Č. Budějovice – Pardubice 1:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Přerov 3:2 (kon.)
Sparta – Liberec 4:6 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 4:2 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 3:4 (1:2 po s.n.)
K. Vary – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 24.02.2024, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Ode mě je to pro dnešek vše.

Přeji příjemný zbytek večera. (19:18:51)

Dnešní utkání je za námi. O vítězi, kterým se dnes stala Mladá Boleslav, rozhodly až samostatné nájezdy.

Jan HURT - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo. Utkání se tak dostává do samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Matyáš Adámek střílel z pravého kruhu, ale střela se odrazila od Horovo hokejky za bránu.

64:21
    Na druhé straně se k zakončení dostal Jakub Hruška, ale minul branku.

63:28
    Hra se přesunula do středního pásma.

62:58
    David Hora dokázal zastavit vystřelený kotouč od rozjetého Roberta Šlechty. Odražený puk se snažil vpálit do sítě ještě Vojtěch Čihař, ale i jeho zakončení dokázal hostující gólman zneškodnit.

62:02
    Energetici si museli najíždět z vlastního pásma. Před bránou nahrál Jakub Galnor na Matyáše Váňu, ale kotouč mu před nápřahem projel. Poté sice stihnul šťouchnout do puku, ale ten skončil mimo branku.

61:34
    Vít Záhejský si najel na levý kruh, odkud vypálil dělovku. Ta ale skončila čistě v lapačce.

60:47
    Karlovarští se stále drží na puku.

60:04
    Po vhazování se k puku dostal Robert Šlechta, který sice najížděl na Horu, ale byl ve špatné pozici ke střele a k přihrávce nikoho po ruce neměl.

60:01

Poslední část byla velmi aktivní, ale nepřinesla žádný gól. Zápas se tak dostává do prodloužení.

60:00

59:48
    Jakub Hruška střílel od modré, ale Michal Oršulák s klidem poslal puk zpět do hry.

59:28
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

59:06
    Na druhou stranu se rozjeli energetici. Do zakončení se po přihrávkách dostal Matyáš Váňa, jehož dělovka z levého kruhu ale letěla mimo branku.

58:54
    Jiří Sypecký pálil od modré, ale trefil brusli Kryštofa Bulky.

58:34
    Těm se ale nedaří vyjet z obranného pásma.

57:59
    Rozehrávku u hostující branky si převzali hosté.

57:16
    Energetici se drží na kotouči, jsou ale uvězněni ve své třetině.

56:28
    Matyáš Váňa si převzal kotouč a obkroužil branku. Nástřel ale skončil zablokován mezi tyčkou a bruslí.

56:03
    Mladá Boleslav byla zahnána do vlastního pásma, odkud se snaží rozjet útok.

55:34
    Bruslaři se stále drží na kotouči, k zakončení se jim ale nedaří dostat.

54:39
    Vojtěch Malínek prověřil na druhé straně postřeh Michala Oršuláka.

54:05

53:23
    A další šance Samuela Šmajdy, který pálil z pravé strany branky. David Hora moc neustál jeho střelu, kterou stačil vyrazit zpět před něj. Druhá střela, která mohla skončit v prázdném prostoru horní branky ale letěla nad branku.

52:48
    Samuel Šmajda pálil z pravého kruhu, ale branku jen těsně minul.

52:37
    Energetici zahájili útočnou kombinaci.

52:05
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Adam Vlasák – 2 min., sekání.

51:58
    Kotouč je zpět v předbrankovém prostoru Mladé Boleslavi. O zakončení se pokusil Vít Záhejský s Matyášem Váňou. Poslednímu jmenovanému ale trochu ujel kotouč a střela tak nebyla přesná.

51:13
    Robert Šlechta po přihrávce minul kotouč a Mladá Boleslav jej posílá do bezpečí.

50:08
    Kristers Zvagulis chtěl ujet s pukem z vlastního pásma, stihl jej ale zastavit Vojtěch Váňa, který ponechává kotouč v útočné třetině.

49:26
    Robert Šlechta byl obklopen soupeři a nemohl tak přihrát na své spoluhráče.

48:57
    Matyáš Váňa vystřelil z blízkosti branky, ale jeho střela vysoko nad branku.

47:52
    Tobiáš Pastor pálil z pravého kruhu, ale kotouč minul brankovou konstrukci.

47:42
    Mladá Boleslav se pokusila o únik z obranného pásma, ale puk si převzal jeden z domácích hráčů.

47:03
    Z pravého kruhu napřáhl Tobiáš Pastor, ale trefil Petra Šachla, který se natáhl do cesty střely.

46:42
    Vojtěch Steklý zachytil kotouč a zamířil s ním z vlastního pásma.

