Akademici Plzeň – Black Dogs Budweis 4:3 (kon.) | Engineers Prague – North wings Ústí 6:2 (kon.) | VUT Cavaliers Brno – HC MUNI 5:0 (kon.)
Akademici Plzeň
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Black Dogs Budweis
Středa 07.02.2024, 19:00 • LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň • Univerzitní liga ledního hokeje • 14. kolo

Akademici i podruhé během necelého týdne poráží Black Dogs Budweis. Tentokráte poměrem 4:3 a zůstávají stoprocentní v kalendářním roce 2024. Hosté byli od druhé třetiny lepším týmem, ale pohořeli v koncovce. Domácí rozhodli zápas dvěma góly v krátkém sledu, kdy v 50. minutě vyslal Štochl perfektní střelu zápěstím a o tři minuty později rozebrala trojice Šucha, Štochl, Princl soupeře do prázdné brány. (21:03:03)

59:55
    Soukup zablokoval možnost z levé strany.

59:31
    Plzeň tahala čas v útočném pásmu, Říha měl pak velkou šanci z otočky na středu, kdy byl sám před gólmanem.

59:11
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Po chybě Plzně v rozehrávce přihrával Hrůša křížem na pravý kruh a VOJTĚCH KRCHO zamířil za přesouvajícího se Černého. Asistence: Petr Hrůša.

59:00
    Hosté hrají powerplay!

58:34
    Kalus srazil střelu z pravého kruhu a Princl posunul puk do středního pásma.

58:00
    Janoch na chvíli zavezl puk do útočného pásma, ale Pánek bez problémů odrazil kotouč o mantinel.

57:15
    Říha padl do střely od modré čáry a České Budějovice nemůžou jít do powerplay.

57:06
    Černý přiblížil Plzeň výhře svým zákrokem proti zakončení z pravé strany.

56:40
    Oddechový čas pro tým Black Dogs Budweis.

55:58
    Plzeň zodpovědně brání po svém čtvrtém gólu a už nemá daleko k tomu, aby zvítězila.

55:18
    Ta samá situace i na druhé straně, jenže Princl nezpracoval nahrávku zleva od Štochla.

54:54
    České Budějovice šly dva na jednoho, Černý vyrazil možnost bekhendem z pravé strany na bližší tyči.

53:55
    Hubáček trefil z pravého obránce protihráče před sebou a České Budějovice opustily útočnou třetinu.

52:57
    Akademici Plzeň právě vstřelili branku!
    Princl se Štochlem dostali puk až na pravou stranu a JAKUB ŠUCHA poslal puk nečistě po ledě do prázdné brány. Ludvík si ještě sáhl na hrací předmět. Asistence: Jakub Štochl, Marek Princl.

52:36
    Kalus dojel puk na levé straně a Pánek vzápětí střílel od modré čáry.

51:33
    Roubal se natahoval po puku z pravé strany a umístil jej vedle levé tyčky.

50:42
    Matoušek udělal stahovačku na pravé straně, následně ještě počkal na spoluhráče, ten ale nezpracoval puk.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 6. Folda (Vavřička, Matoušek), 14. Roubal (Říha, Vavřička), 50. Štochl (Princl), 53. Šucha (Štochl, Princl) – 13. Chocholoušek (Š. Masopust, Krtek), 23. Novák (Krcho, Vochozka), 60. Krcho (Hrůša)

Akademici Plzeň: Černý (Bíma) – Sýkora, Štochl, Houdek, Pánek, Šibra (C), Jánský, Soukup – Kalus, Vavřička, Šiška, Princl (A), Roubal (A), Gažík, Fořt, Folda, Králíček, Říha, Šucha, Matoušek.
    Trenér: Tomáš Ceperko

Black Dogs Budweis: Ludvík (Dvořák) – Krtek, Kubeš, Svoboda (A), Hrůša, Novák, Hubáček, Kohout – M. Masopust (C), Přívozník, Krcho, Vavřík, Janoch, Hracholski, Vochozka (A), Anderle, Chocholoušek, Š. Masopust.
    Trenér: David Oulík

Rozhodčí: Turhobr – Tvrdík, Charvát