Tábor – Olomouc 2:1 (kon.) | Poruba – Jihlava 3:2 (kon.) | Liberec – Kladno 11:0 (kon.)
Přerov – Mountfield HK 5:6 (2:3 po s.n.)
po s.n. (2:3)
HC ZUBR Přerov
5:6 (0:2, 4:1, 1:2 - 0:0)
Mountfield HK
Úterý 27.02.2024, 18:00 • ZS Přerov • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

Utkání je z důvodu marodky v týmu HC ZUBR Přerov odloženo. Náhradní termín byl stanoven na úterý 27. února se začátkem v 18:00.

Hradec Králové figuruje v tabulce nadstavby s 19 body na osmém místě. Stejně bodů nasbíraly také sedmé Vítkovice a šestá Plzeň, ty však mají lepší průběžné skóre (Plzeň -4, Vítkovice -5, Hradec -7). Na svého úterního soupeře mají lvi k dobru 13 bodů, v této sezoně se s ním utkali zatím pouze v základní části (1:5, 3:5, 3:0 z pohledu Hradce). Z posledních pěti zápasů si východočeský tým připsal tři výhry a dvě porážky. Vyzrát dokázal na Plzeň (4:3 po prodloužení), České Budějovice (4:2) a pražskou Slavii (5:4 po nájezdech), naopak nestačil na Vítkovice (1:5) a třinecké Oceláře (2:3 po prodloužení).

Přerov uzavírá tabulku nadstavby O pořadí v play-off, během 13 zápasů (odehrál o jeden méně než Hradec) získal šest bodů. Na deváté České Budějovice ztrácejí Zubři tři body, Jihočeši nicméně odehráli o jedno utkání méně než oni. Modrožlutým se nedávno změnil hlavní trenér, David Kudělka odešel zachraňovat přerovskou juniorku a místo něj se na střídačku postavil dosavadní kouč juniorů Pavel Neuman. Hanáci naposledy vyzvali dvojici soupeřů z Moravskoslezského kraje: Vítkovice a Třinec. Oba duely měli nadějně rozehrané, ani v jednom ale nedokázali udržet vedení. S Ostravany nakonec padli 4:5 po prodloužení, s Oceláři pak 2:3.

HC ZUBR Přerov: J. Trnka (Šejba) – Pala (A), Pohanka, Mozr, Matyáš, Zahradníček, Kočara – Miklas, Dobřecký (C), Koudela (A) – Frnka, Švejcar, L. Mátl – Hilšer, Došlík, Vyroubal – Kováč, Vlk.
    Trenér: Pavel Neuman

Mountfield HK: Růžička (M. Záruba) – Forejtek (A), Studnický, Vencl, Zikmund, D. Pavlík, J. Pánek – Vondruška, Páleník, Fi. Klíma – Hendrych (A), Frolík, T. Vítek (C) – Šedivý, Koklar, Václavíček.
    Trenér: Jiří Janoušek ml.

Rozhodčí: Novotná – Bubela, Mikšík.

00:01

00:04
    Úvodní buly vyhrál Hradec Králové.

00:40
    Oliver Forejtek vystřelil z úhlu z pravé strany, Jonáš Trnka zasáhl betonem.

01:10
    Další možnost hostů už vypadala o poznání nebezpečněji. Rána z prostoru poblíž pravé tyče ale proletěla vedle přerovské branky.

01:30
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Filip Frnka – 2 min., hákování.

01:51
    Patrik Hendrych vypálil zdálky příklepem, Jonáš Trnka zaklekl a betony vytěsnil kotouč před sebe.

02:22
    Při vlastním oslabení se dostal k zakončení u levé tyče Vratislav Švejcar, Filipa Růžičku prostřelit nedokázal.

02:54
    Filip Vlk se na pozici obránce zmocnil kotouče a vyhozením z obranného pásma zastavil rodící se hradeckou protiakci.

03:30

03:40
    Z pravého křídla to zkusil Martin Václavíček, Jonáš Trnka hokejkou nasměroval kotouč do rohu kluziště.

04:02
    Domácí brankář si nyní poradil s pokusem Tomáše Koklara z levé strany, nahození Jana Pánka od modré čáry pak řešit nemusel, protože puk proletěl vedle jeho brány.

04:52
    Skrytá střela Filipa Koudely z levého křídla šla ke vzdálenější tyči, Filip Růžička ji hřbetem lapačky usměrnil mimo branku.