46:12
    Michal Oršulák schoval puk pod lapačku, když se po objetí branky snažil zakončit Jan Kučera.

45:34
    Bruslařům se podařilo vyhodit do bezpečí.

44:46
    Opět se před Davidem Horou vytvořil hlouček hráčů, kteří hledali pod bruslemi kotouč. Hru museli zastavit rozhodčí.

44:03
    Nakonec se puk dostal na Kryštofa Bulku, který to zkusil z pravého kruhu. Kotouč se ale odrazil od betonu, kde se ho ještě pokoušeli jeho spoluhráči dostrkat za brankovou čáru.

43:23
    Karlovarští se sice dostali z vlastního pásma, ale na kotouči se drží Mladá Boleslav.

42:16
    Za karlovarskou bránou probíhal boj o kotouč u mantinelu. Bruslařům se ho podařilo dostat na své hokejky.

41:42
    Karlovarští se dostali k puku a snaží se dostat do útoku.

41:11

40:32
    Z kruhu vypálil dělovku Vojtěch Malínek. Michal Oršulák však včas zaklapl betony, od kterých se kotouč odrazil mimo bránu.

40:03
    Buly patří Mladé Boleslavi, která si najíždí z vlastního pásma.

40:01

Po druhé třetině je výsledek srovnán. Aktivita na ledě byla tentokrát u obou týmů, u kterých bylo i několik šancí. Jednu z nich využil Kristers Zvagulis, který ve 25. minutě srovnal. Energetici měli příležitost využít trestné střílení, ale David Hora si s nájezdem Víta Záhejského poradil.
    Poslední část základní hrací doby začne přibližně v 18:27.

40:00

39:46
    Za sekání Šimonem Němcem bylo nařízeno trestné střílení. Vít Záhejský ale tuto šanci neproměnil.

39:38
    Tomáš Moravec pálil z blízkosti od modré, ale puk se těsně před Oršulákem odrazil od brusle jednoho ze spoluhráčů.

39:26
    Bruslaři si zabrali místo v útočné třetině.

39:11
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Matyáš Váňa – 2 min., hákování.

38:57
    Karlovarští se sice na chvíli dostali do vlastního pásma, ale puk z něj vyvezl Ondřej Dorot, který i z levého kruhu vypálil. Kotouč byl ale odražen betony zpět do hry.

37:48
    Z druhého kruhu to ještě zkusil Vít Záhejský, ale puk se přes hlouček hráčů nedostal ani ke gólmanovi.

37:08
    Ondřej Dorot měl před sebou čistý prostor k zakončení, ale jeho střela z levého kruhu minula branku.

36:24
    Energetici si ve vlastním pásmu vybojovali puk u mantinelu a zamířili s ním na Davida Horu.

35:20

35:12
    Sám proti jednomu ujížděl Jan Hurt. V zádech měl Jakuba Galnora, který ho před nápřahem stačil zastavit.

34:39
    Nad kruhem vypálil Matyáš Adámek, ale trefil bránícího soupeře.

34:14
    Energetici se okamžitě přesunuli před bránu Hory a zahajují útok.

33:20
    Vojtěch Malínek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

32:57
    David Varvařovský se po vhazování ujal puku a zamířil s ním přes střední pásmo.

32:08
    Karlovarskou přihrávku zachytil Josef Teplý, který s kotoučem ujížděl sám na Michala Oršuláka. Ten ale střelu z kruhu zneškodnil.

30:58
    Mladá Boleslav vyváží puk z vlastní třetiny, kde si jej ale energetici u své brány přebírají a vyráží zpět.

29:48
    Hra se střídá ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů se nemůže dostat do zakončení.

28:51
    Z pravého kruhu napřáhl Kristers Zvagulis, jehož puk byl odražen betonem před Oršuláka. Ten chvíli nevěděl, kde kotouč je a jeden z hostů ho mohl doklepnout za brankovou čáru. Puku si ale dříve všiml Vojtěch Steklý a poslal kotouč pryč do bezpečí.

28:37
    Bruslaři opouští vlastní pásmo.

27:58
    Energetikům se podařilo prokličkovat přes střední pásmo. Z kruhu potom vypálil Vojtěch Steklý. Jeho rána ale skončila v lapačce Davida Hory.

27:20
    Hra byla na chvíli pozastavena kvůli posunuté brance.

27:14
    Mladá Boleslav krouží kolem karlovarské branky.

26:29
    Bruslaři se přemístili na druhou stranu, kde z mezikruží zkusil štěstí Jiří Sypecký. Jeho střela byla vyražena vysoko nad branku.

26:08
    A další karlovarský pokus. Od modré vystřelil Samuel Šmajda, ale kotouč skončil v betonech.

