Štafeta mužů 4x7,5 km, Soldier Hollow | Vítěz: Norsko (kon.) | | | Sprint žen 7,5 km, Soldier Hollow | Vítěz: J. Braisazová-Bouchetová (FRA) (kon.) |
Kvalifikace HS134, Oslo | Vítěz: D. Huber (AUT) (kon.) |
NHL - Poslední přestupový den | (kon.) |
konec
SP - Kvalifikace HS134, Oslo
Vítěz: D. Huber (AUT)
Jan Vojkůvka
Konečné výsledky
- 1. Daniel Huber (AUT) 141.8
- 2. Johann Andre Forfang (NOR) 137.9
- 3. Marius Lindvik (NOR) 136.1
- 4. Peter Prevc (SLO) 133.9
- 5. Philipp Raimund (GER) 129.7
- 6. Manuel Fettner (AUT) 129.7
- 7. Robert Johansson (NOR) 129.1
- 8. Eetu Nousiainen (FIN) 128.8
- 9. Ren Nikaidó (JPN) 128.6
- 10. Rjójú Kobajaši (JPN) 128.1
- 11. Michael Hayböck (AUT) 127.7
- 12. Timi Zajc (SLO) 127.4
- 13. Jan Hörl (AUT) 127.4
- 14. Daniel Tschofenig (AUT) 126.4
- 15. Andreas Wellinger (GER) 125.9
- 16. Halvor Egner Granerud (NOR) 124.4
- 17. Stefan Kraft (AUT) 124.4
- 18. Niko Kytösaho (FIN) 122.1
- 19. Alex Insam (ITA) 121.9
- 20. Aleksander Zniszczoł (POL) 121.7
- 21. Killian Peier (SUI) 120.3
- 22. Benjamin Østvold (NOR) 118.4
- 23. Lovro Kos (SLO) 117.9
- 24. Daniel-Andre Tande (NOR) 117.7
- 25. Džunširó Kobajaši (JPN) 116.2
- 26. Pius Paschke (GER) 115.8
- 27. Dawid Kubacki (POL) 115.4
- 28. Erik Belshaw (USA) 114.7
- 29. Kamil Stoch (POL) 114.6
- 30. Anže Lanišek (SLO) 114.3
- 31. Piotr Żyła (POL) 114.0
- 32. Keiči Sató (JPN) 113.5
- 33. Valentin Foubert (FRA) 112.3
- 34. Vladimir Zografski (BUL) 111.8
- 35. Fredrik Villumstad (NOR) 111.1
- 36. Karl Geiger (GER) 110.4
- 37. Kristoffer Eriksen Sundal (NOR) 109.7
- 38. Roman Koudelka (CZE) 109.5
- 39. Antti Aalto (FIN) 108.2
- 40. Gregor Deschwanden (SUI) 108.1
- 41. Tate Frantz (USA) 107.8
- 42. Maciej Kot (POL) 106.6
- 43. Jevhen Marusjak (UKR) 105.5
- 44. Yanick Wasser (SUI) 103.7
- 45. Domen Prevc (SLO) 103.5
- 46. Sindre Ulven Jørgensen (NOR) 101.8
- 47. Noriaki Kasai (JPN) 101.4
- 48. Constantin Schmid (GER) 101.1
- 49. Robin Pedersen (NOR) 99.3
- 50. Giovanni Bresadola (ITA) 99.3
- 51. Vitalij Kaliničenko (UKR) 98.0
- 52. Stephan Leyhe (GER) 93.9
- 53. Artti Aigro (EST) 91.9
- 54. Remo Imhof (SUI) 91.6
- 55. Andrea Campregher (ITA) 82.5
- Kasperi Valto (FIN) DSQ
Startovní listina
- 1. Fredrik Villumstad (NOR)
- 2. Vitalij Kaliničenko (UKR)
- 3. Yanick Wasser (SUI)
- 4. Keiči Sató (JPN)
- 5. Andrea Campregher (ITA)
- 6. Noriaki Kasai (JPN)
- 7. Maciej Kot (POL)
- 8. Valentin Foubert (FRA)
- 9. Jevhen Marusjak (UKR)
- 10. Kasperi Valto (FIN)
- 11. Eetu Nousiainen (FIN)
- 12. Robin Pedersen (NOR)
- 13. Constantin Schmid (GER)
- 14. Remo Imhof (SUI)
- 15. Robert Johansson (NOR)
- 16. Sindre Ulven Jørgensen (NOR)
- 17. Tate Frantz (USA)
- 18. Artti Aigro (EST)
- 19. Killian Peier (SUI)
- 20. Erik Belshaw (USA)
- 21. Antti Aalto (FIN)
- 22. Benjamin Østvold (NOR)
- 23. Vladimir Zografski (BUL)
- 24. Daniel-Andre Tande (NOR)
- 25. Džunširó Kobajaši (JPN)
- 26. Niko Kytösaho (FIN)
- 27. Roman Koudelka (CZE)
