Columbus – Buffalo 1:2 (kon.) | Chicago – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Edmonton – Minnesota 2:4 (kon.)
Detroit – St. Louis 6:1 (kon.) | New Jersey – Montreal 4:3 (kon.) | NY Islanders – Tampa 2:4 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 1:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Buffalo Sabres
Sobota 24.02.2024, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Utkání je u konce a z těsné výhry se nakonec raduje hostující Buffalo. Ve třetí třetině jsme sledovali bojovný a urputný hokej, kdy se oba celky tlačily do zakončení, bylo to ale dost často nepřesné. O osudu zápasu rozhodla 44. minuta, ve které od modré čáry nahodil Connor Clifton, Tarasov puk neudržel a ten puk tak propadl za záda do sítě. Columbusu nevyšel stupňující se tlak, ani dlouhá hra bez brankáře, zápas skončil výsledkem 1:2. Columbus je po této porážce poslední v Metropolitní divizi se 46 body, Buffalo je v Atlantické divizi šesté s 56 body.

Columbus se v dalším utkání v pondělí od půlnoci na svém ledě proti NY Rangers, Buffalo bude hrát ve stejný den a stejný čas doma s Carolinou.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:51:04)

60:00
    Po závěrečné siréně přichází ještě jeden trest na straně domácích, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Zach Werenski.

59:45
    Luukkonen nejprve zastavil Gaudreauovu střelu do chumlu před jeho brankovištěm, Greenway poté dostal puk těsně za modrou čáru.

59:17
    Je to tak, hosté využili možnosti krátkého oddechu, střídat po zakázaném uvolnění nemohou.

59:17
    Další zakázané uvolnění Buffala, dá se čekat, že si teď hosté vezmou oddechový čas.

58:26
    Nepřesná rozehra domácích, puk jim byl sražen do středního pásma.

57:34
    Marčenkovu střelu z levé strany pokryl u své tyčky Luukkonen, Columbus pokračuje v tlaku.

57:07
    Činachov dostal přihrávku na vrchol pravého kruhu, Jokiharju jeho ránu srazil obětavým zákrokem.

56:30
    Tarasov je na střídačce, je tu power-play Columbusu!

56:30
    Teď se už pískalo, vhazovat se bude po pravici gólmana Luukkonena.

55:42
    Hosté šikovně vyhodili puk z vlastního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

54:39
    Gaudreau možná mohl zkusit vystřelit, rozhodl se ale jen nahodit za branku a rozvinout případnou akci.

53:17
    Od modré čáry nahazoval Dahlin, jeho prudký pokus prolétl vedle branky a skončil na zadním mantinelu.

52:50
    Tarasov pro jistotu přerušil hru po výpadu Buffala.

52:31
    Teď už to ale překombinovali a sami se zbavili útočného pásma nepřesnou přihrávkou na modrou čáru.

51:57
    Tlak Columbusu v útočném pásmu, domácí míří na branku z každé možné pozice, zatím bez úspěchu.

50:35
    O malou chvíli později měl prostor na střelu Sillinger, z levého kruhu ale jen trefil Luukkonenův postoj.

50:11
    Brejk domácích dva na jednoho táhl Werenski, v útočném pásmu ale nechal puk za sebou a bylo po nadějné akci.

49:36
    Thompson se prosmýkl levou stanou, bekhendem ale minul. Domácí poté vyhodili na zakázané uvolnění.

49:20
    Buffalo v posledních chvílích dobře bourá kombinace soupeře, domácí tým má velký problém se vůbec dostat do nějaké pozice na zakončení.

48:10
    Luukkonen má úspěšný zákrok proti Kuralyho střele z levého kruhu. Po pokusu o dorážku se u jeho branky strhla krátká potyčka, ta se obešla bez vyloučení.

47:43
    Domácí Marčenko je naštvaný sám na sebe, když se mu nepovedla finální příhra na Voronkova, který by pak už mohl zakončovat do odkryté části branky Buffala.

46:21
    Benson přerušil kombinaci Columbusu v útočném pásmu a zastavil Marčenkův rozlet. Dopředu jde už zase Buffalo.

45:25
    Přihrávku mezi kruhy dostal hostující Mittelstadt, Tarasovovu branku o kousek přestřelil.

44:48
    Nahození do pásma Buffala, Luukkonen zastavil puk u zadního mantinelu a pomohl spoluhráčům s rozehrou.

