Vítkovice – Motor ČB 1:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 30.01.2024, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 19. kolo

Dohrávka 19. kola je u konce. Domácí se sice dostali do vedení už v šesté minutě po hezké brance Robertse Bukartse, ale Motor zkraje druhé třetiny srovnal díky Harrisovi a do vedení pak svůj tým poslal Koláček. Třetí třetinu kouskovala vyloučení, vítkovičtí zvýšili obrátky, ale Strmeň svoji klec zamkl. Domácí se nadechli k závěrečné hře bez brankáře a bojovali, na Jihočechy to dnes ale nestačilo. Tři body tedy putují do Českých Budějovic.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:10:50)

59:55
    Vítkovičtí brání svou prázdnou klec, ale na vyrovnání už to nevypadá.

59:49
    Další pokus Českých Budějovic, jak pečetit dnešní stav, ale kotouč svým tělem zastavuje Auvitu.

59:40
    Hosté vyhazují puk, snaží se ho dostat do prázdné branky, ale nastřelují jen bránícího Lakatoše, který se ujímá puku.

59:28
    Vítkovičtí střílejí ze všech stran, ale Strmeň je všude.

59:10
    Vítkovičtí bojují, ale chybí jim i štěstí.

58:50
    Vyhozený puk míří do rohu k opuštěné brance, Lakatoš sprintuje pro něj.

58:32
    Hosté hrají v plném počtu.

58:30
    Lakatošova střela končí na Strmeňovi.

58:16
    Oddechový čas pro domácí celek, Klimeš po něm zůstává na střídačce.

58:16
    Zdráhal si bleskově najel k brance, ale jeho zakončení zastavuje Strmeň.

57:35
    Hosté dostávají puk do středního pásma a domácí fanoušci se cítí nespokojeně.

57:19
    Z mezikruží to zkusil Chlán, ale i teď byl hostující gólman přesně tam, kde měl být.

56:59
    Z kruhu pálil tvrdě Lakatoš, ale Strmeň byl postavený dobře.

56:38
    Vítkovice v plném počtu a zahrají si přesilovku.

56:32
    Motor hrál v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Koláček. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

56:20
    Jihočeši zkoušejí Klimešovu pozornost, ale domácím se znovu podařilo dostat puk do bezpečnějších vod.

55:58
    Vítkovice dokázaly vytěsnit puk do středního pásma.

55:26
    Hosté hrají v plném počtu a mají před sebou zkrácenou přesilovku.

55:12
    Doudera má puk pod kontrolou, čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

54:38
    Ta hákování je vyloučen Kalus, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

54:30
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří, hosté podnikají rychlý výpad.

53:57
    České Budějovice nejdříve zašláply puk za svou brankou, poté se jim podařilo vyhodit až ke Klimešovi.

53:26
    Za hákování je vyloučen hostující Přikryl.

53:21
    Zakázané uvolnění pro Vítkovice.

53:10
    Vítkovice se rozjely do pásma, ale Kalusova přihrávka nebyla úplně přesná, a tak se moment překvapení nekonal a hosté se stačili vrátit.

52:59
    Hosté se přesunuli do prostoru před Klimešem, Chlubnova snaha se do vítkovické klece nedostala. Následuje komerční přestávka.

52:05
    Klimeš je ve své brance pozorný, lehké nahození pro jistotu přidržel, ale domácí byli blízko a tak i rozehrál.

51:42
    Zdráhalovy ruce pracovaly v pásmu s pukem hbitě, ale Kachyňa jej přitlačil na mantinel a bylo po šanci.

51:13
    Jihočeský gólman prokazuje svou pozornost, Grman, Barinka ani Zdráhal puk do klece nedokázali dostat.

50:44
    Domácí se rychle vrátili ke Strmeňovi, ale bojuji u zadního plexiskla o kotouč.

49:50
    Útočná trojice domácích přihrávala na modrou, ale puk proklouzl mezi Jeřábkem a Auvitu.

49:36
    Lakatoš jen nahazuje kotouč na hostující branku, Strmeňova náruč je ale připravena.

49:27
    Zbrklá přihrávka končí na zakázaném uvolnění Motoru, domácí se tím dostanou od své branky.

49:02
    Jihočeši střeží střední pásmo, domácí mají problém dostat se od Klimeše.

48:10
    Vítkovičtí se snaží rozehrát od své klece, jde to ale ztuha.

