Vítkovice – Kometa Brno 2:0 (kon.) | Motor ČB – Třinec 5:2 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Pardubice – K. Vary 6:2 (kon.) | Olomouc – Liberec 2:5 (kon.) | Kladno – Litvínov 2:0 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 4:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
HC Kometa Brno
Úterý 27.02.2024, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 50. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Před necelým týdnem se Vítkovice představily v domácím prostředí v dohrávce čtyřiadvacátého kola proti Kometě Brno a dnes spolu tyto dva týmy sehrají řádné 50. kolo Tipsport extraligy. Vítkovičtí navíc nastoupí v retro dresech, kterým si připomenou 100. výročí vzniku Velké Ostravy.

Vítkovice v posledních zápasech ukázaly, že nezapomněly vyhrávat a chytají formu hodnou bojů play-off, což ukázaly v posledním odehraném kole na ledě Liberce, kde po dvou třetinách prohrávaly už o tři branky, ale v poslední části zápas srovnaly a vynutily si prodloužení, které nakonec dokázaly vyhrát 4:3. V tabulce si tak udržely 10. místo a s bilancí 17-5-7-20 a pasivním skóre 125:131 se se 68 body přiblížily na dva body osmému Mountfieldu. Kometa si v posledních pěti zápasech připsala jen dvě prohry, jednu až po prodloužení na domácím ledě proti Kladu (2:3), druhou pak právě proti Vítkovicím, když za celé utkání nenašla recept na výborně chytajícího Klimeše (0:4). Brňané si v aktuální tabulce drží 4. příčku, bilance 20-8-5-16 a aktivní skóre 151:131 jim zatím vynesla 81 bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic zůstává i nadále s devětadvaceti kanadskými body nehrající útočník Dominik Lakatoš (12+17), který je s osmatřiceti trestnými minutami také nejtrestanějším hráčem. Nejlepším střelcem je pak se čtrnácti góly útočník Roberts Bukarts (14+5). Nejvíce asistencí má na svém kontě nejlepší bek týmu Stuart Percy (4+18). Nejvíce prostoru na ledě dostává obránce Yohann Auvitu s průměrným časem 21:08 minut. V bodování Radegast indexu záři obránce Juraj Mikuš se 100 body. Deset ocenění pro hráče zápasu má na svém kontě gólman Lukáš Klimeš, který nyní hraje v brance prim. K šesti vychytaným nulám má průměr 2,18 a úspěšnost 92,81 %.

Lídrem kanadského bodování Komety je s čtyřiačtyřiceti body útočník Jakub Flek (18+26), který byl už jedenáctkrát oceněn jako Hráč zápasu. Nejvíce asistencí nastřádal nejlepší obránce týmu Jan Ščotka (4+28), který je také s průměrem 22:42 minut nejvytíženějším hráčem. Bodování Radegast indexu se nejvíce daří se 135 body obránci Rhettovi Hollandovi. Nejvíce trestných minut stačil během zápasů posbírat útočník Kristián Pospíšil, který jim má už 84. V brance Brna dostává nejvíce prostoru Dominik Furch, který si letos připsal už tři čistá konta a jehož průměr je 2,19 s úspěšností 91,87 %.

V letošní sezóně získaly ze vzájemných zápasů více bodů Vítkovice, když si připsaly dvě výhry (5:3; 4:0) a prohrály jen jednou, zato vysokým rozdílem (1:7). Jestli hosté tentokrát na domácího gólmana najdou recept a pokazí vítkovickým jejich slavnostní zápas, na to si musíme počkat. A vy si toto utkání určitě nenechejte ujít, bude se na co dívat.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (C), Grman, Auvitu (A), R. Jeřábek, J. Stehlík – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal (A) – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – R. Půček, Claireaux, Lednický – Peterek, Chlán, Přibyl.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Ščotka (A), Holland, Kaňák, Moro, Svoboda – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko (A), Kos – Kohout, Zbořil, Moses – Vincour, Ekrt, Kollár.
    Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: R. Šír, R. Mrkva – L. Rampír, M. Axman.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování pro hosty, kteří se bez potíží dostávají do útoku.

00:32
    Hrálo se ve středním pásmu, Brno ztratilo kotouč a domácí rozehrávají od Klimeše.

00:57
    Nahozený kotouč za hostující branku Furch nezachytil, kotouč putuje podél mantinelu.

01:02
    Grman si najel do pravého kruhu a napálil Furchův beton.

01:21
    Na opačné straně musel zasahovat i Klimeš, ale ten měl také betony na místě.

01:49
    Kometa nepustila vítkovické přes střední pásmo, domácí to musejí zkusit jinak.

02:11
    Domácí Přibyl si najel téměř mimo střelecký úhle a vystřelil k tyči, Furch byl ale na místě.

02:42
    Hostující gólman za svou brankou zastavuje puk, domácí si jej ale sebrali pod kontrolu.

03:10
    Kometa v pásmu, Flek našel volnějšího Zaťoviče, ale Klimeš byl na místě.

03:45
    Dobrá šance pro domácí, po ataku hostující branky byl Furch mimo svou pozici, puk se dostával k Rihardsovi Bukartsovi, který byl úplně sám a měl před sebou odkrytou klec, ale na kotouč nakonec nedosáhl.

04:25
    Před branku domácích se dostával Kohout, který dostal přihrávku přímo na hůl, ale zblízka pálil jen do gólmana.

04:53
    Hraje se ve středním pásmu.

05:06
    Hosté rozehrávají od své klece, Chlán zdatně narušuje jejich rozehrávku.

05:15
    Zakázané uvolnění Komety.

05:38
    Zdráhal se ochomýtl kolem hostující branky, ale Furch byl připraven.

05:57
    Vítkovický útok zastavuje ofsajd.

06:52
    Domácí se drží v útočném pásmu, Raskob i Lednický nastřelil hráče před sebou.

07:25
    Kometa odehrála kotouč do bezpečnějších vod.

07:50
    Od modré to zkusil Ščotka, ale puk se ke Klimešovi nedostal.

08:16
    Oba týmy střídají, hosté mají kotouč pod kontrolou.

08:41
    Hra je přerušena, Flek při přechodu přes modrou přihrával rukou. Následuje komerční přestávka.

09:01
    Brňané kombinovali až do vítkovické klece, ale tam byl připravený Klimeš.

09:20
    Pospíšil rozehrává od své branky.

09:34
    Vítkovičtí vrátili hru do středního pásma a znovu je to Pospíšil, který dostává puk do útoku.

10:05
    Domácí se rychle protáhli do pásma, Peterek poslal puk lehce do Furcha, odražený kotouč mohl umístit Chlán, ale minul.

11:18
    Vítkovice za svou brankou uklidňují hru.

11:41
    Domácí v pásmu, zprava to zkoušel Rihards Bukarts, ale jen se při spálené šanci chytil za hlavu.

12:00
    Bude se vhazovat před útočnou modrou Vítkovic, hru přerušila přihrávka rukou.

12:17
    Flek dostal rychlou přihrávku a bleskurychle vystartoval na zteč vítkovické klece, ale na Klimeše ve výborné šanci nevyzrál.

12:56
    Kometa bojuje v pásmu před vítkovickou brankou o více prostoru.

13:01
    Hru přerušuje hráč Komety ve vítkovickém brankovišti, následuje komerční přestávka.

13:23
    Vítkovičtí bojovali v útoku u mantinelu o puk, vyhození Brna zastavil na modré Raskob.

13:45
    Hosté mají kotouč pod kontrolou a míří ke Klimešovi.

14:11
    První přesilovku si v zápase zahrají domácí, Moses je vyloučen za hákování.

14:26
    Kometa okamžitě po vhazování vyhazuje puk.

14:36
    Vítkovičtí zpět v pásmu.

14:50
    Kometa se brání dobře, puk posílá znovu ke Klimešovi.

