Columbus – Buffalo 1:2 (kon.) | Chicago – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Edmonton – Minnesota 2:4 (kon.)
Detroit – St. Louis 6:1 (kon.) | New Jersey – Montreal 4:3 (kon.) | NY Islanders – Tampa 2:4 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 1:2 (kon.)
Edmonton Oilers
2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Minnesota Wild
Sobota 24.02.2024, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Minnesota Wild.

Minnesota Wild je v tabulce Západní konference aktuálně na dvanácté pozici, má 58 bodů z 56 zápasů. Z posledních pěti vyhrál klub tři a bodoval ve čtyřech. Edmonton je na tom o poznání lépe, v tabulce je šesté a získal 68 bodů. Poslední zápas prohrál, nestačil Boston 5:6 v prodloužení.

Zápas brzy začne.

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Ekholm, Bouchard, Nurse, Ceci, Kulak, Desharnais – Foegele, McDavid, Hyman – Nugent-Hopkins, Draisaitl, E. Kane – Janmark, R. McLeod, C. Brown – Holloway, Ryan, Perry.

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Faber, Brodin, Chisholm, Mermis, Merrill – Kaprizov, Eriksson Ek, Boldy – M. Johansson, Hartman, Zuccarello – Lucchini, Rossi, Lettieri – Duhaime, Dewar, F. Gaudreau.

00:01

00:39
    Zápas začal a my sledujeme klidnější pasáž hry v prvních minutách.

01:32
    Marcus Johansson se dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal celkem snadno poradit brankář.

02:07
    Connor Dewar prodloužil kotouč na spoluhráče, ale následný pokus o zakončení nevyšel podle představ.

02:42
    Vinni Lettieri se dostal po rychlé kombinaci do střelecké pozice, ale jeho střela nebyla povedená. Gólman v pohodě vytěsnil kotouč do ochranné sítě.

03:39
    Darnell Nurse rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže dostat do šancí.

05:19
    Oba kluby vyslaly na branku dvě střely, zatím čekáme na úvodní branku v tomto zápase.

05:39
    Ryan McLeod pálil z dobré pozice, ale brankáře Wild prostřelit nedokázal.

06:43
    Joel Eriksson Ek sice dostal hostující celek do vedení, ale jeho radost netrvala dlouho. Domácí si následně vzali trenérskou výzvu na ofsajd. Video jim dalo za pravdu, branka pro postavení mimo hru neplatí.

07:30
    Wild rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek nyní nechce chybovat.

08:44
    5:3, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, mírnou převahu v tomto směru mají hráči Oilers.

09:25
    Ofsajd domácích, komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, zatím čekáme na výraznější střelecký pokus na jedné či druhé straně.

10:26
    Jonas Brodin hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Oilers si dokázala poradit.

10:42
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Warren Foegele – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

11:16
    Brock Faber v přesilovce vypálil z dobré pozice, Calvin Pickard si připsal snadný zákrok.

11:50
    Kirill Kaprizov se k zakončení bez přípravy nedostal, následně hráli jeho spoluhráči.

12:21
    Connor Brown se zmocnil kotouče a rychle jej poslal přes všechny čáry.

12:43

13:45
    Marco Rossi byl volný před brankou, dostal přihrávku, a pak vypálil. Jeho rána míří vedle branky.

14:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry a pomalu se dostáváme do finální fáze třetiny.

15:35
    Connor Dewar se propracoval do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet.

16:01
    Brandon Duhaime byl sice volný před brankou, ale spoluhráči k němu kotouč nedostali.

17:01
    Šest střel na branku mají na svém kontě oba kluby, na první platnou branku zatím čekáme. Více ze hry mají nyní hráči Wild.

17:44
    Hra je nyní přerušená, vhazovat se bude před brankou Wild.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:37
    5/5
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MATTHEW BOLDY. Asistence: Jacob Middleton a Joel Eriksson Ek.
    Middleton J., Faber B., Boldy M., Eriksson Ek J., Kaprizov K.
    Bouchard E., Ekholm M., Hyman Z., Foegele W., McDavid C.
    19:37 Matthew BOLDY - 0:1

20:00

20:01

20:13
    Jonas Brodin se jako první hráč ve druhé třetině dostal do zakončení, ale minul branku.

20:35
    Kirill Kaprizov z ostré pozice zakončoval, trefil pouze rameno brakáře.

20:46
    Evander Kane – 2 min., podrážení.

21:00
    Mats Zuccarello pálil od modré čáry, dobře poslal kotouč na branku, trefil horní tyč.

