Banská Bystrica – Zvolen 4:3 (kon.) | Košice – Spišská N. Ves 1:2 (2:3 po s.n.) | Humenné – Lipt. Mikuláš 5:3 (kon.)
Nové Zámky – Michalovce 3:2 (kon.) | Poprad – HC Slovan 1:5 (kon.) | Trenčín – Nitra 6:5 (2:1 po s.n.)
HC 19 Humenné
5:3 (3:1, 0:1, 2:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 01.03.2024, 18:00 • Zimný štadión Humenné • Tipos Extraliga (SR) • 48. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 48. kola Tipos Extraligy medzi Humenným a Liptovským Mikulášom. Zápas sa bude odohrávať na Zimnom štadióne v Humennom. Úvodné buly je naplánované na 18:00hod.

Humenné sa nachádza so 43 bodmi na poslednej 12. priečke tabuľky. Zverenci trénera Martina Štrbu už definitívne opúšťajú najvyššiu hokejovú súťaž. V minulom zápase prehrali na ľade Nitry 5:2, za hostí sa presadili Sergiyenko a Šoltés. Týmto zápasom Humenčania spečatili už ôsmu prehru v rade.

Liptovský Mikuláš sa nachádza so 64 bodmi na 10. priečke tabuľky. Zverenci trénera Juraja Faitha v minulom zápase zdolali na domácom ľade Nové Zámky stavom 2:1. Scenár presných zásahov sa uzavrel už v 38. minúte, keď domácu výhru zabezpečil Quince. Liptáci tak tri kolá pred záverom základnej časti disponujú trojbodovým náskokom práve na Nové Zámky.

Vzájomné meranie síl oboch celkov sa uskutočnilo naposledy 19.1.2024. Liptáci prehrali s Humenným na domácom ľade stavom 3:4. V zajtrajšom zápase je však favoritom práve Liptovský Mikuláš, a to hlavne pre zostupujúcu formu Humenčanov, ako aj ich vyradenie z najvyššej hokejovej súťaže.

Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Kozel (Boľo) – Novota, Sergienko, Parshin, Krajňák, Pereskokov – Meliško, Sredl, Lapšanský, Foss, Kuru – Pacalaj, Ťavoda, Borov, Linet, Šoltés – Šimon, Novický, Horvát, Thomka, Vaško
    Tréner: Martin Štrba

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Žilka, Ullman, Avtsin, Quince, Reway – Lalík, Mezovský, Nauš, Egle, Berry – Hraško, Fekiač, Valigura, Kriška, Lahtinen – Tkáč, Vankúš, Nespala
    Tréner: Juraj Faith

Rozhodca: Orolin, Kalina – Stanzel, Hajnik – Martinko (VBR).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:05
    Úvodné buly do prvej tretiny vyhrali Liptáci.

01:30
    Výborná aktivita Humenčanov v útočnom pásme. Dostali sa do zakončenia z ostrého uhla, Krasikov vyšiel z brány. Napokon sa Liptáci dokázali ubrániť, no musia si dávať väčší pozor na ofenzívu druhej formácie Humenného.

02:16
    Linet sa ocitol v postavení mimo hry, vhadzovať puk sa tak bude v strednom pásme.

02:52
    Lahtinen oklamal defenzívu Humenného, k zakončeniu z jeho hokejky už neprišlo.

03:15
    Kozel musel zasiahnuť pri individuálnej akcii Avtsina.

04:02
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Veľká príležitosť a fantastická robota hostí! MATHEW BERRY si našiel perfektnú prihrávku na pravom krídle, Humenčania trocha prepadli v obrane. Nádherne si dokázal položiť brankára Kozla a následne mu puk zasunul popri pravej žrdi rovno do brány. Stav je 0:1.
    Asistencie: Hraško.

05:30
    Parshin prenechal strelu Pereskokovovi, ten zakončil nad bránu Krasikova.

06:00
    Zbytočne odovzdaný puk pre hostí a Kozel musel dávať pozor, pretože pálil Quince.

06:45
    Zakázané uvoľnenie Humenného, hra sa nám tak presunie pred oči Kozla.

07:00
    Berry zakombinoval, no následne bola zblokovaná strela Nauša.

07:54
    Novický pálil od modrej, Krasikov sa natiahol za pukom.

09:35
    Fekiačovo nahodenie pred bránu, Kriška sa parádne natlačil pred bránu, no Kozel dokázal slušne zasiahnuť! Vhadzovanie v útočnom pásme Liptákov.

