Plzeňský kraj – Karlovarský kraj 4:7 (kon.) | Zlínský kraj – Ústecký kraj 3:3 (kon.) | Liberecký kraj – Jihočeský kraj 3:3 (kon.)
Praha – Olomoucký kraj 4:0 (kon.) | Středočeský kraj – Kraj Vysočina 3:1 (kon.) | Jihomoravský kraj – Ústecký kraj 4:1 (kon.)
Zlínský kraj – Liberecký kraj 3:10 (kon.) | Plzeňský kraj – Praha 1:3 (kon.) | Jihočeský kraj – Moravskoslezský kraj 4:2 (kon.)
Olomoucký kraj – Středočeský kraj 4:4 (kon.) | Pardubický kraj – Jihomoravský kraj 5:2 (kon.) | Kraj Vysočina – Královéhradecký kraj 3:1 (kon.)
Olomoucký kraj
4:4 (2:1, 2:3, 0:0)
Středočeský kraj
Pondělí 22.01.2024, 17:45 • Lhota u Vsetína, KAPKA resort • Mládežnické MČR krajských výběrů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Předposlední duel zahajovacího dne Mistrovství České republiky krajů v ledním hokeji rozehrají již za necelou hodinu výběr Olomouckého a Středočeského kraje. Oba účastníci skupiny B odehrají šest utkání ve skupinové fázi, poté budou případně následovat boje o první tři místa. Všechny zápasy ve skupinové fázi, včetně dnešního se hrají na 3x15 minut.

Olomoucký kraj dnes ráno svůj první zápas MČR prohrál nad Prahou 0:4, Středočeský kraj naopak zvítězil 3:1 nad Vysočinou.

Hráči obou týmu nyní absolvují krátké rozbruslení. Zápas začne za malou chvíli.

00:01

00:02
    Úvodní buly patřilo domácím, krátce po něm je ale odpískán offside.

00:43
    První zákrok si připisuje Olomoucký brankář, po šikovné střele soupeře z mezikruží.

01:23
    Vyloučení v týmu Středočeský kraj:
    Komžík – 2 min., nedovolené bránění.

02:44
    Olomoučtí si nedokáží vytvořit souvislejší tlak, zatím se hraje spíše na jejich polovině.

03:24
    Středočeši hrají v plném počtu, domácí výhodu nevyužili.

05:02
    Vyloučení v týmu Olomoucký kraj:
    Navrátil – 2 min., podrážení.

05:58
    Kombinace mladíků ze Středočeského kraje mohla mít velmi špatné následky! Do úniku se dostal Olomoucký Petřík, kličku však nedokončil.

06:21
    Hraje se zatím spíše opatrný hokej, výraznější šanci měl jen níže zmiňovaný Petřík.

07:12
    Středočeši vyrazili do přečíslení 3 na 2, brankář Olomouce byl úspěšnější.

08:11
    Samostatný únik i na druhé straně! Sám na bránu se vydal Jan Šubin, Olomoucký brankář opět pozorný.

08:44
    Olomoucký kraj právě vstřelil branku! V brankovém prostoru se po střele nejrychleji zorientoval olomoucký MUSIL a překonal bezmocného brankáře Středočechů. Asistence: Vymětal
    08:44 MUSIL - 1:0

10:23
    Nadějnou akci Středočechů zastavil již poněkolikáté offside.

11:02
    Středočeský kraj právě vstřelil branku! Rychlý únik okolo levého mantinelu a střela z mezikruží znamená gól BYDŽOVSKÉHO a vyrovnání na 1:1 ! Asistence: Mansfeld
    11:02 BYDŽOVSKÝ - 1:1

13:24
    Olomoucký kraj právě vstřelil branku! Tak teď se nám s góly roztrhl pytel, po chybě Středočechů ve vlastním obranném pásmu srovnává přesnou střelou VYMĚTAL.
    13:24 VYMĚTAL - 2:1

13:55
    Olomoučtí jsou po vstřeleném gólu výrazně aktivnější a vytváří si další šance.

15:00

První třetina byla ze začátku spíše opatrná, v jejím závěru jsme se ale gólů dočkali. Olomoucký brankář Matyáš Jurečka chytá zatím skvěle, a i díky němu vedou olomoučtí 2:1.

15:01

15:23
    Středočeši začali třetinu velmi aktivně, na Jurečku vyslali už dvě střely, s žádnou však neměl gólman domácích větší problém.

17:11
    Olomoucký kraj právě vstřelil branku! Pěknou kombinací se olomoučtí hokejisté dostali přes střední pásmo, po přihrávce Pospíšila zvyšuje na 3:1 SEIDL. Asistence: Pospíšil, Navrátil.
    17:11 SEIDL - 3:1

17:46
    Středočeský kraj právě vstřelil branku!
    Autorem branky je PLETKA. Asistence: Mansfeld a Dvořák.
    17:46 PLETKA - 3:2

18:30
    Teď je to opravdu hra nahoru-dolu, spousta šancí na obou stranách.

18:56
    Kombinaci ve středním pásmu Středočechů zastavil obránce domácích, který však puk jen odevzdal.

18:58
    Středočeský kraj právě vstřelil branku! Kombinaci dva na jednoho sehráli hosté skvěle, po nahrávce Pejši vyrovnává na 3:3 VRBATA. Asistence: Pejša
    18:58 VRBATA - 3:3

20:33
    Olomoucký kraj právě vstřelil branku! Ze souboje za brankou Středočeského kraje vyšli lépe právě Středočeši, následnou chybu v rozehrávce však potrestal MUSIL a vrací Olomouci vedení zpět. Asistence: Vymětal
    20:33 MUSIL - 4:3

21:28
    Další pokus o střelu olomouckých je zblokovaný do ochranné sítě, hra se teď spíše kouskuje.

22:53
    Korhoň – 2 min., vysoká hůl.

23:21
    Hosté se dostali do kombinace v pásmu Olomouce, střelu z levého kruhu Jurečka chytá.

24:10
    Další střelecké pokusy končí vedle brány domácích. Olomoučtí hrají v plném počtu.

24:55
    Do protiútoku se dostali hosté, jejich střelu však zablokoval obránce Olomouce.

26:00
    Středočeský kraj právě vstřelil branku! Je opět vyrovnáno! Zmatku před brankou využil VRBATA. Asistence: Dvořák, Svoboda
    26:00 VRBATA - 4:4

27:12
    Středočeši se zabydlují v pásmu Olomouce. Souboje u mantinelů končí vítězně pro hosty, střelecké pokusy však lítají jen mimo bránu.

29:13
    Třetina už se dohraje v obranném pásmu domácích, kteří jsou po čtvrtém gólu Středočechů spíše pasivní.

30:00

Ve druhé třetině se nám s góly roztrhl pytel! Po krátké poradě bude následovat třetí třetina zápasu, do které vstoupíme za vyrovnaného stavu.

30:01

30:32
    Ukázkový hit předvedl za svojí brankou obránce hostí, od spoluhráčů sklidil pochvalu.

32:01
    Přesilová hra pro Olomoucký kraj, a šance na návrat vedení. Za držení je vyloučen Tomáš Pletka.

32:23
    Rychlou kombinaci olomouckých zakončila střela z levého kruhu, brankář hostí ji bez problému lapil.

33:45
    Olomouckým se nedaří přechod do útočného pásma, Středočeši hrají oslabení zatím skvěle.

34:38
    Akci již kompletních hráčů hostí zabrzdilo zakázané uvolnění. Po vhazování se ale opět vrací do útočného pásma a kombinují.

35:44
    Moc šancí si však nevytvořili a hra se přesouvá na druhou stranu.

37:19
    Ve třetí třetině je k vidění několik osobních soubojů, vše se zatím pohybuje v hranici fair-play.

39:15
    Další možnost pro domácí, za hákování je vyloučen Svoboda.

39:54
    Olomoučtí se opět nemohou usadit v útočném pásmu, jedinou jejich střelu kryje brankář hostí.

41:01
    Další akce končí zakázaným uvolněním, Středočeši se opět ubrání přesilovce soupeře.

42:33
    Spousta nepřesností je součástí posledních momentů hry, ve kterých se olomoučtí spíše brání.

43:05
    Hosté zpřesnili rozehrávku, do dobré šance se dostal Pletka, šanci však zastavil brankář Olomouckého kraje.

43:34
    Další snahu o kombinaci zastavila srážka dvou Středočechů, do protiútoku se tak vydali domácí, dobrý pokus brankář hostí kryje.

44:25
    Do dobré pozice se dostal domácí útočník, který projel sám celé hřiště, brankář Středočechů teď zachránil hosty před prohrou.

Zápas končí po pětačtyřiceti minutách vyrovnaným stavem 4:4! Z počátku aktivnější mladíci z Olomouckého kraje ztratili tempo a Středočeský kraj se dostal do hry. Zasloužená remíza, rychlé tempo a nadějné kombinace, to přinesl předposlední zápas prvního dne na Mistrovství České republiky krajů. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni MUSIL z Olomouce a MICHÁLEK z kraje Středočeského. Přeji pěkný zbytek večera. (19:31:08)

Tomáš Rotter

Branky a nahrávky: 9. Musil (Vymětal), 14. Vymětal, 18. Seidl (Pospíšil, Navrátil), 21. Musil (Vymětal) – 12. Bydžovský (Mansfeld), 18. Pletka (Mansfeld, Dvořák), 19. Vrbata (Pejša), 26. Vrbata (Dvořák, Svoboda)

Olomoucký kraj: Jurečka (Slavík) – Navrátil (K), Korhoň, Holubář, Faltýnek (A), Hanzelka, Holub (A), Hovanec, Vymětal, Dokoupil, Husák, Musil, Kumstát, Pospíšil, Novák, Seidl, Petřík, Kutěj, Stokláska
    Trenér: Vladimír Kočara

Středočeský kraj: Zachař ( Martýnek) – Dvořák, Vlček, Michálek, Veber, Komžík, Matějka, Svoboda, Piskač – Pletka, Bydžovský, Holoubek, Dvořák, Vovsík, Vrbata, Pejša, Šimáček, Hartman, Jalovecký, Mansfeld, Šubin
    Trenér: Martin Škaloud

Rozhodčí: René Smilek – Jiří Fiedler, Tomáš Marek