Česká Lípa – Mladá Boleslav 6:14 (kon.) | Královské Vinohrady – Liberec 9:6 (kon.) | Bohemians – Tatran 1:6 (kon.)
Ostrava – Karlovy Vary 6:5 (2:1 po s.n.) | Vítkovice – BUTCHIS 17:0 (kon.) | Pardubice – Black Angels 3:6 (kon.)

1. SC TEMPISH Vítkovice – BUTCHIS 17:0
    Branky a nahrávky: 20. A. Šmíd (Šindler), 27. Palčinský (Hatala), 30. A. Šmíd (Sidunov), 30. Vít (Fukala), 36. Sidunov (A. Šmíd), 38. L. Hájek (Palčinský), 42. Matejčík (M. Gattnar), 43. Zubek (L. Hájek), 46. L. Hájek (Hatala), 46. R. Gattnar (Sidunov), 48. L. Hájek (Zubek), 49. Fukala (Matejčík), 50. Hatala (Palčinský), 51. Kaleta (Slončík), 53. L. Hájek, 59. Palčinský (Slončík), 60. Galia (Slončík). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 126. Zásahy brankářů: 10:27. Po třetinách: 1:0, 5:0, 11:0.

Utkání je u konce a výsledek hovoří jasně, vyhrál favorit z Vítkovic. Hosté se tak do hlavního města vrací bez bodů.
    To je pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a někdy zase napočtenou.

59:54
    Červená karta pro tým BUTCHIS (Dominik Regner).
    59:22 Jakub GALIA - 17:0

59:22
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí rychle rozehráli od své poloviny, Hlinák se stihl vrátit do brány, proti ráně JAKUBA GALIA byl ale krátký – 17:0! Asistence: David Slončík.
    58:40 Adam PALČINSKÝ - 16:0

58:40
    Vítkovice vyhodily balónek. Stihly ho ovšem první doběhnout a po rychlé kombinaci se do prázdné brány trefuje ADAM PALČINSKÝ – 16:0! Asistence: David Slončík.

Dnešní utkání sleduje 126 diváků.

58:01
    Po kratší odmlce zahrozily opět Vítkovice, Hlinák se stihl vrátit a domácí tak ani nezkoušeli zakončit.

57:21
    Butchis se drží na míčku, bránu Jasioka ale neohrožují.

55:24
    Hosté nadále bez Hlináka, nového muže mezi třemi tyčemi, blíží se nám konec utkání.

54:17
    Hosté opět v šesti! Asi ani nepomýšlí na zvrat dnešního zápasu, je to ale dobrá příprava před play-down, který Butchis čeká.
    52:32 Lukáš HÁJEK - 15:0

52:32
    Hosté odvolali gólmana a zkoušeli to v šesti v poli. To se jim ale rychle vymstilo, míček sebral LUKÁŠ HÁJEK a bez problémů trefil prázdnou bránu – 15:0!

51:48
    Faul hostí na půli, hrát budou i nadále Vítkovice. Pražané už si hodně přejí konec utkání.
    50:35 Štěpán KALETA - 14:0

50:35
    Slončík našel před bránou volného ŠTĚPÁNA KALETU, ten se nejprve neprosadil, z dorážky už ale nedal Hlinákovi šanci – 14:0! Asistence: David Slončík.

49:48
    Střídání v týmu BUTCHIS:
    ze hřiště odchází Eduard Vladař, přichází Jan Hlinák.
    49:48 Šimon HATALA - 13:0

49:48
    Vítkovice stihly během desíti minut třetí třetiny hned sedm branek. Palčinského rána se ještě neujala, na dorážku ŠIMONA HATALY už ale nikdo nestačil zareagovat – 13:0! Asistence: Adam Palčinský.
    48:55 Lukáš FUKALA - 12:0

48:55
    Kanonáda. Vítkovice rychle rozehrály z rohu hřiště, otočily hru a přidali dvanáctou branku. Jejím autorem je LUKÁŠ FUKALA -12:0! Asistence: Marek Matejčík.

