Hostivař – Kert Park Praha 4:1 (kon.) | Svítkov – Prachatice 7:2 (kon.) | Hr. Králové – Karviná 7:3 (kon.)
Plzeň – Pardubice 5:6 (po pr.) | Ústí n/L – Letohrad 5:3 (kon.) | Kladno – Dobřany 5:4 (kon.)
HBC Hostivař
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
HC Kert Park Praha
Sobota 24.02.2024, 11:00 • Hokejbalový stadion HBC Hostivař. (Praha) • CROSSDOCK Extraliga • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Dobrý den, dnes se rozjede jarní část hokejbalu, a to Crossdock Extraligy. Uvidíme navíc pražské derby Hostivaře a Kert Parku.

Preview zápasu

HBC Hostivař je nejlepším týmem ligy. Má 36 bodů ze 13 zápasů a jako jedna z mála si na podzim s Kert Parkem poradila. Několikanásobný mistr z Lužin přes zimu potrénoval a do sestavy se vrací zkušený Martin Kruček. Kert Park má 29 bodů, ale určitě bude chtít Hostivaři porážku vrátit. Těšit se můžeme na dobrý hokejbal.

Hokejbalisté jsou před startem 14. kolo na hřišti a připravují se.

HBC Hostivař: Štoural (Šupík) – Čápek, Číž, Hrabár, Kočka, Kudela (A), Pírek, Průcha, Zámečník – Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Taufer, Urbanec (A), Vaniš D., Daniš J. (C)
    Trenér: Jan Krtička

HC Kert Park Praha: Mikl (Toth) – Hrdlička, Kovárník, Macek, Novák, Pavlík, Šperl, Vilikus – Fejfar, Jágr (C), Javůrek, Jelen, Kruček, Lhota, Mejzlík, Plzák (A), Vaněk, Zvonek (A)
    Trenér: David Kuna

Rozhodčí: Černý, Zbořil.

00:01

00:14
    Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha:
    Filip Macek – 2 min., podražení.

První přesilovka jde pro Hostivař. Urbanec proběhl po levém mantinelu přes Macka a ten ho omylem podrazil.

01:15
    Hostivař kombinovala, ale nakonec o míček přišla. Hosté běželi do situace 2 na 1, ale skončili na modré čáře, kde je zastavil ofsajd.

01:45
    Domácí mají problém s přechodem do útočeného pásma.

02:00
    Domácí se konečně postavili do své formace, ale hosté výborně stínují. Mikl je bez práce.

02:14
    Hosté v plném počtu. Míček drží domácí celek.

03:00
    Pavlík chtěl vyběhnout z obranné třetiny z míčkem, ale přišel o něj. Domácí měli možnost vystřelit, ale nevyužili toho.

03:30
    Mistrovský Kert Park je pod menší dekou. Zatím se haje víceméně v jeho pásmu.

04:00
    Jelen si za brankou Štourala pomohl faulem a dostal se do šance, ale druhý bek jej v pohodě zablokoval.

05:00
    Utkání začíná nabírat obrátky. Ani jeden tým si nechce dát nic zadarmo a hokejbalisté jdou do každého souboje naplno.

05:05
    Zámečník výborně vyběhnul do středu třetiny a Mikl se musel činit. Poté zlikvidoval i dvě dorážky. Navíc se signalizoval faul.

05:09
    Dalimil Zvonek – 2 min., sekání.

Zvonek spíše podrazil Zámečníka v šanci.

05:17
    Hostivař právě vstřelila branku!
    Druhá přesilová hra domácích je rychle využitá. Dobrá souhra po buly. Kudela zkušeně podržel balónek a poté ho shodil na Čejku, ten nabil JIŘÍMU VANIŠOVI, který vymetl horní patra branky. Asistence: Jan Čejka a Tomáš Kudela.
    05:17 Jiří VANIŠ - 1:0

05:50
    Hostivařští hokejbalisté pokračují ve velkém náporu.

