Washington – Ottawa 6:3 (kon.) | Dallas – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Edmonton – Los Angeles 4:2 (kon.)
Seattle – Boston 4:3 (1:0 po s.n.)
Edmonton Oilers
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Los Angeles Kings
Úterý 27.02.2024, 03:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně podíváme na utkání mezi Edmontonem a Los Angeles. Jak dopadne repríza sérií play-off z posledních dvou letech? Začínáme krátce po 3:30.

Česká a slovenská stopa

David Rittich (Los Angeles)

EDMONTON OILERS

Edmonton měl špatný vstup do sezony, ale následně se začal zvedat a nyní je velmi pravděpodobné, že play-off znovu uhraje. V tabulce Západní konference je na šesté pozici, když v 55 zápasech nastřádal 68 bodů. Poslední tři utkání ale Olejáři prohráli, když nejprve doma po prodloužení nestačili na Boston, poté 2:4 na Minnesotu a nakonec 3:6 na Calgary. Dokáže se kanadský tým zvednout? Pomoct by mu měl Connor McDavid, s 89 kanadskými body třetí nejproduktivnější hráč NHL.

LOS ANGELES KINGS

Králové letos naopak měli skvělý vstup do sezony, ale poté přišla série proher, na kterou doplatil hlavní trenér Todd McLellan. Po jeho odchodu se Los Angeles zvedlo a nyní mu patří sedmá pozice v konferenci. Kings v 56 zápasech uhráli rovněž 68 bodů a za Edmontonem jsou pouze o skóre. Los Angeles naopak vyhrálo čtyři z uplynulých pěti střetnutí, na prohru s Nashvillem zareagovalo, když minule zdolalo po nájezdech Anaheim. Nejlépe si v týmové produktivitě vede s 51 kanadskými body Adrian Kempe.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Ceci, Nurse (A), Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Janmark, Nugent-Hopkins (A), E. Kane – Perry, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Ryan, Holloway.
    Trenér: Kris Knoblauch

Los Angeles Kings: Rittich (Talbot) – Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Moverare, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Laferriere – Moore, Danault (A), Fiala – Kaliyev, Dubois, Byfield – Lewis, Lizotte, Anderson-Dolan.
    Trenér: Jim Hiller

Rozhodčí: Skilliter, Nicholson – Nansen, Barton.

00:01

00:27
    Evan Bouchard po pár sekundách napřáhl od modré čáry, avšak jeho pokus propadl vedle branky Davida Ritticha.

01:08
    Edmonton se držel v útočném pásmu. Nurse ovšem napálil před sebou stojícího hráče.

02:05
    Odehrány máme jen dvě minuty a Los Angeles už potřetí v zápase odehrálo kotouč na icing.

03:22
    V úvodních minutách se hra často kouskuje. Nyní se Oilers provinili ofsajdem, takže vhazovat se bude v neutrální zóně.

04:04
    Trevor Moore vyslal prudkou střelu zápěstím, ta ale skončila v připravené lapačce brankáře Skinnera.

04:31
    Quinton Byfield dokázal zablokovat nahození od modré čáry, hosté nyní kombinují v obranné třetině.

05:32
    McDavid posunul kotouč na hokejku Ekholma, nicméně švédský zadák bránu znatelně minul.

06:04
    Hosté bojují o kotouč v útočném pásmu, ale v úvodu se velmi obtížně dostávají ke střelám.

06:36
    Stuart Skinner měl na svém brankovišti potíže, poté celek v modrých dresech raději vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

06:45
    5/5
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení! Andreas Englund vystřelil od modré čáry, ale jeho rána přesná nebyla. Následně se kotouč odrazil ke Quintonu Byfieldovi, který před prázdnou klecí našel pohotového TREVORA MOOREA. 0:1. Asistence: Quinton Byfield a Andreas Englund.
    Moore T., Byfield Q., Englund A., Spence J., Dubois P.
    Ceci C., Ryan D., Nurse D., Brown C., Holloway D.
    06:45 Trevor MOORE - 0:1

07:36
    Alex Laferriere nabízel kotouč k brankovišti ve chvíli, kdy si před bránu najížděl Kopitar. Skinner byl ovšem se svým zákrokem rychlejší.

