Slovensko
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Německo
sk Čtvrtek 08.02.2024, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Reprezentace

Dnešný zápas bol najprv ako na hojdačke. Viedli sme 1:0, potom prehrávali 1:2, neskôr zase viedli 3:2. V tretej tretine sme dlho dlho odolávali súperovi, až do záverečnej power play bez brankára, keď netradičnou akciu Nemci vyrovnali. V úplnom závere ale Nemci faulovali, čo sa neskôr ale ukázalo ako kľúčové. V predĺžení sme mali hrať presilovku štyroch proti trom, ale Craig Ramsay stiahol Hlavaja z brány, hrali sme tak presilovku piatich proti trom, ktorú sme za 39 sekúnd využili Okuliarom. Vyhrali sme teda aj druhý vzájomný zápas s Nemeckom a Zvolenský dvoj duel tak musíme hodnotiť kladne. Dva zápasy, dva víťazstvá. Ďakujem za pozornosť a pekný večer. (20:35:51)

Najlepší hráč Slovenska – Dávid Mudrák.

Najlepší hráč Nemecka – Luis Schinko.

Trestné strieľania dnes lepšie zvládli Nemeckí hráči, keď sa ako jediný presadil Luis Schinko.

Blank – miešal, miešal ale Hlavaja nevymiešal.

Faško – Rudáš mieril mimo brány.

Leonhardt tiež nedáva.

Kolenič pokus o blafák, následne strela ale oba do gólmana.

Schinko ako prvý dáva, krásne zavesil puk na lapačku – 0:1.

Kašlík si zle prevzal puk a šiel s ním dozadu. Ukončené trestnéí.

Krauß – pekný pokus o Forsfergovu kľučku, ale nedáva.

Mudrák príklepom nedáva.

Nijenhuis – Hlavaj sa mu hodil pod nohy a zrušil ho.

Michal Ivan začal strelou do lapačky.

Ešte však neodchádzajte, ideme na nájazdy.

60:39
    Slovensko dalo gól! Trénerský ťah Craigovi Ramsaymu vyšiel a v presilovke štyroch proti trom a bez brankára strieľame rozhodujúci gól zápasu. Ivan na modrej nabil naľavo Mudrákovi, ktorý bez prípravy vypálil. Do dorážky sa následne dostal OLIVER OKULIAR a strieľa rozhodujúci gól zápasu. Vyhrávame 4:3!