Washington – Ottawa 6:3 (kon.) | Dallas – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Edmonton – Los Angeles 4:2 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, -2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 09:27

Tři hvězdy utkání
    1. Alexej Protas (WSH) 1+2
    2. Hendrix Lapierre (WSH) 2+0
    3. John Carlson (WSH) 1+0 (05:49:41)

59:26
    Vladimir Tarasenko nedokázal proměnit velkou šanci, puk končí vedle.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině i v tomto zápase.

58:45
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

57:07
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

56:43
    Joonas Korpisalo si připsal velmi dobrý zákrok, zkoušel to jeden z domácích hráčů, byl to Tom Wilson.

55:37
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Senators, Joonas Korpisalo musí být pozorný.

55:13
    Nicolas Aube-Kubel pálil z dobré pozice, brankář Senators byl připravený a nenechal se prostřelit.

54:40
    Alexandr Alexejev byl zcela volný na modré čáře, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat kotouč.

52:31
    Joonas Korpisalo kryje kotouč poté, co zakončoval domácí Rasmus Sandin.

52:15
    Komerční přestávka.

52:10
    Alexandr Ovečkin to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do útočného pásma. Ofsajd.

51:02
    Beck Malenstyn si sice vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale v rozhodující moment nechal kotouč za sebou, zakončit nyní nedokázal.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

49:27
    Mathieu Joseph to zkoušel individuálně, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář Darcy Kuemper. Bude se vhazovat.

47:43
    Souboje o kotouč se odehrávají především ve středním pásmu, ani jeden celek nyní nechce chybovat. Sledujeme rychlou pasáž hry.

47:00
    Sedm minut hry je ze třetí třetiny pryč a domácí hokejisté dál kontrolují průběh zápasu.

45:17
    Takticky hrají domácí hokejisté velmi dobře, mají náskok a nedávají soupeři výraznější šance.

44:31
    17:16, tak vypadá statistika střel na branku, mírnou převahu mají domácí hráči, kteří mají náskok o tři branky.

43:50
    Tom Wilson se sice propracoval do zakončení, ale jeho pokus byl zblokovaný.

43:02
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do zakončení.

42:00
    Capitals se nyní dostali do problémů, ale situaci před vlastní brankou dokázali zvládnout.

41:02
    Velmi dobře mají domácí hokejisté tento zápas rozehraný, uvidíme, jak jim cestu za body zkomplikují hosté.

40:18
    Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale čekáme na výraznější šanci.

40:01

40:00

39:45
    Senators vybojovali ještě jedno vhazování.

39:00
    Hlasatel v aréně oznámil poslední minutu hry ve třetině.

38:17
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí mají náskok o tři branky.

37:59
    Michael Sgarbossa měl zajímavou šanci, ale nedokázal ji proměnit. Kotouč kryje brankář Senators.

37:25
    Jake Sanderson byl u kotouče jako první, píská se zakázané uvolnění, hra se vrací před branku Capitals.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Puk kryje domácí brankář.

36:35

35:40
    Dylan Strome hledal spoluhráče, ale puk získali obránci Senators, kteří otáčejí směr hry.

35:18
    Přesilovku hraje domácí celek, který se sice dostal do útočného pásma, ale Ovečkinův pokus míří vedle.

34:30
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Erik Brännström – 2 min., nedovolené bránění.

34:05
    Darcy Kuemper nevěděl, kde je kotouč, ale dokázal jej udržet před brankovou čárou.

33:35
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí se sice dostali do útočného pásma, ale na výraznější šanci čekají.

33:10

32:36
    Devět branek nabídl tento zápas a to ještě celá řada minut zbývá do konce. Senators mají tříbrankový deficit a nyní bude na nich, jak dokáží odpovědět.
    30:55 Hendrix LAPIERRE - 6:3

30:55
    5/5
    Washington právě vstřelil branku!
    Nádherná akce domácích, která byla vyšperkovaná přihrávkou před prázdnou branku. Puk do braky snadno dokázal dostat HENDRIX LAPIERRE. Asistence: Anthony Mantha a Ethan Bear.
    Edmundson J., Protas A., Lapierre H., Mantha A., van Riemsdyk T.
    Chychrun J., Stützle T., Hamonic T., Giroux C., Kubalík D.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v tomto zápase. Capitals mají dvoubrankový náskok.

