Ludogorec – Servette 0:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Real Betis 1:1 (kon.) | Bodö/Glimt – Ajax 1:2 (po pr.)
Slovan Bratislava – Sturm Graz 0:1 (kon.) | Frankfurt – St.Gilloise 1:2 (kon.) | Ferencváros – Olympiakos 0:1 (kon.)
Legia – Molde 0:3 (kon.)
Bodö/Glimt
1:2 (0:1)
Ajax Amsterdam
Čtvrtek 22.02.2024, 18:45 • Aspmyra Stadion (Bodø). • Evropská konferenční liga • Play-off

S konstatováním, že nizozemský tým si s sebou domů odváží postup mezi nejlepších šestnáct celků EKL se s vámi loučím a přeji hezký večer. (21:37:18)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:12.

Dramatický duel nakonec do penalt nedoputoval, ač tomu vše nasvědčovalo. Ajax však šest minut před koncem základní hrací doby prodloužení využil jednu ze svých příležitostí, podruhé se ujal těsného vedení a tentokrát jej už udržel. Je pravda, že soupeř neměl tolik času jako předtím, i tak může litovat, dnes zazdil neuvěřitelné množství příležitostí, třikrát trefil břevno, klidně se z postupu mohl radovat on a to už po 90. minutách, v prodloužení netrefil zcela prázdnou bránu Nino Žugelj. Smůla, jakou měl dnes domácí mančaft, byla opravdu neuvěřitelná.

120+3

120+2
    Diant Ramaj bude odkopávat od své brány a tohle už vypadá pro jeho celek velmi dobře.

120+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

120
    Patrick Berg prudkou ranou trefil dnes už potřetí břevno soupeřovy brány, Ramaj zřejmě míč tečoval.

119
    Hosté zbytečně faulovali a je tu přímý kop pro Bodö.

117
    Diant Ramaj si vyběhl pro balón a schoval jej do své náruče. S rozehrávkou spěchat nebude.
    114. Kenneth TAYLOR - 1:2

114
    Ajax právě vstřelil branku!
    Po rohovém kopu se k míči dostal KENNETH TAYLOR a levačkou parádně zamířil do vzdálenějšího horního rohu domácí brány. Kjetil Haug, jenž předtím předvedl výtečný zákrok, se tentokrát natahoval marně.

114
    Chuba Akpom se dostal do velké příležitosti, když střelou z pravé strany trefil jen vyběhnutého Hauga, jenž vyrazil míč do zámezí.

112
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam:
    ze hřiště odchází Benjamin Tahirović, přichází Julian Rijkhoff.

110
    Po faulu ve středovém kruhu budou rozehrávat fotbalisté nizozemského týmu.

109
    Střídání v týmu Bodö/Glimt:
    ze hřiště odchází Fredrik André Björkan, přichází Adam Sörensen.

108
    Dle nepřesností, kterými se prezentují v posledních minutách oba celky, to vypadá, že soupeři chtějí dotlačit duel do penalt.

107
    Borna Sosa se dostal s míčem už za postranní čáru, domácí budou vhazovat.

106
    ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Sivert Mannsverk.

106
    ze hřiště odchází Haakon Evjen, přichází Tobias Gulliksen.

Petr Frömel

Branky: 83. Berg (Hauge) – 34. Berghuis (Brobbey), 114. Taylor

Karty:   57. Grönbaek (BOG), 79. Žugelj (BOG), 90+1. Gundersen (BOG), 96. Evjen (BOG) – 57. Rensch (AJA), 79. Ramaj (AJA)   65. Grönbaek (BOG)   48. J. Šutalo (AJA)

Bodö/Glimt: Haug – Wembangomo (90+7. Sjövold), Moe, Gundersen (90+7. Amundsen), Björkan (109. Sörensen) – Saltnes (C) (90+7. Kapskarmo), Berg, Grönbaek – Sörli (72. Žugelj), Evjen (106. Gulliksen), Hauge.
    Náhradníci: Bröndbo, Sjong – Lode, Bassi.

Trenér: K. Knutsen.

Ajax Amsterdam: Ramaj – Rensch, J. Šutalo, Hato, B. Sosa – van den Boomen, K. Hlynsson (83. Taylor), Tahirović (112. Rijkhoff) – Berghuis (C) (106. Mannsverk), Brobbey (43. Akpom), Borges (53. Gaaei).
    Náhradníci: Rulli, Gorter – Kaplan, Fitz-Jim, Banel.

Trenér: J. van´t Schip.

Rozhodčí: T. Sidiropoulos – P. Kostaras, L. Dimitriadis (všichni GRE)
    15.02.2024
    Ajax - Bodö/Glimt 2:2

Branky: 90+1. van den Boomen (pen.), 90+7. Berghuis – 17. Grönbaek (Hauge), 63. Grönbaek (Evjen)

Karty:   85. Gooijer (AJA), 87. Henderson (AJA) – 37. Moe (BOG)   90+1. Björtuft (BOG)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:5.