Tábor – Olomouc 2:1 (kon.) | Poruba – Jihlava 3:2 (kon.) | Liberec – Kladno 11:0 (kon.)
Přerov – Mountfield HK 5:6 (2:3 po s.n.)
HC Tábor
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
HC Olomouc
Úterý 27.02.2024, 16:00Extraliga dorostu • O účast v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přejeme pěkný den při sledování utkání extraligy dorostu mezi HC Tábor a HC Olomouc. Půjde o duel 12. kola skupiny „O účast v play-off“, ve kterém půjde domácím o teoretický posun až na šesté místo. Aktuálně jsou Jihočeši v našlapané skupině na 8. místě s 15 body, hostující Olomouc je poslední s třemi body.

Hanáci čekají stále na výhru za tři body, mají ale o dva zápasy odehráno méně. První vzájemné měření sil v nadstavbě vyhrál Tábor v Olomouci až v prodloužení 4:3.

Jihočeši kromě tohoto duelu odehrají ještě zápasy se Zlínem, Brnem a Jihlavou, Olomouc čeká v krátkém sledu odehrát utkání se Spartou, Libercem, Jihlavou, Brnem a Zlínem.

HC Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Bačo, J. Šťastný, Pufr (A), Rob. Mohyla, V. Mašek, Lomoz, J. Ryšavý – S. Pánek (C), V. Svoboda, Šustík – Bušta, Strachota, Slívko – Slabý, Bartuška, Suchan – Nevšímal.
    Trenér: Milan Dančišin

HC Olomouc: Žbánek (Jareš) – Hubáček, Kalman, V. Černý, Přidal (A), Holaň, Dvořáček – Kubát, Minář (A), Prokop – Chromý, Končický, T. Navrátil (C) – Brym, Harásek, Koryčanský – Balog.
    Trenér: Radek Philipp

Rozhodčí: Valda – Jurak, Stacho.

Hráči jsou na ledě, Tábor v tradiční modrobílé kombinaci, hosté v červeném.

00:01

00:49
    Zakázané uvolnění domácího celku. Hra se stěhuje před Moustafu.

01:37
    Hosté se snaží rychle napadat domácí rozehru a výsledkem je další zakázané uvolnění Jihočechů.

02:30
    Balog se dostal ke střele, se kterou ale neměl domácí brankář moc problémů.

03:14
    Hra se stěhuje před Žbánka, zakázané uvolnění je pískáno teď i Olomouci.

04:57
    Zatím sledujeme hru bez vyložených šancí. Olomouc drží puk a vydává se dopředu.

05:29
    Hostující Prokop se dostal do zakončení v mezikruží, Moustafa kryje jeho pokus betonem.

06:49
    Domácí kapitán Pánek najel do pásma a volil střelu skrz obránce. Vzdálenější tyč ale o pár desítek centimetrů minul.

07:36
    Zatím největší šanci zápasu měli hosté! Harásek dostal v útočném pásmu puk do mezikruží, kde byl zcela sám. Branku domácích ale přestřeluje!

08:59
    Další pokus o hostující útok zastavuje ofsajd.

09:22
    Navrátil přebruslil Šťastného a dostal se do zakončení. Moustafa byl ale u tyčky připravený a kotouč zastavuje.

10:10
    Závar před hostující brankou střelou nekončí, obrana odpálila puk do rohu kluziště, kde se pokračuje v souboji.

11:24
    Hra teď běží poměrně plynuje, moc se nepřerušuje. Po olomouckém útoku, který domácí vyřešili, jdou dopředu Jihočeši.

12:34
    Slívko zavezl puk a Tábor tak může přejít do útočného pásma.

13:46
    5/5
    Tábor právě vstřelil branku!
    Jihočeši otevírají skóre! JIŘÍ STRACHOTA se dostal před brankou k puku a i když napoprvé neuspěl, z dorážky už trefil přesně horní prostor, kde bylo volné místo. Asistence: Robin Mohyla.
    Strachota J., Mohyla Rob., Bačo A., Šťastný J., Bartuška J.
    Černý V., Přidal R., Navrátil T., Končický Š., Chromý D.

