konec
HMS Glasgow 2024: 1. den – večerní program
Jan Vojkůvka
60 m mužů, finále
1. Christian Coleman (USA) 6,41 s (WL)
2. Noah Lyles (USA) 6,44
3. Ackeem Blake (JAM) 6,46
4. Ferdinand Omanyala (KEN) 6,56
5. Henrik Larsson (SWE) 6,56
6. Emmanuel Eseme (CMR) 6,68
7. Šuhej Tada (JPN) 6,70
8. Chituru Ali (ITA) 8,00
Pětiboj žen
1. Noor Vidtsová (BEL) 4 773 b. (WL)
2. Saga Vanninenová (FIN) 4 677 (NR)
3. Sofie Dokterová (NED) 4 571 (SB)
4. Sveva Gereviniová (ITA) 4 559 (NR)
5. Verena Mayrová (AUT) 4 466
6. Julija Lobanová (UKR) 4 402
7. Chari Hawkinsová (USA) 4 388 (SB)
8. Bianca Salmingová (SWE) 4 317
9. Abigail Pawlettová (GBR) 4 287
10. Szabina Szücsová (HUN) 4 219
Maria Vicenteová (ESP) DNF
Jana Koščaková (CRO) DNF
Koule mužů
1. Ryan Crouser (USA) 22,77 m (CR)
2. Tom Walsh (NZL) 22,07
3. Leonardo Fabbri (ITA) 21,96
4. Zane Weir (ITA) 21,85 (SB)
5. Jacko Gill (NZL) 21,69 (SB)
6. Chukwuebuka Cornnell Enekwechi (NGR) 21,60
7. Darlan Romani (BRA) 21,11 (SB)
8. Filip Mihaljević (CRO) 20,73
9. Mesud Pezer (BIH) 20,41
10. Scott Lincoln (GBR) 20,36
11. Tomáš Staněk (CZE) 20,31
12. Bob Bertemes (LUX) 20,30
13. Roger Steen (USA) 19,97
14. Mostafa Amr Hassan (EGY) 19,88 SB
15. Uziel Muñoz (MEX) 19,28 (SB)
Rajindra Campbell (JAM) NM
Výška žen
1. Nicola Olyslagersová (AUS) 199
2. Jaroslava Mahučichová (UKR) 197
3. Lia Apostolovskiová (SLO) 195 (=PB)
4. Christina Honselová (GER) 195 (=SB)
5. Angelina Topićová (SRB) 192
6. Morgan Lakeová (GBR) 192 (=SB)
7. Tatiana Gusinová (GRE) 188
8. Naděžda Dubovická (KAZ) 188
9. Julija Levčenková (UKR) 184
Daniela Stanciuová (ROU) NM
Vashti Cunninghamová (USA) DNS
Pětiboj žen, 800 m
1. Sofie Dokterová (NED) 2:11,89 min (PB, 937 b.)
2. Sveva Gereviniová (ITA) 2:12,07 (SB, 935)
3. Noor Vidtsová (BEL) 2:12,99 (SB, 921)
4. Szabina Szücsová (HUN) 2:14,05 (906)
5. Verena Mayrová (AUT) 2:14,31 (903)
6. Bianca Salmingová (SWE) 2:17,28 (861)
7. Julija Lobanová (UKR) 2:20,51 (817)
8. Saga Vanninenová (FIN) 2:20,54 (PB, 816)
9. Chris Hawkinsová (USA) 2:24,08 (SB, 769)
10. Abigail Pawlettová (GBR) 2:25,34 (752)
400 m mužů, semifinále
1. semifinále
1. Alexander Doom (BEL) 45,69 s (PB) Q
2. João Coelho (POR) 45,98 (NR) Q
3. Attila Molnár (HUN) 46,08 (NR) Q
4. Jereem Richards (TTO) 46,64 (SB)
5. Dubem Nwachukwu (NGR) 46,69
6. Franko Burraj (ALB) 47,78
2. semifinále
1. Karsten Warholm (NOR) 45,86 s (SB) Q
2. Rusheen McDonald (JAM) 46,02 (PB) Q
3. Matěj Krsek (CZE) 46,48 Q
4. Rok Ferlan (SLO) 46,61 (PB)
5. Lucas Carvalho (BRA) 47,38
6. Omar Elkhatib (POR) 47,78
400 m žen, semifinále
1. semifinále
1. Lieke Klaverová (NED) 51,18 s Q
2. Talitha Diggsová (USA) 51,28 Q
3. Sharlene Mawdsleyová (IRL) 52,16 Q
4. Stacey Ann Williamsová (JAM) 52,47
5. Susanne Goglová-Walliová (AUT) 52,72
6. Amandine Brossierová (FRA) 53,26
2. semifinále
1. Femke Bolová (NED) 50,66 s Q
2. Alexis Holmesová (USA) 50,99 Q
3. Laviai Nielsenová (GBR) 51,44 Q
4. Henriette Jægerová (NOR) 51,48
5. Andrea Miklósová (ROU) 51,83
6. Lada Vondrová (CZE) 52,48
1 500 m mužů, rozběhy
1. rozběh
1. Cole Hocker (USA) 3:39,32 min Q
2. Samuel Pihlström (SWE) 3:39,63 Q
3. Samuel Tefera (ETH) 3:39,66 Q
4. Kristian Uldbjerg Hansen (DEN) 3:39,81
5. Jervand Mkrčjan (ARM) 3:42,45
6. Adam Fogg (GBR) 3:48,47 qr
7. Andrew Boniphace Rhobi (TAN) 3:51,44 (PB)
8. Alex Macuácua (MOZ) 3:57,13 (SB)
2. rozběh
1. Narve Gilje Nordås (NOR) 3:42,09 Q