05:58
    5/5
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre zápasu. Přerovské obraně ujel FILIP KLÍMA a bekhendem nasměroval kotouč do pravého dolního rohu branky Jonáše Trnky. Ten odklouzal k opačné tyči své branky a už nemohl zasáhnout. Asistence: Jaroslav Vondruška.
    Klíma Fi., Vondruška J., Forejtek O., Studnický K., Páleník O.
    Vlk F., Mozr M., Mátl L., Švejcar V., Frnka F.
    05:58 Filip KLÍMA - 0:1

07:43
    Defenzíva Zubrů si nyní u levé tyče nepohlídala Filipa Frolíka, který z těsné blízkosti zamířil vedle branky.

07:51
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Tobiáš Vítek – 2 min., hákování.

08:25
    Od modré čáry vypálil příklepem z první Marek Mozr, Filip Růžička šel rychle k ledu a betony vyrazil puk do strany.

09:20
    Přerované se nyní nedokážou zklidnit na kotouči a Hradec toho využívá. V útočném pásmu tráví s pukem na hokejkách dlouhé sekundy a šetří tak drahocenný čas.

09:51

10:58
    Úplně sám před brankou se ocitl po přihrávce z pravé strany Jaroslav Vondruška, nedokázal si ale puk zpracovat tak, aby ve výhodné pozici Jonáše Trnku ohrozil.

12:08
    Domácím se nyní nepovedlo založení útoku a čárový rozhodčí jim píská zakázané uvolnění.

12:21
    Po pravém křídle postupoval David Miklas, hradecká obrana jeho střelu tečovala do ochranné sítě.

12:41
    Filip Frolík udělal úhybný manévr a uvolnil se na střelu z osy hřiště, kterou Jonáš Trnka chytil do výstroje.

12:55
    Patrik Hendrych se pokoušel zachytit puk na útočné modré čáře, při zpracování ho nicméně poslal do prostoru střídaček.

13:15
    5/5
    Autorem branky je ONDŘEJ PÁLENÍK. Klíma se tentokrát proměnil ze střelce v nahrávače a poslal puk do prostoru před brankou, odkud ho Páleník napálil do sítě za zády padajícího Jonáše Trnky. Asistence: Filip Klíma a Jaroslav Vondruška.
    Páleník O., Klíma Fi., Vondruška J., Studnický K., Forejtek O.
    Matyáš Š., Zahradníček J., Kováč M., Došlík P., Vyroubal S.
    13:15 Ondřej PÁLENÍK - 0:2

15:19
    Filip Frolík si vyjel na zakončení od útočné modré čáry a chtěl poslat kotouč ke vzdálenější tyči. Jonáš Trnka se natáhl a připsal si zákrok vyrážečkou.

16:21
    Otto Hilšer přihrál na modrou čáru Adamu Kočarovi, jehož přízemní nahození skončilo vedle pravé tyče hradecké branky.

17:02
    Hradec obsadil útočné pásmo a od modré čáry vystřelil od pravého mantinelu Jan Pánek. Jonáš Trnka si letící kotouč našel a vyrazil ho do strany.

17:42
    Tadeáš Pala si z pozice obránce vybruslil na levý kruh, puk však nasměroval jen do soupeře, který se nacházel před ním.

18:19
    Filip Frolík mohl přidat třetí hostující gól, z mezikruží ale švihem přerovskou branku minul.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:37
    Vratislav Švejcar se po průniku Filipa Frnky pěkně uvolnil ke střele z levé strany útočného pásma, dobrou práci ale odvedla hradecká obrana, která kotouč až k Filipu Růžičkovi nepustila.

20:00

Hradec měl v první třetině více ze hry, což potvrdil dvěma góly. Jako první udeřil v šesté minutě unikající Filip Klíma. Přerov poté jako by vypadl z tempa a ve 14. minutě inkasoval podruhé z hole Ondřeje Páleníka. Mountfield tak na Hané zatím vede 2:0. Druhá třetina začne zhruba v 18:45.

20:01

20:13
    Filip Klíma převzal přihrávku jedoucí přes střední pásmo, s dvojicí bránících soupeřů si však neporadil.

21:01
    První střelu Karla Studnického z levé strany Jonáš Trnka betony vyrazil před sebe. Studnický se díky tomu dostal k druhému pokusu, s kterým měl brankář Zubrů co dělat, aby ho nepropustil za svá záda a brankovou čáru.

