Akademici Plzeň – UK Kings Prague 5:3 (kon.)
Akademici Plzeň
5:3 (0:1, 1:1, 4:1)
UK Kings Prague
Úterý 20.02.2024, 19:10 • LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň • Univerzitní liga ledního hokeje • 16. kolo

Akademici porazili v repríze předloňského finále UK Kings Prague 5:3. Přitom prohrávali 0:2 a tou dobou měli hosté několik šancí na to, jak odskočit do ještě výraznějšího rozdílu. Místo toho se Plzeň chytila gólem Říhy do šatny a v poslední třetině dokonala obrat. V závěru měli hosté při powerplay několik vyložených příležitostí na to, jak srovnat. Nicméně domácí uklidnil Říha trefou do prázdné brány. Plzeň tak zůstává v kalendářním roce 2024 stoprocentní. (21:26:46)

59:03 KUCHARČÍK - 5:3

59:03
    Univerzita Karlova právě vstřelila branku!
    SAMUEL NEO KUCHARČÍK dostal pas na pravé straně a vymetl protější horní roh brány.
    58:41 KALUS - 5:2

58:41
    Akademici Plzeň právě vstřelili branku!
    Hosté udělali chybu v rozehrávce a JAN KALUS adresoval přihrávku z pravého kruhu na vzdálenější tyč na Reitspeise, před kterým si obránce přikopl puk do vlastní sítě. Asistence: Vít Reitspeis.

58:25
    Jindra byl zastavený v době, kdy šel do několika hráčů.

58:15
    Málek vystoupil z levé strany a podrážel na modré čáře.
    58:02 ŘÍHA - 4:2

58:02
    Akademici vyhrají! ŠTĚPÁN ŘÍHA se na útočné modré čáře zbavil posledního obránce a měl před sebou prázdnou bránu. Asistence: Jan Šibra.

57:55
    Kucharčík měl velkou šanci na levé straně, ale Varga zavřel přední tyč.

57:38
    Nejprve Volf poslal střelu z pravého kruhu vedle zadní tyče, vzápětí měli hosté další šanci a už se natahovali po dorážce, ale obránce skočil rybičku u tyče a zabránil tak vyrovnání.

57:20
    UK jde do šesti.

57:20
    Oddechový čas pro tým UK Kings Prague.

56:51
    Akademici drží puk ve svém útočném pásmu a UK samozřejmě utíká čas hodně rychle.

56:02
    Matoušek mohl zřejmě rozhodnout, jel z dálky sám na Nováka a zakončoval do jeho pravé ruky.

55:46
    Fořt s Houdkem získali puk a posunuli jej z pravé strany, tak aby se nejednalo o zakázané uvolnění.

55:02
    Klatt to zkoušel od modré čáry, ale kotouč skončil vedle brány a Plzeň se tak přiblížila vítězství.

54:02
    Po ztrátě Jindry dostala Plzeň puk až k Novákovi.

53:10
    Dušek nasměroval střelu z levého kruhu vedle vzdálenější tyče. Potom Plzeň vyhodila.

52:41
    Šibra sekal za vlastní bránou a Plzeň bude znovu hrát ve čtyřech.

52:17
    Říha ujel po levé straně a natlačil se u přední tyče před Nováka, chystal si forhendový blafák do prázdné brány.

51:36
    Po střele z pravého kruhu přestála Plzeň závar před svou bránou.

50:52
    Klattovo zakončení z levé strany nebylo vůbec povedené, ale Pražané zůstávají před Vargou.

50:03
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň:
    Matoušek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

50:03
    Vavřička projel mezi dvěma na levé straně a najednou vyplaval sám před Novákem, svůj bekhendový blafák nedotáhl ke čtvrtému gólu Plzně!

49:20
    Novák přerušil hru a bude se vhazovat před bránou hostů.

48:02
    Tohle byla snad první střela UK ve třetí třetině, Volf pálil z levé strany přes Šibru na protější tyč.

47:10
    Fořtovu nečistou přízemní střelu z pravé strany lapil Novák na zadní tyči.

46:48
    Plzeň vletěla na UK v poslední třetině a jasně dominuje.

