Havířov – Nový Jičín 6:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Příbram 2:4 (kon.) | Tábor – Chomutov 4:2 (kon.)
Vrchlabí – Děčín 4:2 (kon.) | Ústí n/L – Letňany 0:3 (kon.) | Písek – Řisuty 5:6 (kon.)
Kobra – Hronov 3:5 (kon.) | Benátky n/J – Kralupy n. Vltavou 7:4 (kon.) | Opava – Kopřivnice 3:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Šumperk 3:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 2:4 (kon.) | Vyškov – Vel. Meziříčí 7:3 (kon.)
Technika Brno – SHKM Hodonín 1:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
HC Letci Letňany
Středa 14.02.2024, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 2. liga skupina Západ • Skupina A

Je dobojováno. Tři body putují do Prahy. Hosté ve třetí třetině navýšili vedení zásluhou Theimera a Kysely. Já Vám děkuji za počtení a přeji hezký zbytek večera. (20:31:47)

58:35
    Hosté jsou usazeni v pásmu a a hledají další vhodnou možnost ke skórování.

Dnešní utkání sleduje 609 diváků.

58:02
    Domácím se povedlo vyhodit.

57:57
    Jan Rudovský – 2 min., sekání.

57:30
    Rudovský čekal před brankou, ale do přihrávky zasáhl Nečas a puk se tak k Rudosvkému nedostal.

57:04
    Simon dohrál tvrdě svého soupeře, ale čístě.

56:34
    Ofsajd domácích, následuje komerční přestávka.

56:08
    Domácím se povedlo dostat do pásma, ale k většímu ohrožení branky nedošlo.

55:10
    Hosté se sice udrželi v pásmu, ale branku domácích se jim nepovedlo ohrozit.

54:42

54:33
    Stahl nyní vytáhl skvělý zákrok lapačkou proti Němečkově střele.

Čeká se na úpravu ledové plochy, na ledě se zjevně objevily mince.

54:06
    Závar před Stahlem, které na poslední chvíli stihnul přesunout beton a zabránit gólu.

53:24
    Domácí se osvobozují.
    52:42 Vojtěch KYSELA - 0:3

52:42
    Letňany právě vstřelily branku!
    A je to o tři branky a tohle si hosté zřejmě pohlídají. Střelcem branky je VOJTĚCH KYSELA. Asistence: Petr Poppel, Pavel Mrňa.

51:24
    Jakub Trefný – OK, napadání rozhodčích.

Hlavní rozhodčí se baví s domácím trenérem a zimákem znějí další nadávky na rozhodčí.

Emoce na zimáku pokračují! Zimákem znějí různé nadávky.

51:14
    Ladislav Funk – 2 min., sekání + 2 min., nesportovní chování.

Tak toto rozhodčí opravdu nezvládá. Faul odpískal až po pěti vteřinách, domácí se hodně zlobí a na ledové ploše končí předměty.

50:32

50:25
    Na ledě zůstává ležet domácí hráč po tvrdém zákroku vedený na hlavu, ale rozhodčí zřejmě vylučovat nebudou. Domácí příznivci se hodně zlobí. Amirov za pomocí lékaře odjíždí na střídačku.

49:43
    Amirov chyboval, když sbíral cenné vteřinky, ale vše napravil a vyhazuje.

49:01
    Po střele Němečka zvoní horní tyč branky!

48:47
    Střelu Němečka našel Stahl ve své lapačce.

48:38
    Domácím se nepovedlo vyhodit a hosté kombinují.

48:32
    Ondřej Polata – 2 min., podrážení.

48:20
    Komerční přestávka.

47:20
    Hosté jsou za svoji brankou a rozjíždí další útočnou akci.

46:20
    Závar před hostující brankou gólem nekončí! Nejprve Anosovo nahodil na branku a Bláha zkoušel několik dorážek zblízka.

45:47
    Kyselovo střela mimo.

45:26
    Ofsajd hostů.

44:35
    Treefný nyní jako obránce dobře napadal, ale hostující hráč si poradil.

43:49

43:39
    Do konce trestu zbývá pár vteřin a domácím se nepovedlo hostující branku ohrozit.

42:56
    Domácím se přesilová hra vůbec nedaří.

41:49
    Jakub Hamšík – 2 min., podrážení.
    41:39 Oto THEIMER - 0:2

41:39
    A hosté navyšují vedení. Po buly dostal hodně prostoru OTO THEIMER a střelou pod lapačku zvyšuje vedení, Asistence: Adam Mácha,Jonáš Jobánek.

41:35
    Zakázané uvolnění domácích.

41:05
    Theimer hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů.

40:50
    Polata nahodil ještě ze své poloviny, ale u puk byl první domácí hráč a prověřil Nečase.

40:01
    Vhazování v poslední třetině pro Letce.

40:01

Oba týmy jsou zpět na hrací ploše, začínáme třetí třetinu.

Další třetina začne přibližně v 19:43.

Máme za sebou čtyřicet minut hry a hosté jsou zatím šťastnějším týmem a drží nejmenší možné vedení. Ve vlastním oslabení se prosadil Turek, který vymetl pavučiny domácí klece. Letci byli po gólu jasně lepším týmem, ale navýšit vedení se jim nepodařilo. I domácí si tvořili zajímavé střelecké pozice. Uvidíme co nám nabídne třetí třetina.

40:00

39:58
    Současné vyloučení:
    Pavel Gottfried – 2 min., držení hole.

Zoran Fiala – 2 min., hrubost.

39:46
    Domácí se nyní hodně zlobí, několik zákroků, který se domácím nelíbí, ale rozhodčí je v klidu.

39:05
    Bláhova střela zblokována.

39:05

38:30
    Domácí to přehnali s kombinací a hosté vyhazují.

37:52
    Chybná rozehrávka a hosté se osvobozují.

37:43
    Domácí mají puk na svých hokejkách a kombinují.

37:27
    Puk v hledišti. Vhazování ve středním pásmu.

37:10
    Hosté se osvobozují a domácí musí začít od své branky.

37:04
    Matěj Korčák – 2 min., nedovolené bránění.

37:03
    Hosté to přehnali s aktivitou napadání a bude se vylučovat.

36:21
    Domácím se povedlo po delší době dostát do pásma hostů, ale tato střela Nečase neohrozila, ale domácí aspoň vybojovali pásmo.

35:51
    Mácha se dostal do slibné pozice, ale Stahl byl proti a drží, tak hubený náskok hostů.

34:55
    Hosté jsou nyní lepším týmem a snaží se navýšit své vedení. Nyní to zkusil Labuzík, který si projel celé pásmo a hledat možnost jak překonat Stahla.

34:21
    Hru uklidnil nyní Stahl po střele Fialy.

33:45
    Fiala to zkoušel do horní poloviny branky, ale jeho střela mířila nad. Hosté zůstávají v pásmu a domácí mají opět problémy v obraně.

33:27
    A další šance hostů, kdy Vacín donutil Stahla k zákroku a puk schovat ve výstroji. Komerční přestávka.

32:15
    Popela po pěkné přihrávce minul tyčku o pár centimetrů. Dobrá šance na vyrovnání.

31:57
    Puk mimo ledovou plochu po teči. Vhazování před Stahlem.

31:40
    Poppel nadvakrát Stahla nepřekonal.

31:17
    Huovinen našel Anosova, který prověřil Nečase v brance a puk končí v ochranné síti.

30:48

30:34
    Němeček se dostal do přečíslení, ale vzal to na sebe a Stahl měl opět plné ruce práce.

30:05
    Hra vysokou holí, vhazování před Stahlem.

29:15
    Domácím se přesilová hra vůbec nepovedla a hosté jsou po vstřelené brance při chuti a domácí obrana se musí hodně ohánět.

29:15
    28:34 Štěpán TUREK - 0:1

28:34
    Tak toto se domácím nepovedlo, za to hostům ano. Theimer nenechal domácí obranu rozehrát a puk se odrazil na hůl ŠTĚPÁNA TURKA, který trefil parádně a vymetl pavučiny v brance. Asistence: Oto Theimer.

28:22
    Bernatova střela zblokována a hosté se osvobozují.