2. Adel Mechaal (ESP) 3:42,85 Q
3. Ryan Mphahlele (RSA) 3:42,97 Q
4. Filip Sasínek (CZE) 3:43,82
5. Hicham Akankam (MAR) 3:44,30
6. Nursultan Kenešbekov (KGZ) 3:47,86
7. Fayez Abdullah Al Subaie (KSA) 3:48,73 (NR)
3. rozběh
1. Isaac Nader (POR) 3:45,50 min Q
2. Kieran Lumb (CAN) 3:45,66 Q
3. Mario García (ESP) 3:46,48 Q
4. Tshepo Tshite (RSA) 3:46,70
5. Rob Napolitano (PUR) 3:48,92
6. Biniam Mehary (ETH) 3:55,81 qr
7. Eduardo Herrera (MEX) 4:02,94 (SB)
4. rozběh
1. Vincent Kibet Keter (KEN) 3:38,96 min Q
2. Hobbs Kessler (USA) 3:39,07 Q
3. Geordie Beamish (NZL) 3:39,17 (SB) Q
4. Elzan Bibić (SRB) 3:39,98 (SB)
5. Charles Philibert-Thiboutot (CAN) 3:40,18
6. Thomas Vanoppen (BEL) 3:50,70
Callum Elson (GBR) DNF
60 m mužů, semifinále
1. semifinále
1. Christian Coleman (USA) 6,43 s (WL) Q
2. Chituru Ali (ITA) 6,53 (PB) Q
3. Henrik Larsson (SWE) 6,55 (SB) q
4. Markus Fuchs (AUT) 6,58 (PB)
5. Simon Hansen (DEN) 6,62
6. Jeff Erius (FRA) 6,63
7. Sergio López (ESP) 6,70
8. Anej Čurin Prapotnik (SLO) 6,71
2. semifinále
1. Ackeem Blake (JAM) 6,51 s Q
2. Emmanuel Eseme (CMR) 6,52 (NR) Q
3. Mario Burke (BAR) 6,57
4. Rikkoi Brathwaite (IVB) 6,60 (SB)
5. Ján Volko (SVK) 6,60
6. Kayhan Özer (TUR) 6,65
7.Akihiro Higašida (JPN) 6,67
8. Imranur Rahman (BAN) 6,70
3. semifinále
1. Noah Lyles (USA) 6,47 s Q
2. Ferdinand Omanyala (KEN) 6,52 Q
3. Šuhej Tada (JPN) 6,56 q
4. Emmanuel Matadi (USA) 6,58
5. Pascal Mancini (SUI) 6,62 (SB)
6. Aleksandar Askovic (GER) 6,66
7. Malachi Murray (CAN) 6,73
8. Marc Brian Louis (SGP) 6,73
Pětiboj žen, dálka
1. Noor Vidtsová (BEL) 650 cm (SB, 1 007 b.)
2. Saga Vanninenová (FIN) 641 (SB, 978)
3. Sveva Gereviniová (ITA) 626 (SB, 930)
4. Sofie Dokterová (NED) 620 (912)
5. Abigail Pawlettová (GBR) 611 (883)
6. Szabina Szücsová (HUN) 606 (868)
7. Julija Lobanová (UKR) 604 (862)
8. Chari Hawkinsová (USA) 599 (SB, 846)
9. Verena Mayrová (AUT) 593 (828)
10. Bianca Salmingová (SWE) 565 (744)
1 500 m žen, rozběhy
1. rozběh
1. Freweyni Hailuová (ETH) 4:12,38 min Q
2. Revee Walcottová-Nolanová (GBR) 4:13,06 Q
3. Esther Guerrerová (ESP) 4:14,23 Q
4. Vera Hoffmannová (LUX) 4:15,52 (SB)
5. Yolanda Ngarambeová (SWE) 4:15,77
6. Sofia Thøgersenová (DEN) 4:16,06
7. Maria Pia Fernándezová (URU) 4:17,77 (NR)
2. rozběh
1. Nikki Hiltzová (USA) 4:04,34 min (PB) Q
2. Georgia Bellová (GBR) 4:04,39 Q
3. Maia Ramsdenová (NZL) 4:06,51 (NR) Q
4. Linden Hallová (AUS) 4:09,83 (SB)
5. Elise Vanderelstová (BEL) 4:10,15
6. Weronika Lizakowská (POL) 4:10,50
Claudia Mihaela Boboceaová (ROU) DNF
3. rozběh
1. Diribe Weltejiová (ETH) 4:07,17 min (Q)
2. Salomé Afonsová (POR) 4:07,55 Q
3. Emily Mackayová (USA) 4:08,04 Q
4. Marta Pérezová (ESP) 4:12,27
5. Simone Plourdeová (CAN) 4:13,40
6. Joceline Windová (SUI) 4:15,29
7.Fedra Aldana Lunaová (AGR) 4:17,14 (SB)
4. rozběh
1. Agathe Guillemotová (FRA) 4:11,46 min Q
2. Birke Haylomová (ETH) 4:11,54 Q
3. Lucia Staffordová (CAN) 4:11,56 Q
4. Martyna Galantová (POL) 4:15,57
5. Lenuta Petronela Simiucová (ROU) 4:18,52
6. Sarah Healyová (IRL) 4:18,86
7. Giulia Aprileová (ITA) 4:20,21
1. den – večerní program
20:05 – 1 500 m žen, rozběhy
20:15 – pětiboj žen, dálka
20:41 – výška žen, finále
20:45 – 60 m mužů, semifinále
21:10 – 1 500 m mužů, rozběhy (Filip Sasínek)
21:20 – koule mužů, finále (Tomáš Staněk)
21:50 – 400 m žen, semifinále (Lada Vondrová)
22:10 – 400 m mužů, semifinále (Matěj Krsek)