48:25
    Vítkovice nechávají odpočívat své největší opory, do hry se tak dostávají mladí, méně zkušení hráči.
    47:23 Lukáš HÁJEK - 11:0

47:23
    Zde už se jedná spíše o debakl. Vítkovicím vychází naprosto vše, čtvrtou branku v zápase přidává po parádní přihrávce od Zubka LUKÁŠ HÁJEK – 11:0! Asistence: Adam Zubek.

47:00
    Vítkovice jsou nadále při chuti, pro Butchis to bude ještě náročných 13 minut.

45:59
    Oddechový čas pro tým BUTCHIS.
    45:59 Rostislav GATTNAR - 10:0

45:59
    Domácí stihli desátou branku nakonec velmi rychle. U mantinelu se uvolnil ROSTISLAV GATTNAR a zamířil přesně do růžku Vladařovo svatyně – 10:0! Asistence: Ondřej Sidunov.
    45:09 Lukáš HÁJEK - 9:0

45:09
    Jen co hosté trochu otevřeli svou obranu, přichází rychlý trest, konkrétně z hole LUKÁŠE HÁJKA – 9:0! Asistence: Šimon Hatala.

44:34
    Butchis se nyní trochu pustili do útočného snažení, ke gólu to zatím nevede.

44:00
    Butchis se dostali do zajímavého protiútoku, zde moc nechybělo. Jasiok zatím odolává.

43:30
    Domácí se hrnuli do další rychlé akci. Tentokrát ale nezakončili přesně, míček následně končí v zámezí.
    42:10 Adam ZUBEK - 8:0

42:10
    Nyní už si troufám říct, že je hotovo. Další rychlou brankou po nepřehledné situaci zvyšují domácí na rozdíl osmi branek. Autorem branky je ADAM ZUBEK – 8:0! Asistence: Lukáš Hájek.
    41:51 Marek MATEJČÍK - 7:0

41:51
    Rychlá kombinace domácích a sedmá branka! Tu vsítil po střele z dobré pozice MAREK MATEJČÍK, Vladař se marně natahoval – 7:0! Asistence: Martin Gattnar.

41:17
    Od úvodu ale opět hrají domácí, ti určitě budou cílit na udržení nuly.

40:15
    Buly tentokrát pro hosty, pokusí se z vývojem zápasu něco udělat?

40:01

Finále je před námi, hráči již dorazili zpět do haly.

Druhá třetina je za námi a s velikou pravděpodobností rozhodla o vítězi dnešního zápasu. Vítkovice v ní nasázely pět branek a vedou tak pohodlně 6:0.

40:00

39:47
    Šebesta střílel do poloodkryté branky, trefil pouze boční síť.

39:02
    Hosté vůbec nenapadají, na vlastní polovině si mohou Vítkovice dovolit naprosto cokoliv.

38:15
    Faul domácích, chvíli si tak zahrají i Butchis.
    37:26 Lukáš HÁJEK - 6:0

37:26
    V následné akci se v podobné situaci ocitl LUKÁŠ HÁJEK a ten se již nemýlil. Vítkovice vedou o šest branek – 6:0! Asistence: Adam Palčinský.

37:18
    Dobrá akce domácích, Zubek z dobré pozice přestřelil.

36:24
    Domácí opět od vlastní poloviny, nyní už se nikam moc hrnout nebudou.
    35:35 Ondřej SIDUNOV - 5:0

35:35
    ONDŘEJ SIDUNOV se na to z obrany nemohl koukat, proběhl středem hřiště, řekl si o přihrávku, dostal ji a v pádu ještě dokázal překonat Vladaře – 5:0! Asistence: Adam Šmíd.

35:24
    Tempo hry možná trochu logicky opadlo. Fanoušci se v těchto minutách florbalem zrovna asi moc nebaví.

34:50
    Po delší době jsme viděli střelu v podání hostujícího celku, Jan Novotný ale hrubě přestřelil.