15:27
    Domácím se nedaří usadit se v pásmu před Furchem.

15:46
    Vítkovice znovu hledají cestu do útočného pásma.

16:09
    Příliš prudké vyhození nestačil Raskob u modré zastavit, domácí musí vyjet z pásma.

16:11

16:57
    Kometa si najížděla ve dvou ke Klimešovi, ale Zbořila dokázal Grman nakonec z trasy vytěsnit.

17:44
    Fridrich nabíral rychlost do pásma, ale u kruhu si na něj soupeři počíhali.

18:11
    Menší závar u domácí branky nakonec končí na zadním mantinelu.

18:31
    Domácí jsou v útoku, ale nemají puk pod kontrolou.

18:54
    Brňané v pásmu, nastřelený puk odehrává Klimeš do rohu.

19:26
    Vítkovice se dostávaly do útočného pásma, ale je odpískáno jejich zakázané uvolnění.

19:42
    Kometa se tlačí do vítkovické branky, ale Klimeš odolává i přes menší zmatky.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:19.

Střely na branku:
    1/3 – 10:13

Po první třetině je stav nerozhodný, oba gólmani jsou oporami pro své týmy. Vítkovice si dokázaly vypracovat několik šancí, ale jejich zakončení nebylo přesné. Domácí měli k dispozici i přesilovku, ale tu nesehráli nejlépe. Na opačné straně čelil Klimeš úniku Fleka, ale také několika závarům a byl úspěšný. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet dále.

20:01

20:12
    Vhazování ve druhé části vyhrávají domácí, přesunují se do pásma, Zdráhalovu zakončení chyběla přesnost.

20:25
    Další dobrá šance pro domácího Zdráhala, ten si rychle najel k brance, ale Furch vytěsnil kotouč holí za branku.

20:38
    Před hostující brankou byl volný Roberts Bukarts, ale puk se k němu nedostal.

21:02
    Kometa vyrazila do útoku, Marcinko ani Pospíšil nemířili přesně.

21:30
    Vítkovičtí bojují v pásmu o kotouč u mantinelu.

22:08
    Útočící strany se znovu vyměnili, před brankou číhal na přihrávku Kohout, ale vítkovičtí zareagovali včas.

22:43
    Auvitu dostává puk do středního pásma, Vítkovice urychleně střídají.

23:10
    Ekrt se pokusil udržet puk v útoku, ale marně.

23:39
    Špatnou nahrávku zužitkovali hosté, kteří poslali do úniku Fleka, jehož pokus ale bleskově vytasenou lapačkou zmařil Klimeš.

23:58
    Vítkovice se přesunuly k hostující brance, ale Furch práci neměl.

24:35
    Puk do pásma zavezl Zdráhal, ale k nahrávce na kolegu se už nedostal.

25:12
    Brňané vletěli do svého útočného pásma, dobrá spolupráce Marcinka se Ščotkou ale na Klimeše nestačila.

25:28
    Vítkovice chybují ve svém obranném pásmu.

25:41
    U branky se v poslední chvíli ujal puku Raskob a dostává hru do bezpečí.

26:02
    Domácí bez větších potíží přešli do útoku, Furch je ale připraven. Následuje komerční přestávka.

26:12
    Sérií dlouhých přihrávek se hosté dostali do útočného pásma, je jim ale odpískán ofsajd.

26:29
    Bleskovou akci předvedl domácí Barinka, který našel napravo Fridricha, ale Furch si povyjel a domácí útočník napálil jen jeho.

26:57
    Jednotlivé útoky se střídají v rychlém tempu.

27:05
    Moses se protáhl až k vítkovické kleci, poslal puk před branku, kde stál Kohout, ale zblízka trefil jen Klimeše.

27:23
    Krieger dostal rychlou křižnou přihrávku, Ďaloga jej zastavit nestačil, ale vítkovický útočník zakončuje do Furcha.

