Toulouse – Benfica 0:0 (kon.) | Rennes – AC Milán 3:2 (kon.) | Freiburg – Lens 3:2 (po pr.)
Karabach – Braga 2:3 (po pr.) | AS Řím – Feyenoord 1:1 (4:2 po pen.) | Sparta – Galatasaray 4:1 (kon.)
Marseille – Šachtar 3:1 (kon.) | Sporting – Young Boys 1:1 (kon.)
Olympique Marseille
3:1 (1:1)
FK Šachtar Doněck
Čtvrtek 22.02.2024, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Evropská liga • Play-off

Ode mě je to pro dnešní večer všechno, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou! (23:12:42)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:19.

Olympique Marseille poráží v dnešním duelu ukrajinský tým Šachtar Doněck a postupuje po výsledcích 2:2 a 3:1 do další fáze soutěže.
    Dnes však francouzský klub vyhrál zaslouženě. Do vedení sice šli hosté, a to v 12. minutě, když potrestal penaltový faul Clausse Georgij Sudakov – 0:1. Marseille ale od té doby svého soupeře přehrávalo a v 23. minutě se dočkalo zaslouženého vyrovnání, když se prosadil Pierre-Emerick Aubameyang.
    Ve druhé půli pak domácí definitivně rozhodli o svém postupu, a to přibližně patnáct minut před koncem základní hrací doby, když propadl balon až ke střídajícímu Ismailu Sarrovi, který nekompromisně zakončil. Razítko na postup pak vstřelil v 81. minutě Geoffrey Kondogbia, který z velkého úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě. Šachtar už dvougólové manko stáhnout nedokázal a se soutěží se tak loučí. Naopak Marseille může po výhře 3:1 s napětím vyhlížet zítřejší los osmifinále Evropské ligy.

90+7

90+6
    I když už ubíhá šestá nastavená minuta z původně avizovaných sedmi, sudí Stieler ještě dává hostům jakousi šanci.

90+5
    V páté nastavené minutě mohl ještě vstřelit gól naděje pro hosty střídající Newerton, ale brankář López zasáhnul.

90+4
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Emran Soglo.

90+3
    Následnou standardku rozehrál Harít centrem, který usměrňoval na branku Veretout, brankář Riznyk ale dokázal zasáhnout.

90+2
    Následný brejk na druhou stranu musel hasit jen za cenu žluté karty stoper Jaroslav Rakyckyj.

90+2
    Centr od rohového praporku vyslal Sudakov, ale obrana Marseille si s ním poradila.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90+1
    Avšak Šachtar se ještě nevzdává, uvidíme totiž rohový kop v podání hostů.

90
    Ismaila Sarr hledal zajímavým dloubáčkem Ndiayeho, ten však balon nezasáhl.

89
    Hostům už čas utíká velmi rychle, navíc se stále hraje na jejich obranné polovině.

88
    Další nebezpečí chtěl způsobit před brankou Riznyka Ismaila Sarr, jeho pokus o přihrávku ale byl sražen na roh.

87
    Ze standardky se Marseille neprosadilo, ale balon se jim vrátil rychle zpátky ke kopačkám.

86
    Krajní bek Šachtaru Konoplja zastavil faulem Ndiayeho a může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.

85
    ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Iliman Ndiaye.

84
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
    ze hřiště odchází Arťom Bondarenko, přichází Dmytro Kryskiv,
    ze hřiště odchází Danylo Sikan, přichází Lassina Traoré,
    ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Marjan Šved,
    ze hřiště odchází Irakli Azarovi, přichází Pedrinho.

Matěj Skula

Branky: 23. Aubameyang (Harít), 74. Sarr (Aubameyang), 81. Kondogbia – 12. Sudakov (pen.)

Karty:   17. Gigot (OMA) – 45. Eguinaldo (SAC), 45+3. Konoplja (SAC), 58. Matvijenko (SAC), 80. Stěpaněnko (SAC), 90+2. Rakyckyj (SAC)

Olympique Marseille: P. López – Mbemba, Meïté, Gigot, Merlin – Clauss, Kondogbia, Únáhí (64. Veretout) – Harít (90+4. Soglo), Moumbagna (64. Sarr), Aubameyang (85. Ndiaye).
    Náhradníci: Blanco, Ngapandouetnbu – Correa, Luis Henrique.

Trenér: Jean Louis Gasset

FK Šachtar Doněck: Riznyk – Konoplja, Rakyckyj, Matvijenko, Azarovi (84. Pedrinho) – Stěpaněnko (83. Newerton) – Zubkov (84. Šved), Bondarenko (84. Kryskiv), Sudakov, Eguinaldo – Sikan (84. L. Traoré).
    Náhradníci: Ruďko – Gočoleišvili, Kelsy, Kevin, Miroshi, Nazaryna, Cukanov.

Trenér: Marino Pušić

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Borsch
    15.02.2024
    Šachtar - Marseille 2:2

Branky: 68. Matvijenko, 90+3. Eguinaldo (Zubkov) – 64. Aubameyang (Clauss), 90. Ndiaye

Karty:   49. Konoplja (SAC), 78. Zubkov (SAC), 90+3. Eguinaldo (SAC), 90+5. Bondar (SAC) – 28. Balerdi (OMA)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:10.