konec
HMS Glasgow 2024: 1. den – večerní program
Jan Vojkůvka
60 m mužů, finále
1. Christian Coleman (USA) 6,41 s (WL)
2. Noah Lyles (USA) 6,44
3. Ackeem Blake (JAM) 6,46
4. Ferdinand Omanyala (KEN) 6,56
5. Henrik Larsson (SWE) 6,56
6. Emmanuel Eseme (CMR) 6,68
7. Šuhej Tada (JPN) 6,70
8. Chituru Ali (ITA) 8,00
Pětiboj žen
1. Noor Vidtsová (BEL) 4 773 b. (WL)
2. Saga Vanninenová (FIN) 4 677 (NR)
3. Sofie Dokterová (NED) 4 571 (SB)
4. Sveva Gereviniová (ITA) 4 559 (NR)
5. Verena Mayrová (AUT) 4 466
6. Julija Lobanová (UKR) 4 402
7. Chari Hawkinsová (USA) 4 388 (SB)
8. Bianca Salmingová (SWE) 4 317
9. Abigail Pawlettová (GBR) 4 287
10. Szabina Szücsová (HUN) 4 219
Maria Vicenteová (ESP) DNF
Jana Koščaková (CRO) DNF
Koule mužů
1. Ryan Crouser (USA) 22,77 m (CR)
2. Tom Walsh (NZL) 22,07
3. Leonardo Fabbri (ITA) 21,96
4. Zane Weir (ITA) 21,85 (SB)
5. Jacko Gill (NZL) 21,69 (SB)
6. Chukwuebuka Cornnell Enekwechi (NGR) 21,60
7. Darlan Romani (BRA) 21,11 (SB)
8. Filip Mihaljević (CRO) 20,73
9. Mesud Pezer (BIH) 20,41
10. Scott Lincoln (GBR) 20,36
11. Tomáš Staněk (CZE) 20,31
12. Bob Bertemes (LUX) 20,30
13. Roger Steen (USA) 19,97
14. Mostafa Amr Hassan (EGY) 19,88 SB
15. Uziel Muñoz (MEX) 19,28 (SB)
Rajindra Campbell (JAM) NM
Výška žen
1. Nicola Olyslagersová (AUS) 199
2. Jaroslava Mahučichová (UKR) 197
3. Lia Apostolovskiová (SLO) 195 (=PB)
4. Christina Honselová (GER) 195 (=SB)
5. Angelina Topićová (SRB) 192
6. Morgan Lakeová (GBR) 192 (=SB)
7. Tatiana Gusinová (GRE) 188
8. Naděžda Dubovická (KAZ) 188
9. Julija Levčenková (UKR) 184
Daniela Stanciuová (ROU) NM
Vashti Cunninghamová (USA) DNS
Pětiboj žen, 800 m
1. Sofie Dokterová (NED) 2:11,89 min (PB, 937 b.)
2. Sveva Gereviniová (ITA) 2:12,07 (SB, 935)
3. Noor Vidtsová (BEL) 2:12,99 (SB, 921)
4. Szabina Szücsová (HUN) 2:14,05 (906)
5. Verena Mayrová (AUT) 2:14,31 (903)
6. Bianca Salmingová (SWE) 2:17,28 (861)
7. Julija Lobanová (UKR) 2:20,51 (817)
8. Saga Vanninenová (FIN) 2:20,54 (PB, 816)
9. Chris Hawkinsová (USA) 2:24,08 (SB, 769)
10. Abigail Pawlettová (GBR) 2:25,34 (752)
400 m mužů, semifinále
1. semifinále
1. Alexander Doom (BEL) 45,69 s (PB) Q
2. João Coelho (POR) 45,98 (NR) Q
3. Attila Molnár (HUN) 46,08 (NR) Q
4. Jereem Richards (TTO) 46,64 (SB)