14:48
    Olomouc se pokusila ihned odpovědět. Nahození ale raději Moustafa podrží a přeruší hru.

15:02
    Přečíslení hostí 2 na 1 vyřešil výborně jeden z obránců Tábora. Do zakončení se tak hosté vůbec nedostali.

15:10
    Trochu kostrbatá rozehra Olomouce nakonec končí zavezeným pukem a hosté tak mohou pokračovat v útoku.

15:39
    Vyloučení v týmu HC Tábor:
    Jiří Strachota – 2 min., vysoká hůl.

16:02
    Domácí vyhazují a mohou prostřídat. Olomouc musí začít až od své branky.

16:34
    Další vyhození domácích.

17:00
    Brym mohl vyrovnat. Proti jeho střele ale zasáhl Moustafa, puk se odrazil znovu k hostujícímu hráči, který měl před sebou už volnou branku. Jeden z obránců ale skvěle zasáhl!

17:25
    Po další akcí hostí pálil zleva Kubát a naštěstí pro domácí puk po zásahu brankáře jen projel podél branky mimo!

17:39
    Domácí jsou kompletní a mohou jít do útoku.

17:57
    5/5
    Chvíli po končí oslabení Tábor udeřil na druhé straně! Po skrumáži se puk odrazil šťastně před branku, kde si pro něj dojel VÁCLAV SVOBODA a z otočky propaluje Žbánka! Bez asistence.
    Svoboda V., Pufr A., Ryšavý J., Suchan A., Pánek S.
    Černý V., Přidal R., Prokop V., Minář P., Chromý D.

18:49
    Jihočeši cítí šanci a tlačí na soupeře. Hraje se před Žbánkem.

19:03
    Probíhá poslední minuta první třetiny. Stále se hraje v útočném pásmu domácích.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která nabídla pěkný hokej, diváci si museli přijít na své. Olomouc měla šance, které ale nevyužila, naopak domácí se trefili dvakrát. Druhá část začne přibližně v 16:47.

20:01

20:38
    Hosté šli po vyhraném buly dopředu a Moustafa musel proti střele z levé strany zasahovat lapačkou.

21:58
    Dobrá kombinace hostí vedla málem k velké šanci. Před brankou byl úplně volný hráč, přihrávku ale stačil tečovat poslední domácí obránce.

22:04
    Jan Bartuška – 2 min., hákování.

22:22
    Přidal pálil od modré, puk ale mířil vedle branky.

23:02
    Olomouc stále drží pásmo a tlačí na domácí obranu.

23:21
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Tomáš Hubáček – 2 min., krosček.

23:45
    Olomouc zakládá další útok a chce využít většího prostoru na ledě.

24:04
    Bartuška je zpět na ledě a začíná zkrácená domácí přesilovka.

24:31
    Minář se na druhé straně dostal do útoku, obránce mu ale před Moustafou čistě zabránil vystřelit.

25:21
    Hubáček je zpět na ledě, Tábor zkrácenou přesilovku nezužitkoval.

26:03
    Jihočeši pokračovali v mírném tlaku, Žbánek proto raději přerušuje hru.

27:06
    Alexej Kubát – 2 min., podrážení.

27:29
    Hosté nevyhodili a Tábor tak rozjíždí klasický přesilovkový kolotoč.

28:01
    První minuta přesilovky je pryč, hosté vyhazují.

28:31
    Střelu Mohyly od modré vyráží Žbánek mimo.

29:06
    Hosté jsou kompletní.

30:23
    Jsme v polovině základní hrací doby, dopředu jdou opět domácí.

31:57
    Tábor mohl dát třetí gól! Po přihrávce na levého kruhu pálil bez přípravy Bartuška. Žbánek ale dokázal puk chytit a přerušuje hru.

32:22
    5/5
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hodně šťastný gól pro hosty! Černý nahodil puk od modré a ten nechtěně tečoval tělem TOMÁŠ NAVRÁTIL do protipohybu domácího brankáře. Puk se navíc po ledě došoural za čáru o tyč. Tohle hosty určitě hodně nabudí. Asistence: Vojtěch Černý a Šimon Končický.
    Navrátil T., Černý V., Končický Š., Chromý D., Kalman A.
    Pufr A., Lomoz L., Pánek S., Suchan A., Svoboda V.

