Hostivař – Kert Park Praha 4:1 (kon.) | Svítkov – Prachatice 7:2 (kon.) | Hr. Králové – Karviná 7:3 (kon.)
Plzeň – Pardubice 5:6 (po pr.) | Ústí n/L – Letohrad 5:3 (kon.) | Kladno – Dobřany 5:4 (kon.)
HBC Hostivař
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
HC Kert Park Praha
Sobota 24.02.2024, 11:00 • Hokejbalový stadion HBC Hostivař. (Praha) • CROSSDOCK Extraliga • 15. kolo

U další hokejbalu se budu těšit, na počtenou. (12:48:00)

Hostivař zaslouženě vyhrála první jarní utkání. Sice ji Kert Park přestřílel 32:39, ale produktivita, a hlavně aktivita stála na její straně. Kert Park nevyužil navíc dvě přesilovka 5 na 3, a to rozhodlo. Hostivař dala branku dokonce ve dvou oslabeních a využila jednu přesilovku. Nejlepšími hráči zápasu se stali hostující Pavlík a domácí Štoural.

44:30
    Hostující tým kombinuje, ale ke střele to nevede.

44:10
    Kert Park hraje v šesti.

44:00
    Poslední minuta třetí třetiny. David Kuna si zřejmě vezme ještě oddechový čas, až se přeruší. A tak tomu i je.

43:50
    Zvonek si pokryl míček natlačil se do Štourala, ale ani Jágrova dorážka nebyla úspěšná.

43:00
    Domácí vytahují míček ze své třetiny. Tady je zřejmě rozhodnuto, protože se hraje u Mikla.

42:30
    Přečíslení 2 na 1 z domácího pohledu výborně odbránil Novák.

42:00
    Hostivařští teď výborně brání střední pásmo.

41:30
    Vaněk to zkusil vzít na sebe a proběhl po pravé straně. Střela ale neměla gólové parametry.

41:10
    Pátek po kontru číhal u pravé tyče, balónek k němu ale jen tak tak neprošel.

41:00
    Míček za brnakou Mikla. Hosté zřejmě zkusí vyvinout poslední tlak v duelu.

40:14

39:50
    Domácí hokejbalisté hledají cestu k Miklovi. Zastavil je ofsajd.

39:05
    I když mají hosté míček ve své moci, tak si s ním spíše hrají, než aby ho vyhodili.

39:00
    Je vidět, že domácí nikam nespěchají. V klidu dohrávají a jenom drží míček na svých holích.

38:45
    Mikl se roztáhl na brankovišti a pokryl všechny střely a dorážky. Teď to byla chvilka hostujícího brankáře.

38:14
    Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha:
    Jakub Kovárník – 2 min., podražení.

Hostivař si aktivitou vybojovala další přesilovku, kdy Kovárník podrazil Čejku.

Karel Geba

Branky a nahrávky: 6. Vaniš (Čejka, Kudela), 14. Kucharčík (Čejka), 19. Čejka (Kudela), 36. Kočka (Urbanec, Lehner) – 23. Zvonek (Pavlík)

HBC Hostivař: Štoural (Šupík) – Čápek, Číž, Hrabár, Kočka, Kudela (A), Pírek, Průcha, Zámečník – Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Taufer, Urbanec (A), Vaniš D., Daniš J. (C)
    Trenér: Jan Krtička

HC Kert Park Praha: Mikl (Toth) – Hrdlička, Kovárník, Macek, Novák, Pavlík, Šperl, Vilikus – Fejfar, Jágr (C), Javůrek, Jelen, Kruček, Lhota, Mejzlík, Plzák (A), Vaněk, Zvonek (A)
    Trenér: David Kuna

Rozhodčí: Černý, Zbořil

Diváci: cca 200.