Poruba – Kladno 4:3 (3:0 po s.n.) | Olomouc – HC Litvínov 2:6 (kon.) | Jihlava – Liberec 6:4 (kon.)
Zlín – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Tábor – Sparta 3:0 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:1 (kon.)
Třinec – Přerov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 0:5 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 2:5 (kon.)
Slavia – Mountfield HK 4:5 (1:2 po s.n.)
po s.n. (3:0)
HC RT TORAX Poruba
4:3 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
Rytíři Kladno
Sobota 24.02.2024, 12:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Z technických důvodů budeme podrobný textový přenos psát až od druhé třetiny. První třetina budou jen změny stavu. Děkujeme za pochopení.

vs.

Sobotní utkání je v podstatě souboj o šestou pozici, kterou momentálně s 15 body drží Poruba. Ovšem má o tři zápasy méně než Kladno s třinácti body na průběžném osmém místě.

Zápas začíná úderem poledne v RT TORAX ARENĚ.

HC RT TORAX Poruba: Láryš (Bernard) – Planka, Dragon, Korbel, Stasjuk, Michalík, Majkowski – Stryczek, Vehovský (C), Ignatěnko – Skorochod (A), J. Žídek, Indrst (A) – Bobok, Ostřížek, Dietrich.
    Trenér: David Moravec.

Rytíři Kladno: Weber (J. Hájek) – Müller, Háž, Krása (A), Hausner, Dörfl, Borkovec – T. Kozák, V. Trojna, Pytlík (C) – O. Polášek, Kulich, Rambousek – Valuš, D. Beran I (A), Pěch.

Rozhodčí: Pavel – Veselý, Vojtášek.

00:01

6:36
    5/5
    Poruba právě vstřelila branku!
    Autorem branky je TOBIÁŠ VEHOVSKÝ. Asistence: Adam Korbel.
    Vehovský T., Korbel A., Majkowski M., Ostřížek J., Skorochod D.
    Háž R., Müller K., Trojna V., Pěch M., Pytlík D.

8:40
    5/5
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je DOMINIK PYTLÍK. Asistence: Jakub Kulich a Matyáš Pěch.
    Pytlík D., Kulich J., Pěch M., Háž R., Müller K.
    Stasjuk S., Dragon D., Dietrich V., Indrst J., Bobok T.

16:11
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Tomáš Kozák – 2 min., sekání.

18:27
    5/5
    Autorem branky je ADAM KORBEL. Asistence: Leon Stryczek a Mykola Ignatěnko.
    Korbel A., Stryczek L., Ignatěnko M., Žídek J., Stasjuk S.
    Kozák T., Kulich J., Beran D. I, Dörfl D., Hausner E.

19:23
    Jan Valuš – 2 min., podrážení.

20:00

Do vedení šla Poruba v sedmé minutě gólem kapitána Tobiáše Vehovského, ovšem dlouho tento stav netrval. Rytíři odpověděli do dvou minut, když Jan Láryše prostřelil Dominik Pytlík. První početní výhodu utkání získal RT TORAX tři a půl minuty před koncem třetiny, ale ke gólu se domácí propracovali až po šestnácti vteřinách hry v plném počtu. Nahrávky měli Porubané dost čitelné a až nečekaný odraz kotouče ve slotu na hůl Adama Korbela vedla ke střele z první na druhou tyč. Do druhé třetiny si Moravcovi svěřenci přenesou podstatnou část druhé přesilovky.

20:01

20:25
    Majkowského střelu Hájek zastavil betony.

20:40
    Krása vyhazuje přes všechny čáry.

20:55
    Domácí jsou zpět v útočné třetině, ale puk se odrážel díky obranné hře Kladna k mantinelu.

21:23

21:25
    Eliáš Hausner – 2 min., podrážení.

22:00
    Rytíři drží domácí střelce zkrátka. Hájek nemusí nikterak zasahovat, protože čtveřice spoluhráčů skvěle plní obranné pozice.

23:23
    Hosté často vyhazovali kotouče z pásma a tak se Porubané nedostali ke gólovým střelám. Kladno je v plném počtu.

23:49
    Teč Vehovského těsně před brankářem končí Hájkovi v náručí.

24:30
    Po delší době je před Láryšem trochu živo. Zakročit porubský gólman také nemusel.

24:50
    Přenesení hry do obranného pásma hostů nepřináší žádnou střeleckou šanci. Porubané se musí rychle vracet.

25:10
    Puk se odrazil od porubského obránce na druhou stranu a do útoku tím pádem může jet domácí tým.

25:45
    Daleko se ale hráči v bílých dresech nedostali. Láryš si kryl levou tyč proti střele i dorážce Kozáka. Po objetí brány se do šance dostal Rambousek, ale Korbel puk vytečoval k mantinelu.

