Havířov – Nový Jičín 6:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Příbram 2:4 (kon.) | Tábor – Chomutov 4:2 (kon.)
Vrchlabí – Děčín 4:2 (kon.) | Ústí n/L – Letňany 0:3 (kon.) | Písek – Řisuty 5:6 (kon.)
Kobra – Hronov 3:5 (kon.) | Benátky n/J – Kralupy n. Vltavou 7:4 (kon.) | Opava – Kopřivnice 3:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Šumperk 3:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 2:4 (kon.) | Vyškov – Vel. Meziříčí 7:3 (kon.)
Technika Brno – SHKM Hodonín 1:4 (kon.)
AZ Havířov
6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
HK Nový Jičín
Středa 14.02.2024, 17:30 • Gascontrol aréna, Havířov • 2. liga skupina Východ • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký středeční podvečer z Havířova. V rámci 37. kola 2. hokejové ligy skupiny východ se domácí AZ Havířov střetne s hostujícím celkem HK Nový Jičín.

Soupeř Havířova se aktuálně drží na 5. místě ligového pořadí, ze kterého ztrácí pouze tři body na třetí Opavu. Stále mají tak Ďáblové ve hře, že by mohli skončit do čtvrtého místa a začít play-off v domácím prostředí. Z posledních sedmi zápasů dokázali vytěžit pouze 6 bodů. A to je žalostně málo. V této sérii dokonce prohráli Ďáblové s Velkým Meziříčím nebo inkasovali jedenáct branek od Vyškova. Každopádně poslední kolo se jim podařilo vyhrát, když porazili Hodonín 4:2.

AZ Havířov

Havířov si i nadále drží s velkým náskokem pozici lídra tabulky. Na čele skupiny východ má 92 bodů a parádní skóre 208:76. V posledních sedmi zápasech dokázal Havířov vyhrát v šesti případech, v domácím prostředí totiž poprvé prohrál, když nestačil po prodloužení na rozjetý Vyškov. I tak ale Havířov bodoval a drží si tak fantastickou bilanci. Abychom jen nechválili, je potřeba říct, že se v posledních zápasech AZet trochu trápil střelecky a musel jít se Šumperkem do nájezdů a s Technikou Brno do prodloužení. I tak ale vstupuje Havířov do utkání jako jednoznačný favorit.

AZ Havířov: Šimonů (Sachr) – Kunc, Michálek, Valenta (A), Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Karafiát, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Bednář, Haas (C), Franek – Apolenář, Ćmiel, Antoníček – Kratochvil, Spratek, Pawliczek – Tvrdý.
    Trenér: Jiří Raszka

HK Nový Jičín: Hořejší (Klimek) – Dudáš, Andrýsek, J. Holáň, Hruška, Hanák, D. Holáň, Gřesík, Báchor – Svoboda, Kafka, Škarka – Zdeněk, Hilšer, Gebauer (C) – Flok, Berka, Hudeček – J. Sluštík (A), Konečný, Maliník (A).
    Trenér: Petr Kuboš

Rozhodčí: Čech – Bartoň, Frais.

00:01

00:12
    První střelu na branku si připsal Kunc, Hořejší ji našel v lapačce.

00:26
    Dobrá přihrávka na Kunce před branku, jeho střela jen o kousek minula branku.

01:05
    Sluštík vyzkoušel střelou na vyrážečku Šimonů, ale ten dokázal jeho pokus vyrazit.

01:22
    Zakázané uvolnění Havířova. Hra se vrací před Šimonů.

01:59
    Havířov se dostal při přechodu do útočného pásma do ofsajdu.

02:49
    Ščurek nastřelil puk na Hořejšího, ten bez problémů puk vyrazil.

03:09
    Puk skončil na střídačce Nového Jičína. Vhazování ve středním pásmu.

03:30
    Michálkovo nahození šlo vedle branky Nového Jičína.

