Olomouc – Zlín 4:0 (kon.) | Přerov – Mountfield HK 1:6 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 5:1 (kon.)
Vítkovice – Liberec 1:5 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 5:4 (2:1 po s.n.) | HC Litvínov – Plzeň 2:3 (kon.)
K. Vary – Kometa Brno 6:5 (kon.)
HC Olomouc
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Berani Zlín
Sobota 27.01.2024, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

Je za námi zápas mezi Olomoucí a Zlínem. Domácí dnes porazili Zlín jednoznačně 4:0 a Dominik Frgál udržel cenné čisté konto. Dva góly za domácí vstřelil Adam Turek, do střelecké listiny se ještě zapsali Michal Tomeček a Ondřej Šotkovský. Mora tedy zvládla důležité utkání s tabulkovým sousedem, který se tak ocitá ve složité situaci.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (14:03:07)

59:44
    Utkání už míří do svého konce. Zápas se dohrává u mantinelu.

58:56
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Adam Panáček – 2 min., hrubost.

57:59
    Jan Ramert se dostával do útočného pásma, olomoučtí obránci se ale stačili vrátit. Teď se už hraje jen o Frgálovo čisté konto.

57:23
    Martin Holba se protáhl dopředu a zvolil bekhendové zakončení. Frgál dával pozor a lapačkou zakročil.

56:35
    Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Adam Klimek vystřelil, ale Frgál si poradil. Do konce utkání zbývají něco málo přes tři minuty.

56:08
    Burkov vybízel kolegu na levém křídle, jenže jeden ze zlínských hráčů do kotouče sáhl.

55:39
    Adam Turek už měl za sebou dlouhé střídání, a tak jen nahodil hrací předmět směrem dopředu. Poté zamířil právě na střídačku.

54:12
    Zlín se nyní ubránil, ale už je prakticky jisté, že na body dnes Berani nedosáhnou.

53:27
    Maxim Burkov si přebral kotouč do jízdy, poté ale nepřesně přihrál na hokejku Matěje Smýkala.

52:32

52:13
    Kamil Drábek bojoval v předbrankovém prostoru. Marek Uherek si ale kotouč nakonec sebral.

51:49
    Martin Holba se po kombinaci s kolegou dostal do útočného pásma, jeho pokus domácí brankář vyrazil.

50:58
    Po zaváhání domácí obrany se do úniku dostal Tadeáš Pražan. Frgála si už položil, ale olomoucký brankář nakonec stačil zakročit pravým betonem. Výtečný zákrok.

50:32
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Martin Vaculík – 2 min., vysoká hůl.

49:38

49:34
    Marek Šišák nahazoval od modré čáry, jeho pokus byl ovšem sražen vysoko nad bránu.

48:54
    Zlín pokračuje v přesilové hře, ale zatím se nemůže usadit na kotouči.
    48:25 Ondřej ŠOTKOVSKÝ - 4:0

48:25
    4/6
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Zlín už nyní odvolal brankáře, aby se dostal do hry, jenže nakonec byl potrestán a Mora tedy vede o čtyři góly. Prosadil se ONDŘEJ ŠOTKOVSKÝ, který trefil prázdnou klec. 4:0. Asistence: Jakub Koudelný.
    Šotkovský O., Koudelný J., Panáček A., Drábek Ad.
    Zavřel M., Nábělek P., Čechmánek J., Ramert J., Holba M., Vaculík M.

47:38
    Oddechový čas pro tým Berani Zlín.

47:38
    Jakub Růžička – 2 min., napadení.

47:38
    Po tvrdé střele od modré čáry se v ponechané výhodě dostal k zakončení Čechmánek. Frgál už ležel, avšak před ním zapracoval jeden z obránců.

47:15
    Přihrávka na Belana byla až moc dlouhá, tudíž dopředu znovu mohou Berani.

46:32
    Burkov našel Tomečka, jehož zakončení vyrazil Marek Uherek nad břevno. Zlín ale stále nemá protihru, aby s utkáním ještě něco udělal.

45:13
    Jakub Růžička vystřelil od modré čáry, avšak zamířil mimo brankový prostor.

44:04
    Málem se Václav Pešák hned po návratu z trestné lavice dostal do úniku. Skvěle ale zapracoval Marek Compel.

43:35
    Tadeáš Pražan se dostával do útočného pásma, ale o kotouč celkem rychle nakonec přišel.

43:13
    Přihrávka šla na pravý kruh k Michalu Tomečkovi. Dělovku útočníka domácích vyrazil Marek Uherek nad sebe.

42:50
    Tomeček vybídl Šotkovského, jehož prudkou ránu ale zastavil zlínský brankář mezi betony.

41:54
    Václav Pešák – 2 min., sekání.

41:03
    Martin Vaculík nabral rychlost na pravé straně útočného pásma. Tvrdý projektil zlínského hráče zamířil mimo tři tyče.

40:39
    Jakub Koudelný se dostal do útočného pásma. Navedl si kotouč na střed a zápěstím vystřelil. Marek Uherek dával pozor.