07:45
    Do skvělé pozice na levé straně útočného pásma si najel Fiala. Švýcarský útočník ale šibenici netrefil. Kings jsou každopádně při chuti.

08:46
    Při přechodu dopředu byli domácí kvůli ofsajdu zastaveni. Rittich zatím mnoho práce neměl.

09:26
    Adrian Kempe nabral na středu hrací plochy rychlost, aby vypálil zápěstím. Jeho projektil byl sražen mimo branku.

10:04
    Z levé strany vyzkoušel pozornost brankáře Quinton Byfield, jehož střela zápěstím skončila na Skinnerově hrudi.

10:48
    Brett Kulak dopředu nejel, nyní totiž čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

11:13
    David Rittich si pohlídal nahození od modré čáry. Pokračovat budeme po reklamní pauze.

11:59
    Drew Doughty po modré čáře posunul kotouč na hokejku Gavrikova, ale ruský zadák své zakončení až k bráně nenamířil.

12:29
    Stále platí, že se domácí směrem dopředu trápí. Další akci se pokusí založit Vincent Desharnais.

12:46
    Zach Hyman byl kousek od vstřelení branky, když z ničeho nic poslal kotouč do horní tyče. Velké štěstí pro Ritticha.

13:45
    Stuart Skinner zastavil kotouč za svou klecí a následně Edmontonu pomohl s rozehrávkou.

14:19
    Brown si nahodil kotouč a po levé straně vyrazil vpřed, ale při manévru jej zastavil Drew Doughty.

15:02
    Vincent Desharnais nepřesně poslal kotouč od modré čáry, poté Kanaďané o útočné pásmo přišli.

15:46
    Connor McDavid objel bránu, přenechal kotouč kolegovi, ale ten už nevystřelil.

16:10
    Pískáno je zakázané uvolnění hostů, poněvadž u puku byl jako první obránce Nurse.

16:42
    Anže Kopitar vysoko napadal a Skinner se za bránou dostal do potíží. Následně musel do zákroku, ale gólman Edmontonu si poradil.

17:35
    Při střele Gavrikova si domácí brankář úplně jistý nebyl, kotouč se poté dostal do rohu hrací plochy.

18:08
    Evan Bouchard podržel kotouč v obranném pásmu, do konce první části už zbývají jen dvě minuty.

18:57
    Phillip Danault vyzkoušel pozornost domácího brankáře, který kotouč raději vyrazil.

19:36
    5/5
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Pierre-Luc Dubois v obranné třetině chyboval a poslal kotouč na hokejku Connora McDavida, jenž si všiml na levém kruhu zcela volného ZACHA HYMANA, který prázdnou část svatyně trefil. 1:1. Asistence: Connor McDavid.
    Hyman Z., McDavid C., Bouchard E., Ekholm M., Draisaitl L.
    Doughty D., Kempe A., Byfield Q., Dubois P., Gavrikov V.
    19:36 Zach HYMAN - 1:1

20:00

Je za námi první třetina, po které platí stav 1:1. Do vedení šli hosté zásluhou Trevora Moorea, avšak na konci třetiny se přece jen prosadil Edmonton, to se trefil Zach Hyman. Druhé dějství začne přibližně ve 4:37.

20:01

21:28
    Leon Draisaitl nahodil kotouč do útočného pásma, ale tam byl jako první jeden z obránců.

21:42
    Kanadský celek při přechodu do útočného pásma zastavil ofsajd. Čeká nás buly ve střední třetině.

22:49
    Trevor Lewis se po levém křídle natlačil až před bránu, kde měl Stuart Skinner velké problémy, ale levým betonem nakonec zasáhl.