43:59
    Domácí se hned pokouší o srovnání skóre, Luukkonen si své brankoviště zvládá pokrýt.
    43:05 Connor CLIFTON - 1:2

43:05
    5/5
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    Hned po buly ale hosté udeřili a vedou! Předvedli kombinaci na modrou čáru, odkud vyslal svou střelu CONNOR CLIFTON, Tarasov měl sice slušný výhled, ale puk nedokázal dostatečně ztlumit a ten mu prošel za záda do sítě – 1:2. Asistence: Jacob Bryson, Zach Benson.
    Clifton C., Benson Z., Krebs P., Peterka J., Bryson J.
    Sillinger C., Werenski Z., Danforth J., Boqvist A., Johnson K.

42:56
    Krebs si nejprve pěkně obhodil Gudbransona, aby pak ale jen vyprášil Tarasovovu lapačku.

41:52
    Trocha nepřesností ve středním pásmu, ani jeden z celků teď není schopen vymyslet souvislejší akci.

40:36
    Hosté dohráli přesilovku, Columbus je již v plném počtu.

Trestné minuty: 8:6

Čtyřicet minut hry je za námi a sám stále panuje vyrovnaný stav. Ve druhé třetině jsme ze začátku sledovali opatrnější hokej, ten se ale s postupem času rozjel do vyšších obrátek a na obou stranách bylo několik šancí. Ty největší měli hostující Peterka a domácí Činachov, oba ale svými střelami pouze trefili brankové konstrukce. Gólu jsme se ve druhé dvacetiminutovce nedočkali, do kabin se tak odešlo za přetrvávajícího stavu 1:1.

40:00

39:55
    Poskakující puk před brankou Columbusu, ani Tarasov si teď nebyl jistý svými zákroky, společně s obranou to ale nakonec vše vyřešil.

38:51
    Přesilovku mohl bleskově využít Thompson, když dostal příhru na levou stranu, povyjetý Tarasov ale jeho prudkou střelu vyrazil.

38:36
    Už se pískalo a na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za podrážení odjel Dmitrij Voronkov.

38:25
    Bude se vylučovat, hosté mají zatím ponechanou výhodu a hrají v šesti.

38:15
    Marčenko zakončoval přes obránce, puk byl sražen mimo branku.
    37:37 Činachov trefil brankovou konstrukci Buffala

37:37
    Domácí byli blízko vedoucímu gólu, když se do brejku dostal Činachov, dostal se před obránce a kličku na bekhend zakončil střelou nad Luukkonena. Jenže pouze trefil spojnici břevna a tyčky.

37:26
    Je po přesilovce, domácí tým je v plném počtu.

36:55
    Domácí tým se osvobozuje, puk letí přes všechny čáry.

36:37
    Tentokrát už Krebs spíše zakončoval sám, Tarasov si své brankoviště pohlídal.

35:43
    Krebs přihrával na Okposa, tomu ale v rozhodujícím okamžiku poskočil puk na holi a bylo po možné šanci.

35:26
    A v tlaku bude moci pokračovat v přesilové hře, neboť dvouminutový trest za držení obdržel Damon Severson.

34:48
    Neuspěl ani Dahlin, Buffalo však pokračuje v rostoucím tlaku, snaží se o střely ze všech možných pozic.

33:44
    Z ostrého úhlu to zkoušel Mittelstadt, jeho střelu Tarasov vyrazil a zároveň ramenem posunul svou branku.

32:23
    Vše se teď vrátí k Lukkonenovi, na vině je zakázané uvolnění.

32:00
    Hodně nepovedená přesilovka, Buffalo je již v plném počtu.

31:09
    Ani té se zatím nevede, puk vyjel ven z pásma k červené čáře.

30:39
    První přesilovkový výpad Columbusu nevyšel, hra je přerušená, na led jde druhá přesilovková formace.

30:00
    Vyloučení na straně Buffala, dvě minuty za hákování si vysloužil Kale Clague.

29:09
    Dvě nepříjemné střely na Luukkonenovu branku, ten si vždy lehce povyjel a zvládl oba puky vyrazit. Nevyzráli na něj Roslovic, ani Gudbranson.

28:10
    Columbus v protiútoku, vše ale pouze s nepřesnou střelou z pravého kruhu.

27:50
    Pas na Mittelstadta nebyl přesný, hosté se sami vyhnali z útočného pásma.

26:45
    Hraje se dlouho bez přerušení, vše se začalo rychle přelévat ze strany na stranu.

