SK Horácká Slavia Třebíč
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
SC Marimex Kolín
Čtvrtek 22.02.2024, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga • 49. kolo

Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je dnes dohrávka devětačtyřicátého kola Chance ligy mezi týmy SK Horácká Slavia Třebíč a SC Marimex Kolín.

Základní část Chance ligy spěje do svého konce a pomalu se začínají rýsovat postupová místa buď do předkola play-off nebo jeho čtvrtfinále. Třebíčští hokejisté se nacházejí na čtvrtém místě se ziskem osmasedmdesáti bodů a s největší pravděpodobností se udrží v pásmu, které znamená přímý postup do čtvrtfinále. V posledních dvou kolech nasbíraly Hvězdy pět bodů, když 2:1 po prodloužení vyhrály nad Zlínem 2:1. Naposledy pak hráči Třebíče plně bodovali ve Frýdku-Místku, kde zvítězili 5:1.

Hokejisté Kolína jsou na tom hůře. V současné době je najdeme na desátém místě, které je posledním flekem pro účast v předkole play-off. Na této příčce nemají dostatečný náskok, takže se klidně může stát, že se do vyřazovacích bojů letos nedostanou, což určitě nechtějí. Pomýšlejí-li na prodloužení sezóny, musí ještě posbírat dost důležitých bodů, aby si svou pozici uhájili či ještě postoupili o nějaký ten stupínek výše v případě, že klopýtnou i soupeři. Po čtyřech výhrách po sobě naposledy kolínští kozlové padli na prostějovském ledě těsně 2:3. Odčiní prohru v Třebíči?

Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba týmy utkaly třikrát, dnes to tedy bude naposledy, alespoň co se základní části sezóny týče. A lépe na tom ze vzájemných soubojů jsou Kolínští, kteří vyhráli všechny tři duely. Třebíč aspoň jednou vybojovala bod.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – Štebih, Baláž, Vodička, Furch, Poizl, Kříž, Bořuta – Vodný, Bittner (C), Psota – Dočekal (A), Malý, Ferda (A) – Maty. Svoboda, Matě. Svoboda, Michálek – Ondráček, Kučera, Michalčuk.
    Trenér: K. Pokorný

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Hampl, Gaspar, J. Šedivý, Kolmann (C), Piegl, Š. Němec, Naar – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, J. Kloz (A), Ouřada – Síla, Morong, K. Lang – D. Šedivý, Skořepa (A), Gajda.
    Trenér: J. Šťastný

Rozhodčí: F. Vrba, L. Květoň – D. Otáhal, R. Komínek.

00:01

00:11
    Ondřej Baláž se jako první pokoušel o střelu na branku Kolína. Jeho pokus byl zablokován a puk se nedostal až na branku Kolína.

01:23
    Malý se pokoušel dostat do útočné třetiny, což se mu podařilo, ale Piegl mu nedovolil žádné zakončení.

01:53
    Kolman si vyšlápl na Ondráčka, ale jeho pokus byl klasifikován jako krosček a Třebíč má k dispozici první přesilovku.

02:22
    Horácká Slavia se poprvé v přesilovce usadila v pásmu a donutila Soukupa k zákroku.

02:58
    Martin Dočekal neprostřelil provoz před brankářem Kolína a po menším tlaku se hosté dokázali osvobodit.

03:32
    Miha Štebih hledal Ondráčkovu hůl před brankou, ale puk nakonec obrana Kolína odrazila k mantinelu.

03:57
    Marimex Kolín zvládl své první oslabení a nemusel řešit žádnou větší svízelnou situaci.

04:36
    Němec střílel jen do boční sítě. Hosté ještě chvíli operovali v pásmu, ale k další střele už se nedokázali dostat.

05:31
    Hosté nyní s pukem za svou brankou a uklidňují hru před dalším potenciálním útokem.

06:46
    Matyáš Svoboda si nakonec našel prostor ke střele, se kterou však Soukup neměl vážnější problémy.

07:48
    Jan Mičán si bezpečně pohlídal nahození od modré čáry.