23:26
    Cody Ceci si situaci nekomplikoval a kotouč poslal z červené čáry směrem dopředu.

23:56
    Kevin Fiala zvládl manévr u vlastní brány a poté přihrál na hokejku spoluhráče.

24:42
    Celkem snadno se do útočného pásma protáhl Mattias Janmark, nicméně kotouč mu následně utekl z čepele.

25:06
    Connor McDavid se šikovně uvolnil za bránou soupeře, ale poté nepropasíroval přihrávku k modré čáře.

25:48
    Ve druhé třetině se domácí pokouší o vysoké napadání, které jim i docela vychází.

26:18
    Pískán je icing domácího celku, těžiště hry se stěhuje před Stuarta Skinnera.

26:52
    Třetí lajna Králů si chce vynutit tlak v útočném pásmu. Ve druhé periodě zatím sledujeme docela opatrný hokej.

27:18
    Stuart Skinner před bránou přikryl skákavý kotouč, pokračovat budeme po krátkém přerušení.

27:34
    5/5
    Kings podruhé v utkání vedou! Matt Roy dostal kotouč do útočného pásma, tam jej předal na hokejku Kopitara. Slovinec nádhernou přihrávkou našel ALEXE LAFERRIEREA, jenž dostal puk nad brankáře Oilers. 1:2. Asistence: Anže Kopitar a Matt Roy.
    Laferriere A., Kopitar A., Roy M., Kempe A., Moverare J.
    Bouchard E., Ekholm M., Hyman Z., Draisaitl L., McDavid C.
    27:34 Alex LAFERRIERE - 1:2

28:16
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Evan Bouchard – 2 min., držení hole.

28:41
    Evan Bouchard nabral za svou bránou puk a poté jej poslal přes celé kluziště. Los Angeles bude muset do pásma znovu.

29:08
    Jordan Spence si sklepl kotouč na led vysokou hokejkou, takže rozhodčí museli písknout.

29:32
    První dnešní přesilovka zatím hostům nevychází dle představ. Další vyhození doputovalo k Rittichovi.

29:52
    Vincent Desharnais – 2 min., vysoká hůl.

30:09
    Při krátké přesilovce pět na tři se ve skvělé pozici na pravém kruhu objevil Kempe, který na Skinnera nevyzrál. Následně bránu netrefil Anže Kopitar.

30:53
    Edmonton už je z nejhoršího venku, ale ještě minutu se bude muset bránit.

31:22
    Jordan Spence poslal nahození od modré čáry, před brankovištěm došlo k bloku domácích.

31:52

31:58
    Warren Foegele se po skončení oslabení probil dopředu po křídle, David Rittich musel po delší době zasahovat.

32:25
    Leon Draisaitl vybídl přihrávkou do strany kapitána Connora McDavida, jenž obkroužil bránu, ale kotouč za tyč českého brankáře nezastrčil.

32:51
    Nepřesná rozehrávka Edmontonu. Na konci 33. minuty je pískáno zakázané uvolnění.

33:00
    Vladislav Gavrikov nahodil kotouč před bránu, kde bojoval Adrian Kempe. Domácí gólman měl spodní část své klece pokrytou.

33:38
    Po Nurseho přihrávce pálil z otočky Kane, nicméně David Rittich dával pozor. Pokračovat budeme po komerční přestávce.

33:58
    Trevor Moore nahodil černou gumu na Skinnera, který raději přerušil hru. Bude se vhazovat před ním.

34:22
    Ryan McLeod se po přihrávce zpoza brány objevil sám před brankovištěm, ale David Rittich se vytáhl a udržel pro svůj celek náskok.

35:09
    První lajna Edmontonu se udržela na kotouči. Draisaitl zpoza klece našel McDavida, avšak elitní hráč soutěže bránu minul.

35:43
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Vladislav Gavrikov – 2 min., podrážení.

