Calgary – Detroit 0:5 (kon.) | Minnesota – Buffalo 2:3 (po pr.) | St. Louis – Nashville 2:5 (kon.)
Tampa – Florida 2:9 (kon.) | Montreal – Washington 3:4 (kon.) | Toronto – Anaheim 9:2 (kon.)
New Jersey – Philadelphia 6:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:4 (kon.) | San Jose – Columbus 3:4 (kon.)
Vegas – Carolina 1:3 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:6 (po pr.)
San Jose Sharks
3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Columbus Blue Jackets
Neděle 18.02.2024, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy San Jose Sharks a Columbus Blue Jackets.

Domácí tým je stále na posledním místě Pacifické divize s 35 body a na nejbližší Anaheim ztrácí pět bodů. Poslední zápas se ale San Jose vydařil, když si odvezl oba body z ledu Calgary. Blýskl se zejména zadina, který dal dva góly a přidal i dvě asistence. Dále se trefili Granlund, Bailey a dvakrát také Kunin.

Lídři kanadského bodování

Tomáš Hertl 34 (15+19)
    Mikael Granlund 30 (6+24)
    William Eklund 25 (8+17)

Hosté jsou také na posledním místě, ale v Metropolitní divizi, kdy nasbírali 42 bodů a na sedmý Washington ztrácí už propastných dvanáct bodů. Columbus prohrál poslední dva duely, nejprve doma 2:4 s Tampou Bay a poté v Ottawě 3:6. V tomto utkání se gólově prosadili Voronkov, Jenner a Roslovic.

David Jiříček (CBJ) 9 (1+8)

Zápas v SAP Center začne ve 4:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

San Jose Sharks: Kähkönen (Blackwood) – Rutta, Ferraro (A), Emberson, M. Vlasic, Addison, Ochoťuk – Duclair, Granlund (A), Zetterlund – Kunin (A), Eklund, Barabanov – Labanc, Sturm, Zadina – Bailey, Carpenter, Hoffman.
    Trenér: David Quinn

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (Tarasov) – A. Boqvist, Werenski (A), Severson, Provorov, Gudbranson, Bean – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – Bemström, Sillinger, K. Johnson – Danforth, Kuraly, Texier.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: Kozari, Schrader – Fournier, Murray.

00:01

00:11
    Hned v úvodu tu byla první střela hostů, od levého mantinelu poslal puk na branku Werenski, Kähkönen skryl puk v lapačce.

01:14
    Columbus je v úvodu hodně aktivní, hosté předvádí slušný tlak v útočném pásmu.

01:52
    Za domácí zkoušel první akci Sturm, byl ale zastaven u pravého mantinelu.

02:01
    O malou chvíli později to na Merzļikinse zkoušel Zadina, i hostující gólman tak už má úspěšný zákrok , když ránu z pravého kruhu vyrazil svou lapačkou.

03:39
    5/5
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! Ve středním pásmu podklouzl Kuraly, puku se chopil ANTHONY DUCLAIR, své sólo chtěl zakončit blafákem, neposedný puk mu však poskočil na holi. Nakonec mu to ale nevadilo, neboť gólman byl natolik rozhozen, že mu poskakující kus černé gumy prošel mezi betony do sítě – 1:0! Bez asistence.
    Duclair A., Emberson T., Zetterlund F., Vlasic M., Granlund M.
    Kuraly S., Werenski Z., Provorov I., Gaudreau J., Danforth J.
    03:39 Anthony DUCLAIR - 1:0

04:10
    Bude se vylučovat na straně San Jose, hosté mají zatím ponechanou východu.

05:06
    Už se pískalo a je tu přesilovka pro Columbus. Dvě minuty za držení vyfasoval Fabian Zetterlund.

05:56
    A je po přesilovce, neboť v útočném pásmu se holí natáhl Ivan Provorov, jenže fauloval a měl to za dvě minuty za podrážení.

06:28
    Mezi dvěma obránci se prosmýkl Zadina, křížná střela mu ale nevyšla a Merzļikins si připsal zákrok.

07:05
    Neskutečné! Hostující Gaudreau se během krátké chvíle dostal do hned dvou sólových nájezdů. Ten první mu vybruslil Kähkönen, u toho druhého trefil tyčku!

