Detroit – Philadelphia 3:0 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:3 (kon.) | Ottawa – Boston 2:3 (po pr.)
Tampa – Arizona 6:3 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:2 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:3 (po pr.)
Minnesota – Nashville 2:3 (kon.) | Calgary – Columbus 2:5 (kon.) | Edmonton – Chicago 3:0 (kon.)
Ottawa Senators
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Boston Bruins
Pátek 26.01.2024, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Je za námi utkání mezi Ottawou a Bostonem, které nakonec vyznělo lépe pro hosty. Medvědi vedli o dvě branky díky trefám Davida Pastrňáka a Trenta Frederica, jenže poté začali víceméně bránit a Senátoři ze dvou přesilovek trestali. Nejprve snížil Thomas Chabot a ve třetí periodě srovnal Vladimir Tarasenko. Prodloužení ale rozsekl po necelých dvou minutách kapitán Brad Marchand. Bruins tedy vítězí 3:2 po prodloužení.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:57:40)

Boston právě vstřelil branku!
    Hosté dnes nebyli lepším týmem, ale nakonec berou dva body oni! Brady Tkachuk promáchl skákavý kotouč, a tak vzniklo přečíslení. Coyle v něm přihrál BRADU MARCHANDOVI, jenž to z levé strany trefil náramně. 2:3 po prodloužení. Asistence: Charlie Coyle.
    Marchand B., Coyle C., McAvoy C.
    Tkachuk B., Stützle T., Sanderson J.

61:03
    Boston nyní drží kotouč ve středním pásmu. Rád by poté založil akci.

60:35
    Viděli jsme přečíslení na obou stranách. Nejprve z úhlu zakončil Frederic, krátce po něm na druhé straně Tarasenko.

60:01

Ottawa ve třetí třetině zaslouženě vyrovnala, takže utkání rozhodne až nastavená hrací doba. Které mužstvo získá dva body?

60:00

59:33
    Ještě jeden zákrok pro hostujícího gólmana, kterého prozkoušel aktivní Tkachuk.

59:08
    Jake DeBrusk se snažil být aktivní, ale přišel o hokejku. Poté domácí vyhodili tak, že kotouč byl sražen do hlediště.

58:33
    Vypadá to, že dnešní zápas se rozhodne až v prodloužení. Boston kombinuje v obranném pásmu.

57:50
    Jesper Boqvist si najel dopředu a prudce vystřelil. Domácí brankář zasáhl ramenem.

57:18
    S chutí hrající Thomas Chabot znovu vystřelil. Jeremy Swayman zakročil lapačkou.
    56:42 Vladimir TARASENKO - 2:2

56:42
    5/4
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Zasloužené vyrovnání Ottawy! Thomas Chabot na modré čáře posunul kotouč na VLADIMIRA TARASENKA, který zavěsil precizně. Jeremy Swayman toho v danou chvíli mnoho neviděl. 2:2. Asistence: Thomas Chabot a Josh Norris.
    Tarasenko V., Chabot T., Chychrun J., Norris J., Batherson D.
    Zacha P., Carlo B., Lindholm H., DeBrusk J.

56:13
    Brad Marchand pošetřil cenné vteřiny, pomohl si i střelou. Joonas Korpisalo ale vytřepal touš z lapačky.

55:56
    Brandon Carlo příkladně srazil střelu z levého kruhu do ochranné sítě.

55:38
    Shane Pinto dostal rychlou přihrávku mezi kruhy. Útočník Ottawy pohotově střílel, jenže Jeremy Swayman vytáhl výborný zákrok.

55:21
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Parker Wotherspoon – 2 min., krosček.

55:05
    Jakob Chychrun nahazoval před bránu. Tam bylo pořádně rušno, ale hosté měli i štěstí.

54:29
    Boston ve třetí třetině volí hodně úsporný režim. Celkově má v utkání jen patnáct střel na bránu.

53:56
    Do konce třetí třetiny už zbývá pouhých šest minut. Thomas Chabot teď přidržel černou gumu u své svatyně.

53:18
    Ottawa se sice už radovala z gólu, o který se postaral před brankovištěm důrazný Josh Norris, ale branka nakonec kvůli přihrávce rukou neplatila.

52:55
    David Pastrňák sice kotouč z vlastního pásma vyhodil, ale poté se mu zamotal mezi bruslemi. Český útočník zamířil na střídačku.