35:56
    5/4
    Přesilovka domácích je rychle využita! Evan Bouchard poslal cíleně kotouč od modré čáry na hokejku LEONA DRAISAITLA, který krásnou tečí zamířil mezi betony Davida Ritticha. 2:2. Asistence: Evan Bouchard a Ryan Nugent-Hopkins.
    Draisaitl L., Bouchard E., Hyman Z., Nugent-Hopkins R., McDavid C.
    Roy M., Moore T., Danault P., Moverare J.
    35:56 Leon DRAISAITL - 2:2

36:43
    Matt Roy teď přidržel kotouč ve svém pásmu a následně se pokusí založit útočnou akci.

37:28
    Alex Laferriere posunul kotouč na Kopitara, jehož rána zápěstím zaplavala na vyrážečku edmontonského brankáře.

37:51
    Puk po teči vyskočil do ochranné sítě. Závěr druhé periody se kvapem blíží.

38:33
    Evander Kane vyslal zpoza brány chytrou přihrávku, překvapil tím ale i své spoluhráče.

39:21
    Poslední minutu druhé části tráví v útočném pásmu hokejisté v modrých dresech.

39:42
    Už to vypadalo, že se dopředu dostane Kevin Fiala, ale kotouč povyskočil až do hlediště.

40:00

Po druhé periodě platí rovněž nerozhodný stav. Los Angeles podruhé v utkání vedlo, když se do střelecké listiny zapsal Alex Laferriere, nicméně vyrovnání přišlo z přesilovkové trefy Leona Draisaitla. Sledujeme vyrovnaný zápas, ve kterém je vše otevřené.

40:01

41:00
    Connor McDavid předal přihrávku do tandemu na hokejku Evana Boucharda, který už byl ve velmi dobré pozici. Obránce Oilers ale trefil Ritticha.

41:25
    5/5
    Poprvé dnes domácí vedou! Leon Draisaitl poslal kotouč na modrou čáru, kde se do hracího předmětu opřel obránce EVAN BOUCHARD. David Rittich u rozhodčích reklamoval hru Hymana v brankovišti, ale neuspěl. 3:2. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
    Doughty D., Kempe A., Kopitar A., Laferriere A., Gavrikov V.
    41:25 Evan BOUCHARD - 3:2

41:58
    Rittich se opět musel činit, vstup do třetí periody Kings vůbec nevyšel.

42:33
    Dylan Holloway se uvolnil na levém kruhu, jeho projektil byl ale sražen.

42:59
    Na druhé straně kluziště zkusil štěstí Danault, ten ovšem trefil beton domácího brankáře.

43:53
    Jordan Spence hledal křížnou přihrávkou spoluhráče u zadní tyče, tentokrát však Skinner do práce nemusel.

44:35
    Leon Draisaitl využil zaváhání hostů a na pravém kruhu se dostal ke kotouči. Němec prudce vystřelil a Rittichovi kotouč vypadl, nakonec to ale český brankář vyřešil.

45:27
    Darnell Nurse čeká na dostřídání svých spoluhráčů, v úvodu třetí třetiny je Edmonton jasně lepší.

45:51
    David Rittich si pokryl střelu z kruhu a raději přerušil hru. Jeho spoluhráči mohou vystřídat.

46:48
    Leon Draisaitl se jako tank natlačil před bránu a jednoruč zakončil, ale touš skončil na Rittichově hrudi.

47:14
    Trevor Moore se před bránou Oilers snažil sklepnout skákavý kotouč, přesný ale útočník s číslem 12 na zádech nebyl.

47:53
    Ceciho dělovka od modré čáry zaplavala pár centimetrů nad horní tyč hostující klece.

48:29
    Arthur Kaliyev se protáhl do útočného pásma a následně nepřesně vypálil.

49:02
    Nyní přišla na řadu teprve třetí střela Los Angeles v této periodě. Stuart Skinner větší starosti neměl.

49:37
    Jaret Anderson-Dolan byl při přechodu do útočné zóny zastaven. Kvůli ofsajdu je hra přerušena.