04:50
    Zdenko Hudeček projel do útočného pásma a dokázal vybojovat vhazování.

05:18
    Gebauer prověřil Šimonů tvrdou střelou na betony, havířovský brankář puk vyrazil.

05:56
    Nepřesná rozehrávka Havířova, hra se vrací před Šimonů.

06:00
    Bývalý havířovský hráč Dudáš vypálil tvrdou střelu od modré, která byla sražena mimo branku do ochranné sítě.

06:40
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Marcel Kunc – 2 min., vražení na hrazení.

06:44
    Havířov dokázal po vhazování ihned vyhodit.

07:05
    Dobrá akce Ševčíka, který dokázal v oslabení projít do pásma a ohrozit nebezpečnou střelou Hořejšího. Vhazuje se po levici brankáře Ďáblů.

07:41
    Nový Jičín zamknul Havířov v pásmu, střelu Dudáše dokázal Šimonů vyrazit.

08:13
    Další Dudášův pokus skončil na Šimonů.

08:27
    Havířov dokázal dostat puk do středního pásma.

08:40

09:14
    Valenta si vyměnil puk se spoluhráčem u mantinelu a dokázal se dostat až do zakončení před Hořejšího. Hořejší jeho střelu pokryl a následně i rozehrál.

10:25
    Míchálkovo nahození na branku skončila na obránci.

11:14
    Ćmiel se dostal před Hořejšího, dokázal vystřelit, ale branku nedal.

11:44
    Zakázané uvolnění Nového Jičína, hra se vrací před Hořejšího.

12:30
    Havířov skončil útočnou akci ve středním pásmu, hra se následně přesunula před branku Havířova, odkud domácí znovu rozehráli.

13:30
    Karafiát vyzkoušel pozornost Hořejšího, hostující brankář puk vyrazil.

14:11
    Ofsajd Havířova končí další akci domácích.

14:36
    Ofsajd hostů. Zatím vidíme hokej bez větších šancí.

15:09
    K puku se málem dostal Zdeněk, ale v brankovišti puk netrefil a akce hostů tak neměla dlouhého konání.

15:57
    Ševčík vypálil od modré, puk ještě někdo tečoval, ale i tak dokázal Hořejší puk vyrazit.

16:17
    Havířov právě vstřelil branku!
    Domácí se dočkali první branky. LUKÁŠ BEDNÁŘ dostal přihrávku na modrou čáru, ujel obraně a vystřelil nahoru, od tyčky se puk odrazil do branky! Pro domácí to může být důležitá branka.
    Asistence: Marek Haas, Tomáš Franek.
    16:17 Lukáš BEDNÁŘ - 1:0

17:20
    Valenta se dostal ke střele od modré čáry, puk přeletěl branku.

18:01
    Křivohlávek ohrozil brankáře Hořejšího z pravé strany, Hořejší puk dokázal vyrazit.

18:59
    Franek se dokázal dostat do dobré šance, ale trefil jen obránce před sebou.

19:38
    Franek vystřelil okamžitě po vhazování, puk skončil ve výstroji Hořejšího.

19:50
    Konečný ještě stihnul prověřit Šimonů, ale na něho nebyla střela dostatečně přesná a bez potíží puk vytěsnil mimo branku.

20:00

V první třetině jsme dlouhou dobu čekali na nějakou větší šanci. Havířov se dokázal poprvé prosadit až v 17. minutě, kdy dokázal využít dobrou přihrávku mezi obránce Lukáš Bednář. Hosté měli několik menších šancí, ale na Šimonů nevyzráli. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina utkání, která bude začínat v 18:14.

20:09
    Do dobré šance se dostal rychle po začátku třetiny Karafiát, jeho střela skončila na ramenu Hořejšího.

20:54
    Havířov delší dobu držel hosty v pásmu, ale ani jedna ze střel se neujala. Hosté pak dokázali dostat puk ven z pásma.