07:06
    San Jose má krátkou přesilovku.

07:56
    Po mírném tlaku domácích se nám síly na ledě vyrovnaly, hraje se v pěti na obou stranách.

08:36
    Sledujeme velmi živý hokej z obou stran, za domácí hrozil střelou od kruhů Sturm, Merzļikins si s pomocí obránců poradil.

09:29
    Kunin posílal po rychlém přechodu do útočného pásma příhru před brankoviště, Eklund se ale natahoval marné.

10:16
    Merzļikins má další zákrok, nyní krotil teč od Carpentera, který se najednou zjevil před jeho brankovištěm a tečoval Ferrarovo nahození.

11:11
    Hostující gólman včas vyjel proti volnému puku a byl u něj rychleji, než sprintující Duclair.

11:35
    Hra je přerušena, Kähkönen lapil prudký pokus, Gaudreau jen nevěřícně zakroutil hlavou.

12:13
    Další zákrok domácího gólmana, nyní na něj nevyzrál Severson.

12:42
    Pokračuje hokej v obrovském tempu, nyní je to hodně ale o nepřesnostech ve středním pásmu.

13:45
    Kähkönen si připisuje další zákroky, nyní je Columbus v mírném tlaku a touží po srovnání skóre.

14:56
    Od levého mantinelu nahodil puk do chumlu před brankovištěm Provorov, i tohle ale domácí gólman vyřešil.

15:16
    5/5
    Columbus právě vstřelil branku!
    Teď už je ale srovnáno. Hosté se opět dostali do útočného pásma, po krátké výměně přihrávek dostal puk ZACH WERENSKI, před Kähkönenem byl zase závar, gólman San Jose tak neměl nejlepší výhled a nedokázal pokrýt prudké nahození – 1:1. Asistence: Johnny Gaudreau, Jack Roslovic.
    Werenski Z., Gaudreau J., Roslovic J., Boqvist A., Jenner B.
    Emberson T., Sturm N., Zadina F., Vlasic M., Labanc K.
    15:16 Zach WERENSKI - 1:1

16:24
    5/5
    Hosté už vedou. Předvedli rychlý přechod do útočného pásma, v pravém kruhu si i přes Hoffmanovo těsné bránění připravil puk na čepel KIRILL MARČENKO a ranou na Kähkönenovu lapačku upravil na 1:2. Asistence: Jegor Činachov, Erik Gudbranson.
    Marčenko K., Voronkov D., Bean J., Gudbranson E., Činachov J.
    Carpenter R., Ferraro M., Hoffman M., Rutta J., Bailey J.
    16:24 Kirill MARČENKO - 1:2

17:09
    Navíc je tu vyloučení na straně domácího celku, dvouminutový trest za hákování si vyslechl Ryan Carpenter.

17:53
    Obrana domácích zatím oslabení zvládá a drží puk převážně u mantinelu.

18:12
    Dvě Marčenkovy střely, tu první pokryl Kähkönen, ta druhá šla o kousek vedle.

18:56
    Dělovku z levého kruhu vyslal Gaudreau, Kähkönen si sice připsal úspěšný zákrok, ale zřejmě si u toho ublížil. Vypadá to na rameno.

18:56
    Byl u něj dokonce týmový lékař, gólman bude pokračovat.

19:09
    Je po přesilovce, Carpenter se vrátil na ledovou plochu.

19:49
    Za domácí to ještě zkusil Duclair, dostal se i do útočného pásma, při pokusu o kličku na střed však o puk přišel.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla velice živý hokej, šance byly na obou stranách a na první gól se čekalo jen krátce. Hostující Kuraly upadl ve středním pásmu, přišel o puk a následné sólo s trochou štěstí proměnil Anthony Duclair. San Jose pak dobře hlídalo svůj těsný náskok, výborné zákroky předváděl Kaapo Kähkönen, ale nakonec byl i on překonán a to hned dvakrát během krátkého časového úseku. V 16. minutě jej skrytou střelou překvapil Zach Werenski a o minutu později se o obrat ve výsledku postaral Kirill Marčenko. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:2.

