Nottingham – Arsenal 1:2 (kon.) | Fulham – Everton 0:0 (kon.) | Luton – Brighton 4:0 (kon.)
Crystal Palace – Sheffield Utd. 3:2 (kon.) | Aston Villa – Newcastle 1:3 (kon.)
Crystal Palace FC
3:2 (2:2)
Sheffield United
Úterý 30.01.2024, 21:00 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 22. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:17. (23:16:17)

Fotbalisté Crystal Pallace porazili po dramatickém průběhu poslední Sheffield United 3:2 a výrazně si polepšili v boji o záchranu. Hosté se naopak dostávají do stále složitější situace.

Sheffield přitom v první půli dvakrát vedl. Už po 25 sekundách hry se prosadil Ben Brereton a na první trefu Eberechiho Ezeho pak rychle zareagoval James McAtee. Ve 27. minutě se však Eze prosadil podruhé a vyrovnal na 2:2, což bylo také poločasové skóre. Krátce po změně stran hosté přišli o brankáře Grbiće, jemuž lékaři po střetu s Matetou nedovolili, zřejmě pro podezření na otřes mozku, pokračovat. Jeho náhradník Foderingham inkasoval nakonec rozhodují gól v 67. minutě, kdy ho zpoza šestnáctky překonal Michael Olise, jenž tak ke dvěma asistencím na trefy Ezeho, přidal i přesný zásah. Blades si ve zbytku duelu vytvořili jednu velkou příležitost na vyrovnání, v níž hlavičkoval Ahmedhodžić do břevna. Pak už jim nepomohlo ani téměř 13 minut dlouhé nastavení.

90+13

90+13
    Anel Ahmedhodžić si ještě prohlédl žlutou kartu.

90+12
    Hraje se přes čas. Hostům byl odpískán útočný faul a pak vzplanuly emoce. Sudí musí uklidňovat Anela Ahmedhodžiće a Jamese McAteeho.

90+11
    Hosté následně zahrávali roh, ze kterého nic nevytěžili. Kope se od brány Eagles a avizovaný nastavený čas je už v podstatě minulostí.

90+10
    Po nákopu Brookse míč propadal před domácí bránu, kde číhal Ahmedhodžić. Před ním odvracel balón Andersen.

90+9
    Dobrá práce Édouarda, který získal pro domácí roh a další možnost pošetřit cenný čas.

90+8
    Brankář Foderingham hnal své spoluhráče dopředu. Jeho nákop pak ale skončil jen na hlavě Hughese.

90+7
    Čas utíká, což samozřejmě vyhovuje týmu z Londýna. Rozehrávat teď bude Dean Henderson.

90+5
    Rhys Norrington-Davies chytil za dres Odsonneho Édouarda a byl potrestán žlutou kartou.

90+5
    Míč se nyní pohyboval u brankové čáry. Domácí hráči se snažili vybojovat roh, ale sudí nařizuje rozehrávku od brány.

90+4
    Domácí to zpomalili a šetřili čas. David Ozoh pro ně získal autové vhazování poblíž rohového praporku.

90+4
    McAtee ztratil ve středu hřiště míč na Ayewovi. Protiútok Crystal Palace následně rozjíždí Will Hughes.

90+3
    Hosté samozřejmě potřebují bodovat a ještě to budou zkoušet. Nyní drží míč a hledají prostor.

90+1
    Rozhodčí Harrington přidá ještě jedenáct minut! Tak to je pořádně dlouhá doba.

90+1
    Střídání v týmu Crystal Palace FC:
    ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Odsonne Édouard.

89
    Pronikajícího Larúsího dobře zablokoval David Ozoh. Devatenáctiletý domácí talent.

87
    Hosté směli využít i šesté střídání, protože brankář Grbić musel odstoupit pro podezření na zranění hlavy. V takovém případě se pak toto střídání do předepsané kvóty nezapočítávalo.

Martin Augustin

Branky: 17. Eze (Olise), 27. Eze (Olise), 67. Olise – 1. Brereton (Hamer), 20. Ja. McAtee (McBurnie)

Karty:   40. Trusty (SHU), 42. J. Robinson (SHU), 90+5. Norrington-Davies (SHU), 90+13. Ahmedhodžić (SHU)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:17.
    Crystal Palace FC: Henderson – C. Richards, J. Andersen, Guéhi (C), Mitchell – Lerma, Hughes, Eze (78. Ozoh) – Olise (69. Schlupp), Mateta (90+1. Édouard), Ayew.
    Náhradníci: Johnstone – Ahamada, Riedewald, Clyne, Tomkins, França.

Trenér: Roy Hodgson

Sheffield United: Grbić (52. Foderingham) – Bogle, Ahmedhodžić (C), J. Robinson (82. Larúsí), Trusty – Souza – Ja. McAtee, Hamer (87. Archer), ben Slímán (46. Norrington-Davies), Brereton (46. A. Brooks) – McBurnie (64. Osula).
    Náhradníci: Norwood, Osborn, Seriki.

Trenér: Chris Wilder