21:38
    Daniel Pavlík po vyhraném buly v útočném pásmu vypálil od modré čáry, Jonáš Trnka se po kotouči letícím nad branku natáhl a schoval ho do lapačky.

22:11
    Adam Dobřecký před brankou Filipa Růžičky vystihl rozehrávku Hradce, než si ale stačil srovnat puk na střelu, hostující hráči jej dokázali eliminovat.

22:47
    5/5
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři ideálně sehráli přečíslení dva na jednoho a dostávají se na kontakt. Filip Frnka našel z pravé strany najíždějícího VRATISLAVA ŠVEJCARA, který prostřelil přesouvajícího se Filipa Růžičku. Asistence: Filip Frnka a Marek Mozr.
    Švejcar V., Frnka F., Mozr M., Zahradníček J., Mátl L.
    Studnický K., Forejtek O., Klíma Fi., Páleník O., Vondruška J.
    22:47 Vratislav ŠVEJCAR - 1:2

25:00
    Zubři se pokusili o rychlý přechod středního pásma, Filip Frnka si ale dal kotouč až příliš před sebe a pak už u něj byli dříve hokejisté Hradce.

26:01
    Filip Klíma se chtěl protáhnout před branku Přerova. Když mu to úplně nevyšlo, zakončil bekhendem na první tyč. Jonáš Trnka po letícím kotouči úspěšně máchl lapačkou.

26:49
    Filip Vlk se rozhodl zakončovat z mezikruží. Filip Růžička si vkleče puk bez problému našel a zasáhl lapačkou.

27:09
    5/5
    Hosté si berou zpět dvoubrankový náskok. Zubři chybovali u mantinelu, čehož využil Jaroslav Šedivý. Ten našel před brankou najetého MARTINA VÁCLAVÍČKA, jenž rychle zakončil mimo dosah lapačky Jonáše Trnky. Asistence: Jaroslav Šedivý a Tomáš Koklar.
    Václavíček M., Šedivý J., Koklar T., Pánek J., Pavlík D.
    Mozr M., Zahradníček J., Mátl L., Švejcar V., Frnka F.
    27:09 Martin VÁCLAVÍČEK - 1:3

27:56
    Najetý Ondřej Páleník mířil dobře k pravé tyči přerovské branky. Jonáš Trnka se ale do těchto míst dokázal natáhnout lapačkou a připsal si velmi kvalitní zákrok.

28:21
    Filip Frnka – 2 min., podrážení.

29:00
    Filip Vlk vystihl hradeckou rozehrávku, Filipu Koudelovi ale na levou stranu útočného pásma nedokázal nahrát tak, aby Koudela mohl střílet.

29:54
    Šimon Matyáš si srovnal kotouč za brankou Jonáše Trnky a poté ho vyhodil až k Filipu Růžičkovi.

30:13
    Filip Frolík se střelou od modré čáry počkal a jeho zakončení bylo pak o to nebezpečnější pro domácího brankáře. Jonáš Trnka ale přesto dokázal vytrčit levý beton a kotouč vyrazit mimo branku.

30:21

30:40
    Hra je nyní na delší čas přerušena, protože ledaři musejí spravit nějaký zádrhel na mantinelu poblíž přerovské střídačky.

30:46
    Nyní už se opět hraje, o puk se chvíli bojovalo v rohu útočného pásma Přerova.

31:22
    Po nahrávce od zadního mantinelu střílel zblízka u levé tyče přerovské branky Jaroslav Šedivý, Jonáš Trnka ale dokázal udržet kotouč mezi betony a domácí tým podržel.

32:22
    Karel Studnický nabral rychlost na pravém křídle a projel až před domácí branku, kde jej Jonáš Trnka vychytal betony.

33:03
    Patrik Hendrych – 2 min., nedovolené bránění.