10:11
    Krajňakové kľučky pred bránou Krasikova, ktorý bol však v pozore a puk bez problémov chytil.

11:11
    Kozelovi zacláňal pred bránkou dobre postavený Vankúš, no strela hostí od modrej napokon išla mimo bránu.

11:52
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
    Novota – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

11:52
    Prvá presilová hra dnešného duelu. Liptáci budú hrať v početnej prevahe a my uvidíme, či sa im podarí skórovať.

12:10
    Egle myslel na to, kde sa Reway bude nachádzať, no neadresoval mu presnú prihrávku. Humenčania sa oslobodzujú.

12:37
    Reway pekne presunul puk na Quinca, ktorému chýbala presnosť, a tak jeho strela ide mimo priestor troch žrdí brány Kozla.

12:53
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
    Quince – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

13:38
    Humenné dáva gól!
    Veľká príležitosť Humenčanov a je z toho gól! Domáci vyrovnávajú stav ešte v prvej tretine. Výborná kombinácia Meliška a Pereskokova. VADIM PERESKOKOV síce trafil puk do brány korčuľou, tak arbitri uznali, že to nebolo úmyselné a gól platí. Stav je 1:1.
    Asistencie: Meliško, Parshin.

13:52
    Domáci v plnom počte.

14:52
    Veľmi šikovne to skúšal Reway, keď sa rútil zoči-voči brankárovi Kozlovi. Hoci to bolo tesné, tak Kozel dokázal jeho príležitosť zbrzdiť a nedovolil mu zakončiť.

14:53
    Hostia v plnom počte.

16:00
    Pereskokov – 2 min., podrazenie.

16:17
    Egle si vypýtal puk na strelu z prvej. Jeho želanie bolo vyslyšané, no proti Kozlovi nepochodil. Vhadzovanie v útočnom pásme Liptákov.

16:38
    Znova zaujímavá príležitosť Liptákov, no Humenčania zastihli puk a vyhodili ho cez všetky čiary.

17:32
    Lahtinenovo zakončenie zblokované a opäť Humenčania vyhodili puk až k bráne Krasikova.

18:00

18:08
    Humenčania otáčajú vývoj stretnutia v závere prvej tretiny! VADIM PERESKOKOV nastúpil na ľad rovno z trestnej lavice a rútil sa v samostatnom nájazde na Krasikova. Krasikov síce zmenšil strelecký uhol, Pereskokov dokázal perfektne načasovať zakončenie a zapisuje sa už ako druhý strelec zápasu. Stav je 2:1.
    Asistencie: Vaško.

19:33
    Odrazený puk, ktorý sa snažil nahodiť pred bránku Nauš, no musí sa vrátiť dozadu, pretože do ofenzívy sa rútia Humenčania.

19:58
    Nakoniec Humenčania dávajú aj tretí gól! JAKUB LINET dokázal doraziť do brány Krasikokovov puk, ktorý mu vypadol z lapačky po strele jedného z hráčov domácich. Defenzíva Liptákov už po niekoľkýkrát v prvej tretine zlyhala. Tentokrát si Liptáci nedali pozor na predbránkové územie. Stav je 3:1.
    Asistencie: Šoltés.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa prvá tretina zápasu. Bola naozaj gólová, videli sme až 4 góly. Jednoznačne v nej dominovali Humenčania, ktorí zatiaľ vedú dvojgólovým rozdielom. Dvakrát sa presadil Pereskokov a v závere tretiny prispel svojim presným zásahom aj Linet. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 18:49.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:05
    Úvodné buly do druhej tretiny vyhrali Liptáci.

20:16
    Zakončenie od modrej z hokejky Liptákov. Kozel musel byť pozorný, aby mu puk nevypadol, no zvládol to.

21:05
    Zakázané uvoľnenie Liptovského Mikuláša, hra sa nám presťahuje pred brankára Krasikova.

21:15
    Nahodenie pred bránku hostí, no ani Šoltés, ani Borov sa k dorážke nedostali. Vhadzovanie opäť z rovnakej pozície.

22:05
    Pekná krížna prihrávka na Borova, ten natiahol Krasikova, ktorý musel zasiahnuť betónom.

23:04
    Parshin v postavení mimo hry, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

23:46
    Lahtinen si nerozumel so svojim spoluhráčom. Hra je prerušená pre zakázané uvoľnenie domácich a sťahuje sa pred brankára Kozla.

24:10
    Ullman s výborným nahodením pred bránu, snaha Nauša o zakončenie.