47:52
    V přerušení se budou moci potrestaní hráči přesunout na střídačky.

47:32
    Hosté se protáhli do útočného pásma, nadvakrát to zleva zkusil Kubík, ale úspěšný nebyl.

47:09
    Domácí ostřelují hostující branku, ale českobudějovický gólman má přehled.

47:00
    Vítkovičtí kombinovali do pásma, pokus Lakatoše končí ve Strmeňově lapačce.

46:12
    Rychlý přesun do pásma končí ofsajdem pro hosty, následuje komerční přestávka.

45:52
    Za hrubost před hostující brankou jsou vyloučeni domácí Vondráček a hostující Gulaši. Oba týmy hrají v pěti.

45:51
    Domácí okupovali hostující klec, Lakatoš nahrával zpoza branky na Chlána, ale ten poslal puk jen do gólmana.

45:31
    Útočnou akci Vítkovic zastavuje ofsajd.

45:00
    Hosté střídají, Kachyňa drží kotouč za svou brankou.

44:41
    Grman se prosmýkl až do rohu útočného pásma, kde bojuje o puk.

44:12
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, bude se vhazovat před útočnou modrou domácích.

43:48
    Vhazování u českobudějovické branky vyhrál Motor, ale do pásma se dostal jen na skok.

43:21
    Hosté zatlačili svého soupeře před branku, nemají puk pod kontrolou, ale k do žádných šancí vítkovické nepouštějí.

42:24
    K brance dostával Claireaux, ale Strmeň si jeho střelu pohlídal, Kalus v kruhu se k puku nedostal.

42:03
    Domácí musejí rozehrát ze svého pásma.

41:54
    Zakázané uvolnění Motoru.

41:23
    Rychlý výpad domácích, ale Chlán se do branky neprotlačil.

40:50
    Hosté se přesunují ke Klimešovi, ale vítkovičtí jim berou puk.

40:30
    Vítkovice usazeny v pásmu, od modré pálil Grman, před brankou bojoval Vondráček, ale skóre se nemění.

40:01

Ve druhé třetině hosté nejen vyrovnali Harrisem, ale dostali se do vedení díky gólu mladíka Koláčka. Vítkovičtí se sice snažili srovnat, ale pozorný Strmeň byl proti. Uvidíme, jak zabojují domácí v další části.

39:30
    Domácí fanoušci dávají najevo svou nespokojenost.

39:17
    Vítkovičtí selhávají na nepřesných přihrávkách.

38:50
    Od modré pálil Percy, ale i teď má hostující gólman přehled.

38:35
    Grman se napřáhl z kruhu, ale Strmeň sklapl betony včas.

38:20
    Vítkovice se usadily v pásmu a rozjely přesilovkový kolotoč.

38:07
    Hosté dostali hru ke Klimešovi, kde bez potíží šetří vteřiny z oslabení.

37:46
    Za nedovolené bránění je potrestán českobudějický Valský.

37:34
    Lakatoš končí před hostující brankou na ledě, bude se vylučovat, ale prozatím prchá Klimeš na střídačku.

37:06
    Podél mantinelu se protáhl hostující Valský, Jeřábek ho nedokázal zadržet, objel si domácí branku a z otočky chtěl zavěsit, ale nepodařilo se.

36:23
    Několik slušných šancí také na opačné straně, Peterek ani Krieger s Robertsem Bukartsem ale nesrovnali.

35:31
    Hovorka vtrhnul do pásma, objel vítkovickou klec, nahrál na modrou na Gulašiho, který poslal tvrdou střelu na branku, před kterou bojoval Harris, ale domácí stačili kotouč odehrát.

34:51
    Dnešní utkání sleduje 3 511 diváků.

34:07
    Hosté se dobývali do Klimešovy klece, gólman neměl puk úplně pod kontrolou, ale sudí na něj neviděli a tak přerušují hru. Omluvným gestem se poté omlouvají.

33:02
    Hosté vyrážejí do nebezpečných protiútoků, Klimeš je v nejvyšší pohotovosti.

32:25
    Strmeň nedal dotírajícím vítkovickým příliš prostoru, puk je pod jeho kontrolou. Následuje komerční přestávka.