33:36
    5/4
    Domácí početní převahu využívají a opět prohrávají pouze o gól. První střela TADEÁŠE PALY z levé strany útočného pásma sice skončila nad brankou Hradce, Pala ale zanedlouho zakončoval znova a tentokrát už mířil přesně. Filip Růžička šel do pokleku marně. Asistence: Filip Vlk a Filip Koudela.
    Pala T., Vlk F., Dobřecký A., Koudela F., Pohanka A.
    Klíma Fi., Pavlík D., Koklar T., Pánek J.
    33:36 Tadeáš PALA - 2:3

34:27
    5/5
    Zanedlouho Přerované také vyrovnávají. Před hostující brankou vznikla skrumáž, kterou dokázal využít FILIP FRNKA a zblízka dorazil puk tam, kam Filip Růžička nedosáhl. Asistence: Petr Došlík a Šimon Matyáš.
    Frnka F., Došlík P., Matyáš Š., Mozr M., Mátl L.
    Páleník O., Vondruška J., Studnický K., Klíma Fi., Forejtek O.
    34:27 Filip FRNKA - 3:3

35:43
    Hradec se pokusil o odpověď, ránu z levé strany zblízka Jonáš Trnka zastavil na hrudi a kotouč vyrazil před sebe.

35:55
    5/5
    Zubři jsou v laufu a otáčejí skóre utkání. Kotouč propadl až mezi kruhy k FILIPU KOUDELOVI, který si najel před Filipa Růžičku a po blafáku do forhendu zamířil mimo dosah jeho vyrážečky. Bez asistence.
    Koudela F., Dobřecký A., Miklas D., Pohanka A., Pala T.
    Hendrych P., Vítek T., Koklar T., Vencl R., Pavlík D.
    35:55 Filip KOUDELA - 4:3

36:26
    Martin Václavíček – 2 min., podrážení.

38:00
    Hosté se zatím úspěšně brání, nyní vyhodili až k brance Jonáše Trnky.

38:20
    Tobiáš Vítek mohl potrestat přerovskou chybu v rozehrávce, kotouč ale osamocený nedokázal dostat do volného prostoru u levé tyče domácí branky.

38:26

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Matěj Kováč předvedl nebojácný průnik po levém křídle, kotouč zblízka nasměroval do boční sítě hostující branky.

40:00

Přerov ve druhé třetině stejně jako nedávno v jiném domácím zápase proti Plzni nasázel čtyři góly a otočil skóre na průběžných 4:3. O první gól Zubrů v zápase se v 23. minutě postaral z přečíslení Vratislav Švejcar. Na druhé straně sice z podobné situace vrátil Hradci náskok dvou branek Martin Václavíček, v 34. minutě ale během přesilovky opět snížil Tadeáš Pala a zanedlouho vyrovnal z dorážky Filip Frnka. Ze strany Hanáků to ale nebylo vše, v 36. minutě je totiž poslal do vedení Filip Koudela. Třetí třetina začne zhruba v 19:38.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté.

40:18
    Z levé strany střílel Adam Pohanka, hradecká obrana kotouč usměrnila mimo branku Filipa Růžičky.

40:48
    Adam Dobřecký se uvolnil a najel si zpátky k hostující brance, Filip Růžička si prudkou střelu na první tyč vkleče pohlídal.

41:58
    Kotouč se odrážel příznivě pro Hradec, poté se ho ale v obranném pásmu zmocnil Adam Kočara a vyhodil ho do bezpečnější zóny z pohledu domácího celku.

42:53
    Tvrdou ránu příklepem od modré čáry vyslal Karel Studnický, Jonáš Trnka ji betonem srazil do ochranné sítě.

43:17
    Střela Jaroslava Vondrušky, který si najel mezi kruhy, byla tečovaná a kotouč skončil vedle levé tyče domácí branky.

44:31
    Matěj Kováč projel do středního pásma, odkud nahodil kotouč někam k hradecké brance.

44:51
    Samuel Vyroubal chtěl posunout puk do útočného pásma Přerova, hrací předmět však po hradecké teči skončil mimo hřiště.

45:46
    Filip Frnka si všiml, že Růžičkovi cloní jeden z jeho spoluhráčů, a vystřelil z levé strany. Filip Růžička dobře zaklekl a kotouč vyrazil před sebe.

46:22
    Josef Zahradníček – 2 min., hákování.

46:40
    Hradec chtěl přesilovku sehrát na střelu z první, ale pro tuto chvíli se mu to nepodařilo. Přerov osvobodil Adam Dobřecký.

47:03
    Filip Vlk – 2 min., hrubost.

Tobiáš Vítek – 2 min., sekání.

47:32
    Adam Dobřecký mohl po nahrávce Filipa Koudely jet sám na branku, Ondřej Páleník ale předvedl šikovnou rybičku, kterou kotouč domácímu útočníkovi vypíchl.

48:22

50:01
    Filip Klíma zkusil v situaci jeden na jednoho obelstít bránícího Adama Pohanku, ten mu však nedovolil protáhnout se z levé strany před Jonáše Trnku.