27:52
    Koncert úspěšných zákroků obou gólmanů pokračuje, další výborný zásah si připisuje Klimeš.

28:00
    Percy se po vhazování ujímá puku a rozehrává do pásma.

28:18
    Kotouč se dostal mezi kruhy k volnému Raskobovi, ale jeho pokus končí na zadním mantinelu.

28:26
    Zakázané uvolnění pro Kometu.

28:36
    Po pravém křídle si sjel za pukem Kohout, nalevo našel Mosese, ale ten pálí vedle.

29:01
    Vítkovičtí v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.

29:18
    Probíhá boj o kotouč ve středním pásmu.

29:37
    Hosté vyslali několik střel ze střední vzdálenosti, Klimeš si vyjel z branky a rychle přikrývá puk pod lapačku.

29:59
    Flek už se připravoval vystartovat do pásma, ale kotouč mu sebral Auvitu.

30:35
    Pro nahozený puk si vyjel Klimeš a pomocí mantinelu rozehrává až do středního pásma.

30:57
    Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.

31:07
    Další nepřesnost a další zakázané uvolnění pro Vítkovice.

31:10
    Hned po vhazování střílel Pospíšil, ale puk se odráží od zadního mantinelu.

31:45
    Kometa kotouč neudržela, vítkovičtí mohou rozehrát.

31:56
    Bude se vhazovat u hostující klece, kotouč skončil mezi fanoušky.

32:30
    Hraje se na obě strany, oba gólmani musí být v pohotovosti, útočící strany se rychle střídají.

33:14
    Chlán se snažil prodrat mezi trojici soupeřů, ale přišel o kotouč.

33:44
    Nepřesná rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění Brna.

34:12
    Vítkovice okupují útoční pásmo, ale jejich nahrávky nejsou nejpřesnější.

34:44
    Fridrich přišel o hůl, hosté se tlačili do vítkovické branky, ale nakonec puk poslali mimo.

35:15
    Ekrt si objel vítkovickou branku, nahrával mezi kruhy na Vincoura, ale ten kotouč minul.

35:42
    Vítkovičtí se tlačili do pásma, ale puk jim ujíždí na zakázané uvolnění.

36:07
    Rihards Bukarts zastavil puk ve středním pásmu, ale poslal ho jen k Flekovi.

36:36
    Vyloučení hostujících hráčů se fanoušci dožadovali už nějakou dobu, ale až nyní je potrestán faul Kohouta na domácího Kriegra. Po komerční přestávce si vítkovičtí zkusí reparát v podobě přesilovky.

36:45
    Domácí rozjeli ihned přesilovkový kolotoč.

37:01
    Puk na modré zachytil Percy a domácí mohou pokračovat v pásmu.

37:28
    Před hostující brankou je přehuštěno, puk není kudy propasírovat za Furcha.

37:58
    Percy příklepem poslal puk mezi bránící hráče, Furch byl připraven.

38:01
    Flek se dostal k puku a rychle se jej snaží odehrát.

38:04
    Vhazuje se po pravici hostujícího gólmana.

38:30
    Vítkovičtí se museli znovu usadit v pásmu, Claireaux to zkusil zprava, ale náruč Furcha byla připravena.

38:36
    Kometa hraje v plném počtu.

38:52
    Kohout se rychle dostal k vítkovické kleci, ale Klimeše nepřekvapil.

39:00
    Lednický přehodil kotouč na Půčka, ale ten tečuje kotouč mimo led. Vhazuje se před útočnou modrou Vítkovic.

39:15
    Na své obranné modré zastavoval kotouč Grman, skákavý puk doputoval až do lapačky Klimeše.

39:27
    Chlán se dostal k puku a vyrazil s Půčkem do pásma, Furch měl ale dobrý výhled.

39:56
    Poslední zásah této třetiny patří Furchovi.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:16.