5. Dubem Nwachukwu (NGR) 46,69
6. Franko Burraj (ALB) 47,78
2. semifinále
1. Karsten Warholm (NOR) 45,86 s (SB) Q
2. Rusheen McDonald (JAM) 46,02 (PB) Q
3. Matěj Krsek (CZE) 46,48 Q
4. Rok Ferlan (SLO) 46,61 (PB)
5. Lucas Carvalho (BRA) 47,38
6. Omar Elkhatib (POR) 47,78
400 m žen, semifinále
1. semifinále
1. Lieke Klaverová (NED) 51,18 s Q
2. Talitha Diggsová (USA) 51,28 Q
3. Sharlene Mawdsleyová (IRL) 52,16 Q
4. Stacey Ann Williamsová (JAM) 52,47
5. Susanne Goglová-Walliová (AUT) 52,72
6. Amandine Brossierová (FRA) 53,26
2. semifinále
1. Femke Bolová (NED) 50,66 s Q
2. Alexis Holmesová (USA) 50,99 Q
3. Laviai Nielsenová (GBR) 51,44 Q
4. Henriette Jægerová (NOR) 51,48
5. Andrea Miklósová (ROU) 51,83
6. Lada Vondrová (CZE) 52,48
1 500 m mužů, rozběhy
1. rozběh
1. Cole Hocker (USA) 3:39,32 min Q
2. Samuel Pihlström (SWE) 3:39,63 Q
3. Samuel Tefera (ETH) 3:39,66 Q
4. Kristian Uldbjerg Hansen (DEN) 3:39,81
5. Jervand Mkrčjan (ARM) 3:42,45
6. Adam Fogg (GBR) 3:48,47 qr
7. Andrew Boniphace Rhobi (TAN) 3:51,44 (PB)
8. Alex Macuácua (MOZ) 3:57,13 (SB)
2. rozběh
1. Narve Gilje Nordås (NOR) 3:42,09 Q
2. Adel Mechaal (ESP) 3:42,85 Q
3. Ryan Mphahlele (RSA) 3:42,97 Q
4. Filip Sasínek (CZE) 3:43,82
5. Hicham Akankam (MAR) 3:44,30
6. Nursultan Kenešbekov (KGZ) 3:47,86
7. Fayez Abdullah Al Subaie (KSA) 3:48,73 (NR)
3. rozběh
1. Isaac Nader (POR) 3:45,50 min Q
2. Kieran Lumb (CAN) 3:45,66 Q
3. Mario García (ESP) 3:46,48 Q
4. Tshepo Tshite (RSA) 3:46,70
5. Rob Napolitano (PUR) 3:48,92
6. Biniam Mehary (ETH) 3:55,81 qr
7. Eduardo Herrera (MEX) 4:02,94 (SB)
4. rozběh
1. Vincent Kibet Keter (KEN) 3:38,96 min Q
2. Hobbs Kessler (USA) 3:39,07 Q
3. Geordie Beamish (NZL) 3:39,17 (SB) Q
4. Elzan Bibić (SRB) 3:39,98 (SB)
5. Charles Philibert-Thiboutot (CAN) 3:40,18
6. Thomas Vanoppen (BEL) 3:50,70
Callum Elson (GBR) DNF
60 m mužů, semifinále
1. semifinále
1. Christian Coleman (USA) 6,43 s (WL) Q
2. Chituru Ali (ITA) 6,53 (PB) Q
3. Henrik Larsson (SWE) 6,55 (SB) q
4. Markus Fuchs (AUT) 6,58 (PB)
5. Simon Hansen (DEN) 6,62
6. Jeff Erius (FRA) 6,63
7. Sergio López (ESP) 6,70
8. Anej Čurin Prapotnik (SLO) 6,71
2. semifinále
1. Ackeem Blake (JAM) 6,51 s Q
2. Emmanuel Eseme (CMR) 6,52 (NR) Q
3. Mario Burke (BAR) 6,57