06:33
    2 min. – příliš mnoho hráčů na hřišti, odpyká Pavel Hrdlička.

David Šperl – 2 min., hrubost.

Tito hráči se po sobě váleli a zdálo se, že navrch měl lehce domácí hráč, což je zvláštní, protože Šperl je kus chlapa.

07:00
    Kert Park výborně vytlačuje domácí hokejbalisty k mantinelům.

08:00
    Menší skrumáž před Miklem, ten byl rád, že balónek skončil v rohu.

08:33
    Hosté v plném počtu. Další ubráněné oslabení od Kert Parku.

08:39
    Taufer a Šperl se po přerušení mohou vrátit do hry.

08:50
    Zvonek výborně prošel přes Zámečníka. Signalizuje se faul.

08:55
    Zákeřný zákrok od domácího beka. Ten mimo souboj poslal hostujícího forwarda hlavou na tyč.

09:01
    Daniel Zámečník – 2 min., sekání,
    Dalibor Čápek – 2 min., sekání.

Kert Park má dvojnásobnou přesilovku. Rozhodčí oba zákroky viděli, ale ten druhý byl naprosto zbytečný od Čápka.

10:00
    Hokejbalisté z Lužin trpělivě posílají balónky z hole na hůl, ale zatím neměli dobrou střeleckou pozici.

10:05
    Vaněk přestřelil z pravého kruhu.

10:30
    Hostivař vyhazuje a sbírá cenné vteřiny.

11:01
    Zahozená přesilovka 5 na 3 od hostů. Ti měli pouze jeden závar. Hostivař je v plném počtu.

11:10
    Vyhraná buly před Miklem na Kočku, který zajímavě pálil. Ale Mikl si našel i dorážky.

12:00
    Plzákova trojka výborně forčekuje. Domácí jsou pod zámkem. Štoural pokryl nahození od modré čáry.

12:10
    Štoural kryje dobře sehranou buly hostů.

12:26
    Michal Průcha – 2 min., sekání.

Michal Průcha se zbytečně v souboji ohnal po svém soupeři.

12:35
    Kert Parku se nedaří příliš dobře kombiovat.

13:03
    Čejka výborně přečetl hru v oslabení a po mantinelu předběhl beka a šel do přečíslení se SAMUELEM KUCHARČÍKEM, který dostla míček. Naznačil střelu, ale poté šel do bekhendové kličky, a to již dopadlo gólem. Asistence: Jan Čejka.
    13:03 Samuel KUCHARČÍK - 2:0

13:10
    Novák zajímavě pálil v přesilovce.

13:49
    Jan Kočka – 2 min., vysoká hůl.

Kert Park několikrát vystřelil, nakonec má alespoň další přesilovku 5 na 3, když Kočka dal holí do obličeje Vaňkovi.

15:00

Hostivař není první jenom tak. Domácí tým dokázal využít přesilovku a své oslabení. Zaslouženě vede 2:0, protože Kert Park se ve hře hledá. Ani dvě přesilovky 3 na 5 hostům nepomohli.

Další třetina začne přibližně v 11:45.

15:01

15:30
    Kert Park zvýšil tempo, ale Štoural zatím neměl tolik práce, kolik by si trenér Kuna zřejmě představoval.

15:40
    Důležitý zákrok. Vyhrané vhazování dopředu. Kruček oběhl branku a poté našel zpoza branky hůl Vaňka.

15:49

16:00
    Píská se icing domácích. Že by přišel větší nápor hostů?

16:30
    Naopak přišel tlak Hostivaře. Pátek má balónek na holi v útočném pásmu. Přišel tam krosček na domácího borce, ale rozhodčí jsou v klidu.

17:00
    Daniel Vaniš – 2+10 OT, zásah do oblasti hlavy a krku.