27:17
    Závar před Hájkem ukončuje sudí. Až na třetí pokus se hostuícímu brankáři povedlo zkrotit a schovat puk pod sebe. Útočícími hráči byli Ignatěnko s Žídkem.

29:37
    Hokej nahoru dolů okořenil šancí z pravého křídla Stryczek.

29:59
    Porubu zastavuje ofsajd.

30:06
    Puk je mimo hrací plochu.

30:22
    Kozák chtěl nahrát vysunutému Rambouskovi, ale kotouči stál v cestě Dragon.

30:58
    Puk se odrazil od kladenského beka přímo na Hájkovy betony.

31:30
    Hostům se verdikt, že špatně střídali sice nelíbí a na trestnou se nikomu nechce, ovšem musí.

32:05
    Domácí soupeře tlačí do brány tak, že je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

32:42
    Ostřížek se Stryczkem stáli sami před brankovištěm a dvakrát si nahráli, aby gólmana rozpohybovali, proti druhému jmenovanému se Weber stejně stačil přesunout.

33:30
    Poté, co měli i hosté puk na holích a zkusili zaútočit jsou už v plném počtu.

33:50
    Kozák získal kotouč a jel sám na Láryše. Porubská vyrážečka udala puku směr mantinel.

34:10
    Píská se přihrávka rukou. Vhazuje se blíže ke kladenské bráně.

34:55
    Akce Stryczka s Ignatěnkem končí na obráncích.

34:55
    Hájek zachytil puk z hole Skorochoda.

35:20
    Domácí se dostali do souvislejší střelecké frekvence. Hájek dělá co může, aby puky končily před ním.

35:52
    5/5
    Kladenští se už nadechovali k útočné akci, když puk zachytil před modrou Ostřížek a nahrál nalevo stojícímu ADAMU KORBELOVI, který ze záklonu poslal puk na bránu. Hájek nastavil lapačku o setinu sekundy později, protože kotouč zapadnul do levého horního rohu. Asistence: Jan Ostřížek a Tobiáš Vehovský.
    Korbel A., Ostřížek J., Vehovský T., Majkowski M., Skorochod D.
    Pěch M., Kulich J., Polášek O., Hausner E., Dörfl D.

37:23
    Vhazuje se po levé ruce kladenského gólmana. Rytíři měli před tím šanci manko snížit, ale střela Berana byla Láryšem odražená zpět do hry.

37:58
    Klouzající kotouč Hájek raději přikrývá a bude připraven na vhazování po pravé ruce.

38:13
    Dietrich si teď nerozuměl se Stasiukem, takže se kotouč dostává do středního pásma.

38:32
    Ostřížkovo nahození s menšími problémy Hájek kryje.

39:00
    Nařízeno trestné střílení za faul Michalíka.

39:00
    Pytlík jej neproměnil, i když provedl hezkou kličku na bekhend a již ležícího porubského gólmana přes betony neprostřelil.

39:40
    Domácí se brání kladenskému tlaku, který ukončuje střelou Valuš.

40:00

Druhá třetina byla pro diváky atraktivní. Hrálo se nahoru dolů. Ze sedadel je zvedaly rychlé akce a střely těsně před gólmany, Kladenští šli z kraje třetiny do čtyř a pak kvůli špatnému střídání v polovině periody, s čímž hosté moc nesouhlasili, ale i toto oslabení ubránili. A to měli domácí dorostenci jedinečnou příležitost navýšit vedení v přečíslení dva na brankáře. Rozdíl dvou gólů nastal v šestatřícáté minutě kdy se Kladenští nadechovali k útočné akci, ale puk na modré zachytil Ostřížek a nabil nalevo stojícímu Adamu Korbelovi, který ze záklonu poslal kotouč na bránu. Hájek zvedl lapačku pozdě, puk se dostal do horního levého rohu. V poslední minutě třetiny bylo proti Porubě nařízeno trestné střílení, které ale kapitán Dominik Pytlík neproměnil, Láryš ležící už na břiše tasil za sebe ruku s lapačkou a puk orazil zpět do hřiště.

40:01

40:48
    Odrazy kotoučů nedávali kladenským hráčům možnost vystřelit na bránu. Neučesaná hra pokračuje i ze strany domácího týmu, takže se v podstatě hraje o plynulý přechod středního pásma a konstantní usazení se v útočné třetině.

41:40
    Pytlíkova formace nahodila kotouč do pásma, kde jej ale získávají domácí obránci.

42:48
    Rytíři zahráli přes všechny čáry.

43:35
    Hájek vykryl střelu Skorochoda tak, že spoluhráči mohou okamžitě založit protiútok.