51:22
    Filip Frolík na levé straně útočného pásma vymanévroval s kotoučem a z otočky vystřelil. Jonáš Trnka betonem posunul puk do ochranné sítě.

52:07
    5/5
    Hosté z přečíslení tří proti dvěma vyrovnávají. Z levé strany strany dostal kotouč od Patrika Hendrycha TOBIÁŠ VÍTEK, který z mezikruží švihem zamířil přesně do pravého dolního rohu přerovské branky. Asistence: Patrik Hendrych a Filip Frolík.
    Vítek T., Hendrych P., Frolík F., Pavlík D., Studnický K.
    Pohanka A., Mozr M., Mátl L., Švejcar V., Frnka F.
    52:07 Tobiáš VÍTEK - 4:4

53:21
    Martin Václavíček mohl dokonat hradecký obrat, když střílel bekhendem po přihrávce k levé tyči přerovské branky. Jonáš Trnka ale předvedl pohotový zákrok a drží nerozhodný stav.

54:06
    5/5
    Východočeši mají ve třetí třetině rozhodně více ze hry a nyní znovu vedou. Hostující obrat dokonává RADEK VENCL, který se poblíž modré čáry otočil s pukem a ten se poté zastavil až v brance za Trnkou. Ten na pokus hostující obránce zdálky rukavicí nedosáhl. Asistence: Filip Frolík.
    Vencl R., Frolík F., Hendrych P., Vítek T., Zikmund T.
    54:06 Radek VENCL - 4:5

54:20
    5/5
    Zubři ale po 14 sekundách od inkasované branky vyrovnávají. První nebezpečnou střelu FILIPA VLKA ještě Filip Růžička skvěle zneškodnil lapačkou. Po buly v útočném pásmu pak nicméně Vlka našel Dobřecký a přerovský útočník s číslem 7 trefil volnou část hradecké branky. Růžička se kotouč skokem k pravé tyči snažil zastavit, jenže to se mu nepodařilo. Asistence: Adam Dobřecký.
    Vlk F., Dobřecký A., Koudela F., Pohanka A., Pala T.
    Studnický K., Páleník O., Forejtek O., Vondruška J., Klíma Fi.
    54:20 Filip VLK - 5:5

55:57
    Patrik Hendrych pálil příklepem z levé strany z druhé vlny, zdálky ale vzdálenější tyč přerovské branky minul.

57:00
    Při hostujícím tlaku v útočném pásmu vyslal skrytou střelu od modré čáry Filip Klíma. Jonáš Trnka měl štěstí, že jej kotouč trefil do betonů v místě, kam zaklekl.

57:31
    Do velké šance se díky svému důrazu propracoval Vratislav Švejcar, Filip Růžička se však vyznamenal a kotouč dokázal schovat do lapačky.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:19
    Vratislav Švejcar se hnal za kotoučem na levém křídle, bránící Oliver Forejtek mu ale zakončit nedovolil.

59:50
    Tobiáš Vítek se hnal hned do tří přerovských hráčů, ke střele se přes ně neprodral.

60:00

Hradec Králové ve třetím dějství předvedl obrat díky trefám Tobiáše Vítka a Radka Vencla. Za Přerov však poté srovnal Filip Vlk, který nakonec zápas za stavu 5:5 poslal do prodloužení.

60:01

60:39
    Karel Studnický se díky své rychlosti zprava protáhl před Jonáše Trnku, zblízka ale zamířil jen do jeho těla.

60:51
    Oliver Forejtek střílel zápěstím, Jonáš Trnka vyrážečkou usměrnil letící kotouč mimo branku.

61:04
    Jonáš Trnka teď vůbec nevěděl, kde má po střele Olivera Forejtka puk. Nakonec ho našel někde ve své výstroji.

62:55
    Hosté mají v prodloužení více ze hry a mnohem častěji drží kotouč na svých hokejkách.

63:44
    Vratislav Švejcar zleva pronikl před branku, položil si Filipa Růžičku, ale pak nadvakrát mířil pouze do boční sítě.

64:15
    Skrytá střela Filipa Klímy od modré čáry doletěla až k Jonáši Trnkovi, který zasáhl betonem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení měli herní převahu určitě hráči Hradce Králové, v rozhodující branku ji však proměnit nedokázali. V Přerově tak o vítězi budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy.