Detroit – Philadelphia 3:0 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:3 (kon.) | Ottawa – Boston 2:3 (po pr.)
Tampa – Arizona 6:3 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:2 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:3 (po pr.)
Minnesota – Nashville 2:3 (kon.) | Calgary – Columbus 2:5 (kon.) | Edmonton – Chicago 3:0 (kon.)
Ottawa Senators
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Boston Bruins
Pátek 26.01.2024, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Je za námi utkání mezi Ottawou a Bostonem, které nakonec vyznělo lépe pro hosty. Medvědi vedli o dvě branky díky trefám Davida Pastrňáka a Trenta Frederica, jenže poté začali víceméně bránit a Senátoři ze dvou přesilovek trestali. Nejprve snížil Thomas Chabot a ve třetí periodě srovnal Vladimir Tarasenko. Prodloužení ale rozsekl po necelých dvou minutách kapitán Brad Marchand. Bruins tedy vítězí 3:2 po prodloužení.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:57:40)

Boston právě vstřelil branku!
    Hosté dnes nebyli lepším týmem, ale nakonec berou dva body oni! Brady Tkachuk promáchl skákavý kotouč, a tak vzniklo přečíslení. Coyle v něm přihrál BRADU MARCHANDOVI, jenž to z levé strany trefil náramně. 2:3 po prodloužení. Asistence: Charlie Coyle.
    Marchand B., Coyle C., McAvoy C.
    Tkachuk B., Stützle T., Sanderson J.

61:03
    Boston nyní drží kotouč ve středním pásmu. Rád by poté založil akci.

60:35
    Viděli jsme přečíslení na obou stranách. Nejprve z úhlu zakončil Frederic, krátce po něm na druhé straně Tarasenko.

60:01

Ottawa ve třetí třetině zaslouženě vyrovnala, takže utkání rozhodne až nastavená hrací doba. Které mužstvo získá dva body?

60:00

59:33
    Ještě jeden zákrok pro hostujícího gólmana, kterého prozkoušel aktivní Tkachuk.

59:08
    Jake DeBrusk se snažil být aktivní, ale přišel o hokejku. Poté domácí vyhodili tak, že kotouč byl sražen do hlediště.

58:33
    Vypadá to, že dnešní zápas se rozhodne až v prodloužení. Boston kombinuje v obranném pásmu.

57:50
    Jesper Boqvist si najel dopředu a prudce vystřelil. Domácí brankář zasáhl ramenem.

57:18
    S chutí hrající Thomas Chabot znovu vystřelil. Jeremy Swayman zakročil lapačkou.
    56:42 Vladimir TARASENKO - 2:2

56:42
    5/4
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Zasloužené vyrovnání Ottawy! Thomas Chabot na modré čáře posunul kotouč na VLADIMIRA TARASENKA, který zavěsil precizně. Jeremy Swayman toho v danou chvíli mnoho neviděl. 2:2. Asistence: Thomas Chabot a Josh Norris.
    Tarasenko V., Chabot T., Chychrun J., Norris J., Batherson D.
    Zacha P., Carlo B., Lindholm H., DeBrusk J.

56:13
    Brad Marchand pošetřil cenné vteřiny, pomohl si i střelou. Joonas Korpisalo ale vytřepal touš z lapačky.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 40. Chabot (Batherson, Stützle), 57. Tarasenko (Chabot, Norris) – 19. Pastrňák (McAvoy, Coyle), 29. Frederic (Zacha, Pastrňák), 62. Marchand (Coyle)

Ottawa Senators: Korpisalo (Sögaard) – Chychrun, Chabot (A), Zub, Sanderson, Bernard-Docker, Brännström – Giroux (A), Norris, B. Tkachuk (C) – Batherson, Stützle, Greig – Tarasenko, Pinto, M. Joseph – Chartier, Kastelic, Kelly.
    Trenér: Jacques Martin

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Wotherspoon, Forbort – Pastrňák (A), Coyle, Marchand (C) – DeBrusk, Zacha, J. van Riemsdyk – Frederic, Geekie, J. Boqvist – Steen, Poitras, Heinen.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Schrader, Brenk – Berg, Alphonso

Diváci: 18 722