23:02
    Hosté jen nahodili puk do pásma a vystřídali. Nyní chybí větší šance.

24:07
    Hosté mají problémy s přechodem do pásma. Do akce se dokázal dostat Maliník, ale při zakončení nebyl přesný.

24:57
    AZet se drží na puku v pásmu, bude hrát přesilovku.

25:03
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín:
    Roman Maliník – 2 min., sekání.

25:33
    Bednář vystřelil zprvní po přihrávce Franka, ale puk proletěl jen těsně vedle branky!

26:42
    Ševčík nejprve udržel puk v pásmu, hosté se ale následně dokázali osvobodit.

27:03

27:17
    Karafiát ohrozil Hořejšího, následně udržel puk ve výstroji a přerušil hru.

28:10
    Haas našel přihrávkou Franka, ale ten přejel do ofsajdu. Slibná šance AZetu tak rychle končí.

28:50
    Hra vysokou holí. Bude se vhazovat po levici Hořejšího.

29:24
    Střelu od Kunce ještě dorážel Křivohlávek, ale puk nakonec zůstal pod výstrojí Hořejšího.

29:38
    Ševčík prověřil Hořejšího z úhlu. Brankář Ďáblů puk udržel ve výstroji.

30:03
    Spratek vystřelil z mezikruží, ale v dobré šanci minul branku.

30:35
    Ćmiel vyzkoušel rychlou střelou Hořejšího, ale ten i nyní dokázal puk udržet.

31:24
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení. Po zmatku v brankovišti dokázal puk za záda Hořejšího dorazit PETR ANTONÍČEK. Obrana hostů nebyla dostatečně důrazná a nyní za to pyká.
    Asistence: Jiří Tvrdý, Marek Ćmiel.
    31:24 Petr ANTONÍČEK - 2:0

33:02
    Po delší dobře střela Berky, který ale neměl šanci na Šimonů vyzrát.

33:39
    Ševčík vyzkoušel Hořejšího ze střední vzdálenosti, ale puk skončil v jeho výstroji.

33:56
    Ofsajd hostujícího celku.

34:05
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hostující hráči dokázali z ničeho nic skórovat. Z hole ROMANA MALINÍKA šel puk z pravého kruhu na Šimonů, který se zrovna zvedal z ledu a puk mu tak prošel mezi betony až do branky.
    Asistence: Viktor Konečný, Martin Dudáš.
    34:05 Roman MALINÍK - 2:1

34:40
    Hořejší pokryl střelu z dálky a rozehrál.

35:08
    Dobrá střela Berky, následně dobrá dorážka Gebauera! Šimonů dokázal puk udržet před sebou!

35:15
    Tomáš Franek – 2 min., hrubost.

Viktor Berka – 2 min., hrubost.

35:36
    Klimšova střela z mezikruží proletěla jen mimo branku hostů. Nový Jičín následně vyhodil puk na icing.

35:53
    Jakub Hruška – 2 min., držení.

35:53
    Havířov má nyní šanci si vzít v přesilovce své dvoubrankové vedení zpátky.

36:29
    Kuncovi přeskočil puk na modré hokejku a Havířov se musí dostat do pásma znovu.

37:38
    Kratochvilovu střelu vyrazil Hořejší do rohu.

37:53

37:56
    Zakázané uvolnění Havířova. Domácím se přesilovka vůbec nepodařila.

38:41
    Nejprve dobrá střela Ficka do ramena Hořejšího, následně dorážel do prázdné branky Antoníček, ale minul!

40:00

Druhá třetina už nabídla mnohem více šancí než první část utkání. Havířov se nejprve dokázal dostat do dvoubrankového vedení z hole Petra Antoníčka. Hosté pak z ničeho nic dokázali snížit brankou Romana Maliníka a měli i další šanci na vyrovnání. Domácí vedou po druhé třetině 2:1 a utkání tak bude mít i ve třetí části náboj. Další třetina bude začínat v 19:00.