33:27
    První domácí útok teď dobře kombinoval na útočné polovině, vše končí nepřesnou střelou, která přerušuje hru.

32:26
    Strkanice za bránou hostí, sudí vše řeší zatím domluvou.

32:00
    Hosté se sice snaží, rychlé góly domácích jim ale sebraly vítr z plachet. Budou mít velmi těžko pokusit se z vývojem utkání cokoliv udělat.

30:31
    Přehoupli jsme se do druhé poloviny utkání, u míčku jsou opět domácí.
    29:23 Jakub VÍT - 4:0

29:23
    Domácí nechtějí nic nechat náhodě a rychle navyšují své vedení! Rychlý protiútok vyřešil bezchybnou střelou JAKUB VÍT – 4:0! Asistence: Lukáš Fukala.
    29:07 Adam ŠMÍD - 3:0

29:07
    Domácím to začalo padat, další branku přidává ADAM ŠMÍD, ten vypálil tvrdě od mantinelu, Vladař nestihl reagovat – 3:0! Asistence: Ondřej Sidunov.

28:48
    Výborný Jasiok! Nadvakrát dokázal zneškodnit Velebovy pokusy! Na hřišti se začíná přiostřovat.

28:12
    Šmíd pálil z otočky, bránu netrefil.

27:45
    Rostislav Gattnar si pomohl faulem, příležitost dostanou hosté.
    26:45 Adam PALČINSKÝ - 2:0

26:45
    Domácí odskakují! Hatala našel před bránou volného ADAMA PALČINSKÉHO, který dokázal zkrotit vysoký míček a nechytatelně zavěsit za záda Vladaře – 2:0! Asistence: Šimon Hatala.

26:07
    Vítkovice rychle sebraly hostím míček, nikam se ale nyní nehrnou, zpomalují hru.

25:04
    Hra se nyní trochu zrychlila, oběma mužstvům ale chybí větší přesnost na přihrávce.

23:55
    Hájek dostal míček do dobré pozice, byl takřka sám před Vladařem. Ten ale vyráží a nadále drží svůj tým n dostřel.

22:50
    Poprvé kombinují hosté, ty se do žádného zbrklého řešení zatím nepouštějí. Na druhé straně střílel Martin Gattnar, Vladař v pohodě chytá.

21:50
    Na míčku stále domácí, pronikat do zakončení se jim ale přes pražský blok nedaří.

21:01
    Sidunov to zkoušel z poloviny, Vladař v klidu vyráží na své spoluhráče.

20:12
    Buly opět pro Vítkovice, ty jsou určitě rády za branku vstřelenou v samotném závěru třetiny.

20:01

Hráči se vrací na palubovku, budeme pokračovat.

První třetina je za námi. Z počátku nevýrazní hosté se osmělili a moc nechybělo, aby se dostali do vedení. To si ale zajistili gólem v poslední minutě domácí.

20:00
    19:28 Adam ŠMÍD - 1:0

19:28
    Tak přeci jen se skóre otevírá již v první třetině. ADAM ŠMÍD dostal nabito na kraji hřiště, vystřelil a míček se rázem ocitl za Vladařem, který toho nemohl moc vidět – 1:0! Asistence: Matyáš Šindler.

19:00
    Sidunov nabral rychlost a prošel středem hřiště až do zakončení. Vladař ale likviduje jeho přízemní pokus.

18:14
    Hosté uklidňují situaci, s rozvahou hrají od vlastní brány.

17:00
    Hájek střílel po rychlé kombinaci, Vladař v pohodě sbírá balónek.

16:32
    Fukala dostal nabito, rychlou střelou těsně minul tyčku.

15:37
    Rostislav Gattnar se dostal k poskakujícímu míčku, svou ranou přestřelil bránu.

14:51
    Waldhauser to zkusil z první. Míček ale poskakoval a rána mu optimálně nesedla. V další akci zachraňuje situaci Jasiok.