22:30 – pětiboj žen, 800 m
22:45 – 60 m mužů, finále
1. Christian Coleman (USA) 6,41 s (WL)
2. Noah Lyles (USA) 6,44
3. Ackeem Blake (JAM) 6,46
4. Ferdinand Omanyala (KEN) 6,56
5. Henrik Larsson (SWE) 6,56
6. Emmanuel Eseme (CMR) 6,68
7. Šuhej Tada (JPN) 6,70
8. Chituru Ali (ITA) 8,00
Pětiboj žen
1. Noor Vidtsová (BEL) 4 773 b. (WL)
2. Saga Vanninenová (FIN) 4 677 (NR)
3. Sofie Dokterová (NED) 4 571 (SB)
4. Sveva Gereviniová (ITA) 4 559 (NR)
5. Verena Mayrová (AUT) 4 466
6. Julija Lobanová (UKR) 4 402
7. Chari Hawkinsová (USA) 4 388 (SB)
8. Bianca Salmingová (SWE) 4 317
9. Abigail Pawlettová (GBR) 4 287
10. Szabina Szücsová (HUN) 4 219
Maria Vicenteová (ESP) DNF
Jana Koščaková (CRO) DNF
Koule mužů
1. Ryan Crouser (USA) 22,77 m (CR)
2. Tom Walsh (NZL) 22,07
3. Leonardo Fabbri (ITA) 21,96
4. Zane Weir (ITA) 21,85 (SB)
5. Jacko Gill (NZL) 21,69 (SB)
6. Chukwuebuka Cornnell Enekwechi (NGR) 21,60
7. Darlan Romani (BRA) 21,11 (SB)
8. Filip Mihaljević (CRO) 20,73
9. Mesud Pezer (BIH) 20,41
10. Scott Lincoln (GBR) 20,36
11. Tomáš Staněk (CZE) 20,31
12. Bob Bertemes (LUX) 20,30
13. Roger Steen (USA) 19,97
14. Mostafa Amr Hassan (EGY) 19,88 SB
15. Uziel Muñoz (MEX) 19,28 (SB)
Rajindra Campbell (JAM) NM
Výška žen
1. Nicola Olyslagersová (AUS) 199
2. Jaroslava Mahučichová (UKR) 197
3. Lia Apostolovskiová (SLO) 195 (=PB)
4. Christina Honselová (GER) 195 (=SB)
5. Angelina Topićová (SRB) 192
6. Morgan Lakeová (GBR) 192 (=SB)
7. Tatiana Gusinová (GRE) 188
8. Naděžda Dubovická (KAZ) 188
9. Julija Levčenková (UKR) 184
Daniela Stanciuová (ROU) NM
Vashti Cunninghamová (USA) DNS
Pětiboj žen, 800 m
1. Sofie Dokterová (NED) 2:11,89 min (PB, 937 b.)
2. Sveva Gereviniová (ITA) 2:12,07 (SB, 935)
3. Noor Vidtsová (BEL) 2:12,99 (SB, 921)
4. Szabina Szücsová (HUN) 2:14,05 (906)
5. Verena Mayrová (AUT) 2:14,31 (903)
6. Bianca Salmingová (SWE) 2:17,28 (861)
7. Julija Lobanová (UKR) 2:20,51 (817)
8. Saga Vanninenová (FIN) 2:20,54 (PB, 816)
9. Chris Hawkinsová (USA) 2:24,08 (SB, 769)
10. Abigail Pawlettová (GBR) 2:25,34 (752)
400 m mužů, semifinále
1. semifinále
1. Alexander Doom (BEL) 45,69 s (PB) Q
2. João Coelho (POR) 45,98 (NR) Q
3. Attila Molnár (HUN) 46,08 (NR) Q
4. Jereem Richards (TTO) 46,64 (SB)
5. Dubem Nwachukwu (NGR) 46,69
6. Franko Burraj (ALB) 47,78
2. semifinále
1. Karsten Warholm (NOR) 45,86 s (SB) Q
2. Rusheen McDonald (JAM) 46,02 (PB) Q
3. Matěj Krsek (CZE) 46,48 Q
4. Rok Ferlan (SLO) 46,61 (PB)