07:49
    Vrhel to nejspíše přehnal v souboji před brankou a zbytečně nyní provedl krosček na soupeře.

08:05
    Třebíč svou druhou přesilovku nezačala nejlépe a nyní se provinila zakázaným uvolněním.

08:20
    Tentokrát ofsajd zmařil přechod Slavie Třebíč do útočného pásma.

08:43
    Vodného nahození vypadalo nebezpečně. Poté ještě Dočekal chtěl prostřeli hráče před brankou, ale jeho pokus byl zablokován.

09:12
    Nyní už o poznání větší šance domácích. Dočekal předvedl pěknou žabičku před branku a Soukup nakonec dokázal eliminovat toto nebezpečí!

09:44
    Ferda se před brankou marně natahoval po kotouči a Kolín se osvobozuje a ubrání i své druhé oslabení v řadě za sebou.

10:32
    Mucha se pokoušel uvolnit od zadního mantinelu, ale nakonec nedokázal předložit puk před branku Mičána.

11:12
    Bekhend Ouřady se zastavil na některém z hráčů před Mičánem. Dobrá pasáž hry pro Kolín.

11:26
    Krátkodobý tlak Kolína nakonec přinesl i faul ze strany Štebiha a je tu první přesilovka i pro hosty.

11:55
    Kolín se snaží usadit v pásmu soupeře, řeší to nahozeným pukem na zadní mantinel.

12:25
    Vrhel dobře viděl Chalupu, který už měl před sebou jen Mičána a ten předvedl důležitý zákrok a drží bezbrankový stav utkání!

13:11
    Ferda dravě nyní vytáhl puk z vlastní třetiny a ani Kolín nevyužil svou šanci v přesilové hře.

13:46
    Třetí vyloučení pro Kozly. Tentokrát na trestnou lavici usedl Piegl za hákování ve středním pásmu.

14:05
    Vodný ztratil puk a Kolín vyhazuje puk z vlastní třetiny. Ovšem soupeř se velmi rychle dokázal dostat zpět.

14:49
    Bořuta nezachytil puk a moc nechybělo, aby puk opustil útočné pásmo. Nakonec i za pomoci Vodného Třebíč udržela útočné pásmo a může pokračovat v kombinaci.

15:37
    Vyhození Kolína. Třebíč dlouho kombinovala v útočném pásmu, ale bez kýženého efektu. Kolín zvládá i další oslabení bez úhony.

16:08
    Třebíč byla nyní blízko k vedoucí brance. Michálek měl před sebou odkrytou branku, ale poslal puk na vnější stranu tyče!

18:44
    S blížícím se koncem první třetiny sledujeme urputný souboj o puk.

19:10
    Mičán zachytil puk do své lapačky po zakončení Skořepy.

19:28
    Pokus od Matyáše Svobody byl ztečován do ochranné sítě.

20:00

První třetina patřila domácímu celku. K vidění byly celkem čtyři přesilové hry, avšak skóre se ani v jedné nezměnilo.
    Na velké šance vede Třebíč 2:1. První se zrodila v 10. minutě, kdy Dočekal šikovně poslal puk před branku, ale Soukup zareagoval včas a odrazil puk z nebezpečného prostoru. V 13. minutě v rámci přesilové hry Kolína měl tutovou šanci Chalupa, který tváří tvář brankáři neproměnil. V 17. minutě byla zase Třebíč blízko k vedoucí brance, ale Michálek z pravé strany nastřelil tyč!

20:01

20:20
    Od příštího ročníku bude Třebíč hrát v azylu v Moravských Budějovicích. Aréna bude od dubna v rekonstrukci, která by měla trvat dva roky.

21:37
    Dočekal se zjevil v šanci a Soukup dobrým zákrokem zabránil radost hráči, který vede bodování celé Chance ligy.

22:27
    Mičán odrazil střelu z levé strany. Třebíč se pokouší rychle otočit hru na druhou stranu.

23:00
    Matěj Svoboda byl v souboji o puk potažen na ledovou plochu. Rozhodčí byl poměrně blízko události, ale vylučovat se tentokrát nebude.