25:44
    Z pravého kruhu pálil Matyáš Beran, ale kotouč se odrazil od betony.

25:18
    Energetikům se srovnání nelíbí a hned ukotvili v útočném pásmu.
    24:55 Kristers ZVAGULIS - 1:1

24:55
    5/5
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Samostatná akce KRISTERSE ZVAGULISE přinesla jeho týmů srovnání výsledku. Útočník si najel na levý kruh, kde si kotouč ještě obkroužil. Tím zmátl karlovarského obránce, popojel si blíže k bráně a vystřelil. Jeho střela jen škrtla o připravenou lapačku směrem k tyčce, od které se odrazila za brankovou čáru.
    Bez asistence.
    Zvagulis K., Hurt J., Hrouda J., Kubíček Ri., Němec Š.
    Pastor T., Steklý V., Váňa V., Postl O. II, Dorot O.

24:06
    Jan Kučera se chystal v mezikruží ke střele, ale domácí obrana mu v tom zabránila a tak Mladá Boleslav znovu zahajuje útočnou kombinaci.

23:48
    Bruslaři se dostali před Oršuláka.

22:38
    David Varvařovský nechtěl kotouč z hokejky pustit a ubránil ho před soupeřem. Stačil ještě přihrát na Matěje Zemana, ale jeho zakončení šlo mimo bránu.

21:46
    Energetici se ale stále drží v útočném pásmu, kde se jim podařilo získat puk a snaží se zakončit.

20:57
    Robert Šlechta oloupil soupeře o kotouč a vyrazil s ním přes střední pásmo. Na kruhu byl ale zastaven a kotouč si přebírá zpět Mladá Boleslav.

20:27
    Po chvilce si ale kotouč ve středním pásmu převzala Mladá Boleslav a snaží se udržet v útočné třetině.

20:03
    Vhazování dopadlo lépe pro Energii.

20:01

Za sebou máme úvodní třetinu, ve které měli hru více ve svých rukou energetici. Ti Mladé Boleslavi nedali skoro žádnou příležitost k zakončení, ani k vytvoření útočné akce. Energii se nátlak na soupeřovo branku vyplatil a v 17. minutě otevřeli dnešní zápas. Bruslaři se k větší šanci dostali ke konci této části, ale Michal Oršulák tuto střelu s přehledem vychytal.
    Další třetina začne přibližně v 17:44.

20:00

19:29
    Karlovarští se pomalu dostávají přes střední pásmo.

18:44
    Bruslaři se nakonec dostali k zakončení. Konkrétněji Matěj Vojáček, který po přihrávce nečekal a zkusil překvapit Michala Oršuláka. Jeho střela z pravého kruhu ale s přehledem skončila v lapačce.

17:48
    Karlovarští sice byli zahnáni do vlastního pásma, ale puk je na jejich hokejkách.
    16:10 Vít ZÁHEJSKÝ - 1:0

16:10
    5/5
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici se ale přeci jen zmocnili opět kotouče a zamířili vstříc soupeřovo brance. O otevření skóre se postaral Petr Holejšovský s VÍTEM ZÁHEJSKÝM. Poslední jmenovaný dojel k levému kruhu, odkud vystřelil a puk si našel skulinku mezi betony.
    Asistence: Petr Holejšovský
    Záhejský V., Holejšovský P., Beran M. I, Váňa M., Šmajda S.
    Kučera J., Sypecký J., Malínek V., Vojáček M., Křivánek M.

15:33
    Bruslaři zkouší rozjet útok zpoza vlastní brány.

15:04
    Matyáš Adámek si ale našel cestu k puku a zamířil přes střední pásmo, kde hledal spoluhráče.

14:34
    Mladá Boleslav vyhazuje z vlastního pásma.

-41:49
    Ne ale na dlouho. Karlovarští si opět převzali puk a krouží s ním kolem hostující branky.

13:26
    Bruslařům se podařilo ukořistit kotouč a zamířit pryč z obranné třetiny.

12:47
    Energetici dál vyvíjí nátlak v předbrankovém prostoru.

11:09
    David Hora má plno práce. Nejprve se o zakončení pokusil Tobiáš Pastor, ale puk se odrazil od betonu zpět do hry. Následně si ho převzal Matyáš Adámek, který také hned pálil, ale lehčí střelu vyrazil Hora svojí maskou.

10:28
    Karlovarští se hbitě přesouvají zpět, kde střela Vojtěcha Váňi jen orazítkovala betony.

09:34
    Petr Holejšovský se dostal ve středním pásmu ke kotouči, dál se ale přes soupeře nedostal a hra se přesouvá zpět před karlovarskou branku.

09:09
    Nepřesná přihrávka je ale připravila o puk a domácí vyhodili do bezpečí.