24:29
    Liptáci znižujú už len na jednogólový rozdiel! Kombinácia Egleho so strelcom gólu MATHEWOM BERRYM. Ten si prebral presný pas od svojho spoluhráča a parádnym backhandom zakončil až za chrbát brány Kozla. Domáci gólman mohol len ťažko niečo urobiť. Naopak Berry si pripisuje už druhý gól v dnešnom stretnutí. Stav je 3:2.
    Asistencie: Egle.

24:34
    Po technickej úprave ľadu sa vhadzuje v strednom pásme.

25:11
    Vankúš mohol vyrovnať na 3:3, ale Kozel veľmi dobre zasiahol a ostal tak tvrdou a pevnou oporou svojho tímu!

25:20
    Reway dostal príliš veľa priestoru a zakončil na Kozla. Ten bol však v pozore a puk chytá.

25:46
    Prudká prihrávka domácich. Rýchly prechod do stredného pásma im nevyšiel. Zakázané uvoľnenie. Vhadzovanie pred Kozlom.

26:30
    Nahodenie na zadný mantinel, Humenčania odchádzajú striedať.

27:22
    Tvrdý hit od Hraška, ktorý poslal na zem Horváta. Všetko bolo však v rámci pravidiel.

28:30
    Pacalajovo nahodenie na Krasikova. Defenzíva hostí si so snahou Humenčanov poradila.

29:53
    Berry nespracoval Hraškovu prihrávku a je z toho icing. Vhadzovať sa tak bude pred bránou Krasikova.

30:39
    Avtsin na opačnej strane s tvrdým zakončením. Kozel sa stihol presunút, no mal šťastie, že Avtsin nemal hokejku nastavenú pre ideálne zakončenie. Následne Egle posunul Avtsinovi puk ešte raz, no ani na druhýkrát nedokázal prekonať Kozla!

31:53
    Možnosť pre Šoltésa. K puku sa napokon nedostal. Zdá sa, že hornú žrď trafil Borov! Krasikov však s dobrým zákrokom.

32:47
    Krásna prihrávka na opačnú stranu. Humenčania v obrovskej šanci. Kuru prestrelil odkrytú časť brány Krasikova po prihrávke od svojho spoluhráča.

33:41
    Mezovský to neurobil dobre. Liptáci mali zatlačených domácich pred ich bránou, no Mezovský nahodil puk príliš ďaleko až je z toho zakázané uvoľnenie.

34:55
    Hraško vypálil po hvizde, okamžite sa ospravedlnil. Bol totiž pískaný ofsajd. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

35:30
    Foss – 2 min., hákovanie.

35:36
    Tomka úspešný na vhadzovaní, Liptáci musia tak začať ofenzívnu akciu až z hĺbky vlastného pásma.

36:10
    Humenčania vyhodili puk cez všetky čiary.

36:23
    Rewayovo nahodenie na Kozla a expresné vyhodenie puku v podaní Humenného.

36:53
    Kriška vypálil nebezpečný projektil, Kozel bol v permanencii a zasiahol.

37:30

38:05
    Pekná prihrávka na os ihriska, kam si nakorčuľoval Sredl. Pokračuje útočná snaha Humenčanov.

38:32
    Strela zhruba z medzikružia od Krajňáka. Skóre ostáva nezmenené a vhadzuje sa v útočnom pásme domáceho tímu.

39:40
    Jeden z Humenčanov stratil stabilitu, Berry mohol dať hattrick, no nepodarilo sa mu to!

39:52
    Parshin – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Stav po druhej tretine je 3:2 pre Humenné. O jediný gól v druhej tretine sa postaral Mathew Berry, čo je zároveň aj strelec jediného gólu Liptákov v prvej tretine. Liptovský Mikuláš tak má stále jednogólové manko v Humennom, a tak, ak chcú ešte zvrátiť stav tohto zápasu, budú musieť do záverečnej tretiny dať všetko. Tretia tretina sa začne približne o 19:40.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:07
    Úvodné buly do tretej tretiny vyhrali Liptáci.

40:23
    Krasikov musel zasiahnuť, pretože v oslabení na neho vypálil Vaško. Liptáci sú už však rozostavení v útočnom pásme.

41:10
    Pekná kombinácia v oslabení, no Vaško miesto zakončenia prihrával pred bránu, kde sa nikto z hráčov domácich nenachádzal.

41:52
    Avtsin sa rútil na bránu domácich, no napokon v nej skončil sám, pretože po zakončení prepadol cez Ťavodu. Brána Kozla je posunutá a je upevňovaná.

41:52

42:38
    Odrazený puk končí v náručí Kozla. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

43:07
    Liptáci vyrovnávajú stav dnešného duelu! MARTIN REWAY využil chybu obrancu domácich Šimona, ktorý sa hral nebezpečne s pukom. Strelec gólu dostal presnú prihrávku pred bránu, odkiaľ už nemal inú šancu, ako streliť gól. Stav je 3:3.
    Asistencie: Quince, Lahtinen.

44:41
    Pekná kombinácia hostí, no do odkrytej časti siete nedokázali zakončiť.

44:47
    Vaško – 2 min., sekanie.

44:52
    Ullmanovo nahodenie od modrej zblokované Novickým. Foss s Kuruom ohrozili trochu bránu Krasikova, no bez väčšieho úspechu.

46:01
    Kozel posunul bránku pri zákroku, keď zakončoval Egle. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša.

46:25
    Humenčania vyhodili puk do stredného pásmo.

46:35
    Vankúš zakončoval, dorážka pre Egleho, no ani z tohto napokon nebude gól!

46:47

47:24
    Ťažká prihrávka na Lahtinena, ktorý o puk v strednom pásme okamžite prišiel.

47:52
    Dobrá práca v ofenzíve v podaní hostí. Nespala však mieril priveľmi vysoko, a tak Kozel nemusel zasahovať.

49:58
    Humenčania predvádzajú dobrú robotu pri boji o puk v útočnom pásme, no Liptáci sú napokon tí, ktorí ho získali.

50:58
    Vysoká hokejka v podaní hostí a prerušenie hry. Vhadzovať sa bude v útočnej tretine domácich.

52:05
    Strela od modrej v podaní domácich zablokovaná. Snaha Humenčanov v útočnom pásme.

52:26
    Liptáci si nerozumeli pri rozohrávke a dopúšťajú sa zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude pred Krasikovom.

52:37
    Berry – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

52:49
    Nepresná prihrávka v podaní domácich a Liptáci okamžite vyhadzujú puk cez všetky čiary.

53:53
    Ťažký prechod Humenčanov do útočného pásma. Pískaný ofsajd a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

54:37

54:39
    V Humennom môžu na ľadovú plochu lietať šiltovky! VADIM PERESKOKOV a jeho presný tretí zásah v dnešnom zápase. Až by sa dal gól rozdeliť, kľudne by si polovicu zobral aj Krajňák, ktorý predviedol dravý prienik až k bráne Krasikova. Strelec gólu následne v predbránkovom území puk dorazil do brány. Opäť čiastočne zlyhala defenzíva Liptákov. Stav je 4:3.
    Asistencie: Krajňák.

55:15
    Tvrdý hit od Quincea, ktorý poslal na ľad Šoltésa. Liptáci sa snažia ešte zvrátiť stav tohto zápasu.

56:20
    Nepresná prihrávka hostí a puk sa tak ocitá pri Krasikovovi.

58:30
    Rewayova strela, ktorá trafia iba Kozla. Do konca riadneho hracieho času ostáva 90 sekúnd. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Humenného.

58:30
    Oddychový čas pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš.

58:30
    Hostia to skúsia s prázdnou bránkou v šestici.

59:40
    Je rozhodnuté. Gólom do prázdnej bránky spečatil víťazstvo HANNU KURU. Stav je 5:3.
    Asistencie: Horvát.

V dnešnom zápase 48. kola Tipos Extraligy medzi Humenným a Liptovským Mikulášom vyhrávajú domáci stavom 5:3. Humenčania tak potešili svojich fanúšikov na domácom štadióne. Liptáci sa musia polepšiť v defenzíve, pretože práve odtiaľ pramenili ich chyby a inkasovania. Liptáci stále nemajú istý postup medzi elitnú desiatku, preto budú musieť ešte tvrdo bojovať. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok piatkového večera. (20:18:43)

Adam Kovaľ

Branky a nahrávky: 14. Pereskokov (Meliško, Parshin), 19. Pereskokov (Vaško), 20. Linet (Šoltés), 55. Pereskokov (Krajňák), 60. Kuru (Horvát) – 5. Berry (Hraško), 25. Berry (Egle), 44. Reway (Quince, Lahtinen)

Trenér: Martin Štrba

Trenér: Juraj Faith

Rozhodčí: Orolin, Kalina – Stanzel, Hajnik – Martinko (VBR)