Liverpool – Luton 4:1 (kon.)
Liverpool FC
4:1 (0:1)
Luton Town
Středa 21.02.2024, 20:30 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 26. kolo

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (22:29:14)

Oslabený Liverpool tak zvládl nevyzpytatelný úkol a zůstává v čele tabulky s náskokem čtyř bodů na druhý Arsenal, který má však bod k dobru.

Utkání končí vítězstvím favorita, který ve druhé půli prožil skvělý vzestup! Stačilo pár minut, aby se Liverpool dostal do vražedného tempa, načež dvěma hlavičkami Virgila Van Dijka a Codyho Gakpa během dvou minut otočil vývoj zápasu.

Vydařený vzestup korunoval gól Luise Díaze. V závěru ještě orámoval vítězství 4:1 gólovou trefou aktivní Harvey Elliott. Luton se však nemá za co stydět, předvedl odvážný výkon a Liverpoolu zejména v první půli pořádně zavařil.

90+8

90+8
    Nedaří se mu, zdá se, že máme hotovo.

90+7
    Nic z něho nevzešlo, míč se vrací na polovinu Lutonu, který se snaží alespoň jednou zaútočit a ještě zkorigovat porážku.

90+6
    Morris se pokoušel prosadit po pravé straně, ale jeho střílený centr je sražen na rohový kop.

90+5
    Už je znát, že je hotovo a oba týmy se nikam neženou. Vzhledem k průběhu a stavu utkání už mi přijde dlouhé nastavení zbytečné.

90+4
    Domácí si dokázali mezi střídačkami vybojovat vhazování a za zvuku hymny You Never Walk Alone rozehrává další kombinaci na útočné polovině.

90+3
    Ani Liverpoolu však ofenzivní kombinace nevyšla a hra se stěhuje na polovinu hřiště, kde se oba týmy přetahují o míč.

90+2
    Ztráta míče zůstává nepotrestána, jelikož se Luton vůbec nedostal do zakončení a musí se opět bránit na vlastní polovině.

90+1
    Rozhodčí nám ještě přidá, jelikož nás čeká minimálně osm minut zápasu. Liverpool začíná dlouhé nastavení s míčem na kopačkách.
    90. Harvey ELLIOTT - 4:1

90
    Liverpool právě vstřelil branku!
    A z jeho odvážné a poctivé práce přichází čtvrtý gól! Skotský mazák zaskočil rozehrávajícího soupeře, čímž posunul míč pro HARVEYHO ELLIOTTA. Mladý dravec mohl přihrávat, ale nakonec zvolil střelu a překonal Kaminského.

90
    Robertson se pokoušel prosadit individuálně po levé straně, a přestože mu to zpočátku nevyšlo, nakonec udržel míč pro svůj tým.

89
    A bude sledovat rozehrávku standardní situace po obranném faulu Lutonu na jeho polovině hřiště. Žlutá pro Issu Kaborého (LTN).

89
    Na hřiště tak vbíhá Jayden Danns, který si ke svým lednovým osmnáctinám nadělil první ligový start v Premier League.

88
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Jayden Danns,
    ze hřiště odchází Alexis Mac Allister, přichází James McConnell.

Daniel Ryl

Branky: 56. van Dijk (Mac Allister), 58. Gakpo (Mac Allister), 71. Díaz (Robertson), 90. Elliott – 12. Ogbene

Karty:   82. Gomez (LIV) – 18. Doughty (LTN), 41. Woodrow (LTN), 77. Barkley (LTN), 89. Kaboré (LTN)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 16:9. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:14.
    Liverpool FC: Kelleher – Bradley (67. Robertson), Quansah, van Dijk (C), Gomez – Mac Allister (88. McConnell), Endó, Gravenberch (78. B. Clark) – Elliott, Gakpo, Díaz (88. Danns).
    Náhradníci: Adrián – K. Gordon, Konaté, Nyoni, Tsimikas.

Trenér: J. Klopp

Luton Town: Kaminski – Mengi, Osho, Bell – Ogbene, Lokonga (46. Mpanzu), Barkley, Doughty (74. Kaboré) – Morris (C), Chong (63. J. Clark) – Woodrow (58. Townsend).
    Náhradníci: Krul – Berry, Burke, Z. Nelson, Potts.

Trenér: R. Edwards

Rozhodčí: Madley – Smart, Hopton