Kometa Brno – Jihlava 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Úterý 30.01.2024, 18:00 • Winning Group Arena • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kometa se v tabulce nachází na 4. příčce, na první místo ztrácí pět bodů. Za posledních 5 zápasů získala dvě výhry, obě si připsala proti Mladé Boleslavi. Zbývající tři utkání se však mladíkům z Brna nepovedla, ve dvou posledních inkasovali po šesti gólech. Nejproduktivnějším hráčem Brna je Jan Ekrt, který si za nadstavbovou část připsal 21 bodů (6+15). Druhým nejlépe bodujícím je Adam Boltvan (9+9) s výbornou formou, za posledních 5 zápasů nasbíral 7 bodů (4+3). Kometě se zatím vydařila všechna domácí utkání v nadstavbě, pouze dva zápasy vyhrála až v prodloužení a ztratila tak pouze dva body.

Jihlava je v tabulce na průběžném 5. místě, na čtvrtou Kometu ztrácí čtyři body, na první místo bodů devět. V posledních pěti zápasech získala dvě výhry, ve kterých vynulovala Liberec a Spartu na jejich vlastních ledech. Hráčům Dukly se ve venkovních zápasech daří, jsou průběžně druhým nejúspěšnějším klubem na ledě soupeře. Výhru v prodloužení zaznamenali Jihlavští s Mladou Boleslaví, prohry pak přinesl domácí zápas se Spartou a utkání v Karlových Varech. Nejproduktivnějším hráčem je Hynek Peš (7+6). Nutno také vyzdvihnout brankáře Filipa Sigmunda, s 93,31% úspěšností se řadí na druhé místo v nadstavbách.

Vzájemná utkání
    Oba celky se setkaly již v základní části a odehrály proti sobě 6 zápasů. První společný zápas se vydařil Jihlavě, z ostatních duelů už bralo body pouze Brno. V nadstavbě už odehráli dvě ze čtyř vzájemných utkání. Poprve se prosadila Kometa a doma si ponechala všechny tři body výhrou 4:3. Odvetu Jihlavští využili na plné čáře a porazili Brno 5:2. Všechny proběhlé zápasy nabídly velké množství gólů, vždy padlo alespoň pět branek.

HC Kometa Brno: Hradil (Ondráček) – Jurný, D. Svoboda, Ulbricht (A), Zubíček, A. Pospíšil, Bůžek, Čaňo – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, J. Nesvadba – Habermann, Halačka, Pavlík.
    Trenér: Karel Beran

HC Dukla Jihlava: Cinka (Sigmund) – Vildomec, Löffler, Jeletz, Topol, Vandas, Vovsík (C), Číhal (A) – Klapica, Nosek, Já. Jungwirth – Peš, Kudrna, Chlubna – Niederhafner, R. Váňa, Modl – Coufal.
    Trenér: Petr Svoboda

Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Rakušan, Vašíček.

00:01

00:13
    Kometa se usazuje v útočném pásmu, Otava prověřil Cinku.

00:41
    Otava si najel na levý kruh, brankář Dukly vyrazil.

00:58
    První zákrok si také připsal Petr Hradil.

01:43
    Tobiáš Niederhafner prokličkoval až do útočného pásma, zde ho zastavil brněnský bek.

02:39
    Halačka nahrával Chludilovi před branku, ale ten nezpracoval.

02:58
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Patrik Ulbricht – 2 min., vysoká hůl.

03:04
    Brno vyhazuje přes všechny čáry.

03:34
    Střela Peše byla zblokována dobře postaveným hráčem Brna, puk však zůstal v útočném pásmu hostů.

04:10
    Brno se osvobozuje.

04:35
    Rakus vybojoval puk a v oslabení se dostal před Cinku, ten zasáhl ramenem.

04:58

05:18
    Denis Jeletz vypálil od modré, jeho střela byla zblokována hráčem Komety mimo hrací plochu.

05:34
    Nesvadba přebruslil soupeře a střelou z levého kruhu ohrozil branku hostů, rána však byla sražena do ochranné sítě.

06:31
    Otava nezpracoval přihrávku před modrou čárou a puk vybojovala Jihlava.

06:58
    Zakázané uvolnění Dukly.