Statistiky po druhé třetině:

Vyloučení: 2:3

40:01

40:10
    Puk se odrazil krátce po začátku třetiny do ochranné sítě, vhazuje se před Hořejším.

40:47
    Puk má na holi Valenta a rozehrává od vlastní branky.

40:57
    Stanislav Báchor – 2 min., podrážení.

41:05
    Nový Jičín ihned dokázal vyhodit a Havířov musí rozvíjet akci znovu.

41:24
    Franek zprvní nastřelil pouze brankáře Hořejšího, který puk vyrazil!

41:59
    Havířov dokázal využít přesilovou hru a dostává se do dvoubrankového vedení. Střelu Lukáše Bednáře dokázal nádherně tečovat mimo dosah brankáře Hořejšího DAVID KLIMŠA.
    Asistence: Lukáš Bednář, Marcel Kunc.
    41:59 David KLIMŠA - 3:1

42:27
    Robin Gebauer – 2 min., hákování.

42:33
    Frankova bomba letěla vedle branky hostů.

42:45
    Spratek chtěl dorážet před Hořejším, ale ten dokázal puk udržet pod lapačkou a přerušit hru.

43:10
    Maliník dokázal vypíchnout puk Spratkovi a hosté se tak osvobodili.

43:42
    Po Frankově střele se dokázali dostat hosté k puku a odpálit ho mimo pásmo.

44:16
    Karafiát předvedl nádhernou stahovačku, projel až před brankáře, ale Hořejší dokázal jeho šanci pokrýt.

44:27

45:35
    Báchor uklidnil hru za brankou, hosté vystřídali a budou se dále snažit útočit.

46:37
    Po střele Karafiáta vznikl před brankou hostů velký zmatek, ale puk nakonec zůstal v moci Hořejšího.

46:52
    Bednář málem dorazil puk za Hořejšího, ale nakonec skončil na ledě pouze on sám. Vylučovat se nebude.

47:53
    Daniel Spratek – 2 min., podrážení.

47:53
    Pro hosty to může být klidně i poslední šance, jak se dostat zpátky do utkání.

48:13
    Havířov dokázal přerušit tlak hostů a vyhazuje.

48:26
    A znovu je puk až v obranném pásmu Nového Jičína.

48:49
    Další vyhození domácích hráčů. Hosté už mají jen minutu přesilovky.

49:31
    Po Dudášově střele příklepem dokázal Šimonů vytěsnit puk betonem mimo dosah dorážejících hráčů.

49:53

50:00
    Holáň nahodil puk na branku, domácí se dostali snadno k puku.

51:05
    Haas předvedl několik kliček, zamíchal s pukem, ale trefil pouze Hořejšího.

51:07
    Dnešní utkání sleduje 821 diváků.

51:46
    Po Zdeňkově střele se dostal puk za branku.

51:58
    Havířov nejspíše rozhoduje o zisku tří bodů, když se dokázal prosadit i počtvrté. Velmi přesnou střelu předvedl DAVID KLIMŠA, který se trefil nad vyrážečku brankáře Hořejšího.
    Asistence: Tomáš Valenta, Daniel Spratek.
    51:58 David KLIMŠA - 4:1

52:13
    Domácí přidávají i pátou branku, když se dokázal trefil z mezikruží JAN KŘIVOHLÁVEK. Na tuto střelu neměl Hořejší žádnou šanci.
    Asistence: David Klimša.
    52:13 Jan KŘIVOHLÁVEK - 5:1

53:07
    Matouš Ćmiel – 2 min., hákování.

53:52
    Báchor měl dobrou šanci, ale Šimonů dokázal jeho pokus vyrazit.

54:33
    Martin Dudáš – 2 min., hrubost.

54:33
    Přesilovka hostů končí, hrát se bude čtyři na čtyři.