29:10
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí aktuálně k vidění není.

28:09
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Capitals.

27:50
    13:13, střelecky je zápas vyrovnaný, ale domácí hokejisté mají aktuálně dvoubrankový náskok.

27:36

27:03
    Senators hrají přesilovku dobře, usadili se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

26:39
    Thomas Chabot se od modré čáry dostal do střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.

25:36
    Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Pierrick Dubé – 2 min., podrážení.

24:45
    Alexej Protas měl zajímavou střeleckou pozici, ale jeho rána míří vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

24:24
    Brady Tkachuk se propracoval do zakončení, ale s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Capitals.

23:08
    Celkem osm branek nabídl tento zápas, sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek nyní nechce chybovat.
    21:58 Hendrix LAPIERRE - 5:3

21:58
    5/5
    Domácí celek velmi rychle přispěchal s odpovědí, z ostré pozice se nyní dokázal prosadit obranou soupeře neobsazený HENDRIX LAPIERRE. Asistence: Beck Malenstyn a Ethan Bear.
    Edmundson J., Bear E., Lapierre H., Malenstyn B., Aube-Kubel N.
    Kastelic M., Brännström E., Kelly P., Chabot T., Kubalík D.
    21:27 Brady TKACHUK - 4:3

21:27
    5/5
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Z kraje druhé třetiny se sníženo, prosazuje se mezi betony BRADY TKACHUK. Asistence: Vladimir Tarasenko a Shane Pinto.
    Chychrun J., Tkachuk B., Brännström E., Pinto S., Tarasenko V.
    Edmundson J., Ovečkin A., Strome D., Bear E., Wilson T.

20:01
    Střídání v týmu Ottawa Senators:
    ze hřiště odchází Anton Forsberg, přichází Joonas Korpisalo.

20:01

20:00
    18:47 Beck MALENSTYN - 4:2

18:47
    5/5
    Domácí celek se prosazuje velmi rychle znovu a navyšuje své vedení na dva góly, kotouč po ledě do branky dokázal dostat BECK MALENSTYN. Asistence: Alexej Protas a Nicolas Aube-Kubel.
    Protas A., Sandin R., Malenstyn B., Carlson J., Aube-Kubel N.
    Chychrun J., Tkachuk B., Pinto S., Chabot T., Tarasenko V.
    18:33 Max PACIORETTY - 3:2

18:33
    5/4
    Domácí se dostávají do vedení, přesilovku dokázal povedenou ránou proměnit někdejší hráč Vegas MAX PACIORETTY. Asistence: Michael Sgarbossa a Connor McMichael.
    Ovečkin A., Sgarbossa M., McMichael C., Sandin R., Pacioretty M.
    Joseph M., Hamonic T., Brännström E., Greig R.

18:03
    Alexandr Ovečkin pálil a jeho pokus snadno kryje brankář Senators. Bude se vhazovat.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, domácí se nastěhovali do útočného pásma, kde kombinují.

16:42
    Drake Batherson – 2 min., vražení na hrazení.

16:42
    Na ledě se strhla potyčka.

16:12

15:44
    John Carlson rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Že by tento zápas nudil, to se napsat rozhodně nedá.

13:47
    Nicolas Aube-Kubel se propracoval do zakončení, se kterým si snadno dokázal poradit brankář.
    12:41 Shane PINTO - 2:2

12:41
    5/5
    NHL Situation Room v Torontu se tímto momentem zabývala a doporučila sudím, aby své rozhodnutí přehodnotili. Branka byla dosažena v souladu s pravidly, gól platí. Prosazuje se šikovnou tečí SHANE PINTO. Asistence: Travis Hamonic a Brady Tkachuk.
    Chychrun J., Tkachuk B., Hamonic T., Pinto S., Tarasenko V.
    Ovečkin A., Strome D., Alexejev A., Wilson T., van Riemsdyk T.