Daniel Vaniš vběhl do souboje jako třetí a zasáhl hostujícího borce do hlavy. Bude tak 10 minut sedět a jeden ze spoluhráčů za něj odsedí 2 minuty.

17:30
    Hosté rotují v útočném pásmu, ale domácí prostě dobře brání.

17:40
    Jistý Štoural zasahuje.

17:50
    Kert Park pokračuje ve střeleckém tempu, ale dobrý blok domácích stojí výborně.

18:10
    Hosté to teď zkusili přes důraz na brankovišti, ale nevyšlo to.

18:53
    Další chyba v přesilovce. Kruček ani Vaněk nezpracovali těžký míček na červené čáře a Kudela běžel s JANE ČEJKOU osamoceni na Mikla. Ten to měl těžké. Asistence: Tomáš Kudela.
    18:53 Jan ČEJKA - 3:0

19:00
    Domácí v plném počtu. Další ubráněné oslabení pro Hostivař.

19:30
    Aktivitu přebírá domácí celek.

20:01

Macek podrážel na obranné modré čáře. Úplně zbytečně.

20:35
    Hostivařští hráči nikam nespěchají. Drží balónek a přihrávají si.

20:50
    Čejka zajímavě seběhl do střely a dorážel.

21:10
    Kert Park vyhazuje míček ke Štouralovi.

22:00
    Kudela dostal nabito na vrchol kruhů, ale minul.

22:01

22:20
    Zvonek vystihl rozehrávku a byl sám před domácím fantomem, ale ani nezakončil.

22:41
    Kert Park právě vstřelil branku!
    Je tu snížení. Jan Pavlík se uvolnil a parádně našel křížem nehlídaného DALIMILA ZVONKA, který z jedničky mířil přesně. Asistence: Jan Pavlík.
    22:41 Dalimil ZVONEK - 3:1

23:00
    Velká šance pro domácí. Mikl se teď blýsknul ramenem, které vytáhl hodně vysoko.

24:00
    Kert Park je pod velkým zámkem. Bráníci hráči jenom stojí.

24:20
    Do protiútoku z posledních sil vyrazil Jágr, kterého našli jeho spoluhráči v mezikruží. Duní mantinel.

25:00
    Hraje se ve vysokém tempu. Balónek teď míří z jedné strany hřiště na druhou.

26:00
    Hostivař hraje chytře. Do hráčů Kert Parku chodí pouze v případě, že mohou získat míček.

26:30
    Štoural raději uklidnil hru.

26:41
    Dalibor Čápek – 2 min., vysoká hůl.

Další trest pro domácí. Čápek si neuhlídal svou hůl.

27:00
    Parádní souhra. Plzák dostal kolmici na levou tyč, ale poté ještě hledal Jágra mezi kruhy. Na toho zývala prázdná klec. Ale i tak gól nepadl.

27:30
    Domácí vyhazují míček ze své třetiny.

27:40
    Další možnost pro Kert Park. Ale v situaci 2 na 1 ani nezakončili jeho hráči.

28:00
    Výborný blok Čejky.

28:41
    Hostivař přežila další oslabení. To je velmi důležité.

28:55
    Čejka dokonce hrozil střelou z bezprostřední blízkosti. Mikl parádně zasáhl lapačkou.

29:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

29:20
    Štoural chytá dalekonosnou střelu.

29:50
    Druhá část duelu se dohrála u mantinelu v pásmu Hostivaře.

30:00

Ve druhé třetině se Kert Park lehce našel, ale znovu inkasoval ve vlastní přesilovce. Poté snižoval Zvonek, ale i tak má Hostivař ve hře navrch.

Další třetina začne přibližně v 12:25.

30:01

30:40
    S míčkem hrají více domácí borci.

31:00
    Hostivař nikam nespěchá. Hraje s balónkem. Hostující hráči vůbec nenapadají.

31:30
    Hokejbalisté z Lužin se nemohou dostat na míček. Píská se icing Hostivaře.

32:14
    Milan Jelen – 2 min., podražení.