28:00
    Amirov vystřelil od modré a Nečas neměl puk ve své moci a a jeden z domácích hráčů se zkoušel prosadit několika dorážkami, ale bez úspěchu.

27:40
    Domácím se povedlo usadit v pásmu.

27:15
    Pavel Mrňa – 2 min., hákování.

26:44
    Simon se dostával do zakončení, ale byl faulován. Bude se vylučovat. Domácí zatím pokračují ve výhodě.

26:28
    Domácí nahodili do pásma a puk do lapačky schoval Nečas před dotírajícím Dubským. Komerční přestávka.

26:20
    Na ledě zůstal ležet jeden z domácích hráčů konkrétně Yailov, který se za pomocí spoluhráčů zvedá z ledu. Vylučovat se nebude.

26:01
    Vacín si vybruslil před branku, ale ani on si na Stahla nepřišel.

25:36
    Hosté se sice dostali do dvou zakončeních, ale ani jedno nebylo přesné.

24:57
    Drtina dostal hit od Rudovského a hodně se zlobí, následně se píská přihrávka rukou.

24:20
    Turek hledal před brankou svého spoluhráče, ale domácí si obránce si málem srazil puk do vlastní klece. Stahl situaci pohlídal.

23:25
    Simon dlouho otálel se střelou až ho hostující obrana o puk obrala, ale puk se dostal na hůl Trefného, který to zkusil střelou zápěstím od modré, ale Nečas připraven.

23:07
    Vysoká hůl hostujícího celku, vhazování ve středním pásmu.

22:33
    Až nyní musel Stahl zasahovat, ale nic extra složitého pro maskovaného muže.

22:20
    Hostům se povedlo usadit v pásmu, ale k ohrožení domácí branky nedošlo.

21:37
    Puk po souboji končí mimo ledovou plochu, vhazování ve středním pásmu.

20:50
    Domácím se nepodařilo projít do pásma a jsou to zase hosté kdo zkouší svoje štěstí.

20:01
    Vhazování vyhrál tým Letců, ale o puk přišli a tak jsou na puk domácí.

20:01

Další třetina začne přibližně v18:45.

Je za námi úvodních dvacet minut, ale branku jsme neviděli. Ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat větší šanci. Oba týmy hrají velmi dobře do obrany.

20:00

19:39
    Zakázané uvolnění domácích, kteří se hodně zlobí, protože puk byl tečován. Nakonec rozhodčí chybu uznali a vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:15
    Krédl pouze nahodil do pásma a domácí střídají.

18:35
    Tohle vypadalo na faul kolenem od hostující hráče, ale rozhodčí zůstal v klidu.

17:30
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale opět bez nápadu a domácí obrací hru, ale také narážejí na hostující obranu.

16:45
    Bernat se dostal po levé straně do šance a zkoušel to střelou zápěstím na vzdálenější tyč, ale tam čekala lapačka Nečase.

16:20
    Simonovo střelu Nečas vyrazil do rohu.

15:45
    Domácím se povedlo usadit v pásmu, ale chybí tomu nějaká střelba.

14:35
    Theimer nahazoval před branku, kde puk nebezpečně poskakoval, ale i s tímhle si domácí obrana poradila.

13:50
    Domácí se sice dostali do přečíslení ale hostující obránce vše vyřešil s přehledem.

13:18
    Gottfriedovi střela od modré vůbec nesedla a hosté se snažili založit rychlý proti útok.

12:50
    Drtina projel od vlastní branky až se dostal do slibné střelecké pozice, ale Stahl podržel puk v náruči a následuje komerční přestávka.

12:09
    Zakázané uvolnění hostů.

11:59
    Hosté se nyní nedostali ani přes modrou.

11:01
    Hosté se snaží o nějakou kombinaci v pásmu, ale domácí obrana přistupuje k hráčům velmi rychle a nenechá je kombinovat.

09:50
    Dubský se snažil rychle dostat do pásma, ale byl zjevně hákován, ale rozhodčí zůstává v klidu.

09:18
    Domácím se nepodařilo vybojovat puk v rohu kluziště a hosté otáčejí hru, ale domácí obrana opět pozorná.