07:15
    Ulbrichtovu střelu od modré mezi betony Cinka vyrazil.

07:52
    Kombinace Brna v útočném pásmu byla překažena bránícím hráčem, Jihlava se tak dostává z obranné třetiny.

08:54
    Veselský vypálil z levého kruhu, trefil však vyrážečku Cinky.

09:31
    Hráči Jihlavy dobře brání předbrankový prostor, všechny nahrávky do tohoto místa dokáží zpacifikovat.

10:27
    První útočné trio Komety zaměstnává Jihlavu v útočném pásmu.

11:03
    Patrik Ulbricht – 2 min., podrážení.

11:08
    Kometa se osvobozuje.

11:29
    Rakus podržel puk a posléze jej vyhodil, Kometa může vystřídat.

12:12
    Pešova střela od modré byla zblokována v mezikruží.

13:03
    Otava vybruslil z obranné třetiny, jeho rána mířila do ochranné sítě.

13:03

13:27
    Vildomec vypálil od modré, branku však minul.

13:51
    Nesvadba tvrdě vypálil z levého kruhu, Cinka zasáhl až na podruhé.

14:41
    Hosté se provinili ofsajdem.

15:05
    Ekrt se dostal před branku, kde jej nikdo nebránil, ale rozhodl se ještě pro nahrávku, kterou Cinka nejistým zákrokem pokryl.

16:06
    Otava s Boltvanem se pokusili o kombinaci v útočném pásmu, tentokrát si však Cinka jejich počínání dobře pohlídal.

16:54
    Dominik Löffler nahodil od modré čáry, jeho střela ale mířila přímo na Hradila.

17:20
    Ulbricht tvrdě vypálil, brankář hostů ránu vyrazil betony.

18:15
    Raušova rána vypadla z lapačky Hradila, dorážky si pohlídal.

18:40
    Ekrt nahrál zpoza branky Rakusovi, Cinka jeho střelu vyrazil.

19:24
    Kometa kombinuje v útočném pásmu.

19:44
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Kevin Coufal – 2 min., sekání.

20:00

První část nenabídla žádnou gólovou akci. Dukla si zahrála dvě přesilové hry, ani jednu se jí nepodařilo využít. Na konci třetiny pak početní výhodu dostala i Kometa, během 16 sekund ale nestihla žádnou kombinaci. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:16
    Svobodova rána od modré našla pouze Cinkovy betony.

20:40
    Hosté se osvobozují.

20:55
    Nepovedená rozehrávka Komety končí zakázaným uvolněním.

21:14
    Ekrt nahrál mezi kruhy Rakusovi, který to zkusil bekhendem, ale na Cinku nevyzrál.

21:37
    Moravcova střela mezi betony zůstala nepokrytá, dorážku již Cinka přikryl.

22:50
    Pešova střela mířila nad břevno Hradilovy brány.

23:20
    Odražený puk se snažil jeden z Jihlavských zklepnout rukavicí, píská se přihrávka rukou.

23:45
    Boltvan se dostal ke střele přímo z předbrankového prostoru, ale netrefil ideálně.

23:58
    Zakázané uvolnění hostů.

24:18
    5/5
    Kometa právě vstřelila branku!
    Skóre dnešního utkání po pěkné souhře otevírá DAVID MORAVEC, kterému přihrál z pravého kruhu Jan Ekrt a první již zmiňovaný kotouč pouze zasunul za záda hostujícího brankáře. Asistence: Jan Ekrt.
    Moravec D., Ekrt J., Zubíček J., Rakus R., Ulbricht P.
    Vandas T., Niederhafner T., Kudrna V., Topol A., Jungwirth Já.

25:10
    Hráčům Dukly se podařilio dostat puk za záda Hradila, bylo to však po hře vysokou holí. Stav tedy platí stále 1:0.

25:38
    Cinka svou holí vyrazil puk do ochranné sítě.

26:04
    Pěkný přechod do pásma se povedl Adamu Boltvanovi, který poslal tvrdou ránu na Cinku, dojíždějící Otava se k dorážce nedostal.

26:31
    Roman Otava – 2 min., podrážení.

26:52
    Váňa se ocitl těsně před Hradilem, střelu směřoval pouze do výstroje.