13:45
    Černý se svým pokusem neuspěl. Hosté nadále drží soupeře v sevření.

13:26
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice:
    Šimon Hatala – 2 min., Bránění ve hře.

12:11
    Vítkovice opět ztratily na polovině. V dalším úniku netrefil mezi tři tyče Maňour.

11:27
    Veleba v zatím největší příležitosti! V protiútoku dva na jednoho volil střelu, Jasiok předvádí parádní zákrok.

10:30
    Po delší době na útočné polovině domácí, těm se ale nepodařilo prostřelit hostující blok.

09:24
    Butchis pokračují nadále v útoku. Rozehrávají za brankou Jasioka.

08:41
    Papež číhal na zadní tyči a jen těsně minul. Vítkovice dost polevily.

07:34
    Byl to tuším Novák, kdo zakončoval. Jasiok připraven.

07:32
    Zmatky ve vítkovickém brankovišti, po kterých budou zahrávat volný úder z dobré pozice hosté.

07:05
    Pražané pomalu začínají vystrkávat růžky. Žádné nebezpečné situace se ale nekupí.

06:15
    Novák nahazoval z poloviny hřiště, Jasiok míček dokázal zkrotit.

05:40
    Nyní se faul píská, od poloviny hrají Butchis.

05:11
    Václavík ztratil, zlobí se ale na rozhodčí. Ti faul nepískají.

04:35
    Šebesta se dostal do zakončení. Rána byla zblokována, hrají hosté.

03:50
    Hosté brání od půlicí čáry, zatím tak potvrzují slova svého trenéra, který důraz na bránění zmiňoval v předzápasovém rozhovoru.

02:40
    Na míčku stále domácí, z dálky to zkoušel Palčinský, netrefil.

01:49
    Vít ztratil, Butchis se po delším sevření osvobozují.

01:08
    Dobrá kombinace domácích po ztrátě hostí. Vladař zapisuje první zákrok utkání.

00:50
    Poprvé také na míčku hosté, ti kombinují v klidu od vlastní poloviny.

00:11
    Buly pro domácí celek, ten na nic nečeká a ihned se tlačí do útoku. Rostislav Gattnar mířil mimo.

00:01

Všechno už směřuje k začátku dnešního utkání, obě mužstva již nastupují na palubovku. Domácí tým odehraje zápas v modrých dresech. Butchis dorazili v bílých trikotech.
    Přeji příjemnou zábavu.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok (Souček) – Kaleta, Sidunov, Vít, Šebesta (C), Jankovský, Hatala – Šindler, R. Gattnar, A. Šmíd – Fukala, M. Gattnar, Matejčík – Palčinský, Zubek, L. Hájek – Szemla, Slončík, Galia.
    Trenér: Folta

BUTCHIS: Vladař (Hlinák (C)) – Svoboda, Šubrt, Drastich, Wald, Václavík, Čejka, Regner, Švelbl – M. Petráň, Novák, J. Černý – Waldhauser, Veleba, Papež – J. Novotný, Maňour, P. Novotný.
    Trenér: Hlinák

Rozhodčí: Both, Černín.

V rámci posledního kola Livesport Superligy florbalu se utkají Vítkovice s BUTCHIS.
    Domácí Vítkovice hrají o přední pozice ligové tabulky, po dvaceti pěti zápasech jim patří třetí pozice. S 57 body Ostravané ztrácí na první Tatran tři body. Z posledních pěti utkání získaly Vítkovice bodů 11.
    Hostující BUTCHIS se nacházejí s šestibodovým náskokem na předposlední pozici a čeká je tedy boj o záchranu. V dosavadním snažení sesbírali Pražané 14 bodů, v utkání tak budou jasným outsiderem. V posledních pěti zápasech bodovali hosté pouze jednou, a to když přetlačili Pardubice.
    První vzájemné střetnutí sezóny ovládly Vítkovice 12:3. Jak dopadne tento zápas se dozvíme v sobotu od 17:00 ve Sportovním centru Dubina.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.