4. Rikkoi Brathwaite (IVB) 6,60 (SB)
5. Ján Volko (SVK) 6,60
6. Kayhan Özer (TUR) 6,65
7.Akihiro Higašida (JPN) 6,67
8. Imranur Rahman (BAN) 6,70
3. semifinále
1. Noah Lyles (USA) 6,47 s Q
2. Ferdinand Omanyala (KEN) 6,52 Q
3. Šuhej Tada (JPN) 6,56 q
4. Emmanuel Matadi (USA) 6,58
5. Pascal Mancini (SUI) 6,62 (SB)
6. Aleksandar Askovic (GER) 6,66
7. Malachi Murray (CAN) 6,73
8. Marc Brian Louis (SGP) 6,73
Pětiboj žen, dálka
1. Noor Vidtsová (BEL) 650 cm (SB, 1 007 b.)
2. Saga Vanninenová (FIN) 641 (SB, 978)
3. Sveva Gereviniová (ITA) 626 (SB, 930)
4. Sofie Dokterová (NED) 620 (912)
5. Abigail Pawlettová (GBR) 611 (883)
6. Szabina Szücsová (HUN) 606 (868)
7. Julija Lobanová (UKR) 604 (862)
8. Chari Hawkinsová (USA) 599 (SB, 846)
9. Verena Mayrová (AUT) 593 (828)
10. Bianca Salmingová (SWE) 565 (744)
1 500 m žen, rozběhy
1. rozběh
1. Freweyni Hailuová (ETH) 4:12,38 min Q
2. Revee Walcottová-Nolanová (GBR) 4:13,06 Q
3. Esther Guerrerová (ESP) 4:14,23 Q
4. Vera Hoffmannová (LUX) 4:15,52 (SB)
5. Yolanda Ngarambeová (SWE) 4:15,77
6. Sofia Thøgersenová (DEN) 4:16,06
7. Maria Pia Fernándezová (URU) 4:17,77 (NR)
2. rozběh
1. Nikki Hiltzová (USA) 4:04,34 min (PB) Q
2. Georgia Bellová (GBR) 4:04,39 Q
3. Maia Ramsdenová (NZL) 4:06,51 (NR) Q
4. Linden Hallová (AUS) 4:09,83 (SB)
5. Elise Vanderelstová (BEL) 4:10,15
6. Weronika Lizakowská (POL) 4:10,50
Claudia Mihaela Boboceaová (ROU) DNF
3. rozběh
1. Diribe Weltejiová (ETH) 4:07,17 min (Q)
2. Salomé Afonsová (POR) 4:07,55 Q
3. Emily Mackayová (USA) 4:08,04 Q
4. Marta Pérezová (ESP) 4:12,27
5. Simone Plourdeová (CAN) 4:13,40
6. Joceline Windová (SUI) 4:15,29
7.Fedra Aldana Lunaová (AGR) 4:17,14 (SB)
4. rozběh
1. Agathe Guillemotová (FRA) 4:11,46 min Q
2. Birke Haylomová (ETH) 4:11,54 Q
3. Lucia Staffordová (CAN) 4:11,56 Q
4. Martyna Galantová (POL) 4:15,57
5. Lenuta Petronela Simiucová (ROU) 4:18,52
6. Sarah Healyová (IRL) 4:18,86
7. Giulia Aprileová (ITA) 4:20,21
1. den – večerní program
20:05 – 1 500 m žen, rozběhy
20:15 – pětiboj žen, dálka
20:41 – výška žen, finále
20:45 – 60 m mužů, semifinále
21:10 – 1 500 m mužů, rozběhy (Filip Sasínek)
21:20 – koule mužů, finále (Tomáš Staněk)
21:50 – 400 m žen, semifinále (Lada Vondrová)
22:10 – 400 m mužů, semifinále (Matěj Krsek)