52:16
    Tim Stützle si dopředu nahodil kotouč a rychle jej vzápětí dobruslil. Poté vybídl Tkachuka, jemuž se rána příliš nepovedla.

51:08
    Zacha na pravém křídle vybídl DeBruska, jenž ale ztratil rovnováhu a dopředu už pádí Ottawa.

50:36
    Nyní jsme viděli nepřesnosti na obou stranách. To ale samozřejmě více vyhovuje hostům, kterým rychleji utíká čas.

49:59
    Po levém křídle se snažil prosadit Danton Heinen, úspěšný ale nebyl.

49:07
    Sanderson teď dvakrát za sebou prudce vystřelil od modré čáry. Jeremy Swayman si sice poradil, ale Boston je ve třetí části až moc pasivní.

48:33
    Jacob Bernard-Docker se u modré čáry dostal k odraženému puku. Dělovka domácího zadáka skončila na blokujícím Jamesi van Riemsdykovi.

48:13
    Morgan Geekie se snažil přihrát zpoza brány domácích, jenže kotouč promáchl.

47:09
    Tima Stützleho zastavilo postavení mimo hru. Čárový sudí tedy musel písknout.

46:46
    Matt Grzelcyk zůstal po pěkně sehrané akci volný na levém kruhu. Obránce Bruins mířil do růžku, ten ale o kousek přestřelil.

46:33
    Dlouhá přihrávka Ottawy skončila icingem. Vhazování bude obstaráno před Joonasem Korpisalem.

46:09
    Hru tedy uklidňuje Parker Wotherspoon, který vyčkává za bránou.

45:33
    Útočník Claude Giroux měl rychlost a celkem rychle vystřelil, ale jeho pokus byl zablokován. Ottawa je ale v posledních minutách lepší.

44:59
    Drake Batherson dostával kotouč do jízdy, ale přece jen mu pár centimetrů scházelo. Puk se tedy dostal k bostonskému brankáři.

44:32
    Parker Kelly si o puk klepl v útočném pásmu. Už se chystal na střelu z první, těsně před ním ale zakročil Hampus Lindholm.

43:41
    Brad Marchand si povyjel na levý kruh a následně střílel. Jeho pokus byl sražen vedle ottawské brány.

42:57
    Puk se příhodně odrazil k Bradymu Tkachukovi. Kapitán Senators střílel po ledě z otočky, ale Jeremy Swayman včas zaklapl betony.

42:34
    Jeremy Swayman musel svému celku pomoct s rozehrávkou, což se mu podařilo.

41:56
    O puk se teď svádí souboj v rohu kluziště. Hosté srdnatě bojují.

41:12
    James van Riemsdyk zůstal mezi kruhy, odkud chtěl rychle pálit. Přihrávku Pavla Zachy ale nevyužil.

40:27
    Kotouč se odrazil k Jeremymu Swaymanovi, který měl potíže. Kotouč raději přikryl pod svou výstrojí.

40:01

Také ve druhé třetině se Ottawa dlouho trápila v přesilovkách, ale nakonec jednu z nich ve 40. minutě využila. O několik minut dříve ale vedení Bostonu zvýšil Trent Frederic, takže také po dvou třetinách Medvědi o jednu trefu vedou.

40:00

39:32
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Tim Stützle – 2 min., hrubost,
    Drake Batherson – 2 min., nesportovní chování.

Charlie McAvoy – 2 min., hrubost,
    Parker Wotherspoon – 2 min., hrubost.
    39:32 Thomas CHABOT - 1:2

39:32
    5/4
    Domácí se přece jen v přesilovce prosadili! Tim Stützle posunul kotouč na Bathersona, který nádhernou přihrávkou vybídl na pravém kruhu volného THOMASE CHABOTA, jemuž stačilo zvednout touš nad ležícího Swaymana. Hned po gólu se strhla u brány Bruins strkanice. 1:2. Asistence: Drake Batherson a Tim Stützle.
    Chabot T., Batherson D., Stützle T., Chychrun J., Tarasenko V.
    Wotherspoon P., Heinen D., McAvoy C., DeBrusk J.

38:44
    Brady Tkachuk neudržel kotouč na modré čáře, tudíž teď musí kombinovat s Jakem Sandersonem.

38:25
    Hra je přerušena, poněvadž přechod domácích do pásma nebyl úplně v pořádku. Píská se tedy ofsajd.

38:09
    Trent Frederic – 2 min., podrážení.

37:41
    Mathieu Joseph si chtěl nahodit kotouč dopředu, ale poslal jej pouze na střídačku.

36:54
    Jake DeBrusk obkroužil bránu a zápěstím vystřelil. Trefil ovšem blokujícího hráče Ottawy.

36:40
    Senátoři podruhé za sebou posílají kotouč na icing. Vhazovat se tedy bude před Joonasem Korpisalem.

35:58
    Boston poměrně dlouho kombinoval v útočném pásmu, Ottawa ale odolala.

35:08
    Coyle svou žabičku předal na Pastrňáka, který si rovnal kotouč mezi kruhy. Zdálo se, že byl faulován, ale vylučovat se nebude. Český kanonýr nevystřelil.

34:28
    Parker Wotherspoon posunul kotouč na Boqvista, který zkusil štěstí střelou zápěstím. Jeho pokus až ke Korpisalovi nedorazil.

33:40
    Mark Kastelic se snažil prosadit mezi hned třemi hráči Bostonu, k zakončení se forvard s číslem 12 neprotlačil.

33:02
    Parker Kelly pohotově pálil mezi kruhy z otočky. Útočník Ottawy měl smůlu, že trefil nohu beka.

32:37
    David Pastrňák se stahovačkou snažil obelstít obránce, ale nepodařilo se mu to.

32:12

31:44
    Tkachuk sice vystřelil, ale černá guma se lépe odrazila pro hosty, kteří mířili do přečíslení. Coyle vyzval spoluhráče Heinena, který nechal vyniknout Joonase Korpisala.

31:00
    Senátoři se ale dnes v přesilovkách neuvěřitelně trápí. Dělá jim velký problém se dostat do útočného pásma.

30:34
    Tim Stützle předvedl u modré čáry šikovný manévr, po kterém našel Chabota. Dělovka beka domácích skončila v moci Jeremyho Swaymana.

30:12
    Brad Marchand – 2 min., držení.

29:08
    Matthew Poitras se snažil být aktivní v útočné třetině, ale už je u puku Ottawa.
    28:19 Trent FREDERIC - 0:2

28:19
    5/5
    Pár sekund před druhým gólem hostů byl kousek od vstřelení branky Chabot, ale Swayman se vytáhl. O chvíli později Pavel Zacha našel TRENTA FREDERICA, který se dostal do útočného pásma a přesně zakončil. 0:2. Asistence: Pavel Zacha a David Pastrňák.
    Frederic T., Zacha P., Carlo B., Lindholm H., Forbort D.
    Chychrun J., Stützle T., Batherson D., Chabot T., Tarasenko V.

28:05

27:37
    Charlie Coyle pošetřil cenné vteřiny a následně hrací předmět přes všechny čáry vyhodil.

27:06
    Giroux hledal křížnou přihrávkou Tkachuka, který si ale puk nepřebral dobře.

26:34
    Hosté získali puk a poslali jej přes všechny čáry. Jake Sanderson se tedy musí vracet.

26:05
    David Pastrňák – 2 min., hákování.

25:22
    Pokud na začátku utkání málo střílel Boston, nyní se k zakončení naopak vůbec nedostává Ottawa. Jeremy Swayman je téměř bez práce.

24:48
    Jacob Bernard-Docker sice posílal kotouč do útočného pásma, ale touš následně vypadl na střídačku.

24:02
    Pavel Zacha se snažil pohotově přihrávat zpoza brány, adresáta ale jeho pobídka nenašla.

22:50
    Pastrňák se na vrcholu kruhu dostal k puku a poté zápěstím pálil. Bránu Senators o pár čísel přestřelil.

22:25
    Místo u zadní tyče si hledal Josh Norris, hrací předmět se ale k němu nedostal.

21:59
    Arťom Zub a Jake Sanderson si nyní mění kotouč v obranném pásmu.

21:09
    Po rychlé rozehrávce Swaymana si na pravé křídlo nabruslil James van Riemsdyk, jehož ránu Joonas Korpisalo vyrazil.

20:24
    Jesper Boqvist zůstal volný na pravém kruhu, odkud pohotově pálil. Joonas Korpisalo si poradil, jenže situaci pod kontrolou úplně neměl. Dorážku však také nějak zastavil.

20:01

Paradoxně se první třetina Bostonu herně vůbec nepovedla, ale i tak Medvědi o gól vedou. Ottawa nejprve nevyužila dvě přesilovky a druhou střelu na bránu si Boston připsal až v 18. minutě. Ta třetí se ovšem povedla náramně. Postaral se o ni David Pastrňák, jenž je tedy zatím jediným střelcem duelu.