- 28. Giovanni Bresadola (ITA)
- 29. Alex Insam (ITA)
- 30. Daniel Huber (AUT)
- 31. Kamil Stoch (POL)
- 32. Dawid Kubacki (POL)
- 33. Piotr Żyła (POL)
- 34. Halvor Egner Granerud (NOR)
- 35. Aleksander Zniszczoł (POL)
- 36. Ren Nikaidó (JPN)
- 37. Philipp Raimund (GER)
- 38. Kristoffer Eriksen Sundal (NOR)
- 39. Domen Prevc (SLO)
- 40. Stephan Leyhe (GER)
- 41. Timi Zajc (SLO)
- 42. Gregor Deschwanden (SUI)
- 43. Daniel Tschofenig (AUT)
- 44. Anže Lanišek (SLO)
- 45. Johann Andre Forfang (NOR)
- 46. Karl Geiger (GER)
- 47. Manuel Fettner (AUT)
- 48. Pius Paschke (GER)
- 49. Peter Prevc (SLO)
- 50. Marius Lindvik (NOR)
- 51. Lovro Kos (SLO)
- 52. Michael Hayböck (AUT)
- 53. Jan Hörl (AUT)
- 54. Andreas Wellinger (GER)
- 55. Rjójú Kobajaši (JPN)
- 56. Stefan Kraft (AUT)
1. Stefan Kraft (AUT) 1578 b
2. Rjójú Kobajaši (JPN) 1382 b
3. Andreas Wellinger (GER) 1294 b
4. Jan Hörl (AUT) 900 b
5. Michael Hayböck (AUT) 677 b
6. Lovro Kos (SLO) 675 b
7. Marius Lindvik (NOR) 673 b
8. Peter Prevc (SLO) 668 b
9. Pius Paschke (GER) 647 b
10. Manuel Fettner (AUT) 633 b
31. Roman Koudelka (CZE) 105 b
1. Fredrik Villumstad (NOR)
2. Vitalij Kaliničenko (UKR)
3. Yanick Wasser (SUI)
4. Keiči Sató (JPN)
5. Andrea Campregher (ITA)
6. Noriaki Kasai (JPN)
7. Maciej Kot (POL)
8. Valentin Foubert (FRA)
9. Jevhen Marusjak (UKR)
10. Kasperi Valto (FIN)
11. Eetu Nousiainen (FIN)
12. Robin Pedersen (NOR)
13. Constantin Schmid (GER)
14. Remo Imhof (SUI)
15. Robert Johansson (NOR)
16. Sindre Ulven Jørgensen (NOR)
17. Tate Frantz (USA)
18. Artti Aigro (EST)
19. Killian Peier (SUI)
20. Erik Belshaw (USA)
21. Antti Aalto (FIN)
22. Benjamin Østvold (NOR)
23. Vladimir Zografski (BUL)
24. Daniel-Andre Tande (NOR)
25. Džunširó Kobajaši (JPN)
26. Niko Kytösaho (FIN)
27. Roman Koudelka (CZE)
28. Giovanni Bresadola (ITA)
29. Alex Insam (ITA)
30. Daniel Huber (AUT)
31. Kamil Stoch (POL)
32. Dawid Kubacki (POL)
33. Piotr Żyła (POL)
34. Halvor Egner Granerud (NOR)
35. Aleksander Zniszczoł (POL)
36. Ren Nikaidó (JPN)
37. Philipp Raimund (GER)
38. Kristoffer Eriksen Sundal (NOR)
39. Domen Prevc (SLO)
40. Stephan Leyhe (GER)
41. Timi Zajc (SLO)
42. Gregor Deschwanden (SUI)
43. Daniel Tschofenig (AUT)
44. Anže Lanišek (SLO)
45. Johann Andre Forfang (NOR)
46. Karl Geiger (GER)
47. Manuel Fettner (AUT)
48. Pius Paschke (GER)
49. Peter Prevc (SLO)
50. Marius Lindvik (NOR)
51. Lovro Kos (SLO)
52. Michael Hayböck (AUT)
53. Jan Hörl (AUT)
54. Andreas Wellinger (GER)
55. Rjójú Kobajaši (JPN)
56. Stefan Kraft (AUT)
1. Robert Johansson (NOR) 129.1
2. Eetu Nousiainen (FIN) 128.8
3. Killian Peier (SUI) 120.3
4. Erik Belshaw (USA) 114.7
5. Keiči Sató (JPN) 113.5
6. Valentin Foubert (FRA) 112.3
7. Fredrik Villumstad (NOR) 111.1
8. Tate Frantz (USA) 107.8
9. Maciej Kot (POL) 106.6
10. Jevhen Marusjak (UKR) 105.5
1. Daniel Huber (AUT) 141.8
2. Robert Johansson (NOR) 129.1
3. Eetu Nousiainen (FIN) 128.8
4. Niko Kytösaho (FIN) 122.1