31:37
    5/5
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hrstka hostujících fanoušků se může radovat, JOSEF KOLÁČEK se na útočné modré dostal k puku, vystartoval do pásma vítkovičtí se na něj ve dvou vrhli, ale on se dokázal přes ně dostat a strhnout prudkou střelou vedení na svou stranu – 1:2. Asistence: Matěj Toman, Michal Gulaši.
    Koláček J., Gulaši M., Toman M., Chlubna T., Štich D.
    Lakatoš D., Vondráček T., Percy S., Chlán P., Grman M.

30:50
    Domácí mají puk pod kontrolou, ale Jihočeši jim příliš prostoru nedávají.

30:03
    Motor je v plném počtu.

29:58
    Hosté využili domácí nepozornosti, na branku Klimeše se řítil Valský, ale jeho tvrdou střelu domácí gólman vyrazil, z druhé vlny to dobře zkoušel Beránek, ale vítkovický gólman puk v náručí udržel!

29:49
    Vítkovice hrají v plném počtu.

29:38
    Českobudějovičtí dostávají hru do středního pásma.

29:18
    Kotouč přistál nalevo na hokejce Kaluse, ale ten puk do sítě také nedostal.

29:00
    Domácí pokračují v útočném pásmu, hosté se jen brání.

28:36
    Vítkovická kombinace v pásmu končí u Lakatoše, jehož střelu po ledě schovává Strmeň pod lapačku.

28:03
    Síly na ledě srovnává hostující Kondelík, který se dopustil podrážení. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

27:49
    Za hru vysokou holí usedne na trestnou lavici domácí Claireaux, po komerční přestávce budou mít hosté k dispozici přesilovku.

27:18
    Toman dostal rychlou přihrávku, objel si domácí branku, nahrál mezi kruhy na najíždějícího Valského, ale tomu střela nesedla.

27:06
    Toman se může zapojit do hry.

26:52
    Hosté se dostali k puku a místo vyhození se přesunují do pásma.

26:21
    Percy poslal puk do kruhu na Zdráhala, ten tvrdě nastřelil Kotalu před brankou.

26:00
    Vítkovičtí jsou zpět před Strmeněm, ale nestřílejí.

25:20
    Hosté rychle vyhazují.

25:06
    První přesilovku si zahrají domácí, hosté špatně vystřídali a budou pykat. Trest pro hráčskou lavici odsedí Toman.

24:50
    Nepříliš přesné přihrávky připravují vítkovické o moment překvapení.

24:16
    Vítkovičtí dostali kotouč do pásma, ale musejí o něj ještě zabojovat.

23:25
    Ofsajd pro hráče Motoru.

22:18
    Vítkovičtí bojují kolem českobudějovické branky, ale Strmeň má spodní část branky pokrytou.

21:50
    Vítkovice v rychlém protiútoku, ale pokus Kriegra končí za brankou.

20:48
    5/5
    Je vyrovnáno!!! Hosté si najeli rychle do pásma a doslova vyšachovali Klimeše z branky, Ordoš přijal nahrávku k levé tyči, kam domácí gólman rychle sklouznul, na puk ale nedosáhl a tak Ordošovu střelu dostal do branky BRATNT HARRIS, který jen vložil hůl letícímu puku do cesty a tečnul jej do odkryté sítě – 1:1. Asistence: Jan Ordoš, Adam Kubík.
    Harris B., Ordoš J., Doudera M., Beránek M., Kachyňa O.
    Lakatoš D., Barinka M., Fridrich P., Grman M., Kovář L.

20:33
    Za vyhozeným pukem sprintoval Grman, toho stíhal Ordoš, ale domácí bek byl rychlejší.

20:07
    Toto vhazování vyhrávají domácí a Strmeň se připravuje.

20:01

Po první třetině vítkovičtí vedou povedeným gólem Robertse Bukartse, ale hosté rozhodně vědí, jak se dostat do pásma a ohrozit Klimešovu klec. Navýšit stav mohl i Vondráček, ale jeho pokus těsně minul vzdálenější tyč. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.

1/3 – 8:12

Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:00

19:54
    Hosté se několika střelami pokusili srovnat ještě do první sirény, ale vítkovičtí si berou puk pod svá křídla.

19:20
    Domácí se dostali k puku, ale do bezpečí ho nedokázali dostat.

18:50
    České Budějovice znova zkoušejí Klimešovu pozornost, ale ten uspěl proti Přikrylovi i Štenclovi.

17:51
    Vítkovičtí vtrhli do pásma, Vondráček pálil zprava, Strmeň se přesunul těsně k tyči, puk mu proklouznul, ale protože branka není širší, puk mířící za brankovou čáru těsně minul vzdálenější tyč.