20:00

19:07
    Před bránou domácích byl pořádně aktivní kapitán Marchand. Joonas Korpisalo už ležel, ale nakonec i se štěstím situaci zvládl.
    18:36 David PASTRŇÁK - 0:1

18:36
    5/4
    Bleskově využitá přesilovka! Coyle vyhrál vhazování na McAvoye, který okamžitě posunul kotouč směrem na DAVIDA PASTRŇÁKA. Český útočník dělovkou od modré čáry vymetl horní růžek. 0:1. Asistence: Charlie McAvoy a Charlie Coyle.
    Pastrňák D., McAvoy C., Coyle C., van Riemsdyk J., Marchand B.
    Zub A., Kelly P., Giroux C., Sanderson J.

18:33
    Jacob Bernard-Docker – 2 min., držení.

18:26
    Morgan Geekie zpoza brány našel na kruhu Dereka Forborta, jehož střelu domácí tečovali mimo bránu.

17:45
    Jake DeBrusk vyslal teprve druhou střelu hostů na bránu. Pokus bostonského útočníka z pravého kruhu byl zastaven.

17:09
    Ottawa si přihrává ve vlastní třetině, Boston zatím velmi dobře brání.

16:34
    Více prostoru měl ještě ve středním pásmu Claude Giroux, jenž pak nabral rychlost. Mohl už střílet, ale zvolil přihrávku, která byla sražená.

16:03
    Medvědi se nadechovali v útočném pásmu, ale jejich pobyt před Korpisalem neměl dlouhého trvání.

15:20
    Senátorům se obě přesilovky vůbec nepovedly. Navíc teď domácí poslali kotouč pouze na icing.

14:52

14:44
    Mathieu Joseph si hledal dobrou pozici k zakončení, trefil však hráče, který před ním blokoval.

14:15
    Charlie McAvoy získal kotouč a následně jej vyhodil přes celé kluziště. Ani druhá přesilovka se Ottawě nedaří.

13:40
    Jake Sanderson nahazoval od modré čáry. O chvíli později byla odpískána hra vysokou holí, tudíž hra je přerušena.

13:09
    Pavel Zacha se srdnatě tlačil dopředu ve vlastním oslabení, avšak až ke střele se český útočník nedostal.

12:52
    Charlie Coyle – 2 min., podrážení.

12:36

12:06
    Charlie Coyle odvedl další výbornou práci, obloučkem poslal kotouč co nejdále.

11:44
    Shane Pinto nahodil do útočné třetiny, ale ani poté se Ottawa v pásmu soupeře pořádně neusadila.

11:23
    S rozehrávkou teď musel svému celku pomoct Joonas Korpisalo, puk si bere Chabot.

11:12
    Na začátku oslabení se zatím hosté brání velice dobře.

10:36
    David Pastrňák – 2 min., podrážení.

10:01
    Jeremy Swayman zastavil střelu od modré čáry. Máme tady komerční pauzu.

09:32
    Za úvodních téměř deset minut mají hosté jen jednu střelu na bránu. Začátek tedy nemohou hodnotit jako povedený.

08:54
    Tim Stützle zůstal stát na pravém kruhu, odkud rychle pálil. Německý útočník trefil před sebou stojícího obránce.

08:30
    Vladimir Tarasenko zastavil akci Bostonu v obranném pásmu, následně zvolil dlouhou přihrávku.

07:52
    Bránu domácích obkroužil Coyle, který se snažil přihrát na brankoviště. Jeho pas byl zastaven.

07:27
    Boston předvedl zmatky v obranném pásmu, ale už to hokejisté v bílých barvách vyřešili.

06:56
    Jake Sanderson obkroužil bránu, ale jeho přihrávka přesná nebyla. Poté se obránce Ottawy znovu dostal ke kotouči.

06:21
    Mark Kastelic – 2 min., hrubost.

Derek Forbort – 2 min., hrubost.

06:21
    Derek Forbort a Mark Kastelic zahodili po jednom ze soubojů rukavice, ale jejich bitka byla poměrně krátká. Oba teď usednou na trestnou lavici.

06:16
    Zacha sice šikovně našel rozjetého Forborta, jeden ze spoluhráčů byl ale ve třetině rychleji. Ofsajd Bruins.