5. Lucas Carvalho (BRA) 47,38
6. Omar Elkhatib (POR) 47,78
400 m žen, semifinále
1. semifinále
1. Lieke Klaverová (NED) 51,18 s Q
2. Talitha Diggsová (USA) 51,28 Q
3. Sharlene Mawdsleyová (IRL) 52,16 Q
4. Stacey Ann Williamsová (JAM) 52,47
5. Susanne Goglová-Walliová (AUT) 52,72
6. Amandine Brossierová (FRA) 53,26
2. semifinále
1. Femke Bolová (NED) 50,66 s Q
2. Alexis Holmesová (USA) 50,99 Q
3. Laviai Nielsenová (GBR) 51,44 Q
4. Henriette Jægerová (NOR) 51,48
5. Andrea Miklósová (ROU) 51,83
6. Lada Vondrová (CZE) 52,48
1 500 m mužů, rozběhy
1. rozběh
1. Cole Hocker (USA) 3:39,32 min Q
2. Samuel Pihlström (SWE) 3:39,63 Q
3. Samuel Tefera (ETH) 3:39,66 Q
4. Kristian Uldbjerg Hansen (DEN) 3:39,81
5. Jervand Mkrčjan (ARM) 3:42,45
6. Adam Fogg (GBR) 3:48,47 qr
7. Andrew Boniphace Rhobi (TAN) 3:51,44 (PB)
8. Alex Macuácua (MOZ) 3:57,13 (SB)
2. rozběh
1. Narve Gilje Nordås (NOR) 3:42,09 Q
2. Adel Mechaal (ESP) 3:42,85 Q
3. Ryan Mphahlele (RSA) 3:42,97 Q
4. Filip Sasínek (CZE) 3:43,82
5. Hicham Akankam (MAR) 3:44,30
6. Nursultan Kenešbekov (KGZ) 3:47,86
7. Fayez Abdullah Al Subaie (KSA) 3:48,73 (NR)
3. rozběh
1. Isaac Nader (POR) 3:45,50 min Q
2. Kieran Lumb (CAN) 3:45,66 Q
3. Mario García (ESP) 3:46,48 Q
4. Tshepo Tshite (RSA) 3:46,70
5. Rob Napolitano (PUR) 3:48,92
6. Biniam Mehary (ETH) 3:55,81 qr
7. Eduardo Herrera (MEX) 4:02,94 (SB)
4. rozběh
1. Vincent Kibet Keter (KEN) 3:38,96 min Q
2. Hobbs Kessler (USA) 3:39,07 Q
3. Geordie Beamish (NZL) 3:39,17 (SB) Q
4. Elzan Bibić (SRB) 3:39,98 (SB)
5. Charles Philibert-Thiboutot (CAN) 3:40,18
6. Thomas Vanoppen (BEL) 3:50,70
Callum Elson (GBR) DNF
60 m mužů, semifinále
1. semifinále
1. Christian Coleman (USA) 6,43 s (WL) Q
2. Chituru Ali (ITA) 6,53 (PB) Q
3. Henrik Larsson (SWE) 6,55 (SB) q
4. Markus Fuchs (AUT) 6,58 (PB)
5. Simon Hansen (DEN) 6,62
6. Jeff Erius (FRA) 6,63
7. Sergio López (ESP) 6,70
8. Anej Čurin Prapotnik (SLO) 6,71
2. semifinále
1. Ackeem Blake (JAM) 6,51 s Q
2. Emmanuel Eseme (CMR) 6,52 (NR) Q
3. Mario Burke (BAR) 6,57
4. Rikkoi Brathwaite (IVB) 6,60 (SB)
5. Ján Volko (SVK) 6,60
6. Kayhan Özer (TUR) 6,65
7.Akihiro Higašida (JPN) 6,67
8. Imranur Rahman (BAN) 6,70
3. semifinále
1. Noah Lyles (USA) 6,47 s Q
2. Ferdinand Omanyala (KEN) 6,52 Q
3. Šuhej Tada (JPN) 6,56 q
4. Emmanuel Matadi (USA) 6,58
5. Pascal Mancini (SUI) 6,62 (SB)
6. Aleksandar Askovic (GER) 6,66
7. Malachi Murray (CAN) 6,73
8. Marc Brian Louis (SGP) 6,73
Pětiboj žen, dálka