22:30 – pětiboj žen, 800 m
22:45 – 60 m mužů, finále
1. Christian Coleman (USA) 6,41 s (WL)
2. Noah Lyles (USA) 6,44
3. Ackeem Blake (JAM) 6,46
4. Ferdinand Omanyala (KEN) 6,56
5. Henrik Larsson (SWE) 6,56
6. Emmanuel Eseme (CMR) 6,68
7. Šuhej Tada (JPN) 6,70
8. Chituru Ali (ITA) 8,00
Pětiboj žen
1. Noor Vidtsová (BEL) 4 773 b. (WL)
2. Saga Vanninenová (FIN) 4 677 (NR)
3. Sofie Dokterová (NED) 4 571 (SB)
4. Sveva Gereviniová (ITA) 4 559 (NR)
5. Verena Mayrová (AUT) 4 466
6. Julija Lobanová (UKR) 4 402
7. Chari Hawkinsová (USA) 4 388 (SB)
8. Bianca Salmingová (SWE) 4 317
9. Abigail Pawlettová (GBR) 4 287
10. Szabina Szücsová (HUN) 4 219
Maria Vicenteová (ESP) DNF
Jana Koščaková (CRO) DNF
Koule mužů
1. Ryan Crouser (USA) 22,77 m (CR)
2. Tom Walsh (NZL) 22,07
3. Leonardo Fabbri (ITA) 21,96
4. Zane Weir (ITA) 21,85 (SB)
5. Jacko Gill (NZL) 21,69 (SB)
6. Chukwuebuka Cornnell Enekwechi (NGR) 21,60
7. Darlan Romani (BRA) 21,11 (SB)
8. Filip Mihaljević (CRO) 20,73
9. Mesud Pezer (BIH) 20,41
10. Scott Lincoln (GBR) 20,36
11. Tomáš Staněk (CZE) 20,31
12. Bob Bertemes (LUX) 20,30
13. Roger Steen (USA) 19,97
14. Mostafa Amr Hassan (EGY) 19,88 SB
15. Uziel Muñoz (MEX) 19,28 (SB)
Rajindra Campbell (JAM) NM
Výška žen
1. Nicola Olyslagersová (AUS) 199
2. Jaroslava Mahučichová (UKR) 197
3. Lia Apostolovskiová (SLO) 195 (=PB)
4. Christina Honselová (GER) 195 (=SB)
5. Angelina Topićová (SRB) 192
6. Morgan Lakeová (GBR) 192 (=SB)
7. Tatiana Gusinová (GRE) 188
8. Naděžda Dubovická (KAZ) 188
9. Julija Levčenková (UKR) 184
Daniela Stanciuová (ROU) NM
Vashti Cunninghamová (USA) DNS
Pětiboj žen, 800 m
1. Sofie Dokterová (NED) 2:11,89 min (PB, 937 b.)
2. Sveva Gereviniová (ITA) 2:12,07 (SB, 935)
3. Noor Vidtsová (BEL) 2:12,99 (SB, 921)
4. Szabina Szücsová (HUN) 2:14,05 (906)
5. Verena Mayrová (AUT) 2:14,31 (903)
6. Bianca Salmingová (SWE) 2:17,28 (861)
7. Julija Lobanová (UKR) 2:20,51 (817)
8. Saga Vanninenová (FIN) 2:20,54 (PB, 816)
9. Chris Hawkinsová (USA) 2:24,08 (SB, 769)
10. Abigail Pawlettová (GBR) 2:25,34 (752)
400 m mužů, semifinále
1. semifinále
1. Alexander Doom (BEL) 45,69 s (PB) Q
2. João Coelho (POR) 45,98 (NR) Q
3. Attila Molnár (HUN) 46,08 (NR) Q
4. Jereem Richards (TTO) 46,64 (SB)
5. Dubem Nwachukwu (NGR) 46,69
6. Franko Burraj (ALB) 47,78
2. semifinále
1. Karsten Warholm (NOR) 45,86 s (SB) Q
2. Rusheen McDonald (JAM) 46,02 (PB) Q
3. Matěj Krsek (CZE) 46,48 Q
4. Rok Ferlan (SLO) 46,61 (PB)
5. Lucas Carvalho (BRA) 47,38
6. Omar Elkhatib (POR) 47,78
400 m žen, semifinále
1. semifinále
1. Lieke Klaverová (NED) 51,18 s Q
2. Talitha Diggsová (USA) 51,28 Q
3. Sharlene Mawdsleyová (IRL) 52,16 Q
4. Stacey Ann Williamsová (JAM) 52,47
5. Susanne Goglová-Walliová (AUT) 52,72
