Asistence: Kváš a Šindelář.

12:18
    Coufalík – 2 min., vražení na hrazení.

12:16
    Hosté dostali puk do útočného pásma, ale nyní bojují na zadním mantinelu.

11:53
    Zalubil se objevil na pravé straně, ale na zadní tyčce nedokázal zkrotit ostrý kotouč.

11:12
    Pešout po tlaku Zlínského kraje přerušil svou lapačkou hru.

10:53
    Oba týmy si vyměnily v krátkém čase držení touše, ale bylo to bez zakončení.

10:26
    Šimek jel do rychlého kontru, ale puk mu utekl z jeho hokejky.

10:00
    Zlínský kraj je opět v pásmu hostů, ale tentokrát jenom napadá.

09:43
    Butka překvapil vlastního brankáře, když se jal rozehrávat před jeho brankoviště. Zlínský kraj toho ale nevyužil, Drozdovi chybělo 20 čísel.

09:12
    Záruba si sjel na osu, ale tam byl zbaven domácími puku.

08:53
    Gombár jenom odevzdal puk domácích na středovém kruhu.

08:12
    Zlínský kraj pokračuje po dvaceti vteřinové pauze v obléhání branky hostů.

07:36
    Hosté dostali puk do středního pásma, oba celky střídají.

07:05
    Marek z pravé strany našel jenom vyrážečku gólmana hostů. Zlínský kraj pokračuje v tlaku.

06:45
    Zalubil ve slotu trefil jenom beton gólmana hostů.

06:12
    Dvořák byl přišpendlen na mantinel v rohu. Zlínský kraj šel do útoku, jenže Pešout dostal puk do své lapačky.

05:43
    Danny Dvořák neprocedil z pravé strany touš na osu. Zlínský kraj jde útočit.

05:23
    Zlínský kraj zahrál při pokusu o rychlý brejk jenom na icing.

05:06
    Ústecký kroj je v útočném pásmu a roztahuje útočný deštník.

04:36
    Pažout vybojoval puk za brankou, ale Marek pálil ze slotu těsně vedle branky hostů.

04:04
    Riedl zastavil výpad hostů na levé straně. Zlínský kraj jde zlobit.

03:45
    Zlínský kraj pásmo a musí se rychle vracet.

03:15
    Pešout už zasahoval zbytečně, domácí byli nachytáni v ofsajdu.

02:35
    Oba týmy si vyměnily držení touše, ale bylo to bez zakončení.
    01:32 MAREK - 1:0

01:32
    Domácí jdou hned v úvodu do vedení. Riedl vyslal na levou stranu JONÁŠE MARKA, který prostřelil gólmana hostů mezi betony. Asistence: Antonín Riedl.

01:23
    Ústecký kraj to zkusil po pravé straně, ale Němec hostům odebral puk.

00:48
    Zlínský kraj zahrál v tísni jenom na icing.

00:20
    Domácí Němec si najel po levé straně před branku, ale blafák nedotáhl do konce.

00:01

Na ledě probíhá rozbruslení, začátek zápasu bude lehce opožděn.

Zlínský kraj: Holaň (Večeřa) – Koňařík, Spitzer, Dubec, Tureček, Číhal, Coufalík, Provazník – Pánek, Zalubil, Šimek, Riedl, Marek, Bláha, Němec (C), Pažout, Man, Drozd.
    Trenér: Lubomír Vosátko

Ústecký kraj: Pešout (WinkelHöfer) – Řepka, Loukota, Falis, Rabas, Šindelář, Konvalinka (C), Mácha, Dvořák – Witoš, Sojčík, Záruba, Butka, Krejčík, Hodek, Gombár, Kváš, Melančin, Dvořák, Vaňha.
    Trenér: Daniel Volráb

Rozhodčí: Filip Čech – David Knap, Marek Šiška.

Každé dva roky se (většinou v lednovém či únorovém termínu) koná Mistrovství České republiky krajů, kterého se účastní hráči do patnácti let. Vždy v mezidobí se tyto výběry utkávají v rámci Zimní olympiády dětí a mládeže ČR. My vám z prvního hracího dne přineseme onlajn přenos ze zápasu mezi Zlínským a Ústeckým krajem. Úvodní buly je na programu v 9:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 2. Marek (Riedl), 20. Němec (Man), 38. Šimek (Němec, Dubec) – 13. Záruba (Kváš, Šindelář), 37. Gombár (Konvalinka), 40. Butka (Záruba)

Rozhodčí: Filip Čech – David Knap, Marek Šiška