1. Noor Vidtsová (BEL) 650 cm (SB, 1 007 b.)
2. Saga Vanninenová (FIN) 641 (SB, 978)
3. Sveva Gereviniová (ITA) 626 (SB, 930)
4. Sofie Dokterová (NED) 620 (912)
5. Abigail Pawlettová (GBR) 611 (883)
6. Szabina Szücsová (HUN) 606 (868)
7. Julija Lobanová (UKR) 604 (862)
8. Chari Hawkinsová (USA) 599 (SB, 846)
9. Verena Mayrová (AUT) 593 (828)
10. Bianca Salmingová (SWE) 565 (744)
1 500 m žen, rozběhy
1. rozběh
1. Freweyni Hailuová (ETH) 4:12,38 min Q
2. Revee Walcottová-Nolanová (GBR) 4:13,06 Q
3. Esther Guerrerová (ESP) 4:14,23 Q
4. Vera Hoffmannová (LUX) 4:15,52 (SB)
5. Yolanda Ngarambeová (SWE) 4:15,77
6. Sofia Thøgersenová (DEN) 4:16,06
7. Maria Pia Fernándezová (URU) 4:17,77 (NR)
2. rozběh
1. Nikki Hiltzová (USA) 4:04,34 min (PB) Q
2. Georgia Bellová (GBR) 4:04,39 Q
3. Maia Ramsdenová (NZL) 4:06,51 (NR) Q
4. Linden Hallová (AUS) 4:09,83 (SB)
5. Elise Vanderelstová (BEL) 4:10,15
6. Weronika Lizakowská (POL) 4:10,50
Claudia Mihaela Boboceaová (ROU) DNF
3. rozběh
1. Diribe Weltejiová (ETH) 4:07,17 min (Q)
2. Salomé Afonsová (POR) 4:07,55 Q
3. Emily Mackayová (USA) 4:08,04 Q
4. Marta Pérezová (ESP) 4:12,27
5. Simone Plourdeová (CAN) 4:13,40
6. Joceline Windová (SUI) 4:15,29
7.Fedra Aldana Lunaová (AGR) 4:17,14 (SB)
4. rozběh
1. Agathe Guillemotová (FRA) 4:11,46 min Q
2. Birke Haylomová (ETH) 4:11,54 Q
3. Lucia Staffordová (CAN) 4:11,56 Q
4. Martyna Galantová (POL) 4:15,57
5. Lenuta Petronela Simiucová (ROU) 4:18,52
6. Sarah Healyová (IRL) 4:18,86
7. Giulia Aprileová (ITA) 4:20,21
1. den – večerní program
20:05 – 1 500 m žen, rozběhy
20:15 – pětiboj žen, dálka
20:41 – výška žen, finále
20:45 – 60 m mužů, semifinále
21:10 – 1 500 m mužů, rozběhy (Filip Sasínek)
21:20 – koule mužů, finále (Tomáš Staněk)
21:50 – 400 m žen, semifinále (Lada Vondrová)
22:10 – 400 m mužů, semifinále (Matěj Krsek)
22:30 – pětiboj žen, 800 m
22:45 – 60 m mužů, finále
20:05 – 1 500 m žen, rozběhy
20:15 – pětiboj žen, dálka
20:41 – výška žen, finále
20:45 – 60 m mužů, semifinále
21:10 – 1 500 m mužů, rozběhy (Filip Sasínek)
21:20 – koule mužů, finále (Tomáš Staněk)
21:50 – 400 m žen, semifinále (Lada Vondrová)
22:10 – 400 m mužů, semifinále (Matěj Krsek)
22:30 – pětiboj žen, 800 m
22:45 – 60 m mužů, finále
Během dopoledne a po obědě se představilo i šest českých atletů. Postupy vybojovali do večerních semifinále na trati 400 metrů Lada Vondrová a Matěj Krsek, jenž byl dokonce v rozbězích vůbec nejrychlejší.