20:48
    Hosté se hned v úvodu druhé části usadili v útočném pásmu a snaží se o tlak.

21:18
    Hosté svůj tlak zakončili gólem, kdy puk za KKähkönenova záda doslova procpal Johnny Gaudreau, jenže kouš San Jose si vzal trenérskou výzvu a byl úspěšný! Hosté se totiž při vzniku akce dopustili ofsajdu a stav je tedy stále 1:2!
    21:18 Těsný ofsajd rozhodl, že gól Columbusu neplatil

21:41
    Několik pokusů o důrazný průnik do pásma z obou stran, obrany si dávají velký pozor.

22:11
    Velký zmatek před brankou Columbusu, hosté ale své území dokázali ubránit.

22:35
    Carpenterovu střelu od modré čáry Merzļikins vyrazil, domácí pokračují v útočném pásmu.

23:22
    Neposedný puk proskákal z levé strany na pravou, kde z první sklepával Duclair, mířil ale těsně vedle.

23:35
    Vzápětí se pískalo a domácí si dají přesilovku. Dvouminutový trest za podrážení si vyslechl Emil Bemström.

24:33
    Hosté v poklidu vyváží puk z vlastního pásma a dokonce se pouští i do náznaku protiútoku.

25:02
    Kunin hledal Labanca, dlouhý pas však skončil na zakázaném uvolnění a vše se stěhuje před Kähkönena.

25:26
    Hosté opět v držení puku, tahle přesilovka hráčům San Jose vůbec nevychází.

25:35
    Columbus je opět v plném počtu.

25:48
    Zadina přihrával na levou stranu na Baileyho, ten zakončoval z ostrého úhlu, čímž Merzļikinse nepřekvapil.

26:45
    Columbus je v mírném tlaku, domácí celek teď marně hledá cestu z vlastního pásma.

27:14
    5/5
    Hosté unikají do dvoubrankového náskoku. Při akci, která takřka vypadala jako přesilovková sice nejprve neuspěl Bean, puk se pak ale po další kombinaci dostal před brankoviště, kde předvedl slušný důraz DMITRIJ VORONKOV a zametl puk za brankovou čáru – 1:3. Asistence: Jegor Činachov, Erik Gudbranson.
    Voronkov D., Bean J., Gudbranson E., Činachov J., Marčenko K.
    Kunin L., Ferraro M., Eklund W., Rutta J., Barabanov A.
    27:14 Dmitrij VORONKOV - 1:3

27:33
    5/5
    Je tu ale rychlá odpověď domácích! San Jose se dostalo do kontru, Zetterlund poslal do sóla ANTHONYHO DUCLAIRA a ten si připsal svou dnes druhou trefu, když dotáhl do konce forhendovou kličku a zasunul puk za Merzļikinsova záda – 2:3. Asistence: Fabian Zetterlund, Calen Addison.
    Duclair A., Zetterlund F., Addison C., Vlasic M., Granlund M.
    Sillinger C., Provorov I., Bemström E., Severson D., Johnson K.
    27:33 Anthony DUCLAIR - 2:3

28:49
    Pokračuje tlak domácích, velice aktivně působí hlavně Filip Zadina.

29:24
    Zadina vybojoval na Beanovi další puk, San Jose je v opravdu slušném tlaku.

30:00
    Barabanov nezpracoval na levé straně, puk mu utekl do rohu kluziště.

30:25
    O chvíli později se Barabanov změnil v nahrávače, když našel Kunina, jeho následná tvrdá rána prosvištěla kolem Merzļikinsovy branky.

31:07
    Roslovic minul z levého křídla, hosté zatím zůstávají v útočném pásmu.

32:02
    Přes obránce střílel Činachov, trefil ale jen brusli jednoho z bránících plejerů San Jose.

32:18
    Na opačné straně vzniklo přečíslení, Zadinovo zakončení však zvládl Merzļikins zastavit a přerušit hru.

32:37
    Stejně to dopadlo i při Carpenterově střele z levého kruhu, Merzļikins našel puk v lapačce.

33:50
    Trocha nepřesností na obou stranách, puky hráčům odskakují od hokejek.

34:35
    Přesilovka pro San Jose, za zákrok na Ochoťuka byl potrestán Dmitrij Voronkov a odsedí si dvě minuty za podrážení.