6. Amandine Brossierová (FRA) 53,26
2. semifinále
1. Femke Bolová (NED) 50,66 s Q
2. Alexis Holmesová (USA) 50,99 Q
3. Laviai Nielsenová (GBR) 51,44 Q
4. Henriette Jægerová (NOR) 51,48
5. Andrea Miklósová (ROU) 51,83
6. Lada Vondrová (CZE) 52,48
1 500 m mužů, rozběhy
1. rozběh
1. Cole Hocker (USA) 3:39,32 min Q
2. Samuel Pihlström (SWE) 3:39,63 Q
3. Samuel Tefera (ETH) 3:39,66 Q
4. Kristian Uldbjerg Hansen (DEN) 3:39,81
5. Jervand Mkrčjan (ARM) 3:42,45
6. Adam Fogg (GBR) 3:48,47 qr
7. Andrew Boniphace Rhobi (TAN) 3:51,44 (PB)
8. Alex Macuácua (MOZ) 3:57,13 (SB)
2. rozběh
1. Narve Gilje Nordås (NOR) 3:42,09 Q
2. Adel Mechaal (ESP) 3:42,85 Q
3. Ryan Mphahlele (RSA) 3:42,97 Q
4. Filip Sasínek (CZE) 3:43,82
5. Hicham Akankam (MAR) 3:44,30
6. Nursultan Kenešbekov (KGZ) 3:47,86
7. Fayez Abdullah Al Subaie (KSA) 3:48,73 (NR)
3. rozběh
1. Isaac Nader (POR) 3:45,50 min Q
2. Kieran Lumb (CAN) 3:45,66 Q
3. Mario García (ESP) 3:46,48 Q
4. Tshepo Tshite (RSA) 3:46,70
5. Rob Napolitano (PUR) 3:48,92
6. Biniam Mehary (ETH) 3:55,81 qr
7. Eduardo Herrera (MEX) 4:02,94 (SB)
4. rozběh
1. Vincent Kibet Keter (KEN) 3:38,96 min Q
2. Hobbs Kessler (USA) 3:39,07 Q
3. Geordie Beamish (NZL) 3:39,17 (SB) Q
4. Elzan Bibić (SRB) 3:39,98 (SB)
5. Charles Philibert-Thiboutot (CAN) 3:40,18
6. Thomas Vanoppen (BEL) 3:50,70
Callum Elson (GBR) DNF
60 m mužů, semifinále
1. semifinále
1. Christian Coleman (USA) 6,43 s (WL) Q
2. Chituru Ali (ITA) 6,53 (PB) Q
3. Henrik Larsson (SWE) 6,55 (SB) q
4. Markus Fuchs (AUT) 6,58 (PB)
5. Simon Hansen (DEN) 6,62
6. Jeff Erius (FRA) 6,63
7. Sergio López (ESP) 6,70
8. Anej Čurin Prapotnik (SLO) 6,71
2. semifinále
1. Ackeem Blake (JAM) 6,51 s Q
2. Emmanuel Eseme (CMR) 6,52 (NR) Q
3. Mario Burke (BAR) 6,57
4. Rikkoi Brathwaite (IVB) 6,60 (SB)
5. Ján Volko (SVK) 6,60
6. Kayhan Özer (TUR) 6,65
7.Akihiro Higašida (JPN) 6,67
8. Imranur Rahman (BAN) 6,70
3. semifinále
1. Noah Lyles (USA) 6,47 s Q
2. Ferdinand Omanyala (KEN) 6,52 Q
3. Šuhej Tada (JPN) 6,56 q
4. Emmanuel Matadi (USA) 6,58
5. Pascal Mancini (SUI) 6,62 (SB)
6. Aleksandar Askovic (GER) 6,66
7. Malachi Murray (CAN) 6,73
8. Marc Brian Louis (SGP) 6,73
Pětiboj žen, dálka
1. Noor Vidtsová (BEL) 650 cm (SB, 1 007 b.)
2. Saga Vanninenová (FIN) 641 (SB, 978)
3. Sveva Gereviniová (ITA) 626 (SB, 930)
4. Sofie Dokterová (NED) 620 (912)
5. Abigail Pawlettová (GBR) 611 (883)
6. Szabina Szücsová (HUN) 606 (868)
7. Julija Lobanová (UKR) 604 (862)
8. Chari Hawkinsová (USA) 599 (SB, 846)
9. Verena Mayrová (AUT) 593 (828)
10. Bianca Salmingová (SWE) 565 (744)
1 500 m žen, rozběhy
1. rozběh
1. Freweyni Hailuová (ETH) 4:12,38 min Q
2. Revee Walcottová-Nolanová (GBR) 4:13,06 Q
3. Esther Guerrerová (ESP) 4:14,23 Q