Český koulař by rád zaútočil na medailové příčky, čeká ho ale hodně náročný úkol. V této sezoně zatím hodil 21,47 metru, což by mu nemuselo zaručit ani postup do užšího finále. Největším favoritem je Ryan Crouser ze Spojených států, což je světová jednička s letošním osobákem 22,80 (celkově má osobák 23,56!). Ohrozit Američana budou zkoušet hlavně Tom Walsh z Nového Zélandu, Leonardo Fabbri z Itálie a Rajindra Campbell z Jamajky.
Večer vyvrcholí rovněž pětiboj žen, ve kterém zatím vede Finka Saga Vanninenová o 38 bodů před největší favoritkou Noor Vidtsovou. Medaile se budou rozdávat rovněž ve sprintu na mužské šedesátce, ve které se očekává souboj Christiana Colemana a Noaha Lylese. A o cenné kovy budou usilovat rovněž výškařky – Atraktivní by měl být zejména duel Jaroslavy Mahučichové a Nicoly Olyslagersové.
1. Freweyni Hailuová (ETH) 4:12,38 min Q
2. Revee Walcottová-Nolanová (GBR) 4:13,06 Q
3. Esther Guerrerová (ESP) 4:14,23 Q
4. Vera Hoffmannová (LUX) 4:15,52 (SB)
5. Yolanda Ngarambeová (SWE) 4:15,77
6. Sofia Thøgersenová (DEN) 4:16,06
7. Maria Pia Fernándezová (URU) 4:17,77 (NR)
1. Nikki Hiltzová (USA) 4:04,34 min (PB) Q
2. Georgia Bellová (GBR) 4:04,39 Q
3. Maia Ramsdenová (NZL) 4:06,51 (NR) Q
4. Linden Hallová (AUS) 4:09,83 (SB)
5. Elise Vanderelstová (BEL) 4:10,15
6. Weronika Lizakowská (POL) 4:10,50
Claudia Mihaela Boboceaová (ROU) DNF
1. Diribe Weltejiová (ETH) 4:07,17 min (Q)
2. Salomé Afonsová (POR) 4:07,55 Q
3. Emily Mackayová (USA) 4:08,04 Q
4. Marta Pérezová (ESP) 4:12,27
5. Simone Plourdeová (CAN) 4:13,40
6. Joceline Windová (SUI) 4:15,29
7.Fedra Aldana Lunaová (AGR) 4:17,14 (SB)