05:46
    Domácí pořádně zahrozili. Poté se málem na druhé straně dostal do úniku Jake DeBrusk.

05:09
    Na pravou stranu, skoro až k bráně, si najel Jakob Chychrun, který vyzkoušel pozornost gólmana střelou z úhlu.

04:53
    Thomas Chabot vypálil od modré čáry z první. Tvrdou ránu domácího beka Jeremy Swayman zastavil.

04:14
    Mathieu Joseph se po chytré přihrávce objevil sám před brankářem, ale Jeremy Swayman první větší šanci odolal.

03:43
    Ottawa si nyní přihrává ve vlastním pásmu. Začátek zápasu je velice opatrný.

03:08
    Derek Forbort se pokusil o dlouhou křížnou přihrávku, jenže jeho pobídka byla zablokována hráčem v černém dresu.

02:25
    Čtvrtá lajna hostů se udržela na kotouči, v útočné zóně se nyní snaží něco vymyslet.

01:54
    Brady Tkachuk vyslal celkem překvapivou střelu, se kterou měl bostonský brankář potíže. Nakonec ale touš vyrazil do ochranné sítě.

01:41
    V útočném pásmu se ke kotouči dostával Brad Marchand, kterého ale zastavil ofsajd.

01:22
    Thomas Chabot nahodil kotouč od modré čáry, Jeremy Swayman předvedl jistý zákrok.

00:50
    Josh Norris vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, který napoprvé zasáhl dobře.

00:18
    Hned na začátku hosté zahrozili. Joonas Korpisalo musel likvidovat střelu z úhlu.

00:01

Ottawa Senators: Korpisalo (Sögaard) – Chychrun, Chabot (A), Zub, Sanderson, Bernard-Docker, Brännström – Giroux (A), Norris, B. Tkachuk (C) – Batherson, Stützle, Greig – Tarasenko, Pinto, M. Joseph – Chartier, Kastelic, Kelly.
    Trenér: Jacques Martin

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Wotherspoon, Forbort – Pastrňák (A), Coyle, Marchand (C) – DeBrusk, Zacha, J. van Riemsdyk – Frederic, Geekie, J. Boqvist – Steen, Poitras, Heinen.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Schrader, Brenk – Berg, Alphonso.

BOSTON BRUINS

Boston je stejně jako loni v čele Východní konference. Medvědi sice nejsou tak suverénní, avšak rozhodně hrají nad očekávání, neboť to, že budou vysoko, se po odchodem centrů Bergerona a Krejčího rozhodně nečekalo. Bruins ve 47 odehraných zápasech nasbírali 67 bodů a na prvním místě konference mají pětibodový náskok na Floridu. Nedávno Boston vyhrál pětkrát za sebou, nicméně v noci na čtvrtek doma podlehl Carolině, která o svém vítězství 3:2 rozhodla necelé tři minuty před koncem třetí periody. O body se u Medvědů stará především David Pastrňák, který se pyšní 30 góly a 37 asistencemi. V produktivitě celé NHL je za Nathanem MacKinnonem a Nikitou Kučerovem na třetí pozici.

OTTAWA SENATORS

Hokejisté Ottawy si před touto sezonou představovali, že na tom zhruba v polovině základní části budou lépe. Senátoři jsou v tabulce Východní konference na předposlední pozici, když ve 43 zápasech nastřádali 37 bodů. V minulých zápasech ale měl kanadský celek velmi dobrou formu, ostatně zvítězil třikrát z uplynulých čtyř vystoupení. Nejprve doma vysoko porazil Montreal, následně po prodloužení neuspěl s Winnipegem, ale poté zvítězil 5:3 na ledě Philadelphie. Další utkání s Canadiens hokejisté Ottawy zvládli 4:1. Nejlépe si v týmové produktivitě vede útočník Tim Stützle, který je na 44 kanadských bodech.

Dominik Kubalík (Ottawa)
    Jiří Smejkal (Ottawa)
    David Pastrňák (Boston)
    Jakub Lauko (Boston)
    Pavel Zacha (Boston)

Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na zápas mezi Ottawou a Bostonem. Úvodní buly padne krátce po 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 40. Chabot (Batherson, Stützle), 57. Tarasenko (Chabot, Norris) – 19. Pastrňák (McAvoy, Coyle), 29. Frederic (Zacha, Pastrňák), 62. Marchand (Coyle)

Rozhodčí: Schrader, Brenk – Berg, Alphonso

Diváci: 18 722