46:04
    Princl servíroval puk z pravé strany před prázdnou bránu na Reitspiese, ale tomu asi obránce nadzvedl hokejku. Jinak by Plzeň vedla 4:2.

45:29
    Ofsajd Plzně, následně se dal Princl do diskuse se soupeřem, což rozhodně není poprvé a určitě ne naposledy.
    44:36 FOLDA - 3:2

44:36
    Karlovka chybovala v rozehrávce, Roubal našel pasem přes dva hráče LUKÁŠE FOLDU na levé straně a ten bekhendem překonal Nováka mezi rukou a tělem. Asistence: David Roubal, Aleš Matoušek.

43:57
    Plzeň drží UK pod tlakem a fakticky to, jak skončila druhá třetina, tak to se přeneslo do té třetí.
    42:47 ROUBAL - 2:2

42:47
    Říha prošel přes obránce na levém kruhu, Novák vyrážel jen před DAVIDA ROUBALA a ten doklepl kotouč nad betonem gólmana k pravé tyči. Asistence: Štěpán Říha.

42:14
    Vavřička útočil s Matouškem, ale Nováka nenachytal zakončením z pravé strany a z pořádného úhlu.

41:07
    Před UK se rýsoval brejk dva na jednoho a souhra Jindry s Kucharčíkem.

40:35
    Po výměně kotouče s Kalusem vyslal Reitspeis střelu z levého kruhu.

40:01

Po dvou třetinách tak platí stav 1:2. Plzni nejprve nebyl uznaný gól Princla, ale je třeba říci, že není k dispozici video a pro rozhodčí to byla velmi těžká situace. Následně se domácí valnou část druhé třetiny trápili a Pražany povzbudil hlavně zásah Dlaboly na lapačku Vargy. UK chodilo několikráte do otevřené obrany a mělo vyložené šance na to, aby přidalo svou třetí branku. Místo toho dostali v závěru Akademici možnost přesilovky, zatlačili Pražany a nakonec 26 sekund před pauzou vsítil Říha důležitý kontaktní gól, který ještě může být pro toto utkání naprosto zásadní.

40:00
    39:34 ŘÍHA - 1:2

39:34
    Po křižném pasu Fořta na levou stranu udělal ŠTĚPÁN ŘÍHA kličku Piskačovi a sám proti Novákovi zavěsil pod břevno. Asistence: Martin Fořt.

39:09
    Hosté přežili i zakončení z levého kruhu na vzdálenější tyč a Plzeň nadále čeká na svou první trefu v tomto střetnutí.

38:38
    Folda přenesl hru zleva na pravou stranu, ale Matoušek minul bránu proti vyjetému Novákovi.

37:31
    Šibra si sám proti Novákovi přehodil puk na forhend, ale nepřekonal ležícího brankáře UK, trefil jeho pravou ruku.

36:59
    Sochor bude vyloučený za krosček proti Foldovi.

36:17
    Plzni momentálně nejde vůbec nic, Pražané skvěle brání a vyráží do rychlých kontrů.

35:34
    Při křižném pasu zleva na zadní tyč se nacházel Glitta v tutovce.

34:48
    UK se dobře postavila ve středním pásmu a přineslo to ztrátu Plzně na levé straně.

34:17
    Málek roztahoval hru na levou stranu, Čermákova střela z kruhu byla přizvednuta Soukupem do ochranné sítě.

33:34
    Při rozehrávce Sýkora na pravou stranu je z toho jen zakázané uvolnění.

32:46
    S Plzní docela zamával druhý gól UK, od té doby se na hřišti hledají.

31:45
    UK má jasně lepší pohyb, nyní se protáhl Kucharčík z pravé strany až před Vargu.

31:06
    Matoušek dostal nahrávku na levé straně a na kruhu prověřil gólmana UK.

30:32
    Sýkora vystřelil z levého obránce do lapačky Nováka.

29:33
    Po třetí trefě volala i možnost UK z levé strany, teď jsou hosté rozhodně lepším týmem.

29:06
    Volf zajel za posledního a byl sám před Vargou, ten rukou zneškodnil velkou šanci na třetí gól Pražanů.

28:46
    Plzeň šla do otevřené obrany, ale ztratila puk hned po přejetí útočné modré čáry.

