Michalovce – Zvolen 3:0 (kon.) | HC Slovan – Humenné 7:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 3:2 (kon.)
Nové Zámky – Nitra 1:5 (kon.) | Poprad – Trenčín 4:1 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 0:1 (kon.)
HK Poprad
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 02.02.2024, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Poprad nakoniec poráža Trenčín bez väčších problémov 4:1. Domáci boli takmer celý čas vo vedení a v závere to len skorigoval Petráš posledným gólom v zápase.
    Poprad sa vďaka tomuto víťazstvu už posúva na prvú priečku pred Spišskú Novú Ves. Trenčín zas ostáva na deviatom mieste. (20:10:12)

59:18
    Trenčín dal gól!
    Nakoniec sa predsa len podarilo skórovať aj Trenčanom. V poslednej minúte dostal presnú prihrávku na stred ŠIMON PETRÁŠ, ktorý tvrdou strelou z prvej prestrelil všetko čo mu stálo v ceste.
    Asistencie: S. Conway, P. Sojčík

58:03
    Poprad dal gól!
    Domáci hráči sa dostali do rýchleho protiútoku, v ktorom sa boli 2 Popradčania proti jednému súperovi. ANDREW CALOF to nakoniec zobral na seba a presnou strelou pod hornú tyčku zvýšil na 4:0.
    Asistencie: T. Záborský, B. Betker

56:34
    TYLER COULTER sa po prihrávke od Svitanu dostal s pukom do stredného pásma a presným zakončením trafil prázdnu bránu. Poprad tak dáva pravdepodobne definitívnu bodku za týmto zápasom a vedie 3:0.
    Asistencia: P. Svitana

56:20
    Lacouvée opustil svoju bránu a Trenčín to tak skúsi v šestici.

56:15
    Balážove nahodenie končí len v lapačke Adama Vaya.

54:50
    Z rýchleho protiútoku mohol skórovať Bjalončík. Jeho strela ale nebola príliš presná a svoj druhý gól tak dnes nepridal.

54:25
    Vay si teraz kvôli riskantnej rozohrávke poriadne znepríjemnil situáciu, ale Trenčania toho využiť nedokázali.

52:10
    Kukučova prudká strela švihom takmer prekonala Lacouvéeho. Trenčiansky brankár si s ňou ale na dvakrát dokázal poradiť.

50:35
    Po tvrdej strele Cardwella sa dostal k odrazenému puku Svitana, no nakoniec sa mu nepodarilo vystreliť na bránu. Neúspešný bol aj neskorší pokus Dmowského.

49:55
    Delovka Imma z ľavej strany musel Vay chytiť až na dvakrát, ale napriek tomu si čisté konto zatiaľ udržal.

48:15
    Peitronirove nastrelenie od modrej čiary vyrazil Vay do rohu ihriska.

46:35
    Ahl si to chystal v dobrej pozícii na strelu, ale nakoniec jeho pokus zblokoval jeden z domácich hráčov.

45:25
    Bjalončík si prebral puk v pravom kruhu pre vhadzovanie a rýchlo vystrelil. Nakoniec však puk preletel len tesne nad trenčianskou bránou.

43:50
    Česánekova tvrdá strela od modrej čiary končí len na Laocouvéem.

42:22
    Giľák dostla prihrávku od Ahla priamo pred bránu, ale puk sa mu nepodarilo ideálne spracovať a Vay tak naďalej ostáva neprekonaný.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina sa skončila úplne rovnako ako tá prvá s tým rozdielom, že gól Popradu padol až v jej závere. Jeho strelcom bol Jendek a Poorad tak pred treťou tretinou vedie 2:0.

Martin Kožiak

Branky a nahrávky: 2. Bjalončík (Calof, Steenbergen), 37. Jendek (Betker, Šotek), 57. Coulter (Svitana), 59. Calof (Záborský, Betker) – 60. Petráš

HK Poprad: Vay (Belányi) – Brincko, Cardwell, Dmowski, Coulter, Svitana – Betker, Turan, Záborský, Jendek, Kukuča – Brejčák, Česánek, Steenbergen, Bjalončík, Calof – Šotek, Suchý, Belluš
    Trenér: T. Bjorkstrand

HK DUKLA Trenčín: Lacouvée (Borák) – Kielb, Pietroniro, Ahl, Baláž, Giľák – Petrovický, Starosta, Hudec, Conway, Charbonneau – Hlaváč, Hudec, Petráš, Sojčík, Eriksson Immo – Stahoň, Kupec, Krajčovič, Mikúš, Sloboda
    Trenér: M. Bartovič