1. Agathe Guillemotová (FRA) 4:11,46 min Q
2. Birke Haylomová (ETH) 4:11,54 Q
3. Lucia Staffordová (CAN) 4:11,56 Q
4. Martyna Galantová (POL) 4:15,57
5. Lenuta Petronela Simiucová (ROU) 4:18,52
6. Sarah Healyová (IRL) 4:18,86
7. Giulia Aprileová (ITA) 4:20,21
1. Christian Coleman (USA) 6,43 s (WL) Q
2. Chituru Ali (ITA) 6,53 (PB) Q
3. Henrik Larsson (SWE) 6,55 (SB)
4. Markus Fuchs (AUT) 6,58 (PB)
5. Simon Hansen (DEN) 6,62
6. Jeff Erius (FRA) 6,63
7. Sergio López (ESP) 6,70
8. Anej Čurin Prapotnik (SLO) 6,71
1. Noor Vidtsová (BEL) 650 cm (SB, 1 007 b.)
2. Saga Vanninenová (FIN) 641 (SB, 978)
3. Sveva Gereviniová (ITA) 626 (SB, 930)
4. Sofie Dokterová (NED) 620 (912)
5. Abigail Pawlettová (GBR) 611 (883)
6. Szabina Szücsová (HUN) 606 (868)
7. Julija Lobanová (UKR) 604 (862)
8. Chari Hawkinsová (USA) 599 (SB, 846)
9. Verena Mayrová (AUT) 593 (828)
10. Bianca Salmingová (SWE) 565 (744)
1. Ackeem Blake (JAM) 6,51 s Q
2. Emmanuel Eseme (CMR) 6,52 (NR) Q
3. Mario Burke (BAR) 6,57
4. Rikkoi Brathwaite (IVB) 6,60 (SB)
5. Ján Volko (SVK) 6,60
6. Kayhan Özer (TUR) 6,65
7.Akihiro Higašida (JPN) 6,67
8. Imranur Rahman (BAN) 6,70
1. Saga Vanninenová (FIN) 3 861 b.
2. Noor Vidtsová (BEL) 3 852
3. Sofie Dokterová (NED) 3 634
4. Sveva Gereviniová (ITA) 3 624
5. Chari Hawkinsová (USA) 3 619
6. Julija Lobanová (UKR) 3 585
7. Verena Mayrová (AUT) 3 563
8. Abigail Pawlettová (GBR) 3 535
9. Bianca Salmingová (SWE) 3 456
10. Szabina Szücsová (HUN) 3 313
Maria Vicenteová (ESP) DNF
Jana Koščaková (CRO) DNF
1. Noah Lyles (USA) 6,47 s Q
2. Ferdinand Omanyala (KEN) 6,52 Q
3. Šuhej Tada (JPN) 6,56 q
4. Emmanuel Matadi (USA) 6,58
5. Pascal Mancini (SUI) 6,62 (SB)
6. Aleksandar Askovic (GER) 6,66
7. Malachi Murray (CAN) 6,73
8. Marc Brian Louis (SGP) 6,73
1. Cole Hocker (USA) 3:39,32 min Q
2. Samuel Pihlström (SWE) 3:39,63 Q
3. Samuel Tefera (ETH) 3:39,66 Q
4. Kristian Uldbjerg Hansen (DEN) 3:39,81
5. Jervand Mkrčjan (ARM) 3:42,45
6. Adam Fogg (GBR) 3:48,47
7. Andrew Boniphace Rhobi (TAN) 3:51,44 (PB)
8. Alex Macuácua (MOZ) 3:57,13 (SB)
1. Narve Gilje Nordås (NOR) 3:42,09 Q
2. Adel Mechaal (ESP) 3:42,85 Q
3. Ryan Mphahlele (RSA) 3:42,97 Q
4. Filip Sasínek (CZE) 3:43,82
5. Hicham Akankam (MAR) 3:44,30
6. Nursultan Kenešbekov (KGZ) 3:47,86
7. Fayez Abdullah Al Subaie (KSA) 3:48,73 (NR)
Etiopan Biniam Mehary a Eduardo Herrera z Mexika se zapletli do větší strkanice, byl tam i pád obou závodníků.
1. Isaac Nader (POR) 3:45,50 min Q
2. Kieran Lumb (CAN) 3:45,66 Q
3. Mario García (ESP) 3:46,48 Q
4. Tshepo Tshite (RSA) 3:46,70
5. Rob Napolitano (PUR) 3:48,92
6. Biniam Mehary (ETH) 3:55,81
7. Eduardo Herrera (MEX) 4:02,94 (SB)
1. Vincent Kibet Keter (KEN) 3:38,96 min Q
2. Hobbs Kessler (USA) 3:39,07 Q
3. Geordie Beamish (NZL) 3:39,17 (SB) Q
4. Elzan Bibić (SRB) 3:39,98 (SB)
5. Charles Philibert-Thiboutot (CAN) 3:40,18
6. Thomas Vanoppen (BEL) 3:50,70
Callum Elson (GBR) DNF
1. Lieke Klaverová (NED) 51,18 s Q
2. Talitha Diggsová (USA) 51,28 Q
3. Sharlene Mawdsleyová (IRL) 52,16 Q
4. Stacey Ann Williamsová (JAM) 52,47
5. Susanne Goglová-Walliová (AUT) 52,72
6. Amandine Brossierová (FRA) 53,26
Závod na 197 centimetrech končí pro Christinu Honselovou, Angelinu Topičovou i Morgan Lakeovou. Ve výsledku to znamená, že Apostolovská má jistotu nejhůře bronzu, i kdyby její přenesení pokusů štěstí nepřineslo.
Suverénní postup vybojovala Femke Bolová, která tak trochu vypadala, jako by většinu závodu vyklusávala. Tak fantastickou formu má! Nizozemka vyhrála v čase 50,66. Postupují také Alexis Holmesová ze Spojených států a Laviai Nielsenová z Velké Británie.