43:45
    5/5
    Odražený puk jinam než hráči chtěli poslal na bránu z otočky z hranice kruhu TOMÁŠ KOZÁK. Kotouč se otřel Láryšovi o pravý beton a projel těsně kolem pravé tyče za brankovou čáru. Asistence: Denis Beran a Kryštof Krása.
    Kozák T., Beran D. I, Krása K., Borkovec J., Kulich J.
    Korbel A., Stasjuk S., Ostřížek J., Vehovský T., Skorochod D.

44:40
    Hosté cítí možnost vyrovnání a na bránu už pálí vše. Rambousek trefuje betony.

44:55
    Od modré čáry vystřelil Müller, což porubský brankář vyrazil koncem hokejky.

46:14
    Jan Valuš – 2 min., sekání.

46:47
    Domácí jsou celou přesilovku usazeni v pásmu. Dobrá poziční hra kladenských dorostenců střely blokuje a nebo Hájek puky vidí a odráží.

48:14

49:12
    Láryš vykryl pokus Pěcha a následně sbíral hokejku z ledu, když se mu do brankoviště připletl Majkowski s protihráčem.

49:58
    Vehovský se dostal za obranu poté, co několik puků odrazil hokejkou Láryš k mantinelu. Kapitánova akce neskončila gólem, protože si Hájek dobře pohlídal pravou stranu i tyč.

50:28
    Beran ani Rambousek nesrovnávají stav.

51:01
    Domácí šli do útoku, ale jeden z hráčů byl nedovoleně atakován, takže je signalizovaný faul.

51:19
    David Dörfl – 2 min., podrážení.

52:30
    Podruhé se domácí musí dostávat do útočné třetiny. Soupeř vale dobře čte porubské záměry a střelba na bránu tak není kvalitní. Odrazy puku dávají naději Rytířům. Ubráněná oslabení jim jistě zvyšuje sebevědomí.

53:19
    Hosté se osvobodili a při rozehrávce Korbela za vlastní brankou jsou už v plném počtu.

53:52
    Dělovka Korbela končí na zadním mantinelu.

54:50
    Polášek s Pytlíkem bojují pod domácí střídačkou o kotouč a souboj s porubskými hráči vyhrávají.

55:30
    Rytíři jsou stále v útočné třetině a po získání kotouče střílí z každé pozice. Háža nastřelil boční síť, Kulich z druhé strany trefuje protihráče.

56:24
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

56:41
    Valuš s Kozákem proti Majkowskému a Vehovskému kotouč získávají. Nakonec je puk mimo hřiště.

57:06
    Po vhazování na levé straně obranného pásma Poruby se kotouč mezi bruslemi dostává do držení Stryczka. Hájek čelil střele Ignatěnka.

57:30
    Po vhazování se hra přesunula před Láryše. Porubané blokovali střely, gólman viditelné pokusy odrážel mimo brankoviště, ale nebezpečný začal být mlýn na brankovišti, kdy se puk odrážel neviděno kam.

57:45
    5/5
    Porubský gólman byl ve střehu, klečel na ledě a snažil se puk ukrýt. Ten ale pořád odněkud vyplouval až se objevil za jeho betony, kde stál MATĚJ RAMBOUSEK a s velkou vervou jej dostal do brankové sítě. Asistence: Tomáš Kozák a Richard Háž.
    Rambousek M., Kozák T., Háž R., Beran D. I, Müller K.
    Stasjuk S., Dragon D., Dietrich V., Ignatěnko M., Žídek J.

59:08
    Hraje se poslední minuta základní hrací doby. Povzbuzené Kladno hraje na hranici pravidel. Zastavuje je až zakázané uvolnění.

59:50
    Indrstovu střelu z první Hájek jen tak tak vykrývá betony.

59:58
    Poslední vhazování se koná před Láryšem. Kozák chce hned pálit, což mu znemožnil Dietrich.

60:00

60:01

60:06
    Puk získává Kladno a zpoza brány rozjíždí akci.

60:42
    Až teď se hostům povedlo dostat se do třetiny. Kozákovu střelu vyráží brankář betony.

61:09
    Dietrich s Ostřížkem bojují v rohu o prostor vyjet a zakončit.

61:47
    Rytíře zastavuje v postupu vpřed ofsajd.

61:52
    Stasiuk nahrává na útočnou modrou Žídkovi.

62:22
    Domácí se dostali do osy hřiště, ale střely jim blokoval soupeř.

62:58
    Na druhé straně se za obranu dostává Kozák, puk míří ale mimo bránu.

63:02
    Indrstova střela končí taktéž mimo tři tyče.

63:40
    Opakovaný vstup zakončuje střelou Stryczek.

64:05
    Valuš zakončil těsně u brány. Láryš si levou tyč pohlídal.

64:40
    Hájek nebyl překonán ani po asi posledním porubském pokusu ukončit utkání.