5. Alex Insam (ITA) 121.9
6. Killian Peier (SUI) 120.3
7. Benjamin Østvold (NOR) 118.4
8. Daniel-Andre Tande (NOR) 117.7
9. Džunširó Kobajaši (JPN) 116.2
10. Erik Belshaw (USA) 114.7
11. Keiči Sató (JPN) 113.5
12. Valentin Foubert (FRA) 112.3
13. Vladimir Zografski (BUL) 111.8
14. Fredrik Villumstad (NOR) 111.1
15. Roman Koudelka (CZE) 109.5
16. Antti Aalto (FIN) 108.2
17. Tate Frantz (USA) 107.8
18. Maciej Kot (POL) 106.6
19. Jevhen Marusjak (UKR) 105.5
20. Yanick Wasser (SUI) 103.7
1. Daniel Huber (AUT) 141.8
2. Philipp Raimund (GER) 129.7
3. Robert Johansson (NOR) 129.1
4. Eetu Nousiainen (FIN) 128.8
5. Ren Nikaidó (JPN) 128.6
6. Timi Zajc (SLO) 127.4
7. Halvor Egner Granerud (NOR) 124.4
8. Niko Kytösaho (FIN) 122.1
9. Alex Insam (ITA) 121.9
10. Aleksander Zniszczoł (POL) 121.7
---
24. Roman Koudelka (CZE) 109.5
Největší favoriti ale trochu zaostávali. Rjoju Kobajaši obsadil až desátou příčku, Andreas Wellinger 15. pozici a Stefan Kraft byl dokonce až na 56. příčce. Přiliš se nevedlo ani Janovi Hörlovi a za očekáváním zůstali rovněž Michael Hayböck a Anže Lanišek.
Roman Koudelka předvedl 117,5 metru, což mu stačilo na 38. místo. Bez obtíží tak postoupil do hlavního závodu.
1. Daniel Huber (AUT) 141.8
2. Johann Andre Forfang (NOR) 137.9
3. Marius Lindvik (NOR) 136.1
4. Peter Prevc (SLO) 133.9
5. Philipp Raimund (GER) 129.7
6. Manuel Fettner (AUT) 129.7
7. Robert Johansson (NOR) 129.1
8. Eetu Nousiainen (FIN) 128.8
9. Ren Nikaidó (JPN) 128.6
10. Rjójú Kobajaši (JPN) 128.1
11. Michael Hayböck (AUT) 127.7
12. Timi Zajc (SLO) 127.4
13. Jan Hörl (AUT) 127.4
14. Daniel Tschofenig (AUT) 126.4
15. Andreas Wellinger (GER) 125.9
16. Halvor Egner Granerud (NOR) 124.4
17. Stefan Kraft (AUT) 124.4
18. Niko Kytösaho (FIN) 122.1
19. Alex Insam (ITA) 121.9
20. Aleksander Zniszczoł (POL) 121.7
21. Killian Peier (SUI) 120.3
22. Benjamin Østvold (NOR) 118.4
23. Lovro Kos (SLO) 117.9
24. Daniel-Andre Tande (NOR) 117.7
25. Džunširó Kobajaši (JPN) 116.2
26. Pius Paschke (GER) 115.8
27. Dawid Kubacki (POL) 115.4
28. Erik Belshaw (USA) 114.7
29. Kamil Stoch (POL) 114.6
30. Anže Lanišek (SLO) 114.3
31. Piotr Żyła (POL) 114.0
32. Keiči Sató (JPN) 113.5
33. Valentin Foubert (FRA) 112.3
34. Vladimir Zografski (BUL) 111.8
35. Fredrik Villumstad (NOR) 111.1
36. Karl Geiger (GER) 110.4
37. Kristoffer Eriksen Sundal (NOR) 109.7
38. Roman Koudelka (CZE) 109.5
39. Antti Aalto (FIN) 108.2
40. Gregor Deschwanden (SUI) 108.1
41. Tate Frantz (USA) 107.8
42. Maciej Kot (POL) 106.6
43. Jevhen Marusjak (UKR) 105.5
44. Yanick Wasser (SUI) 103.7
45. Domen Prevc (SLO) 103.5
46. Sindre Ulven Jørgensen (NOR) 101.8
47. Noriaki Kasai (JPN) 101.4
48. Constantin Schmid (GER) 101.1
49. Robin Pedersen (NOR) 99.3
50. Giovanni Bresadola (ITA) 99.3
51. Vitalij Kaliničenko (UKR) 98.0
52. Stephan Leyhe (GER) 93.9
53. Artti Aigro (EST) 91.9
54. Remo Imhof (SUI) 91.6
55. Andrea Campregher (ITA) 82.5
Kasperi Valto (FIN) DSQ (17:58:25)