34:56
    První dva útočné výpady San Jose skončily neúspěchem, hosté pak vyhodili přes všechny čáry.

35:29
    5/4
    Ten třetí už ale vyšel a je srovnáno! Domácí se usadili v útočném pásmu, předvedli rychlou kombinaci s finální příhrou na levý kruh, odkud z první vystřelil FABIAN ZETTERLUND a Merzļikins se nestihl včas přemístit – 3:3. Asistence: Calen Addison, Mikael Granlund.
    Zetterlund F., Addison C., Granlund M., Duclair A., Eklund W.
    Kuraly S., Provorov I., Texier A., Gudbranson E.
    35:29 Fabian ZETTERLUND - 3:3

36:07
    Columbus reaguje střelou od modré čáry, Provorovův pokus ukryl Kähkönen ve své lapačce.

37:00
    Přihrávku středem dostal hostující Gaudreau, dobrou pozici ale nepřetavil na střelu, pouze se posunul trochu doleva a přihrával.

37:36
    Gudbranson minul bombou od modré čáry, domácí už vyráží do protiútoku.

38:07
    Nahození hostů až ze středního pásma, Kähkönen puk raději přikryl a přerušil hru.

38:33
    Přihrávku z rohu teď dostal domácí Eklund, z dobré pozice však přestřelil a naštvané klepl holí do ledu.

39:19
    Kähkönen raději přikryl letící puk, neboť se k němu už blížil Marčenko a gólman San Jose nechtěl riskovat problémy.

39:36
    Zetterlund předvedl sílu v nohou, když ustál držení a ještě se dokázal dostat do rychlé akce. Zakončení mu už sice tak dobře nevyšlo, přesto si vysloužil potlesk diváků.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a my tu máme vyrovnaný stav. Hostům nebyl nejprve uznán gól pro těsný ofsajd, jenže ve 28. minutě se už mohli radovat. Po náporu v útočném pásmu předvedl důraz na brankovišti Dmitrij Voronkov a překonal Kähkönena. Jenže San Jose odpovědělo prakticky vzápětí, když se do brejku dostal Anthony Duclair a svou dnes druhou brankou snížil. A v 36. minutě bylo už vyrovnáno, to domácí využili přesilovou hru a na současných 3:3 upravil přesnou střelou z kruhu Fabian Zetterlund.

40:34
    Od modré čáry nahazoval domácí Ochoťuk, tohle letělo jen těsně vedle!

41:14
    Na opačné straně Kähkönen vytěsnil pokus z křídla, máme tu tak zase aktivní úvod třetiny.

42:08
    Další dva pokusy domácích z dálky, po tom druhém se o dorážku pokoušel Carpenter, opět to skončilo kousek vedle branky.

43:12
    Přesilovka pro Columbus, dvé minuty za držení si u sudího vykoledoval domácí Mikael Granlund.

43:44
    Hosté si přihrávají v útočném pásmu, zatím je to však bez střeleckého vyjádření.

43:54
    O střelu se postaral až nyní Roslovic, Kähkönen si připsal jistý zákrok.

44:17
    Ve vlastním oslabení se na pravé straně hezky uvolnil Eklund a z kruhu vyslal rychlou ránu zápěstím. Merzļikins reagoval neméně povedeným zákrokem lapačkou.

44:50
    V lapačce skončila i Seversonova bomba, oba gólmani tak nyní ukázali své kvality.

45:12
    Je po přesilovce, San Jose se dokázalo ubránit.

45:55
    Začal se nám zase hrát hokej v obrovském tempu, vůbec to nevypadá, že se střetly celky ze spodních pater tabulky.

46:28
    Tvrdou ránu vyslal Roslovic, Kähkönenovu branku ale o poměrně velký kus přestřelil.

46:49
    Vzápětí za domácím gólmanem cinkala po Jennerově ráně tyčka a jeho spoluhráči raději urychleně zametli puk do středního pásma.
    46:49 Jenner trefil tyčku domácí branky

47:20
    Domácí vytvořili mírný tlak, ten se snažil využít hlavně Rutta, jeho pokusy Merzļikins dokázal zkrotit.