28:01
    Komerční přestávka poté, co vynikající Novák skočil po puku.
    26:40 DLABOLA - 0:2

26:40
    Moucha nahrával zleva pod sebe a MARTIN DLABOLA vyslal střelu na lapačku. Využil tak clony Volfa a hosté vedou 2:0. Asistence: Lukáš Moucha.

26:16
    Roubal jel sám na Nováka a mířil na pravou ruku.

25:45
    Pokus z levé strany končí na betonu Vargy a Plzeň čelí forčekinku UK.

25:04
    Plzeň přečkala tlak UK, ale vzápětí se dopustila icingu na levé straně.

24:16
    Po chybě soupeře v rozehrávce Plzeň de facto odevzdala kotouč zpátky.

23:15
    Novák vytáhl loženku z pravé strany na zadní tyč.

22:45
    Matoušek nevyužil perfektní pozice na pravém kruhu.

22:00
    Princl nabral rychlost na levé straně proti obránci, potom se otočil kolem vzdálenější tyče. Už se radoval, ale sudí rozpažili na znamení, že branku neuznají. Stav zápasu se nemění.

21:24
    Plzeň v oslabení podržela puk, tahala čas a vyhodila kotouč do bezpečí.

20:47
    Klatt vyloučen za vražení na hrazení a bude se hrát tři na tři.

20:20
    Klatt zakončoval z levého kruhu na kratší tyč, kde byl gólman Varga.

20:01

Karlova Univerzita vede po první třetině díky gólu Mouchy z pravého kruhu ve 14. minutě. Zatím sledujeme ale vyrovnané utkání v parádní kulise. Zápasu chybí větší emoce, což je možná překvapivé, když vezmeme, že mezi Akademiky a UK se jistě vybudovala určitá rivalita. Nicméně, co není, může být. Pražané zatím slušně brání a několikráte je podržel brankář Novák. Druhou třetinu začnou hráči z hlavního města přesilovkou, protože Západočeši udělali v poslední minutě hned dva fauly.

20:00

20:00
    Matoušek udělal krosček u levého mantinelu a Karlovka bude hrát v úvodu druhé třetiny přesilovku.

19:26
    Pánek – 2 min., krosček.

19:11
    Akademici začali přesilovku tím, že UK disponovalo samostatným únikem přes pravou stranu zakončeným Jindrou vedle zadní tyče.

18:54
    Škarda podrazil Princla na polovině hřiště, druhá přesilovka pro Západočechy v tomto duelu.

18:33
    Sochor zaútočil přes levé křídlo, donutil Vargu k zákroku.

17:48
    Po střele na lapačku ještě čelil Novák dorážce bekhendem, ale dokázal přerušit hru.

17:18
    Matoušek měl rychlost na levé straně, ale na Nováka nevyzrál.

16:29
    Klattova střela z levého beka skončila na zadním mantinelu.

15:32
    Akademikům se nepovedla rozehrávka, ale UK si neužila puku příliš dlouho.
    13:52 MOUCHA - 0:1

13:52
    Po zavezení puku do útočného pásma sklepával Volf na pravém kruhu na LUKÁŠE MOUCHU a ten propálil Vargu do horní části brány. Asistence: David Volf, Filip Dušek.

13:34
    Zatím sledujeme naprosto vyrovnané utkání.

12:37
    Jindra projel na levé kolem obránce, Pražané si následně vyměňovali puk, až Glitta neskóroval směrem na lapačku Vargy.

11:49
    Plzeň sevřela soupeře, ten se ovšem ubránil a rozehrává z prostoru za vlastní bránou.

10:55
    Vyhození Plzně šlo doprostřed brány k Novákovi, hosté potom nerozehráli dobře na pravou stranu.

10:11
    Hosté zavezli puk do útočného pásma, ale hned o něj přišla.

09:17
    Soukup se otočil na levé straně a mířil na Nováka, ten znovu podržel UK.

08:26
    Soukup napřáhl k zakončení z pravé strany, Novák byl připravený.

07:05
    To vypadalo na Princla, kdo zůstal sám před Novákem, ale obránce na poslední chvíli srazil jeho šanci.