25:58
    Akce Buffala dva na dva, vše na sebe vzal Robinson, jeho ránu zápěstím z levého kruhu Tarasov vyrazil a o zbytek se postarala obrana Columbusu.

24:58
    Nepřesný pokus z pravého křídla, Tarasov zasahovat nemusel.

23:45
    Buffalo se snaží si vytvořit alespoň mírný tlak, platí ale, že druhá část je zatím opatrnější, než ta první, kde to střelami jen hýřilo.
    22:56 Peterkův tečovaný pokus skončil na břevně

22:56
    Peterka vystřelil z pravého kruhu, jeho pokus tečoval domácí Bean a puk zacinkal o Tarasovovo břevno!

22:09
    Střela hostujícího Peytona Krebse nevypadala zle, ale i tohle skončilo vedle.

21:24
    Přes obránce to zkusil domácí Gaudreau, rána byla sražena mimo Luukkonenovo brankoviště.

20:52
    Trochu vlažnější úvod druhé třetiny, oba celky si dávají velký pozor v obranné činnosti.

Trestné minuty: 4:4

Je za námi první třetina, která přinesla rozhodně zajímavý hokej s šancemi na obou stranách a také dva góly. Jako první se prosadili domácí v přesilové hře, tu na začátku 13. minuty využil Dmitrij Voronkov, který byl na konci ruské kombinace. Radost Columbusu ovšem trvala jen do 17. minuty, to se překvapivou ranou z úhlu prosadil Zemgus Girgensons, Tarasov jeho pokus nezastavil a bylo srovnáno na současných 1:1.

20:00

19:49
    Teď už ale musel Tarasov zasahovat a to proti Dahlinovi. Vsedě si připsal důležitý zákrok.

19:16
    Dlouhé nahození až do pásma Columbusu, vracející se duo ale dokázalo puk pokrýt a nepustit hosty do brejku.

18:17
    Mittelstadt se ochomýtal před brankovištěm Columbusu, čekal na odražený puk, obrana domácích jej ale uhlídala.

17:47
    Po vyrovnání jsou zase aktivnější hosté, sledujeme teď hodně akční a rychlý hokej.
    16:16 Zemgus GIRGENSONS - 1:1

16:16
    5/5
    Už je ale srovnáno! Hosté se udrželi v útočném pásmu a vše vyvrcholilo pokusem ZEMGUSE GIRGENSONSE z úhlu. Možná tam byla ještě nějaká teč, puk každopádně skončil za zády gólmana Tarasova – 1:1. Asistence: Kyle Okposo, Kale Clague.
    Girgensons Z., Okposo K., Johnson Ry., Clague K., Robinson E.
    Werenski Z., Gaudreau J., Jenner B., Gudbranson E., Roslovic J.

15:57
    Domácím vůbec nevyšlo přečíslení čtyři na dva, následovala ztráta puku a kontr dva na jednoho. Okposo zakončil nad.

15:27
    Peterka se snažil o akci pravou stranou, jeho střela po ledě šla mimo brankoviště.

14:48
    Buffalo otupilo nápor soupeře a teď se hraje převážně ve středním pásmu.

13:38
    Vedoucí branka domácí celek ještě více nabudila a zase je tu tlak v pásmu Buffala. Boqvist z dálky jen o kousek minul.
    12:05 Dmitrij VORONKOV - 1:0

12:05
    5/4
    Columbus právě vstřelil branku!
    Přesilovka je nakonec využitá a domácí tým vede! Po kombinaci se puk dostal na modrou čáru, odkud Provorov nahodil před branku na Marčenka, ten okamžitě sklepával na DMITRIJE VORONKOVA a ten zblízka překonal přemisťujícího se Luukkonena – 1:0. Asistence: Kirill Marčenko, Ivan Provorov.
    Voronkov D., Marčenko K., Provorov I., Činachov J., Severson D.
    Benson Z., Jokiharju H., Johnson Ry., Tuch A.

11:26
    Menší tlak před Luukkonenem, byly tam střely zpoza kruhů i dorážky, hosté se pak osvobodili vyhozením do středního pásma.

10:30
    Máme tu další vyloučení, nyní na straně hostů. Dvě minuty za držení hole si odsedí Rasmus Dahlin.

10:10
    Tarasov se zatím v brance předvádí ve výborném světle, hostům zmařil další sance.

09:52
    Oba celky jsou již v plném počtu.