21:26
    Dobře zasáhla obrana Oilers, která následně odehrála kotouč do bezpečí.

22:45

23:00
    Wild měli v úvodu druhé třetiny, možnost přesilovky, ale proměnit ji nedokázali.

24:46
    Edmonton sice vybojoval buly v útočném pásmu, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

25:10
    Filip Gustavsson si poradil s první střelou Hymana i dorážkou, kterou zkoušel dobře umístit Warren Foegele.

25:47
    Evan Bouchard – 2 min., podrážení.

26:00
    Kirill Kaprizov vyslal po rychlém pasu spoluhráče tvrdou ránu na branku, ale gólman Oilers byl pozorný.

26:48
    Hosté sice hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji dostat do pozice před brankou. Mats Zuccarello minul branku.

27:12
    Matthew Boldy to vzal na sebe, jeho rána míří vedle branky, nechybělo moc.

27:47

28:00
    Osm minut je pryč z prostřední třetiny, domácí celek stále prohrává o jednu branku.

29:27
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál, Wild jsou střelecky aktivnější, ale zatím se jim nepodařilo navýšit vedení.

29:53
    Connor McDavid nevěděl, kde je kotouč, našel ho, a pak rychle vypálil.

30:10
    Mattias Ekholm – 2 min., držení.

30:10
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase, hostující celek vede o jednu branku, ale nyní se musí bránit.

30:27
    5/4
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Po bleskové akci je vyrovnáno, střelou z první do odkryté části branky se prosazuje LEON DRAISAITL. Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.
    Bouchard E., Hyman Z., Draisaitl L., Nugent-Hopkins R., McDavid C.
    Faber B., Duhaime B., Brodin J., Gaudreau F.
    30:27 Leon DRAISAITL - 1:1

31:28
    Komerční přestávka po zákroku brankáře Minnesoty.

31:30
    Edmonton vyhrál buly v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

32:00
    Obrana hostujícího celku se dostala do problémů, ale nakonec si dokázala poradit.

32:17
    Mattias Janmark pálil z pozice před brankou, ale jeho pokus nebyl povedený.

33:07
    Calvin Pickard vůbe nevěděl, kde má kotouč, ale udržel ho před brankovou čárou.

33:11
    Vincent Desharnais – 2 min., hrubost.

33:30
    Další přesilovku hraje domácí celek, uvidíme, zda využije i toho početní výhodu.

34:00
    Oilers jen těžko nyní hledají cestu k tomu, aby se dostali stabilněji do útočného pásma.

34:30
    Edmonton se dostal do ofsajdu, buly ve střední třetině. Přesilovka Wild se blíží ke konci.

35:31
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku. Wild mají možnost buly v útočné třetině.

35:48
    Brankář Wild vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale Declan Chisholm jej přihrnul do prostoru, kde byl Calvin Pickard.

36:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Domácí jsou střelecky aktivnější, ale koncovka jim nevychází.

36:19
    Mattias Ekholm pálil rychle po vyhraném vhazování, ale Filip Gustavsson byl pozorný a nenechal se překonat.

37:01
    Mnoho zajímavých momentů nám zatím tento zápas nepřinesl, hra je hodně kouskovaná.

37:28
    Leon Draisaitl vypracoval pozici pro spoluhráče, ale Brett Kulak netrefil podle představ.

38:03
    Brett Kulak byl tísněn soupeřem, ale vrátil se ke své brance, odkud rychle rozehrával.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

39:19
    Darnell Nurse od modré čáry nedokázal přesněji trefit prostor branky.

39:36
    Už se pravděpodobně nic nestane.

40:00

Ve druhé třetině dokázal v přesilovce domácí celek srovnat, aktuálně platí stav 1:1.

40:01

40:13
    Zach Hyman měl velkou šanci v úvodu třetí třetiny, ale jeho rána míří vedle branky.

40:36
    Joel Eriksson Ek na druhé straně měl zajímavou šanci, ale minul prostor u branky.

41:40
    Marcus Johansson si zkoušel vypracovat střeleckou pozici, ale trefil pouze prostor, kde byl brankář.

42:10
    Sledujeme klidný a rychlý hokej v úvodu třetí části.

42:20
    Frédérick Gaudreau připravil soupeře o kotouč, a tak mohli hrát hostující hráči.

42:57
    Connor Brown výborně tečoval kotouč před brankou, ale i tak zasáhl Filip Gustavsson.

43:05
    Connor McDavid to vzal na sebe a jeho pokus poměrně snadno kryje hostující brankář.