24:08
    Třebíč je stále aktivnějším celkem a hledá cestu k první brance zápasu. Nyní bojuje o puk u mantinelu.

24:30
    Dobrá rána, kterou Soukup jen vyrazil a Dočekal se dostal k dorážce z pravé strany, ale minul branku a trefil jen boční síť! Další dobrá šance pro kanonýra soutěže.

25:32
    Soukup betony odrazil puk za svou branku. Třebíč s dalším útokem neuspěla, ale stále se drží v útočném pásmu.

26:25
    Mičán zachytil padající puk do své lapačky a ihned rozehrál na svého spoluhráče.

27:01
    Michael Gaspar dostal dobrou přihrávku, ale puk se mu následně zašmodrchal pod brusle a přišel o dobrou příležitost k zakončení.

28:07
    Soukup zasáhl betonem a odrazil přízemní ránu od modré čáry. Třebíč měla další dobrý pohyb v pásmu soupeře a Kolín si ve druhé třetině zatím moc šancí směrem dopředu nedokáže vytvořit.

28:38
    Dočekal se proháčkoval až do zakončení a přesně trefil připraveného brankáře. Dočekal je i dnes hodně na ledě vidět.

30:00
    Snad poprvé v této třetině se Kolínu podařilo zakombinovat v pásmu soupeře a přišlo také zakončení. Mičán se včas přesunul ke své tyči a zachytil puk.

30:05
    Vzápětí po vyhraném vhazování přišel zablokovaný pokus Langa.

30:27
    Po tvrdé střele se před brankou zjevil Kučera, jehož dorážka nebyla přesná.

30:52
    Matěj Svoboda se najednou ocitl sám a jeho tvrdou střelu Soukup dokázal eliminovat. Klíčové bylo vyjetí Soukupa od brankové čáry.

32:08
    Petr Kolmann si hledal prostor k zakončení, ale nakonec obránce stačil zastavit jeho snahu.

32:18
    Další dobrá pasáž Třebíče v útočném pásmu, Soukup opět díky dobrým zákrokům dokázal uhájit svou branku!

33:44
    Šedivého střela sestřelila Kučeru.

33:47
    Lang se dopustil podrážení v útočném pásmu a je tu další šance pro Třebíč.

33:56
    Kolínu se ihned na úvod oslabení podařilo vyhodit puk z obranného pásma.

34:56
    Domácí kombinují v pásmu a hledají nejlepší pozici k zakončení.

35:30
    Zatím je to spíše bez nějakého nápadu a tak Michálek zkoušel střelu, se kterou neměl Soukup větší problémy.

35:47
    Ani tato přesilovka Třebíče neznamená změnu skóre. Soukup si poradil s dalším lehčím zakončením od modré čáry.

37:11
    A je tu další trest pro Kolín! Ten má dnes problémy s disciplínou. Dvě minuty dostává Síla za držení.

37:33
    Vodný hledal pasem Psotu, ke kterému se nakonec puk nedostal. Kolín dostává puk ven z pásma.

37:59
    Nedorozumění v kombinaci a další úspěšné vyhození Kolína.

38:28
    Ferda oslovil Štebiha, který se rozhodl pro střelu od modré z první. Soukup opět bezchybný a díky jeho zákrokům se nám zatím skóre ani jednou neměnilo.

39:14
    Kolín si poradil i s dalším oslabením a vypadá to, že na potenciální branku si budeme muset počkat do závěrečné třetiny.

40:00

Bezbrankové skóre trvá i po čtyřiceti minutách hry.
    Třebíč měla jasně navrch a měla dostatek příležitostí, ovšem Soukup dnes díky dobrým zákrokům drží ambice Kolína na nějaké ty dnešní body.
    Za zmínku stojí kupříkladu šance z 25. minuty, kdy Dočekal z pravého úhlu minul branku a poslal puk jen do boční sítě. Ve 31. minutě měl zase dobrou šanci Matěj Svoboda, který dostal prostor ke střele, ale Soukup dobrým vyjetím od brankové čáry jeho pokus dokázal zlikvidovat.

40:01

40:12
    Vodný se dostal do šance ze středu. Michael Gaspar zablokoval jeho pokus do ochranné sítě.

40:30
    Vodného střela od modré čáry nadělala problémy brankáři Kolína, ale opět se puk příhodně pro hosty odrazil mimo brankoviště.

42:08
    Soukup raději přikryl puk, který se od zadního mantinelu odrážel do jeho brankoviště.

42:49
    Třebíč začala i třetí část velmi aktivně a Kolínu vůbec nic nedovoluje směrem k jejich brance.

43:28
    Brankář Kolína až na podruhé musel krotit neposedný kotouč.

43:53
    Ofsajd Kolína, kdy Ouřada neměl puk pod svou kontrolou při snaze přejít modrou čáru.

44:37
    Nahození od Poizla nebylo přesné, navíc trefil brusle hostujícího hráče a Kolín dostává hru ze svého pásma.

45:07
    David Michalčuk si objel branku a snažil se nabrat puk na čepel a překvapit Soukupa. Úmysl se mu zcela nepodařil a Soukup uzmul puk do své lapačky.

45:22
    Hamplova střela se nepodařila, když se mu puk svezl po čepeli.

47:25
    Dočekal přihrával před branku na Ondráčka, ale ani tohle neskončilo první brankou zápasu.

47:46
    Ondráček je vyloučen za sekání na brankáře Soukupa. Kolín si po delší době zkusí přesilovou hru.

48:21
    Komplikace pro Třebíč. Sekáním se provinil Michálek, kdy vysekl hůl Štohanzlovi.

48:21
    Oddechový čas pro tým SC Marimex Kolín.

48:21
    Budeme svědky rozhodujícího momentu zápasu? To zjistíme v následujících minutách hry.

48:53
    5/3
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Kolín velkou šanci využil. Mucha dostal dobrou přihrávku na střed a jeho pokus vyrazil Mičán, ovšem na dorážku JANA KLOZE už neměl šanci zasáhnout. Asistence: Miroslav Mucha a Kryštof Lang.
    Kloz J., Mucha M., Lang K., Chalupa M., Kolmann P.
    Furch M., Bořuta A., Dočekal M.
    48:53 Jan KLOZ - 0:1

49:30
    Ferda se dostal do úniku a v tísni se pokoušel dojet i s pukem až do branky. Nakonec srazil samotného Soukupa a oba skončili na ledové ploše v brankovišti.

49:33
    Ještě 45 sekund bude hrát Kolín klasickou početní převahu.

50:31
    Třebíč dokázala ubránit zbývající čas svého oslabení a nyní se hráči budou moci soustředit na potenciální vyrovnání stavu utkání.

51:25
    Soukup neměl problémy se zakončením z levé strany a brankář Kolína se dnes zdá skutečně neprůstřelný.

51:31
    Podle statistik je to momentálně 36:13 na střely na branku!

52:04
    Hampl se v rohu kluziště dostal do souboje s Michálkem, kterého nakonec podrazil a oslabuje svůj celek.

52:16
    Dokáže Třebíč využít dnes, již šestou přesilovou hru?

52:34
    Dočekal byl blízko k vyrovnání, ale Dočekal ani nadvakrát nedokázal uklidit puk do sítě! Soukup dnes začaroval branku.

52:58
    Štohanzl vyhodil puk a všichni kolínští hráči mohli jít střídat.

53:28
    Kolínu se daří další vyhození a Třebíči pomalu a jistě dochází čas k případnému vyrovnání v přesilové hře.

54:09
    Ani nahození Matěje Svobody na teč před branku se neujalo.

54:28
    Kučera se dostal do perfektní šance, ale neuspěl. Ovšem byl faulován Pieglem a bude tu další přesilovka pro Třebíč. Po následně trmě vrmě se Třebíči nepodařilo dorazit puk za ležícího Soukupa.

54:37
    Přihrávka na Psotu nebyla ideální, navíc měl obsazenou hůl a k zakončení nedošlo.