27:29
    Tobiáš Niederhafner vystřelil z mezikruží, Hradil dobře zasáhl.

27:36
    Vovsíkova rána těsně minula břevno Hradilovy branky.

28:11
    4/5
    Brno se prosazuje v oslabení! Jan Ekrt vystihl přihrávku přes modrou a dostal se do úniku, kde našel dojíždějícího DENISE BÁRTU, který přebruslil soupeře a střelou z bekhendu překonal Davida Cinku. Asistence: Jan Ekrt
    Bárta De., Ekrt J., Pospíšil A., Bůžek J.
    Vandas T., Vovsík M., Chlubna T., Kudrna V., Peš H.

28:49

29:14
    Hradil si připsal další dobrý zákrok, uklidnil nepřehlednou situaci ve své obranné třetině.

29:45
    Veselský nenahrál přesně dojíždějícímu spoluhráči a Jihlava vyhazuje na zakázané uvolnění.

30:22
    Výborný zákrok Hradila, proti kterému stál osamocený útočník Jihlavy, puk mu vypíchl a ke hře se dostávají opět domácí.

31:32
    Modlovu ránu z levého kruhu Hradil chytil svojí lapačkou.

32:10
    Denis Jeletz vystřelil nepřesně na brněnskou bránu.

32:15
    5/5
    Brno odskakuje na rozdíl tří branek! Zasloužil se o to JAN EKRT, který procpal puk až za záda Cinky. Asistence: Robin Rakus, Danny Chludil.
    Ekrt J., Rakus R., Chludil D., Svoboda D., Čaňo M.
    Vandas T., Modl J., Chlubna T., Jeletz D., Peš H.

32:40
    Ofsajd Brna.

33:22
    Vhazování v obranném pásmu Brno zvládlo a vyvezlo puk.

34:00
    Modlova střela z ostrého úhlu trefila pouze výstroj domácího brankáře.

34:39
    Oboum týmům se nedaří udržet souvislý tlak, hra se přelévá ze strany na stranu.

35:24
    5/5
    Dukla právě vstřelila branku!
    Vovsík dobře vystihl rozehrávku Komety a nahodil puk od modré čáry, v předbrankovém prostoru jej pak našel HYNEK PEŠ a snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Matěj Vovsík
    Peš H., Vovsík M., Číhal L., Chlubna T., Kudrna V.
    Nesvadba J., Chludil D., Čaňo M., Bůžek J., Veselský A.

35:40
    Kometa reaguje útokem, Cinka si připisuje další zákrok.

36:23
    Ulbrichtova střela od modré našla pouze betony Cinky, domácím se povedlo udržet útočné pásmo.

37:01
    Kometa teď tlačí v útočném pásmu. Boltvanovi se povedlo najít puk v předbrankovém prostoru a hned dvakrát zkusil vystřelit, Cinka přerušuje hru.

38:14
    Tobiáš Niederhafner střílel z pravého kruhu na zadní tyčku, ale minul.

38:49
    Danny Chludil – 2 min., vysoká hůl.

38:54
    5/4
    Jihlavští využívají velmi rychle přesilovou hru! Z vhazování našel puk před gólmanem HYNEK PEŠ a svojí druhou brankou v zápase snižuje na rozdíl jediného gólu! Asistence: Tobias Chlubna, Václav Kudrna.
    Peš H., Chlubna T., Kudrna V., Vandas T., Vovsík M.
    Pospíšil A., Otava R., Bůžek J., Boltvan A.

39:40
    Ofsajd brzdí Kometu od rychlé odpovědi.

40:00

Druhá třetina nabídla gólovou podívanou! Jako první se prosadil David Moravec, další branku Komety přidal Denis Bárta. Na obě trefy přihrával Jan Ekrt, který vsítil i třetí gól Brna. Na druhé straně se trefil dvakrát Hynek Peš a snížil na 3:2. Třetí třetina začne přibližně v 19:35.

40:01

40:17
    Hned z úvodu dobře zapracovali Bárta s Boltvanem a zaměstnali obranu Jihlavy.

40:49
    Hradil vyrazil nahození do ochranné sítě.

40:57
    Tomáš Vandas vyslal střelu, která těsně minula lapačku Hradila.