4. Vera Hoffmannová (LUX) 4:15,52 (SB)
5. Yolanda Ngarambeová (SWE) 4:15,77
6. Sofia Thøgersenová (DEN) 4:16,06
7. Maria Pia Fernándezová (URU) 4:17,77 (NR)
2. rozběh
1. Nikki Hiltzová (USA) 4:04,34 min (PB) Q
2. Georgia Bellová (GBR) 4:04,39 Q
3. Maia Ramsdenová (NZL) 4:06,51 (NR) Q
4. Linden Hallová (AUS) 4:09,83 (SB)
5. Elise Vanderelstová (BEL) 4:10,15
6. Weronika Lizakowská (POL) 4:10,50
Claudia Mihaela Boboceaová (ROU) DNF
3. rozběh
1. Diribe Weltejiová (ETH) 4:07,17 min (Q)
2. Salomé Afonsová (POR) 4:07,55 Q
3. Emily Mackayová (USA) 4:08,04 Q
4. Marta Pérezová (ESP) 4:12,27
5. Simone Plourdeová (CAN) 4:13,40
6. Joceline Windová (SUI) 4:15,29
7.Fedra Aldana Lunaová (AGR) 4:17,14 (SB)
4. rozběh
1. Agathe Guillemotová (FRA) 4:11,46 min Q
2. Birke Haylomová (ETH) 4:11,54 Q
3. Lucia Staffordová (CAN) 4:11,56 Q
4. Martyna Galantová (POL) 4:15,57
5. Lenuta Petronela Simiucová (ROU) 4:18,52
6. Sarah Healyová (IRL) 4:18,86
7. Giulia Aprileová (ITA) 4:20,21
1. den – večerní program
20:05 – 1 500 m žen, rozběhy
20:15 – pětiboj žen, dálka
20:41 – výška žen, finále
20:45 – 60 m mužů, semifinále
21:10 – 1 500 m mužů, rozběhy (Filip Sasínek)
21:20 – koule mužů, finále (Tomáš Staněk)
21:50 – 400 m žen, semifinále (Lada Vondrová)
22:10 – 400 m mužů, semifinále (Matěj Krsek)
22:30 – pětiboj žen, 800 m
22:45 – 60 m mužů, finále
1. Ryan Crouser (USA) 22,77 m (CR)
2. Tom Walsh (NZL) 22,07
3. Leonardo Fabbri (ITA) 21,96
4. Zane Weir (ITA) 21,85 (SB)
5. Jacko Gill (NZL) 21,69 (SB)
6. Chukwuebuka Cornnell Enekwechi (NGR) 21,60
7. Darlan Romani (BRA) 21,11 (SB)
8. Filip Mihaljević (CRO) 20,73
9. Mesud Pezer (BIH) 20,41
10. Scott Lincoln (GBR) 20,36
11. Tomáš Staněk (CZE) 20,31
12. Bob Bertemes (LUX) 20,30
13. Roger Steen (USA) 19,97
14. Mostafa Amr Hassan (EGY) 19,88 SB
15. Uziel Muñoz (MEX) 19,28 (SB)
Rajindra Campbell (JAM) NM
1. Karsten Warholm (NOR) 45,86 s (SB) Q
2. Rusheen McDonald (JAM) 46,02 (PB) Q
3. Matěj Krsek (CZE) 46,48 Q
4. Rok Ferlan (SLO) 46,61 (PB)
5. Lucas Carvalho (BRA) 47,38
6. Omar Elkhatib (POR) 47,78
1. Femke Bolová (NED) 50,66 s Q
2. Alexis Holmesová (USA) 50,99 Q
3. Laviai Nielsenová (GBR) 51,44 Q
4. Henriette Jægerová (NOR) 51,48
5. Andrea Miklósová (ROU) 51,83
6. Lada Vondrová (CZE) 52,48
1. Narve Gilje Nordås (NOR) 3:42,09 Q
2. Adel Mechaal (ESP) 3:42,85 Q
3. Ryan Mphahlele (RSA) 3:42,97 Q
4. Filip Sasínek (CZE) 3:43,82
5. Hicham Akankam (MAR) 3:44,30
6. Nursultan Kenešbekov (KGZ) 3:47,86
7. Fayez Abdullah Al Subaie (KSA) 3:48,73 (NR)
1. Ackeem Blake (JAM) 6,51 s Q
2. Emmanuel Eseme (CMR) 6,52 (NR) Q
3. Mario Burke (BAR) 6,57
4. Rikkoi Brathwaite (IVB) 6,60 (SB)
5. Ján Volko (SVK) 6,60
6. Kayhan Özer (TUR) 6,65
7.Akihiro Higašida (JPN) 6,67
8. Imranur Rahman (BAN) 6,70