40:01

Po dvou třetinách Mora vede nad Zlínem 3:0! Dvakrát se v prostřední třetině prosadil Adam Turek, který tedy domácí celek znatelně uklidnil. Za patnáct minut budeme pokračovat, to začne třetí dějství.

40:00

39:35
    Michal Tomeček mířil sám na gólmana. Už si jej položil, ale přes beton touš nedostal.

39:16
    Hru teď Mora kontroluje, takže Zlín je ve velmi složité situaci.

38:27
    5/5
    Kohouti rázem vedou o tři branky a vypadá to, že tento duel vyhrají! Ondřej Šotkovský přihrál kotouč mezi kruhy, kde stál ADAM TUREK, jenž propasíroval černou gumu za čáru. 3:0. Asistence: Ondřej Šotkovský a Jakub Koudelný.
    Turek A., Šotkovský O., Koudelný J., Panáček A., Compel M.
    Zavřel M., Šišák M., Ramert J., Holba M., Vaculík M.

38:04
    Zlín zatlačil před bránou, ale až k dorážkám se hokejisté v modrých dresech nedostali.

37:22
    Mora pokračovala v tlaku a dostala se ke střele z mezikruží. Marek Uherek byl úspěšný.

36:55
    Tomeček dostal na pravý kruh rychlou přihrávku. Pohotová střela olomouckého útočníka skončila na vyrážečce gólmana Beranů.

36:35

36:02
    Čechmánkova střela byla sražená do ochranné sítě. Při hře ve čtyřech je zatím aktivnější Zlín.

35:22
    Marek Compel zvládl souboj u mantinelu, ale přece jen se Zlín dostal zpátky ke kotouči. Podaří se mu něco vymyslet?

34:53
    Jan Ramert – 2 min., sekání.

34:35
    Michal Tomeček – 2 min., podrážení.

33:15
    Dominik Frgál bezpečně zasáhl proti střele od modré čáry. Hra je zastavena.

32:58
    Turek si před bránou hledal cestu, jenže zamířil kousek vedle zadní tyče.

32:45

32:28
    Jeden ze Zlínských operoval před bránou, ale neotočil se zrovna rychle.

31:18
    Tomeček se dostal do samostatného úniku, jenže brankáře Uherka nepropálil. Nechybělo moc a Mora by vedla o tři góly.

30:45
    Štěpán Šabatka – 2 min., faul kolenem.

30:01
    Jsme v polovině řádné hrací doby. Nahození Beranů zastavil domácí brankář.

29:12
    Patrik Nábělek se prodral do útočného pásma, poté ale olomouckou bránu vůbec netrefil.

27:24
    Olomoučtí bojují o kotouč v útočném pásmu, jenže až ke střele se nedostali. Vpřed už míří celek v modrých dresech.

26:46
    Odpískána byla hra vysokou holí, hra je tedy přerušena.

25:46
    Martin Holba si najel na levý kruh, ale jeho pokus nebyl moc důrazný. Snadný zákrok pro Frgála.

24:50
    Zdeněk Urban vypíchl kotouč, avšak neměl potřebnou rychlost k tomu, aby mohl zahrozit. Dopředu už míří Olomouc.

23:23
    Zlín se dostal do protiakce, ale zastavil jej ofsajd.
    22:39 Adam TUREK - 2:0

22:39
    5/4
    Hanáci využili přesilovku a rázem vedou o dvě branky. Adam Drábek vybídl na kruhu stojícího ADAMA TURKA, jenž se prosadil svižnou střelou. 2:0. Asistence: Adam Drábek a Michal Tomeček.
    Turek A., Drábek Ad., Tomeček M., Šotkovský O., Ruda S.
    Nábělek P., Velikovský J., Klimek A., Čechmánek J.

21:22
    Matěj Smýkal odjel v bolestech na střídačku. Pravděpodobně jej srazil jeden ze zlínských hráčů.

21:22
    Sebastian Petr Vašíčko – 2 min., hákování.

20:42
    Druhou třetinu začal aktivněji Zlín, který se snažil v útočném pásmu něco vymyslet. Dominik Frgál ale jistě zasáhl.

20:01

První třetina nabídla opatrný hokej z obou stran. Zlín měl k dispozici hned tři přesilové hry, jenže skóre neotevřel. A tak v poslední minutě trestal Michal Tomeček, který potvrdil roli nejproduktivnějšího olomouckého juniora. Druhá třetina začne přibližně v 12:45.

20:00
    19:54 Michal TOMEČEK - 1:0

19:54
    5/5
    Olomouc se dostává do vedení! Přihrávku mezi kruhy dostal MICHAL TOMEČEK, který propálil přesnou střelou zápěstím zlínského brankáře. 1:0. Asistence: Maxim Burkov a Patrik Sedláček.
    Tomeček M., Burkov M., Sedláček P., Šabatka Š., Smýkal M.
    Špaňhel M., Burian A., Vašíčko S., Holba M., Vaculík M.

19:13
    Jakub Koudelný se natlačil do předbrankového prostoru, ale kotouč až za brankovou čáru nedostal.

18:48
    Nepřesná rozehrávka Zlína. Hosté vyhodili kotouč na icing, tudíž buly bude provedeno před Markem Uherkem.