08:30
    Sledujeme převážně hru ve středním pásmu.

07:59
    Hosté se snažili rozehrát, ale puk končí na zakázaném uvolnění.

07:23
    Anosov se prezentoval hezkou střelou nad vyrážečku, ale hostující brankář pozorný.

07:09
    Domácí pouze nahodili na branku a Nečas puk podržel, následuje komerční přestávka.

07:01
    Oba týmy střídají a domácí začínají od své branky.

06:35
    Hosté se hnali do přečíslení, ale Dubský se stihl skvěle vrátit a zmařil, tak šanci hostů.

06:05
    Zatím ani jeden z týmů se nedokáže dostat do větší šance.

05:30

05:05
    Špaček se dostal k zajímavé střele, které minula Nečasovo branku a hostující brankář se pouze ohlédl.

04:10

03:28
    Domácím začala zkrácená výhoda, ale jsou hosté, kteří se dostali do šance.

03:28

02:40
    Stahl nyní musel natáhnout svůj beton proti střele Letců.

02:10
    Vojtěch Kysela – 2 min., krosček.

01:55
    Domácí hráč je bez hokejky a Mrňa mířil nad branku.

01:30
    Domácí hned po buly posílají puk ven z pásma.

01:27
    Jan Rudovský – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

01:23

01:10
    Němečkova střela zblokována a oba týmy střídají.

00:40
    Hra se přesunula před domácí klec, kde oba týmy bojují o puk v rohu kluziště.

00:16
    Trefný donutil zasáhnout hostující gólmana po nahození z rohu kluziště.

00:01
    Úvodní vhazování vyhrál domácí tým a hned se žene do útoku.

00:01

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše včetně trojice rozhodčích, utkání za malou chvilku začíná. Přeji příjemné hokejové počtení.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Klika) – Trefný (C), Gottfried, Polata, Funk, Amirov, Popela, Mareš, Eklund – M. Simon, Bernat, M. Dubský – Anosov, Rudovský, Huovinen – Špaček, M. Bláha II, F. Novotný – Yailov, Krédl, Linet.
    Trenér: Miroslav Kanis

HC Letci Letňany: Nečas (J. Němeček) – Hamšík, Háva, L. Chalupa (C), Gurjevskij, Drtina (A), D. Němeček, Z. Fiala – Jobánek, Kysela, Poppel – Theimer, Š. Turek, Vacín – Mácha, Mrňa (A), Korčák – J. Nedvěd, Labuzík, Ducháč.

HC Letci Letňany – Ústecký Slovan s.r.o – 5:6

Domácím se v posledních zápasech příliš nedařilo, Slovan prohrál 5 utkáních v řadě a nelichotivou sérii zlomil v sobotu, kdy doma vynuloval Most poměrem 4:0. Nejproduktivnějším hráčem je Jan Rudovský se 40 body za 15 gólů a 25 asistencí. Nejlepším střelce je stále Jan Kloz s 16 přesnými zásahy, který aktuálně hostuje v Kolíně. Nejvíce prostoru v brance dostává David Stahl s průměrem 3,46 inkasovaných gólů za zápas.

Letci se nachází na 4. místě v tabulce. V posledním zápase Letci přivítali na svém ledě vedoucí tým tabulky z Chomutova. Domácí dlouho držel se svým soupeřem krok, ale ve třetině Chomutov zlomil odpor a odvezl si výhru 8:5. Nejproduktivnějším hráčem je Jakub Sklenář s 41 body za 10 gólů a 31 asistencí. Nejlepším střelcem je Petr Poppel s 19 přesnými zásahy. Nejvíce odchytaných minut má za sebou Vojtěch Nečas s průměrem 2,46 inkasovaných gólů za zápas.

Hezký středeční večer proti sobě se postaví HC Slovan Ústí nad Labem a HC Letci Letňany. Utkání na Zimním stadionu v Ústí nad Labem začne v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Kimmel

Branky a nahrávky: 29. Š. Turek (Theimer), 42. Theimer (Mácha, Jobánek), 53. Kysela (Poppel, Mrňa)

Rozhodčí: Němec – Sýkora, Uhlík