Monaco – Le Havre 1:1 (kon.) | Lille – Clermont Foot 4:0 (kon.) | Méty – Lorient 1:2 (kon.)
Remeš – Toulouse 2:3 (kon.) | Brest – Nice 0:0 (kon.) | Lyon – Marseille 1:0 (kon.)
Lille OSC
4:0 (4:0)
Clermont Foot
Neděle 04.02.2024, 15:00 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 20. kolo

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou. (16:58:18)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 7:0. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:10.

Je dobojováno, druhá půle už nebyla tak akční jako ta první, domácí měli nahráno a spíše hru jen kontrolovali, hostům se stále nevedlo alespoň snížit. Lille tak potvrzuje roli favorita a na svém hřišti poráží Clermont 4:0, když všechny góly padly už v prvním poločasu.

90+4

90+3
    Poslední nastavená minuta, domácí se prodrali na polovinu Clermontu, kde Gabriel Gudmundsson posílal míč na nabíhajícího Benjamina Adrého, který lobem vyzkoušel pozornost Moryho Diawa. Ten uspěl.

90+2
    Domácí drží míč na své polovině a spíše se už nikam neženou a jen si přihrávají.

90+1
    Přidány byly tři minutky navíc ve druhém poločase a uvidíme, zda se ještě dočkáme jedné změny skóre či zápas skončí takovým výsledkem, jaký byl po úvodním poločasu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Nakonec je ale v pořádku a není potřeba ošetření.

89
    Tiago Santos byl nyní faulován, kdy mu Elba Rašani přišlápl špičku kopačky a na zemi leží s bolestivou grimasou.

87
    Nabíll bin Tálib po zemi poslal míč Tiagu Santosovi, který vystřeli, soupeř ale poslal balon za postranní čáru. Tiago Morais tak zahraje autové vhazování.

85
    Rémy Cabella zahrával dlouhý nákop před branku soupeře, ale obrana Clermontu zakročila a srazila balon do bezpečí.

83
    Střídání v týmu Clermont Foot:
    ze hřiště odchází Shamar Nicholson, přichází Grejonh Kyei.

83
    Střídání v týmu Lille OSC:
    ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Andrej Ilić.

82
    Míč je ve středu pole a mají ho hosté, ale opět se neprokličkovali do zakončení. Nepovedlo se jim vsítit ani čestný gól. Zatím tedy všechny čtyři branky padly v první půli.

80
    Jdeme do poslední desetiminutovky řádné hrací doby, míč mají domácí hráči a opět se snaží projít do kombinace, ve které by mohli udeřit popáté.

78
    Autové vhazování zahráli hráči Clermontu, o míč ale přišli a budou čelit dalšímu útoku domácího Lille.

77
    Na polovině Lille rozvíjeli akci hosté, ale nedostali se k nějakému pořádnému zakončení. Nicméně stále ale drží balon na půdě domácího celku.

75
    ze hřiště odchází Ismaily, přichází Gabriel Gudmundsson.

Vendula Zdražilová

Branky: 9. David (Gomes), 24. André (Žegrova), 38. David, 40. Žegrova (bin Tálib)

Karty:   25. Nicholson (CFT)

Lille OSC: Chevalier – T. Santos, Yoro, A. Ribeiro, Ismaily (75. Gudmundsson) – André (C), bin Tálib – Žegrova (64. Morais), Gomes (65. Yazıcı), Únás (65. Cabella) – David (83. Ilić).
    Náhradníci: Mannone – Fernandes, Haraldsson, Miramón.

Trenér: Paulo Fonseca

Clermont Foot: Diaw – Pelmard, Matsima, Caufriez (46. Ogier) – Zifán, Magnin (C), Gastien (63. Gonalons), Neto Borges – Boutobba (63. Cham), Nicholson (83. Kyei), Allevinah (63. Rašani).
    Náhradníci: M. Ndiaye – Jacquet, Armougom, H. Keita.

Trenér: Pascal Gastien

Rozhodčí: Dechepy – Parinet Le Tellier, Haulbert