33:39
    Tábor chtěl z první větší šance odskočit na dvougólové vedení, obrana teď ale před gólmanem zahrála dobře.

34:56
    Tábor obléhal branku soupeře, nahození od modré končí ale jen na boční síti.

35:17
    Puk končí mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:47
    Blížíme se k závěru druhé třetiny. Buly je před hostující brankou, hraje se teď bez šancí.

37:23
    Slívko sklepl puk pod sebe a Bartuška kousek od modré pálí do tyče! Žbánek máchl lapačkou naprázdno.

38:02
    Olomouc zkusila rychlý protiútok, do zakončení jí ale domácí nepustili a hra se opět stěhuje před Žbánka.

39:10
    Běží poslední minuta druhé třetiny. Vhazovat se bude před domácí brankou.

39:37
    Domácí vybojovali buly před hostující brankou.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jen jeden gól, který dala po šťastném odrazu Olomouc. Stav je tak 2:1 a vše je otevřené. Třetí část začne přibližně v 17:33.

40:01

41:11
    Domácí tým začal aktivněji a tlačí se dopředu.

42:37
    Viděli jsme po jednom pokusu o útok na každé straně, gólmani zasahovat nemuseli.

43:58
    Je pískán zásah hostující střídačky a buly tak bude před Žbánkem.

44:37
    Další domácí pokus o útok zastavuje ofsajd.

45:45
    Jihočeši jsou aktivnější celek, nemohou se ale prosadit.

46:57
    Sledujeme stále podobný průběh. Více se tlačí domácí, brankář Žbánek ale zatím odolává.

47:20
    Nevšímal se dostal před brankou k odraženému puku, z otočky ale pálí jen do hole soupeře a od ní se touš odráží mimo.

48:39
    Tábor je ve třetí části opticky lepší, skóre se ale zatím stále nemění.

49:28
    Hosté teď dokázali dvakrát po sobě zavézt puk, obrana Jihočechů ale oba ataky ubránila.

50:58
    Jsme za polovinou třetí třetiny, stále sledujeme vyrovnaný průběh hry.

52:49
    Nejprve hostující kapitán Navrátil ujel do úniku, jeho střelu vyráží Moustafa! Následně hned z protiútoku si krásně obhodil obránce Strachota a proti brankáři zkusil kličku,. Ani on neuspěl!

53:21
    Po závaru před hostující brankou sudí píská, jelikož ztratil puk z dohledu. Buly bude ve středním pásmu.

55:01
    Blížíme se závěru zápasu, stav je stále 2:1. Tábor se snaží rozhodnout, hosté hrozí z brejků.

56:27
    Puk vybojovala ve vlastní třetině Olomouc, přechod do útoku jí ale nevyšel a dopředu tak jde opět Tábor.

57:23
    Hosté to zkouší bez brankáře!

58:23
    Slabý netrefil před brankou puk! Tohle byla obrovská šance domácích.

58:31
    Oddechový čas pro tým HC Olomouc.

59:03
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:43
    Tábor je blízko vítězství! Do konce třetiny chybí necelých 20 sekund.

Je konec! Tábor slaví extraligovou příslušnost i pro další sezonu, Olomouc je pochopitelně naopak hodně smutná. Viděli jsme dramatické utkání, které diváky muselo bavit. Z těsného vítězství se radují Jihočeši. Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne. (18:07:01)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 14. Strachota (Rob. Mohyla), 18. V. Svoboda – 33. T. Navrátil (Končický, V. Černý)

HC Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – J. Ryšavý, Rob. Mohyla, J. Šťastný, Bačo, Lomoz, Pufr (A), V. Mašek – V. Svoboda, S. Pánek (C), Suchan – Strachota, Slívko, Bartuška – Šustík, Slabý, Bušta – Nevšímal.

Rozhodčí: Valda – Jurak, Stacho