48:12
    Rána zápěstím od hostující Bemströma Kähkönena nevystrašila, ten byl na svém brankovišti dobře postaven.

49:24
    Hra se přelévá od jedné branky k druhé, na hráčích obou celků je vidět obrovská touha překlopit skóre na svou stranu.

50:28
    Roslovic potáhl puk do útočného pásma, následná zpětná přihrávka ale jeho spoluhráče nenašla.

51:15
    Zadina neprošel levou stranou, za hosty už jde do protiakce Marčenko.

51:50
    Tvrdou ránu zápěstím vyslal Činachov, branku San Jose ale přestřelil.

52:20
    Domácí celek si dá další přesilovku, na trestnou lavici odjel s dvouminutovým trestem za podrážení Cole Sillinger.

53:11
    Dlouhá kombinace domácích skončila u Granlunda, jeho sražená střela skončila vysoko nad brankou Columbusu.

53:59
    Labanc těsné minul, domácí jsou v této přesilovce hodně aktivní.

54:20
    Hosté jsou už v plném počtu, Sillinger se na led vrátil přesné v okamžiků, kdy zakončoval z pravého křídla Jan Rutta.

55:15
    San Jose začíná stupňovat svůj tlak, Merzļikins čelí zvýšenému počtu střel.

Na druhé straně vystřelil z levého kruhu Gaudreau, Kähkönen našel puk mezi svými chránići.

56:03
    Merzļikins měl potíže s tvrdou ranou od modré čáry, nakonec ale puk vytěsnil do rohu kluzišté.

56:54
    Barabanov předvedl dobrý důraz, povedlo se mu dojet takřka ztracený puk, na zakončení mu už ale nezbyly síly.

57:26
    Tlak domácích vrcholí, před Merzļikinsem je hodně žhavo.

57:40
    Byla tu ale šance Columbusu, dobrou pozici na levé straně nevyužil Provorov.

58:31
    Branku San Jose minul od pravého kruhu Voronkov.

59:08
    Marčenko se snažil projet levou stranou, u mantinelu ale neměl prostor a přišel o puk.

59:47
    5/5
    Ledová sprcha pro domácí tým! San Jose propadlo v obraně, mezi Barabanova a Ruttu si najel BOONE JENNER a i když se mu český obránce snažil vypíchnout puk, tak bekhendové zakončení propadlo Kähkönenovi mezi betony a skončilo za brankovou čárou – 3:4. Asistence: Johnny Gaudreau, Ivan Provorov.
    Jenner B., Gaudreau J., Provorov I., Severson D., Roslovic J.
    Kunin L., Vlasic M., Eklund W., Rutta J., Barabanov A.
    59:47 Boone JENNER - 3:4

59:47
    Domácí tým si bere oddechový čas.

59:47
    Kähkönen zůstal na střídačce, na power-play už ale nezbývá moc času.

Utkání sledovalo 17 435 diváků.

Utkání je u konce a po gólu z naprostého závěru se z výhry radují hosté. Ve třetí třetině jsme sledovali velice živý hokej, na obou stranách museli být gólmani ve střehu a bylo pár okamžiků, kdy měli namále. Přesto až do poslední minuty zůstali nepřekonáni a vše směřovalo do prodloužení. Jenže poté domácí propadli v obraně, do té pronikl Boone Jenner a bekhendem procedil přes Kähkönena puk do sítě. Zápas tak skončil výsledkem 3:4 a San Jose je po této nepříjemné prohře poslední v Pacifické divizi s 35 body, zatímco Columbus je poslední v Metropolitní divizi se 44 body.

San Jose se v dalším utkání představí v pondělí na svém ledě od 22:00 proti Vegas, Columbus bude hrát až ve středu od 4:30 v Los Angeles.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:39:45)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. Duclair, 28. Duclair (Zetterlund, Addison), 36. Zetterlund (Addison, Granlund) – 16. Werenski (J. Gaudreau, Roslovic), 17. Marčenko (Činachov, Gudbranson), 28. Voronkov (Činachov, Gudbranson), 60. Jenner (J. Gaudreau, Provorov)

Rozhodčí: Kozari, Schrader – Fournier, Murray

Diváci: 17 435