09:23
    Marčenko se efektně dostával před brankoviště, prohazoval si puk mezi bruslemi, hosté jej ale dokázali zastavit.

08:32
    Od levého mantinelu vystřelil Dahlin, Tarasov puk zastavil lapačkou.

08:10
    Hraje se docela tvrdě a teď to po souboji s Werenskim pocítil hostující Thompson. Narazil do Tarasovovy branky a hned reklamoval faul. Pouze se ale vhazuje v pásmu Columbusu.

07:52
    A je po přesilovce. Po tlaku u brankoviště se podrážení dopustil Boone Jenner a už i on sedí na trestné lavici.

07:39
    Gaudreau naznačil střelu, udělal kličku doleva, dostal se ale z úhlu a nezakončil. Byl u toho ale faulován gólmanem Ukko-Pekkou Luukkonenem a ten obdržel dvě minuty za hákování.

06:48
    Columbus se v plném počtu rozehrál, je teď akčnějším týmem a před Luukkonenem je hodně živo.

05:35
    Už je po přesilovce Buffala, oba celky jsou v plném počtu.

05:09
    Hosté ztratili puk a byla tu chvilková protiakce Columbusu, zakončená střelou mimo Luukkonenovu branku.

04:25
    Nahození od modré čáry bylo snad několikrát tečováno a gólman domácích si musel dávat obrovský pozor, aby mu puk neproklouzl mezi chrániči do sítě. Další přerušení hry.

03:48
    Thompsonovu střelu z levého kruhu Tarasov vytěsnil, domácí poté vyhodili přes všechny ćáry.

03:35
    Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje hostující tým. dvé minuty za podrážení vyfasoval Sean Kuraly.

02:41
    Do úniku se dostával Krebs a i když byl zezadu atakován, zakončil po ledě a Tarasov musel opět vyrážet.

02:07
    Nepovedená rozehrávka hostů, puk doklouzal na zakázané uvolnění.

01:01
    Akce se přesunula na opačnou stranu, před Tarasova se bez úspěchu cpal Thompson, gólman Columbusu vytěsnil pokus vyrážečkou.

00:37
    Hned v úvodu tu bylo živo před Luukkonenem, který čelil střele z dálky a poté řešil i dorážku v podání Voronkova. Povedlo se mu přerušit hru, vhazuje se po jeho pravé ruce.

00:01

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Merzļikins) – A. Boqvist, Werenski (A), Severson, Provorov, Gudbranson (A), Bean – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – Danforth, Sillinger, K. Johnson – Olivier, Kuraly, Texier.
    Trenér: Pascal Vincent

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Jokiharju, Dahlin (A), Clifton, Bryson, Clague, Ry. Johnson – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – Cozens, Mittelstadt, Greenway – Peterka, Krebs, Benson – Okposo (C), Girgensons (A), Robinson.
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Schlenker, Charron – Alphonso, Marquis.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Nationwide Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

David Jiříček (CBJ) 9 (1+8)
    Jiří Kulich (BUF) 0 (0+0)
    Lukáš Rousek (BUF) 0 (0+0)

Hosté jsou na tom o něco málo lépe, na šestém místě Atlantické divize mají 54 bodů a i zde platí, že výhru střídá porážka a tento stav už trvá šest duelů. Po domácí těsné prohře 3:4 s Anaheimem se tým zvedl a z Montrealu si odvezl oba body za výhru 3:2. O góly se v tomto dramatickém utkání postarali Girgensons, Skinner a Tuch.

Lídři kanadského bodování

Casey Mittelstadt 44 (13+31)
    Rasmus Dahlin 43 (14+29)
    Alex Tuch 38 (16+22)

Domácí tým je v tuto chvíli na posledním místě Metropolitní divize se 46 body. V posledních dnech je forma tohoto celku jako na houpačce, po vysoké porážce v Los Ageles přišla přestřelka v Anaheimu, kde se střelecky dvakrát prosadil Werenski a Kuraly, jednou skórovali Gaudreau, Činakov a Jenner a po duelu, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou Colubus vyhrál 7:5.

Johnny Gaudreau 40 (8+32)
    Zach Werenski 33 (4+29)
    Kirill Marčenko 28 (16+12)

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Columbus Blue Jackets a Buffalo Sabres.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 13. Voronkov (Marčenko, Provorov) – 17. Girgensons (Okposo, Clague), 44. Clifton (Bryson, Benson)

Rozhodčí: Schlenker, Charron – Alphonso, Marquis

Diváci: 18 943