06:38
    Škarda projel brankovištěm, padl na Vargu, tomu spadla i maska, hra je přerušena. Obejde se to bez vyloučení.

06:21
    Dlabola tlačil možnost z levé strany na přední tyč, UK vzápětí pokračuje v útočném pásmu.

05:44
    Volf se vrátil na led po svém trestu a sebral rozehrávku Soukupa, najednou byl sám před Vargou, toho ale bekhendem nepřekonal.

04:57
    Novák si poradil s ranou Štochla z levého obránce, Plzeň už posléze nedorážela.

04:46
    Matoušek převzal puk na pravém kruhu od modré čáry a trefil lapačku Nováka na přední tyči.

04:12
    Karlovka se osvobodila, Plzeň střídá.

03:33
    Štochl posouval Princlovi a ten předložil puk na střed, Novák pak musel zasahovat.

03:00
    Volf bude vyloučený za faul na levé straně na Rejzka.

02:20
    Šucha neprošel přes Volfa na pravé straně, ale Plzeň získala puk zpátky ve středním pásmu.

01:27
    Karlovka zkazila rozehrávku na pravou stranu, ale potom nezpracoval Říha nahrávku u mantinelu.

00:46
    Plzeň se nedostala do zakončení při kombinaci v útočném pásmu.

00:01
    Akademici nastoupili v bílomodrém, UK v černém.

00:01

Akademici Plzeň: Kubát (Varga) – Soukup, Štochl, Šibra (C), Sýkora, Houdek, Jánský, Kala, Pánek – Šucha, Vavřička, Reitspies, Šiška, Kalus, Fořt, Matoušek, Říha, Princl (A), Roubal (A), Folda, Rejzek.
    Trenér: Tomáš Ceperko

UK Kings Prague: Novák (Pícl) – Dušek (A), Chmiel, Klatt, Dlabola (A), Gebell, Kopenec, Piskač – Čermák, Volf (C), Kucharčík, Málek, Glitta, Škarda, Moucha, Jindra, Sochor.

Rozhodčí: Němec – Malý, Matys.

Vzájemné zápasy
    Jedná se o reprízu finále sezony 2021/22, kdy UK zvítězila 2:1 na zápasy. Rozhodující duel urvala 5:4 po prodloužení. V loňské sezoně vyhrála Plzeň doma na konci základní části 5:0, v prvním vzájemném utkání tohoto ročníku ULLH se radovali Pražané po výsledku 5:2.

Hokejisté Karlovy univerzity se nachází v tabulce na čtvrtém místě o tři body za svým dnešním soupeřem. Hosté zapsali v kalendářním roce 2024 dvě výhry a dvě porážky. Tu poslední v pražském derby s Engineers. Hráčům z ČVUT a aktuálnímu lídrovi tabulky podlehli ve středu na jeho ledě 4:6. UK nebyl nic platný hattrick Filipa Čmejly.

Akademici jsou v novém roce stoprocentní. Ze čtyř zápasů ani jednou nezaváhali a ještě můžou pomýšlet na vítězství v základní části. Do jeho sestavy se vrátil po zranění Marek Princl a na lavičku trenér bulharské reprezentace Tomáš Ceperko. V posledním duelu se domácím podařilo otočit střetnutí na ledě Pardubic, kde vyhráli vůbec poprvé v historii. Východočechy deklasovali poměrem 7:1.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu Univerzitní ligy ledního hokeje, ve kterém se střetnou Akademici Plzeň a UK Kings Prague. Začínáme v 19:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 40. Říha (Fořt), 43. Roubal (Říha), 45. Folda (Roubal, Matoušek), 59. Říha (Šibra), 59. Kalus (Reitspeis) – 14. Moucha (Volf, Dušek), 27. Dlabola (Moucha), 60. Kucharčík

Akademici Plzeň: Varga (Kubát) – Soukup, Štochl, Šibra (C), Sýkora, Houdek, Jánský, Kala, Pánek – Šucha, Vavřička, Reitspies, Šiška, Kalus, Fořt, Matoušek, Říha, Princl (A), Roubal (A), Folda, Rejzek.

Trenér: Aleš Hybner

Rozhodčí: Němec – Malý, Matys

Diváci: 1 444