12:41
    Hosté dostali sice kotouč do branky, ale pro zásah vysokou hokejkou neplatí.

11:34

11:18
    Senators pokračují v dobré hře, ale obrana Capitals je nyní pozorná a nedává soupeři mnoho prostoru.
    10:12 Drake BATHERSON - 2:1

10:12
    5/5
    Po chybě domácího brankáře si hosté vypracovali šanci, kterou dokázali proměnit. Kotouč do branky poměrně snadno dostal z hranice brankoviště DRAKE BATHERSON.
    Tkachuk B., Batherson D., Bernard-Docker J., Pinto S., Sanderson J.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině.

09:35
    Pokračujeme v rychlém hokeji, domácí ze čtyř střel na branku nedokázali dát dvě branky.
    08:30 John CARLSON - 2:0

08:30
    5/4
    Čistě vyhrané buly v útočném pásmu, a pak následovala střela, která propadla až za brankovou čáru, prosazuje se JOHN CARLSON. Asistence: Dylan Strome.
    Carlson J., Strome D., Ovečkin A., Mantha A., Wilson T.
    Bernard-Docker J., Kelly P., Giroux C., Sanderson J.

08:21
    Jakob Chychrun – 2 min., vysoká hůl.

07:37
    Washington pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale obrana Senators je nyní pozorná.
    06:30 Alexej PROTAS - 1:0

06:30
    5/5
    Domácí celek se dostává do vedení, po situaci dva na jednoho se blafákem z hranice brankoviště prosazuje ALEXEJ PROTAS. Asistence: Anthony Mantha a Connor McMichael.
    Protas A., McMichael C., Bear E., Sandin R., Mantha A.
    Chychrun J., Stützle T., Joseph M., Hamonic T., Giroux C.

05:50
    Joel Edmundson rozehrává od své branky a čeká na dostřídání spoluhráčů. Sledujeme nyní rozehrávku Capitals.

05:01
    1:1, tak zatím vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

04:30
    Ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí k vidění není.

03:07
    Thomas Chabot to vzal na sebe, jeho střelecký pokus z druhé vlny končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

02:45
    Hendrix Lapierre nahodil kotouč do útočného pásma, ale neměl potřebnou podporu od spoluhráčů.

02:15
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

00:50
    Capitals se dostali do ofsajdu, v něm byl Alexandr Ovečkin. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

00:01

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Sandin, Carlson, Alexejev, T. van Riemsdyk, Edmundson, Bear – Ovečkin, D. Strome, Wilson – Protas, McMichael, Mantha – Pacioretty, Sgarbossa, P. Dubé – Malenstyn, Lapierre, Aube-Kubel.

Ottawa Senators: A. Forsberg (Korpisalo) – Sanderson, Bernard-Docker, Chabot, Brännström, Chychrun, Hamonic – B. Tkachuk, Pinto, Tarasenko – M. Joseph, Stützle, Giroux – Greig, Norris, Batherson – Kubalík, Kastelic, Kelly.

Zápas brzy začne.

V tabulce Východní konference jsou domácí na desáté pozici, hosté jsou až na třinácté pozici. Favoritem tohoto zápasu jsou hokejisté domácího klubu.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Ottawa Senators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Protas (Mantha, McMichael), 9. Carlson (D. Strome), 19. Pacioretty (Sgarbossa, McMichael), 19. Malenstyn (Protas, Aube-Kubel), 22. Lapierre (Malenstyn, Bear), 31. Lapierre (Mantha, Bear) – 11. Batherson, 13. Pinto (Hamonic, B. Tkachuk), 22. B. Tkachuk (Tarasenko, Pinto)

Trenér: Spencer Carbery

Ottawa Senators: A. Forsberg (21. Korpisalo) – Sanderson, Bernard-Docker, Chabot, Brännström, Chychrun, Hamonic – B. Tkachuk, Pinto, Tarasenko – M. Joseph, Stützle, Giroux – Greig, Norris, Batherson – Kubalík, Kastelic, Kelly.
    Trenér: Jacques Martin

Rozhodčí: Dunning, McIsaac – Tobias, Smith

Diváci: 17 296