SuperG žen, Kvitfjell Vítěz: L. Gutová-Behramiová (SUI) (kon.) | Obří slalom mužů, 1. kolo, Aspen Vítěz: A. Steen Olsen (NOR) (kon.)
Obří slalom mužů, 2. kolo, Aspen Vítěz: M. Odermatt (SUI) (kon.)

Filippo Della Vite (ITA) DNF (22:05:49)

Dnešní obří slalom mužů v Aspenu je minulostí. Ačkoliv to vypadalo, že by dnes mohl konečně vyhrát někdo jiný, než Marco Odermatt, nakonec se tak nestalo. I přes chybu famózního Švýcara hned v začátku druhého kola, se tento fantastický lyžař dokázal vrátit, a předvést čas, který mu na první místo s přehledem stačil. Odermatt tak vyhrál devátý z devíti obřích slalomů v letošní sezóně. Druhý skončil jeho krajan Loïc Meillard a bronzovou pozici si vzal Nor Timon Haugan.

Druhé kolo dnešního obřího slalomu mužů v Aspenu je u konce.

31
    Tak ani Alexander Steen Olsen dnes Švýcara z jiné planety neporazí. Nor jel na hranici svých možností, ale to se mu bohužel ve třetím sektoru vymstilo, a druhou jízdu dokončil se ztrátou +2,95 sekundy. Ve výsledku se tak propadl až na 17. pozici.

30
    Loïc Meillard bude zase smutnit. Ani dnes totiž Odermatta neporazí. V druhém kole zaostal za Vinatzerem o 68 setin, za Odermattem tedy ve výsledku až o 34 setin.

29
    Marco Odermatt chyboval hned na začátku druhého kola! Už to vypadalo, že uvidíme velké zaváhání, jenže bezkonkurenční Švýcar, který první kolo zajel až jako 23. nejrychlejší, pak předvedl naprostou fantasii. Skončil na jednotlivých sektorech druhý, druhý a první, a ve výsledku tak uzmul první místo ještě s 58 setinovou rezervou.

28
    Žan Kranjec tedy druhé kolo moc dobře nezajel. Stejně jako včera se po druhém kole o dost propadl. Byl to až 17. nejrychlejší čas, ve výsledku tedy zatím končí na průběžném pátém místě.

27
    Timon Haugan ale opět míchá pořadím. Ve druhém kole vyrovnal jízdu Tommyho Forda, a shodně zaostal o 41 setin za Vinatzerem. Vedoucí pozici uzmul o deset setin!

26
    Luca De Aliprandini vystrnadil z vedoucího křesla krajana Vinatzera! V rámci druhého kola zaostal o půl vteřiny a skončil tedy čtvrtý, ale o téměř půl vteřiny v součtu s prvním kolem právě Vinatzera nakonec porazil.

25
    Filip Zubčić ztratil bez jediné setiny celou sekundu. V rámci druhého kola to byla až desátá nejrychlejší jízda. Chorvat měl přitom z prvního kola dobrý náskok, ale i tak nedokázal vyzrát na Vinatzera, za kterým končí o 8 setin!

24
    Druhé kolo se rozhodně moc nepovedlo Henriku Kristoffersenovi. Kromě třetího sektoru nikde nepatřil do top desítky. Končí až čtrnáctý se ztrátou +1,47, a ve výsledku to stačí až na sedmé místo. To se moc nepovedlo.

23
    Atle Lie McGrath měl dost pomalý první a druhý úsek. Ačkoliv druhou polovinu trati zajel opravdu rychle, je z toho až sedmý nejrychlejší čas druhého kola, ale celkově zatím třetí místo.

22
    Thomas Tumler zase vylepšil druhý sektor, a to o pět setin! Jinak to nebyla nejlepší jízda v rámci druhého kola, ale ve výsledku se řadí na druhé místo hned za Vinatzera, a to o 25 setin. Mimochodem ve druhém kole máme v pořadí za sebou čtyři Švýcary, od 5. místa jsou postupně umístěni Murisier, Tumler, Caviezel a Janutin.

21
    Ne uplně zdařilou jízdu předvedl Alexander Schmid. Skončil v druhém kole až jedenáctý, a to se ztrátou +1,31. Ve výsledku je čtvrtý, ale pravděpodobně se ještě o dost propadne.

20
    Filippo Della Vite je čtvrtým, kdo trať nedokončí. Je to škoda, měl velice dobrý druhý sektor, na kterém předvedl druhý nejrychlejší čas, ale v tom následujícím z trati vyletěl.

19
    Velmi špatný start měl Gino Caviezel. Ten byl až šestnáctý na prvním sektoru. Pak hodně zrychlil, ale skončil až se ztrátou 87 setin. Ve výsledku tak zaostal o 66 setin za Vinatzerem a je průběžně druhý.

18
    Alex Vinatzer s nejlepším časem druhého kola! Na druhém sektoru nastavil nový nejrychlejší čas, na třetím sektoru byl druhý. Jeho čas tak dělal 1 minutu, 1 sekundu a 35 setin. Celkově to je první místo s náskokem až 76 setin. Hodně vydařená jízda, ačkoliv byla na hranici rizika.

17
    Lukasi Feursteinovi se nepovedlo ve druhém kole atakovat vrchní příčky. Skončil desátý, jen o 8 setin za svým bratrancem Patrickem. Ve součtu s prvním kolem je ale Lukas osmý a Patrick desátý.