08:47
    Mladá Boleslav se dostala ke kotouči a vyjíždí z vlastní třetiny.

08:11
    Ta je zpět v útočném pásmu. Nad kruhem vypálil Petr Holejšovský, ale v cestě mu stál jeden z hostujících hráčů, od kterého se kotouč odrazil těsně před brankou.

07:28
    Hosté se dostali do útočné třetiny, na puku se ale drží Energie.

06:45

06:31
    Nakonec se příležitost dostala Matyášovi Adámkovi, který pálil z levého kruhu. Jeho střela se ale odrazila od brankáře zpět před něj, kde se pokusil dorazit puk ještě Vít Záhejský. Ani ten se ale přes betony nedostal.

06:06
    Energetici se sice drží na kotouči, ale k zakončení se nemohou dostat.

05:31
    Karlovarští si musí najíždět z vlastní třetiny.

04:45
    Jan Kučera – 2 min., hákování.

04:43
    Z pravého kruhu vypustil dělovku Tobiáš Pastor, ale s jeho střelou si David Hora poradil.

04:19
    Energetici jsou opět v předbrankovém prostoru.

03:33
    Z levého kruhu vystřelil Josef Teplý. Kotouč jen škrtl o lapačku a letěl mimo branku.

02:56
    Smolná přihrávka je ale obírá o puk a mladoboleslavští vyráží z vlastního pásma.

02:37
    Karlovarští zahajují útok před Davidem Horou.

01:28
    Energetici byli zahnáni do vlastního pásma a kotouče se zmocnila Mladá Boleslav. Michal Oršulák si připsal první zákrok od Adama Vlasáka, který pálil z pravého kruhu.

01:00
    A další pokus Matyáše Váňi. Tentokrát byl rozjetý na branku, přes betony se mu ale kotouč nepodařilo procpat.

00:36
    Po rozehrávce na levém kruhu se kotouč dostal na Matyáše Váňu, který neváhal a okamžitě vystřelil. Střelu ale Hora vyrazil zpět do hry.

00:09
    Ta sice zavezla puk do útočného pásma, ale po chvilce si jej převzal soupeř a zamířil s ním přes střední pásmo.

00:02
    Úvodní buly patří Energii.

00:01

Energetikům se v posledních třech zápasech, které odehráli doma, dařilo ve všech. Minulý pátek přivítali na svém ledě tým z Třince. Karlovarští si po celou dobu drželi dvoubrankový náskok a tak je soupeřův gól v poslední třetině nijak neohrozil. Tři body jim tak po výsledku 4:3 zůstaly doma. Následující den odehráli duel s Vítkovicemi. Karlovarští sice po druhé třetině vedli 5:3, ale Ridera dokázala do konce základní hrací doby srovnat a tak nakonec o vítězi rozhodlo prodloužení. V něm dva body pro svůj tým vystřelil Robert Šlechta. Ve čtvrtek hostila Energie liberecké Tygry, kteří se ani jednou nedostali přes Michala Oršuláka a zápas skončil pro energetiky 3:0.
    V tabulce jsou Karlovarští na 4. místě s 42 body.

Nejproduktivnější hráči:

Robert Šlechta: 26 bodů (9+17)
    Jakub Galnor: 25 bodů (14+11)
    Matyáš Váňa: 20 bodů (9+11)

Bruslaři si z posledních tří zápasů, které odehráli venku, odvezli dvě prohry a jednu výhru. Minulou sobotu sehráli duel na ledě Jihlavy, kde po první třetině prohrávali. Ve druhé části se jim podařilo stav srovnat, ale nakonec inkasovali dvě minuty před koncem základní hrací doby a vyrovnat již nestihli. Zápas tak pro ně skončil 2:3. Na následující utkání se přesunuli do Brna, kde byl zápas gólově zajímavý. Oba týmy vstřelili v první části po brance. Duel se rozjel až ve druhé třetině, kde padlo celkem sedm branek a ve třetí šest branek. Mladá Boleslav ale odjížděla bez bodů za stavu 6:9. Tři body si připsal Jan Hurt. Ve včerejším zápase na pražském ledě si již Mladoboleslavští zlepšili chuť, když po vyrovnaném výsledku po druhé třetině vstřelili další branku. Ta byla pro ně vítězná a zápas skončil 3:2.
    Bruslaři jsou v tabulce na 7. místě s 29 body.

Matěj Gardon: 26 bodů (7+19)
    Vojtěch Malínek: 26 bodů (7+19)
    Jan Hurt: 22 bodů (11+11)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Leona Tomcová

Branky a nahrávky: 17. Záhejský (Holejšovský, M. Beran I) – 25. Zvagulis, rozh. náj. Hurt