42:05
    Peš vyslal tvrdou střelu na Hradila, ten vyrazil levým betonem.

42:43
    Jihlava se snaží udržet hru ve své režii.

43:01
    To mohli změnit hráči Komety, kteří se vydali do přečíslení, ale zbrzdil je ofsajd.

43:23
    Jindřich Habermann z ostrého úhlu vypálil na Cinku, ten nenechal žádný volný prostor mezi tělem a tyčí a ránu vyrazil.

44:24
    Otava vypálil z pravého kruhu, Cinka jeho ránu dobře viděl a raději přerušil hru.

45:50
    Brněnští vyrazili dva na jednoho, Veselský se rozhodl střílet. Jeho ránu sice Cinka pouze vyrazil, Chludil se k puku ale již nedostal.

46:33
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Danny Chludil.

46:53
    Hosté se dostali ihned po vhazování ke střele a následně k dorážkám, zde dobře zapracoval bránící Boltvan, který dostal puk mimo dosah hráčů Dukly.

47:31
    Otava vyvezl puk přes všechny čáry a chtěl zakončovat, to se mu ale nezdařilo.

47:54
    Hradil si připisuje další zásah.

48:19
    Bárta se dostal do úniku, ale byl dostižen protihráči, kteří mu puk odebrali.

48:47
    Hradil po střele mezi betony přikrývá puk.

49:20
    Moravec schytal tvrdou ránu po bloku.

50:26
    Topolova střela od modré se nevešla mezi tři tyče.

50:44
    Dominik Löffler – 2 min., hákování.

50:56
    Boltvanovu odraženou střelu nedokázal nikdo dorazit.

51:40
    Jihlava se osvobozuje.

51:53
    Kometě se nedaří přechod do útočného pásma.

52:23
    Chludilovu střelu se pokoušel dorážet Veselský, ale trefil pouze boční síť.

52:36
    Jihlava vyhazuje.

53:29
    Chludil si velmi šikovně našel puk a prokličkoval obranou soupeře, jeho ránu Cinka vyrazil.

54:08
    Pešova střela k pravé tyčce těsně minula svůj cíl.

54:44
    Dukla teď stupňuje tlak, další akce brzdí ofsajd.

55:01
    Bárta dostal nabito na pravý kruh, ale skulinku nenašel.

55:55
    Ulbrichtovo nahození mířilo přímo do lapačky Cinky.

56:17
    Moravcova střela na pravý kruh nenašla Ekrta.

57:10
    Kudrna prokličkoval obranou Komety, ale zakončení bekhendem mu nevyšlo.

57:57
    Vildomcova rána těsne minula břevno!

58:21
    Číhalova rána vyražena do ochranné sítě.

Oddechový čas pro tým HC Dukla Jihlava.

58:26
    Jihlava to zkouší bez brankáře!

58:33
    Zakázané uvolnění Komety.

58:47
    Číhalovi se nepovedla rána a Kometa opět vyhazuje.

59:19
    5/6
    DAVID MORAVEC si vybruslil z obranné třetiny a umístil přesně do prázdné branky. Asistence: Jan Ekrt.
    Moravec D., Ekrt J., Ulbricht P., Rakus R., Svoboda D.
    Váňa R., Číhal L., Vovsík M., Niederhafner T., Rauš A., Peš H.

V poslední třetině se hosté snažili srovnat, ale nevyšlo jim to. Kometa již přidala pouze gól do prázdné branky zásluhou Davida Moravce a vyhrála tak na domácím ledě 4:2. (20:05:51)

Berenika Ducháčková

Branky a nahrávky: 25. D. Moravec (Ekrt), 29. De. Bárta (Ekrt), 33. Ekrt (Rakus, Chludil), 60. D. Moravec (Ekrt) – 36. Peš (Vovsík), 39. Peš (Chlubna, Kudrna)

HC Dukla Jihlava: Cinka (Sigmund) – Vildomec, Löffler, Jeletz, Topol, Vandas, Vovsík (C), Číhal (A) – Klapica, Nosek, Já. Jungwirth – Peš, Kudrna, Chlubna – Niederhafner, R. Váňa, Modl – Coufal, Rauš.

Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Rakušan, Vašíček