43:32
    Filip Gustavsson byl nyní už překonaný, ale pomohla mu brankové konstrukce.

43:54
    Mattias Janmark si vypracoval velmi dobrou šanci. Někdejší hráč Las Vegas minul branku z bezprostřední blízkosti.

44:47
    V úvodu třetí třetiny jsou jednoznačně aktivnější hráči Oilers, celkově vedou na střely 27:14.

45:43
    Zach Hyman neprostřelil brankáře soupeře, pomohla mu také obrana.

46:16
    Komerční přestávka.

46:37
    Hostující hokejisté se nyní usadili v útočném pásmu, Jonas Brodin hledal spoluhráče, ale rána byla zblokovaná.

47:35
    Mats Zuccarello hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Oilers byla pozorná.

49:06
    Po přerušení hry se bude nyní vhazovat před brankou domácích. Hosté delší dobu čekají na nějakou velkou šanci.

49:31
    5/5
    Střelou ke vzdálenější tyči se po tlaku v útočném pásmu prosazuje JONAS BRODIN. Jeho pokus zapadl přesně k tyči a možná překvapil brankáře. Asistence: Declan Chisholm a Kirill Kaprizov.
    Boldy M., Eriksson Ek J., Brodin J., Chisholm D., Kaprizov K.
    Bouchard E., Ekholm M., Foegele W., Perry C., McDavid C.
    49:31 Jonas BRODIN - 1:2

51:12
    Evan Bouchard měl velkou šanci, ale z mezikruží nedokázal přesněji vypálit.

52:18
    5/5
    Hostující celek navyšuje své vedení, po Hartmanově přihrávce se nyní dokázal prosadit po pěkné individuální akci MATTHEW BOLDY. Asistence: Ryan Hartman a Marcus Johansson.
    Middleton J., Faber B., Boldy M., Hartman R., Johansson M.
    Ceci C., Nurse D., Draisaitl L., Perry C., McDavid C.
    52:18 Matthew BOLDY - 1:3

52:42

53:06
    Connor McDavid se po pěkné akci dostal do zakončení, ale brankáře prostřelit nedokázal.

53:06
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Declan Chisholm – 2 min., podrážení.

53:41
    Domácí celek hraje přesilovku a pokouší se zdramatizovat zápas. Uvidíme, jak se to podaří Oilers.

54:02
    Hostující Brodin dostal kotouč do středního pásma, číst jeho kolegů mohla vystřídat.

54:51
    5/4
    Přesilovka je úspěšná, kotouč dokázal doklepnout do branky zcela volný a obranou neobsazený u tyče stojící ZACH HYMAN. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
    Faber B., Eriksson Ek J., Brodin J., Gaudreau F.
    54:51 Zach HYMAN - 2:3

55:07
    Po komerční přestávce pokračuje tlak domácího celku, který se pokouší vyrovnat. Čas ještě má.

55:39
    Edmonton vybojoval další buly v útočném pásmu. Hostující celek se musí především bránit aktivní hře soupeře.

56:06
    Joel Eriksson Ek ani Matthew Boldy nedokázali své šance proměnit, na druhé straně Leon Draisaitl minul branku.

57:00
    Wild rozehrávají od své branky, snaží se hrát takticky co nejlépe, zatím se jim to daří.

57:30
    Frédérick Gaudreau nedokázal vyhodit, domácí jsou dál nastěhovaní před brankou.

57:50
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:07
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

58:33
    5/5
    Prakticky od své modré čáry se do prázdné branky trefuje MATS ZUCCARELLO. Hosté tento zápas vyhrají.
    Brodin J., Zuccarello M., Hartman R., Chisholm D., Johansson M.
    58:33 Mats ZUCCARELLO - 2:4

59:45
    Ještě jedno buly před brankou Wild. Domácí už vědí, že naděje na dobrý výsledek jsou malé.

3. Filip Gustavsson (MS) 41 zákroků

Matthew Boldy pomohl dvěma góly k výhře Minnesoty na ledě Oilers v poměru 4:2. Filip Gustavsson si připsal 41 zákroků. Domácí proměnili obě přesilovky, ale nestačilo to. (05:57:10)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 31. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 55. Hyman (Draisaitl, McDavid) – 20. Boldy (Middleton, Eriksson Ek), 50. Brodin (Chisholm, Kaprizov), 53. Boldy (Hartman, M. Johansson), 59. Zuccarello

Rozhodčí: O'Rourke, Hebert – Berg, Mills

Diváci: 18 347