1. Femke Bolová (NED) 50,66 s Q
2. Alexis Holmesová (USA) 50,99 Q
3. Laviai Nielsenová (GBR) 51,44 Q
4. Henriette Jægerová (NOR) 51,48
5. Andrea Miklósová (ROU) 51,83
6. Lada Vondrová (CZE) 52,48
1. Alexander Doom (BEL) 45,69 s (PB) Q
2. João Coelho (POR) 45,98 (NR) Q
3. Attila Molnár (HUN) 46,08 (NR) Q
4. Jereem Richards (TTO) 46,64 (SB)
5. Dubem Nwachukwu (NGR) 46,69
6. Franko Burraj (ALB) 47,78
1. Karsten Warholm (NOR) 45,86 s (SB) Q
2. Rusheen McDonald (JAM) 46,02 (PB) Q
3. Matěj Krsek (CZE) 46,48 Q
4. Rok Ferlan (SLO) 46,61 (PB)
5. Lucas Carvalho (BRA) 47,38
6. Omar Elkhatib (POR) 47,78
1. Nicola Olyslagersová (AUS) 199
2. Jaroslava Mahučichová (UKR) 197
3. Lia Apostolovskiová (SLO) 195 (=PB)
4. Christina Honselová (GER) 195 (=SB)
5. Angelina Topićová (SRB) 192
6. Morgan Lakeová (GBR) 192 (=SB)
7. Tatiana Gusinová (GRE) 188
8. Naděžda Dubovická (KAZ) 188
9. Julija Levčenková (UKR) 184
Daniela Stanciuová (ROU) NM
Vashti Cunninghamová (USA) DNS
Noor Vidtsová doběhla třetí a pohlídala si zisk zlaté medaile! Úspěšná obhajoba mistrovského titulu. Stříbrná je Finka Saga Vanninenová, která doběhla až osmá s časem 2:20,54, což je její osobák. Rychleji to nešlo.
Vidtsová obhajuje zlatou medaili jako první pětibojařka v historii.
Dvojnásobný olympijský šampion, dvojnásobný mistr světa, vítěz Diamantové ligy a teď i halový šampion.
1. Sofie Dokterová (NED) 2:11,89 min (PB, 937 b.)
2. Sveva Gereviniová (ITA) 2:12,07 (SB, 935)
3. Noor Vidtsová (BEL) 2:12,99 (SB, 921)
4. Szabina Szücsová (HUN) 2:14,05 (906)
5. Verena Mayrová (AUT) 2:14,31 (903)
6. Bianca Salmingová (SWE) 2:17,28 (861)
7. Julija Lobanová (UKR) 2:20,51 (817)
8. Saga Vanninenová (FIN) 2:20,54 (PB, 816)
9. Chris Hawkinsová (USA) 2:24,08 (SB, 769)
10. Abigail Pawlettová (GBR) 2:25,34 (752)
1. Noor Vidtsová (BEL) 4 773 b. (WL)
2. Saga Vanninenová (FIN) 4 677 (NR)
3. Sofie Dokterová (NED) 4 571 (SB)
4. Sveva Gereviniová (ITA) 4 559 (NR)
5. Verena Mayrová (AUT) 4 466
6. Julija Lobanová (UKR) 4 402
7. Chari Hawkinsová (USA) 4 388 (SB)
8. Bianca Salmingová (SWE) 4 317
9. Abigail Pawlettová (GBR) 4 287
10. Szabina Szücsová (HUN) 4 219
Maria Vicenteová (ESP) DNF
Jana Koščaková (CRO) DNF
1. Ryan Crouser (USA) 22,77 m (CR)
2. Tom Walsh (NZL) 22,07
3. Leonardo Fabbri (ITA) 21,96
4. Zane Weir (ITA) 21,85 (SB)
5. Jacko Gill (NZL) 21,69 (SB)
6. Chukwuebuka Cornnell Enekwechi (NGR) 21,60
7. Darlan Romani (BRA) 21,11 (SB)
8. Filip Mihaljević (CRO) 20,73
9. Mesud Pezer (BIH) 20,41
10. Scott Lincoln (GBR) 20,36
11. Tomáš Staněk (CZE) 20,31
12. Bob Bertemes (LUX) 20,30
13. Roger Steen (USA) 19,97
14. Mostafa Amr Hassan (EGY) 19,88 SB
15. Uziel Muñoz (MEX) 19,28 (SB)
Rajindra Campbell (JAM) NM
1. Christian Coleman (USA) 6,41 s (WL)
2. Noah Lyles (USA) 6,44
3. Ackeem Blake (JAM) 6,46
4. Ferdinand Omanyala (KEN) 6,56
5. Henrik Larsson (SWE) 6,56
6. Emmanuel Eseme (CMR) 6,68
7. Šuhej Tada (JPN) 6,70
8. Chituru Ali (ITA) 8,00
Radost českým fanouškům udělal Matěj Krsek, který postoupil do sobotního finále v závodě na 400 metrů. O podobný počin se snažila Lada Vondrová, které ale semifinále nevyšlo, stejně jako nevyšel rozběh na patnáctistovce Filipovi Sasínkovi, který ve svém běhu doběhl čtvrtý a nevešel se mezi postupovou trojku. Tomáš Staněk ve finále vrhu koulí obsadil konečné 11. místo. (22:59:24)