50:22
    Střelec zatím rozdílové branky Evan Bouchard čeká za svou bránou na to, až si jeho spoluhráči najedou do lepších pozic.

51:06
    Evander Kane jen protečoval kotouč do útočného pásma, nyní už hrají obránci Kings.

51:45
    Matt Roy – 2 min., hákování.

51:59
    Málem domácí podruhé v utkání rychle využili přesilovku. Connor McDavid připravil kotouč pro Evana Boucharda, jehož dělovka se ale neujala.

52:36
    Zach Hyman dostal puk do útočného pásma, posléze se ale Leon Draisaitl ke střele neprodral.

52:56
    Hosté už poslali černou gumu přes celé kluziště, na led mohou poslat čerstvé síly.

53:45
    Matt Roy se už vrátil na led, takže Los Angeles hraje v plném počtu.

53:53
    Trevor Lewis – 2 min., hrubost.

54:29
    Evan Bouchard vybídl ve velkém úhlu Hymana, jenž pohotově střílel, ale klec hostů netrefil.

54:56
    Phillip Danault bekhendem poslal kotouč přes celé kluziště, pro černou gumu si tedy dojel Evan Bouchard.

55:36
    Dlouho domácí kombinovali, až z vrcholu kruhu pálil nepřesně Evander Kane.

55:53

56:09
    Králům se už čas krátí, ale ve třetí třetině zatím hosté nenašli potřebnou protihru. Dostanou se na konci vůbec do tlaku?

56:31
    5/5
    V 57. minutě domácí odskakují do dvoubrankového vedení! RYAN NUGENT-HOPKINS si krásně vyměnil kotouč s Connorem Brownem a sám před Rittichem uspěl. Uvidíme, jak na tento úder hosté zareagují. 4:2. Asistence: Connor Brown a Mattias Janmark.
    Nugent-Hopkins R., Janmark M., Kulak B., Brown C., Desharnais V.
    Doughty D., Moore T., Fiala K., Byfield Q., Gavrikov V.
    56:31 Ryan NUGENT-HOPKINS - 4:2

57:29
    Rittich už je na střídačce, takže hosté to zkouší v šesti.

57:56
    Před Fialou bylo hodně prostoru. Útočník Los Angeles vypálil od modré čáry, Stuart Skinner měl potíže.

58:14
    Stuart Skinner řešil závar u brankoviště tím, že kotouč přidržel pod svou lapačkou.

58:14
    Oddechový čas pro tým Los Angeles Kings.

58:36
    Pierre-Luc Dubois před bránou tečoval nabídku Fialy těsně vedle edmontonské brány.

58:59
    Do konce třetí periody už zbývá pouze minuta. Stuart Skinner si poradil s další střelou z dálky a už to vypadá, že Edmonton dnes vyhraje.

59:34
    Možná zbytečné zakázané uvolnění, toto mohli dohrát domácí lépe, ale mrzet je to stejně nebude.

Úvodní dvě třetiny dnes byly poměrně vyrovnané, ale v té třetí už Edmonton ukázal svou sílu a utkání zaslouženě vyhrál. Králové také dopláceli na svou nedisciplinovanost a kvůli dvěma trestům se nemohli dostat pořádně do hry. Rozdílový úder nakonec zaznamenal Evan Bouchard, na kterého v úplném závěru navázal Ryan Nugent-Hopkins. Oilers tak berou dva body po výhře 4:2.

3. Stuart Skinner (EDM) – 38 zákroků

Z mé strany je to pro dnešní zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:22:05)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 20. Hyman (McDavid), 36. Draisaitl (Bouchard, Nugent-Hopkins), 42. Bouchard (Draisaitl, McDavid), 57. Nugent-Hopkins (C. Brown, Janmark) – 7. Moore (Byfield, Englund), 28. Laferriere (Kopitar, M. Roy)

Rozhodčí: Skilliter, Nicholson – Nansen, Barton

Diváci: 18 347