Frankfurt – Wolfsburg 2:2 (kon.) | Dortmund – Hoffenheim 2:3 (kon.) | Augsburg – Freiburg 2:1 (kon.)
Eintracht Frankfurt
2:2 (1:2)
VfL Wolfsburg
Neděle 25.02.2024, 15:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Německá Bundesliga • 23. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný vstup do nového pracovního týdne a třeba zase někdy na počtenou. (17:43:20)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 9:7.

Zápas 23. kola mezi Frankfurtem a Wolfsburgem končí za vyrovnaného stavu 2:2.
    První branka duelu přišla velmi rychle, neboť se už ve druhé minutě prosadil stoper hostů Maxence Lacroix, jehož hlavička se zastavila až v síti – 0:1. O vyrovnání se zasloužil ve 14. minutě domácí Philipp Max, který střelou na přední tyč vsítil sovu první branku v dresu Frankfurtu. Vlci ale i tak odcházeli o poločasové pauze ve vedení, neboť se v 36. minutě dostal k centru Maehleho Kevin Behrens a a vrátil Wolfsburgu vedení – 1:2.
    Ve druhé půli hrozil hlavně domácí Eintracht, hosté se ke konci skoro vůbec nedostávali na útočnou polovinu, ale dlouho drželi své vedení, které jim zaručovalo tříbodový zisk. Knauff ani Dina Ebimbe sice stav nevyrovnali, ale v druhé nastavené minutě se k míči dostal Umar Marmúš a svou desátou brankou sezony vystřelil Frankfurtu bod za remízu 2:2.

90+11

90+11
    Šajbího přihrávka mezi nohami Paredese neprošla, Wolfsburg se ubránil.

90+11
    A z něj se dostal znovu do šance jeden z domácích, ale brankář Casteels byl připraven.

90+10
    A Šajbí to zkusil z rohu přímo na branku, ale Casteels se natáhl a vytáhl míč na další roh.

90+10
    Šajbího skvělou přihrávku na poslední chvíli akrobaticky odvrací Lacroix na roh.

90+9
    Po rohovém kopu se snažil zakončit Aster Vranckx, ale trefil jen obránce.

90+8
    Sražená Maehleho střela nepříjemně proskákala šestnáctkou Eintrachtu, hosté budou kopat roh.

90+8
    Tuta ztratil nebezpečně balon u středového kruhu, Gerhardt však nerozehrál přesně, hosté u míče ale zůstanou.

90+7
    Po opravdu dlouhé době teď zaútočil i Wolfsburg, prozatím alespoň drží míč na útočné polovině.

90+6
    Tentokrát však nebyl centr Šajbího přesný, balon končí u Casteelse.

90+6
    Hostům se ale povedlo po lehkém zmatku odkopnout míč na polovinu hřiště.

90+5
    Další průnik Marmúše zastavuje na poslední chvíli stoper Lacroix, Frankfurt má k dispozici rohový kop.

90+5
    Střídající Aster Vranckx nakopl na polovině hřiště Dinu Ebimbeho, sudí Schlager píská.

90+4
    A vypadá to, že domácím bod nestačí, další centr posílal do šestnáctky Bahoya, ale našel jen rukavice gólmana Casteelse.

90+2
    Frankfurt právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají! Hosté odkopli balon na půlku, kde však Tuta přehlavičkoval hráče soupeře, jeho následnou dalekonosnou hlavičku prodloužil za sebe Timothy Chandler, míč se dostal až k UMARU MARMÚŠOVI, který se poté tváří v tvář Casteelsovi nemýlil – 2:2. Asistence: Timothy Chandler.

90+1
    Arnold odkopává balon co nejdále od vlastní šestnáctky.

Matěj Skula

Branky: 14. Max (Ekitiké), 90+2. Marmúš (Chandler) – 2. Lacroix (Wind), 36. K. Behrens (Maehle)

Karty:   41. Ekitiké (FRN), 44. Dina Ebimbe (FRN) – 40. Gerhardt (WOF)

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Koch, Pacho – Buta (90. Baum), Dina Ebimbe, van de Beek (67. Šájbí), Max (67. Nkounkou) – Knauff (90. Chandler), Marmúš – Ekitiké (77. Bahoya).
    Náhradníci: Grahl – Smolčić, Hasebe, Götze.

Trenér: Dino Toppmöller

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Lacroix, Jenz, Maehle – Gerhardt, Arnold (C) – Majer (72. Wimmer), Wind (89. Vranckx), Paredes – K. Behrens (73. L. Nmecha).
    Náhradníci: Pervan – Fischer, Zesiger, Černý, Svanberg, A. Sarr.

Trenér: Niko Kovač

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Blos