17:39
    Českobudějovičtí v pásmu, od levého mantinelu pálil Kubík, jeho pokus vytěsnil Klimeš vysoko do vzduchu.

17:16
    Ofsajd pro hosty.

16:45
    Vítkovičtí dávají svému soupeři poměrně dost prostoru u své klece, Klimeš má ale dobrý výhled.

16:20
    Rychlá kombinace domácím nevyšla, je z toho zakázané uvolnění.

16:11
    Štencel vyrazil do pásma, vystřelil na Klimeše, ale ten vytěsňuje puk vyrážečkou do ochranné sítě.

15:56
    Domácí gólman je v pohotovosti, ale s pokusem Tomana si poradil.

15:22
    Jeřábek poslal ze svého obranného pásma puk směrem ke Strmeňovi, ale ten se jako bumerang vrací ke Klimešovi.

14:50
    Domácí bojují o puk jako lvi, hostům se teď nedaří dostat jej plně pod kontrolu.

14:32
    Tečovaný kotouč končí mezi diváky, vhazuje se před útočnou modrou Vítkovic.

14:21
    Menší závar u Klimeše, bude se vhazovat po jeho pravici.

14:12
    Hned po vhazování se puk dostal na hůl Valského, ale ten z první nastřelil jen hráče před sebou.

14:10
    Z opačné strany to zkusil Doudera, ale lehká střela končí v Klimešově lapačce. Následuje komerční přestávka.

14:00
    Kachyňa při své střele zlomil hůl, tečovaný puk končí v rohu.

13:35
    Hosté mají puk pod kontrolou, oba týmy střídají.

12:28
    Českobudějičtí se rychlou kombinací protáhli do pásma, ale Vráblíkova dělovka končí na zadním mantinelu.

12:01
    Domácí se drží u hostující branky, ale příliš nestřílejí.

11:47
    Vítkovičtí rozehrávají útočnou akci, Kovář si narazil puk s mantinelem.

11:20
    Dobře to myslel hostující Ordoš, ale puk končí v rohu.

11:03
    Hosté uklidňují hru a přesunují se ke Klimešovi.

10:24
    Teď má plné ruce práce Strmeň, ale vítkovickým chybí více střel.

09:41
    Vítkovice se prodraly do pásma, otevřenou klec měl z pravé strany Claireaux, ale přestřelil.

09:13
    Jihočeši atakují domácí branku, domácím se nedaří dostal puk pod kontrolu.

08:30
    Do protiútok se dostali hosté, Chlubna si sjel k brance, ale na Klimeše nevyzrál.

08:06
    Kotouč létal vzduchem, domácí jej nakonec dokázali zpracovat a udržet v pásmu, Peterkova střela ale nebyla přesná.

07:54
    Hosté bojují u mantinelu ve svém útočném pásmu, vítkovičtí jim ale nechtějí povolit. Následuje komerční přestávka.

06:51
    Domácí se vymanili z obranného pásma, do šance se dostával Chlán, ale první střela mu nesedla a k odraženému puku se nedostal.

06:38
    Českobudějovičtí už dlouho okupují útočné pásmo, ale Klimeš je přesně tam, kde má být.

05:12
    5/5
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se dostávají do vedení po chybě hostů ve středním pásmu, u červené se ujal puku ROBERTS BUKARTS, který si nabruslil až k brance, posunul si kotouč pod hokejkou bránícího hráče a poslal ho na vzdálenější tyč – 1:0. Bez asistence.
    Bukarts Ro., Peterek J., Jeřábek R., Auvitu Y., Krieger P.
    Koláček J., Toman M., Doudera M., Štich D., Chlubna T.

04:50
    Zakázané uvolnění Vítkovic. Vhazuje se po pravici Klimeše.

04:32
    Hosté změnili směr hry, usazeni v pásmu poslali puk na modrou ke Štichovi, ale ten nastřelil jen hráče před sebou.

04:07
    Domácí bojují v útočném pásmu, ale hosté hrají pozorně a blízko branky je nepouštějí.

03:00
    Claireaux si najížděl na branku společně s Grmanem, ale Strmeň díky svým bekům nakonec zasahovat nemusel.

02:42
    Puk míří za domácí branku, Percy je u něj jako první.

02:27
    Zakázané uvolnění Jihočechů.