55:09
    Dočekal střílel jen do bloku. Tlak Třebíče pokračuje a vypadá to, že už sami neví, jak překvapit dobře bránící celek Kolína.

55:51
    5/4
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Až sedmá přesilová hra je využita! Autorem branky je RADIM FERDA, který vystřelil ze střední vzdálenosti a pravděpodobně o ruku bránícího kolínského hráče byl puk tečován za záda Soukupa. Asistence: Miha Štebih a Jiří Ondráček.
    Ferda R., Ondráček J., Svoboda Maty., Štebih M., Michálek D.
    Štohanzl M., Síla V., Kolmann P., Šedivý J.
    55:51 Radim FERDA - 1:1

56:48
    Diváci se dožadují ještě další branky a ženou svůj celek za otočení ve skóre.

57:21
    Třebíč pokračuje ve svém tlaku a chtějí ještě zápas urvat v základní hrací době.

58:26
    Dočekal to zkusil z levé strany, ale Soukup si pohlídal prostor u své pravé tyče.

59:02
    Michálkova rána byla hodně nebezpečná, v pádu se ještě pokoušel dorážet Ondráček, ale mimo branku Soukupa.

59:32
    Bekhend Psoty mohl být rozhodujícím, ale Soukup drží!

59:43
    Puk od zadního mantinelu nepříjemně skončil v brankovišti a Bitner se pokoušel puk o Soukupa dostat za brankovou čáru a Soukup nyní perfektním zákrokem podržel svůj tým!

60:00

Až třetí perioda přinesla branky. Třebíč měla také v této třetině výrazně navrch.
    Ovšem jako první se do vedení dostal soupeř, který dokázal využít dvojnásobnou přesilovku a to díky pohotové dorážce Jana Kloze. Třebíč se hnal za vyrovnáním a nakonec díky využité sedmé přesilové hře dokázal překonat dnes výborně chytajícího Soukupa, kdy jej dokázal prostřelit Radim Ferda.
    Třebíč se ještě snažila otočit průběh utkání, ale veškeré šance ztroskotaly na brankáři Kolína. Zejména poslední šance Bitnera volala po brance.

60:01

60:22
    Třebíč je na puku a hledá cestu ke svému prvnímu zakončení v prodloužení.

60:39
    Mičán nejprve kotouč krátce přikryl a poté chtěl ihned rozehrát, ale to už rozhodčí přerušili hru.

60:43
    Mucha si chystal puk na forhend, ale nakonec se k němu nedostal.

61:21
    Už to vypadalo, že Bořuta neuspěje, ale nakonec se dostal do takové pološance.

61:51
    Michal Vodný raději vycouval z útočného pásma a se svými spoluhráči bude hledat novou cestu přes modrou čáru.

62:29
    Psota upadl před brankou Kolína a do protiakce mířili hosté, kteří však nedokázali zakončit.

63:12
    Štohanzl byl zcela volný v útočném pásmu, ale přihrávka na něj díky dobrému zákroku obránce neprošla.

63:49
    Ferda zkusil střelu, ale zamířil mimo tři tyče.

64:24
    Kučera se dobře uvolnil, poté hledal ještě Ondráčka, ale bez úspěchu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení přineslo šance na obou stranách. Více byla aktivní Třebíč. O plusovém bodu tak rozhodne nájezdová loterie.

Na nájezdy si ještě musíme chvíli počkat. Rolba zanechala vrstvu sněhu na ledové ploše a vypadá to, že bude muset technika ještě jednou vyjet na ledovou plochu.

Problémy s rolbou přetrvávají. Rolba po svém druhém výjezdu opět zanechala vrstvu sněhu na ledové ploše.

Rolba za povzbuzování diváků jde potřetí v krátké době do akce a doufejme, že tentokrát se to podaří vše uklidit na výbornou.

Teď už to vypadá nadějně a po neplánované delší pauze se za moment dočkáme nájezdů.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Bittner nedokázal dát branku, puk mu na poslední chvíli sjel z čepele.
    Ladislav BITTNER

1. série
    0:0
    Mucha kličkou neuspěl a Mičán měl připravený beton.