Jelen zbytečně fauloval, když napadal v útočném pásmu.

32:50
    Dobře sehraná přesilovka na Kucharčíka mezi kruhy.

33:00
    Štoural po vyhození hostu chybuje v rozehrávce, ale Kert Park toho nevyužil. Dobře se domácí vrátili.

33:20
    Hostivařští jsou opět ve svém postavení.

33:30
    Kudelovu střelu laxně dorazil Kucharčík. To mohla být branka, kdyby míček jenom zvednul.

34:14

34:25
    Zakázané uvolnění Kert Parku. Pokud chtějí hosté se zápasem něco udělat, tak musí zabrat.

35:00
    Hostivař sbírá cenné vteřiny v útočném pásmu. Hraje na balónku a nikam nespěchá.

35:10
    Nenápadná akce. Lehner se výborně vytočil, před míček Urbancovi a ten JANU KOČKOVI, jehož nahození skončilo za Miklem. Asistence: Otto Urbanec a Petr Lehner.
    35:10 Jan KOČKA - 4:1

36:00
    Domácí nepřestávají tlačit.

37:00
    Kert Park se nesnaží získat ani míček ve vlatní třetině. Pouze stínově brání útočníky Hostivaře u mantinelu. Takhle ke snížení asi nedojde.

37:30
    Budou se točit strany.

38:14
    Jakub Kovárník – 2 min., podražení.

Hostivař si aktivitou vybojovala další přesilovku, kdy Kovárník podrazil Čejku.

38:45
    Mikl se roztáhl na brankovišti a pokryl všechny střely a dorážky. Teď to byla chvilka hostujícího brankáře.

39:00
    Je vidět, že domácí nikam nespěchají. V klidu dohrávají a jenom drží míček na svých holích.

39:05
    I když mají hosté míček ve své moci, tak si s ním spíše hrají, než aby ho vyhodili.

39:50
    Domácí hokejbalisté hledají cestu k Miklovi. Zastavil je ofsajd.

40:14

41:00
    Míček za brnakou Mikla. Hosté zřejmě zkusí vyvinout poslední tlak v duelu.

41:10
    Pátek po kontru číhal u pravé tyče, balónek k němu ale jen tak tak neprošel.

41:30
    Vaněk to zkusil vzít na sebe a proběhl po pravé straně. Střela ale neměla gólové parametry.

42:00
    Hostivařští teď výborně brání střední pásmo.

42:30
    Přečíslení 2 na 1 z domácího pohledu výborně odbránil Novák.

43:00
    Domácí vytahují míček ze své třetiny. Tady je zřejmě rozhodnuto, protože se hraje u Mikla.

43:50
    Zvonek si pokryl míček natlačil se do Štourala, ale ani Jágrova dorážka nebyla úspěšná.

44:00
    Poslední minuta třetí třetiny. David Kuna si zřejmě vezme ještě oddechový čas, až se přeruší. A tak tomu i je.

44:10
    Kert Park hraje v šesti.

44:30
    Hostující tým kombinuje, ale ke střele to nevede.

Hostivař zaslouženě vyhrála první jarní utkání. Sice ji Kert Park přestřílel 32:39, ale produktivita, a hlavně aktivita stála na její straně. Kert Park nevyužil navíc dvě přesilovka 5 na 3, a to rozhodlo. Hostivař dala branku dokonce ve dvou oslabeních a využila jednu přesilovku. Nejlepšími hráči zápasu se stali hostující Pavlík a domácí Štoural.

U další hokejbalu se budu těšit, na počtenou. (12:48:00)

Karel Geba

Branky a nahrávky: 6. Vaniš (Čejka, Kudela), 14. Kucharčík (Čejka), 19. Čejka (Kudela), 36. Kočka (Urbanec, Lehner) – 23. Zvonek (Pavlík)

Rozhodčí: Černý, Zbořil

Diváci: cca 200.