02:12
    Klimeš v pohotovosti, stačil se ale rychle přesunout před souhrou čtvrté formace Českých Budějovic.

01:47
    Domácí na skok v pásmu, Prčík ještě nahazoval kotouč od modré, ale jen k bránícím hráčům.

01:09
    Zdráhalův pokus už vypadal nadějně, ale ze středního pásma dostává puk směrem ke Klimešovi Hovorka.

00:45
    Grman se v rohu u své klece dostal k puku, ale nepodařilo se mu jej vyvézt.

00:21
    Hráči po úvodním bully bojovali o puk, ten nakonec končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, Prčík, R. Jeřábek – Vondráček, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Peterek – Kalus, Claireaux, Kotala.
    Trenér: Pavel Trnka

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Štencel, Vráblík, Doudera (A), Kachyňa, Gulaši (C), Hovorka, Štich – Ordoš, Kondelík, F. Přikryl – M. Beránek, Harris, Kubík (A) – Vopelka, Hanzl, Valský – Chlubna, Koláček, Toman.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: R. Šír, R. Hradil – V. Lederer, P. Blažek.

V letošní sezóně se na body daří přece jen více Českým Budějovicím, v prvním zápase vyhrály 2:1, ve druhém zápase získaly bod za prohru 3:4 po nájezdech.

Nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic je s jednatřiceti kanadskými body útočník Milan Gulaš (14+17), nejlepším střelcem je se šestnácti přesnými zásahy útočník Jan Ordoš (16+11) a nejvíce asistencí stihl nasbírat útočník Jáchym Kondelík (7+20). Nejlepším obráncem je s patnácti body Mikuláš Hovorka (5+10). Nejvytíženějším hráčem je domácí fanouškům dobře známy obránce Jan Štencel s průměrným časem 20:28 minut. V bodování Radegast indexu je daleko před svými spoluhráči další známá tvář, obránce Michal Gulaši se 112 body. Nejtrestanějším hráčem je s šedesáti trestnými minutami obránce David Štich. Šestkrát se ocenění Hráče utkání dočkali útočníci Milan Gulaš a Jáchym Kondelík, stejně jako gólman Dominik Hrachovina. Ten je z dvojice gólmanů rozhodně tím vytíženějším, na svém kontě má dvě asistence, pět vychytaných nul a jeho průměr je 2,62 a úspěšnost 90,33 %.

Ve statistikách domácích se téměř nic nezměnilo, kanadské bodování vede s pětadvaceti body útočník Dominik Lakatoš (10+25), který je zároveň s čtyřiatřiceti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem. Nejvíce asistencí má na svém kontě nejlepší bek Stuart Thomas Percy (4+16). Nejvíce minut na ledě tráví obránce Yohann Auvitu s průměrným časem 20:28 minut. Obránce Mario Grman nasbíral v bodování Radegast indexu už 85 bodů. Celkem šestkrát získali ocenění pro Hráče zápasu útočník Marek Kalus a gólman Lukáš Klimeš, který už vychytal tři čistá konta a jehož průměr je 2,10 a úspěšnost 93,02 %.

V nedělním kole vítkovičtí bojovali, ale z duelu s Mladou Boleslaví vydolovali jen bod za prohru 0:1 v prodloužení. Stále tak zůstávají na 12. místě, ale protože Plzeň, která je o příčku výše nebodovala vůbec, její náskok se scvrknul na dva body. Vítkovice mají za bilanci 11-4-7-16 a stále pasivní skóre 92:103 aktuálně 48 bodů. O tři zápasy více mají odehráno České Budějovice, které v posledních pěti kolech praktikuje prohru, výhru, prohru, výhru.. pokud by pokračovaly stejným stylem, čeká je v Ostravě výhra minimálně po základní hrací době. V nedělním kole se Jihočeši představili na ledě Olomouce, které těsně podlehli 2:3. V neúplné tabulce jim patří 7. místo, za bilanci 17-2-10-12 a vyrovnané skóre 114:114 mají na svém kontě 65 bodů.

Tipsport extraliga má v úterý na pořadu dne dohrávku 19. kola, v němž se Vítkovice znovu představí na domácím ledě a k bitvě o body si pozvaly tým Českých Budějovic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 6. Ro. Bukarts – 21. Harris (Ordoš, Kubík), 32. Koláček (Toman, Gulaši)

Rozhodčí: R. Šír, R. Hradil – V. Lederer, P. Blažek

Diváci: 3 511