1/3 – 10:13
    2/3 – 12:11

Ani druhá třetina žádný gól nepřinesla, vítkovičtí měli v jejím závěru k dispozici přesilovku, ale i když ji sehráli lépe než tu předchozí, na Furcha to nestačilo. Ani hosté ale na domácího Klimeše zatím recept nenašli, budeme se muset nechat překvapit, jestli se to některému z týmu podaří ve třetí části.

40:01

40:05
    Vhazování tentokrát pro hosty.

40:22
    Zdráhal se snažil ve středním pásmu vypíchnout puk Flekovi, ale nepodařilo se.

41:01
    Krieger se protáhl do pásma, poslal puk křižně na Robertse Bukartse, ale na toho byla přihrávka příliš dlouhá.

41:15
    Ofsajd pro Kometu.

41:22
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

41:35
    Domácí Půček se protáhl podél mantinelu, v rohu už na kotouč číhal Lednický, ale hosté si ho pohlídali.

42:07
    Chlán se s velkou vervou prodral mezi tři bránící hráče, ale nakonec kotouč neudržel.

42:22
    Domácí pětici je odpískán ofsajd.

42:42
    Zdráhal zavezl puk do pásma, Barinka mu jel na pomoc, ale hosté se nakonec k puku dostali a posílají jej do středního pásma.

43:30
    Cingel se rozjel s kotoučem do útočného pásma, čekal ale na Fleka a domácí se tak stačili vrátit.

44:02
    Furch za svou brankou zastavuje puk a rozehrává.

44:23
    Ščotka dostal rychlou přihrávku do volného prostoru, Klimeš si ale poradil, dojíždějící hráč hostů zakopl o domácí branku a podrazil Klimeše. U branky se strhává mela.

44:23
    Za hrubost jsou potrestáni domácí Auvitu a hostující Pospíšil. Oba týmy hrají v pěti.

45:37
    Hosté mají kotouč pod kontrolou přece jen více, ale Klimeš příliš práce nemá.

45:59
    Krieger se natlačil do rohu, ale Ščotka stačil kotouč odehrát.

46:30
    Vincourova propagační střela od obranné modré našla přímo Klimešovu lapačku, hosté střídají, domácí gólman rozehrává.

47:01
    Vítkovičtí se dostali k puku a vyrážejí do pásma.

47:22
    Vítkovické hráče srážejí v útočném pásmu nepřesnosti.

47:34
    Domácí vyzkoušeli Furchovu pozornost několikrát, ale hostující gólman drží. Následuje komerční přestávka, během níž se mohou oba potrestaní hráči vrátit na střídačky.

47:41
    Tohle může domácí mrzet, Zdráhal zpoza hráčů poslal puk k Furcovi, ten zakročil instinktivně, u tyče byl ještě Fridrich a zkusil to s odraženým pukem i Barinka, ale skóre se nemění.

48:27
    Vítkovice se drží v pásmu, hosté bojují o kotouč.

48:57
    5/5
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ostravar aréna se dostává do varu, RIHARDS BUKARTS si najel k Furchovi zprava, vystřelil, puk odražený od jeho betonů si pak do branky srazil zřejmě bránící Holland – 1:0. Asistence: Juraj Mikuš, Radek Jeřábek.
    Bukarts Ri., Krieger P., Mikuš J., Bukarts Ro., Grman M.
    Ščotka J., Holland R., Flek J., Zaťovič M., Cingel L.

49:53
    Vítkovičtí jsou při chuti, okupují branku hostů a rádi si vedení pojistili.

50:21
    Rychlá akce hostů, jejímž režisérem byl Flek, ale Klimeš si jeho šanci pohlídal.

50:36
    První přesilovka pro Kometu, na trestnou lavici odjíždí Jeřábek, který si vypomohl držením.

50:51
    Vítkovice odehrávají kotouč až před Furcha.

51:15
    Nepřesnou přihrávku získal Fridrich a ujíždí na Furcha!!

51:30
    Vítkovický útočník vypálil přímo do gólmana, na pomoc mu přijeli Chlán s Barinkou, ale hosté už se stačili zformovat.

51:50
    Kometa rozjíždí přihrávkový kolotoč.