18:42

17:25
    Adam Klimek prudce vypálil z vrcholu levého kruhu, branku Mory ovšem netrefil. Záhy ale musel Dominik Frgál zasahovat, střelu z dálky si pokryl lapačkou.

16:58
    Přihrávka hostů zpoza brány nebyla úplně přesná, hosté tedy musí pro kotouč do středního pásma.

16:42
    Jakub Koudelný – 2 min., sekání.

14:35
    Zlín se nadechl k tlaku, dostal se ke střele od modré čáry, ale olomoucký brankář Dominik Frgál zatím odolává.

14:04

12:49
    Adam Klimek si najel na levý kruh, jeho pokus byl ovšem sražen do ochranné sítě.

12:22
    Adam Burian vypálil od modré čáry do připravené lapačky gólmana Frgála.

12:04
    Stanislav Ruda – 2 min., hákování.

11:51
    Maxim Burkov vypálil z levého kruhu, ale brankář hostů dával pozor.

11:16
    Berani znovu měli útočné choutky, jenže zastavil je další ofsajd.

10:28
    Jakub Čechmánek se dostával dopředu, následně vypálil z mezikruží. Jeho pokus zastavil Dominik Frgál betonem.

09:55
    Mora držela kotouč v útočném pásmu, ale dlouho hledala ideální varianty k přihrávce.

09:09

07:56
    Michal Tomeček se dostal k zakončení z levé strany, Marek Uherek jej ale vychytal.

07:09
    Miroslav Špaňhel – 2 min., podrážení.

07:04
    V ponechané výhodě se Olomouc dostala do zajímavé pozice, bránu ale minula.

06:44
    Adam Panáček vystřelil od modré čáry do připravené lapačky hostujícího brankáře.

06:17

05:29
    Tomeček se Smýkalem bojovali v útočném pásmu, nakonec si ale hrací předmět nepředali dobře.

04:49
    Hosté načali svou první dnešní přesilovku, ale zatím si přihrávají pouze ve středním pásmu.

04:17
    Adam Havel – 2 min., vražení na hrazení.

02:19
    Marek Uherek zapsal první zákrok proti střele od modré čáry. Vhazovat se bude v pásmu Zlína.

01:14
    Útočnou akci hostů zastavilo postavení mimo hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

00:56
    Dopředu se jako první dostávali domácí, ale na úvodní šanci zatím čekáme.

00:01

HC Olomouc: Frgál (Münch) – Ad. Drábek (A), Šabatka, Compel, Stratil, Panáček (C), Růžička, P. Sedláček (A) – Neoral, Smýkal, Pastrnek – Koudelný, Havel, Belan – Ruda, Burkov, Tomeček – Turek, Šotkovský, K. Drábek.
    Trenér: Mojmír Trličík

Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Zavřel, Špaňhel (A), Šišák, Lukaštík, Nábělek, Velikovský, Burian (C) – Nekvapil, Kaláč, Pražan – Urban, Vašíčko, Mat. Veselý – Čechmánek, Pešák, Ramert – Vaculík, Klimek, Holba.
    Trenér: Juraj Jurík

Rozhodčí: Obadal, Blaha – Bubela, Kučera.

Olomouc se momentálně v tabulce nachází na šestém místě. Po 17 odehraných zápasech má na kontě 20 bodů. Na čtvrtý Hradec Králové, který drží poslední postupové místo do play-off, ztrácí čtyři body. Naopak na poslední České Budějovice má pětibodový náskok. Mora v minulém týdnu prohrála v Pardubicích a poté v náročném souboji s Motorem neuspěla poměrem 2:5. Ve čtvrtek ale získala cenný bod na ledě první Plzně, kde prohrála v prodloužení. Produktivitu mužstva táhne útočník Michal Tomeček, který je na 48 kanadských bodech.

Zlín je na sedmém místě skupiny, tudíž je předposlední. Berani v 15 zápasech nastřádali 18 bodů, jejich náskok na České Budějovice je tedy tříbodový. Zlín jde do utkání v Olomouci v celkem dobrém rozpoložení. Na začátku týdne uhrál v Přerově bod a následně doma zdolal 3:1 Litvínov. Z celého týmu se letos nejvíce daří Jakubu Čechmánkovi, jenž nasbíral 45 kanadských bodů.

Hezké sobotní poledne. Na programu je další kolo DHL extraligy juniorů. Tentokrát budeme společně sledovat moravské derby mezi Olomoucí a Zlínem. Buly je na programu ve 12:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 20. Tomeček (Burkov, P. Sedláček), 23. Turek (Ad. Drábek, Tomeček), 39. Turek (Šotkovský, Koudelný), 49. Šotkovský (Koudelný)

HC Olomouc: Frgál (Münch) – Šabatka, P. Sedláček (A), Růžička, Compel, Stratil, Panáček (C), Ad. Drábek (A) – Koudelný, Turek, Šotkovský – Tomeček, Smýkal, Burkov – Pastrnek, K. Drábek, Belan – Havel, Neoral, Ruda.

Rozhodčí: Obadal, Blaha – Bubela, Kučera