52:08
    Vítkovickým se nedaří vyhodit puk, Zbořil nastřeluje Klimeše.

52:36
    Domácí jsou v plném počtu.

53:58
    Hosté se hodně zlobí na své nevyužité šance, mantinel na jejich střídačce trpí.

54:20
    Kometa krouží v pásmu, Gazda vypálil puk na branku, ale láme hůl.

54:32
    Brňané stále v pásmu, zleva nastřelil Klimešovu hůl Ďaloga.

54:59
    Hostující útočnou akci zastavuje ofsajd, následuje komerční přestávka.

55:16
    Dnešní utkání sleduje 5 748 diváků.

55:32
    Kometa se drží v pásmu, ale teď byl faulovaný domácí hráč a vítkovičtí mohou do pásma.

55:37
    Další vítkovický hráč končí na ledě, ale toto se trestat nebude. Mezi trestoměřiče odjíždí hostující Holland za podrážení.

56:14
    Brnu se daří držet puk ve středním pásmu, vítkovičtí se před Furcha ještě nedostali.

56:39
    Domácí na skok v pásmu, ale hosté okamžitě po získání puku zamířili ve třech do pásma, puk ale končí mimo hrací plochu.

56:52
    Barinka bojuje s Ďalogou o kotouč za brankou Furcha.

57:13
    Hosté vyhodili puk a domácím se nedaří rozehrát.

57:32
    Chyba domácích poslala do sóla Fleka, který už potřetí v zápase mířil sám na vítkovickou klec, ale i tentokrát přestřelil!!!

57:37

58:14
    Vítkovičtí nepřesně rozehráli na zakázané uvolnění.

58:14
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno – Furch dle předpokladů zůstává na střídačce.

58:25
    Hosté roztočili přihrávkový kolotoč.

58:44
    Vítkovice se u zadního mantinelu dostaly k puku a vyhazují na zakázané uvolnění.

58:46
    Ščotkovi utekl kotouč do středního pásma, hosté musejí vycouvat.

58:56
    Zakázané uvolnění pro Kometu, Furch se vrací do branky.

59:04
    Furch se vrací na střídačku.

59:20
    5/6
    Domácí se dostali k puku, RIHARDS BUKARTS se dostal pásma, pohrál si s bránícím hráčem a posílá kotouč do opuštěné klece, dnes je to jeho zápas – 2:0. Asistence: Roberts Bukarts, Peter Krieger.
    Bukarts Ri., Bukarts Ro., Krieger P., Mikuš J., Grman M.
    Gazda D., Cingel L., Flek J., Pospíšil K., Marcinko T., Ščotka J.

59:20
    Furch se znovu vrací do své klece.

59:45
    Brňané mají puk pod kontrolou, domácí si hlídají střední pásmo.

HC Kometa Brno – DOMINIK FURCH

Vítkovice mají za sebou další důležitý zápas, Klimeš opět uzamkl svou branku na několik západů, a i když se Kometa hodně snažila, nedokázala na něj najít recept, stejně jako při třech samostatných únicích jejich nejproduktivnější hráč Flek. Oba gólmani odolávali přes čtyřicet minut, ale jedenáct minut před koncem otevřel skóre Rihards Bukarts, i když trochu se štěstím, aby pak při power play Komety trefil prázdnou branku a pečetil dnešní výhru domácích, kteří tak výroční Velké Ostravy oslavili se svými fanoušky jak se patří.
    Z Ostravy je to dnes už opravdu vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy znovu na počtenou. (20:11:30)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 49. Ri. Bukarts (Mikuš, R. Jeřábek), 60. Ri. Bukarts (Ro. Bukarts, Krieger)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (C), Grman, Auvitu (A), R. Jeřábek, Stehlík – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal (A) – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – R. Půček, Claireaux, Lednický – Peterek, Chlán, Přibyl.

Rozhodčí: R. Šír, R. Mrkva – L. Rampír, M. Axman

Diváci: 5 748