Ústí n/L – Karviná 3:2 (kon.)
Elba DDM Ústí nad Labem
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
HbK Karviná
Neděle 10.03.2024, 11:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • CROSSDOCK Extraliga • 19. kolo

Ústí nad Labem strhlo v závěrečném dějství vítězství na svou stranu, a přeci jen tak potvrdilo proti Karviné nálepku papírového favorita. Po dvou trefách Zicha obstaral kuriózní vítěznou branku střelou z půlící čáry Jiří Grus. Elba tak vítězí posedmé v řadě, zatímco Slezané na první jarní triumf nadále čekají. (12:45:18)

44:21
    Karviná je v plném počtu a zkouší štěstí bez brankáře!

43:44
    Vojtěch Červinka dostal přihrávku mezi kruhy. Jeho rána z otočky zamířila vedle levé tyčky.

43:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Ústečtí hokejbalisté zakládají postupnou kombinaci zpoza vlastní branky.

42:21
    Vyloučení v týmu HbK Karviná:
    Lukáš Zaremba – 2 min., nedovolené bránění.

42:21
    Karviná si vyžádala oddechový čas. Uvidíme, kdy se hosté odhodlají ke hře bez brankáře. Nutno říci, že Slezané dorazili do Ústí s podstatně nižším počtem hráčů, a tak už jim zřejmě ani nezbývá mnoho sil. Navíc je čeká oslabení.

42:13
    Patrik Zicho se řítil z levé strany na Humlíčka. Ten slabší střelu na bližší tyč odpálil hokejkou.

41:36
    Lukáš Soukup nejprve střílel z levé strany do bloku. Poté doběhl míček a zkusil to ještě zprava od modré. Tomáš Humlíček máchnul lapačkou. Bude se vhazovat.

40:40
    Elba DDM Ústí nad Labem hraje v plném počtu.

40:28
    Dvě nepřesné střely z levé strany. Ústí následně dostalo míček k protější brance. Do konce Michajličenkova trestu scházejí poslední vteřiny.

39:33
    Slezanům se vůbec nedaří dostat přes modrou čáru. Ústí se zatím v oslabení výborně brání.

38:40
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem:
    Petr Michajličenko – 2 min., nedovolené bránění.

38:30
    Ústí je po vstřelené brance nadále aktivní. Humlíček teď musel podržet míček ve výstroji. Vhazuje se po jeho levé ruce.

37:31
    V polovině závěrečné třetiny dochází na reklamní přestávku a v duchu fair-play i na střídání stran.
    36:58 Jiří GRUS - 3:2

36:58
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Karviná podnikla rychlou akci, která byla zastavena na modré čáře. JIŘÍ GRUS se vzápětí odhodlal k odvážné střele z půlící čáry a k překvapení většiny přítomných skončila za zády Humlíčka! Ten teď asi nemá úplně čisté svědomí. Bez asistence.

36:46
    Od levého mantinelu to zkoušel nápřahem Tomáš Kapusta. Ani tato rána k brance neprošla.

35:32
    Karvinští přečkali perné chvilky a jsou v plném počtu. Stále jsou na severu Čech ve hře o bodový zisk.

35:16
    V krátkém sledu stříleli z pravé strany nepřesně Jiří Grus a Pavel Krajíček. Ústí nad Labem má solidní tlak. Chtělo by to ještě trochu seřídit mířidla.

34:39
    Zpoza modré čáry vystřelil Jiří Grus. Jeho projektil byl před brankou zastaven. Krátce poté bylo znovu pískáno. Další buly.

34:18
    Domácí střela z levého kruhu byla sražena mimo hrací plochu. Bude se vhazovat.

33:32
    Martin Řehůřek – 2 min., krosček.

32:34
    Karvinský obránce je v pořádku. Hra pokračuje. Ústí znovu kombinuje v pásmu Karviné. Domácí favorité by se rádi poprvé ujali vedení.

31:46
    Viktor Juraško se obětavě vrhl do střely a schytal štiplavý zásah, který teď rozdýchává na zemi. Chvíli se hrát nebude.

30:25
    Jiří Tomáš si na pravé straně narazil míček se Stupkou a dostal se až před Humlíčka! Bohužel pro Ústí nezvládl zvednout hrací předmět nad jeho pravý beton.

30:01

Další třetina začne přibližně v 12:14.

Také druhá třetina nabídla dva góly. Karviné vrátil vedení zakončením zpoza branky Diviš, o tři minuty později ale vyrovnal v přesilové hře Zicho. Oba jmenovaní tak zapsali své druhé trefy. Uvidíme, zda se náhodou nedočkáme hattricku.

Střely na branku po 2. třetině – 18:13

30:00

29:20
    Petr Michajličenko dostal nabito podél levého mantinelu na modrou čáru. Proti jeho vysoké střele se natahoval Humlíček lapačkou.

29:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Zatím to vypadá, že i podruhé půjdou hráči do kabin za nerozhodného stavu.

28:41
    Ústí nad Labem hraje v plném počtu.

28:36
    Karvinští dlouho kombinovali v pásmu. Teď už se Elbě povedlo dvakrát v krátkém sledu dostat míček přes půlící čáru. Tato přesilovka využita nebude.

27:28
    Obrovský závar před Rechtorikem! Aktivně si počínal především Jakub Wróbel. Brankář Ústí i díky výpomoci spoluhráčů v obraně odolal.

27:04
    Domácím se poměrně rychle podařilo vyhodit míček až k protější brance.

26:41
    David Kučera – 2 min., sekání.

26:00
    Martin Pala na sebe nalákal několik protihráčů. Poté zkusil vysunout do úniku spoluhráče. Míček byl zachycen domácí obranou.

24:50

24:36
    Karviná je v početní výhodě nadále velice aktivní. Tomáš Rechtorik se musí mít neustále na pozoru.

23:30
    Martin Pala chtěl využít zmatků v ústecké obraně. Na levé straně dostal spoustu prostoru, ránu zápěstím za Rechtorikova záda neprocpal.

23:08
    Krátce po reklamní pauze musel Tomáš Humlíček pokrýt dalekonosné nahození. Jeho spoluhráči již kombinují na ústecké polovině.

22:50
    Jan Sedláček – 2 min., sekání.

22:23
    Aktuálně sledujeme oboustranně bojovný hokejbal. Míček se stěhuje ze strany na stranu. Duel se překlápí do své druhé poloviny.
    20:23 Patrik ZICHO - 2:2

20:23
    Také Ústí má svého dvougólového střelce! Na konci přesilovkové souhry byl PATRIK ZICHO, jenž usměrnil mezi tři tyče Tomášovo nahození z pravé strany. Asistence: Jiří Tomáš a Ondřej Poláček.

20:02
    Jakub Orság – 2 min., vysoká hůl.

19:30
    Obrovská šance Karviné! Jakub Wróbel přešel individuálně přes dva protihráče a dostal se až před Rechtorika. Ten jeho zakončení zneškodnil v pádu betony!
    17:15 Jan DIVIŠ - 1:2

17:15
    Karviná právě vstřelila branku!
    Další paráda v podání JANA DIVIŠE. Karvinští kombinovali po držení Petra Michajličenka v ponechané výhodě. Na vyloučení nakonec nedojde, neboť hostující kapitán zaskočil Rechtorika zakončením zpoza branky. Asistence: Martin Pala.

16:39
    Zakázané uvolnění Ústí nad Labem. Vhazovat se bude po levé ruce Tomáše Rechtorika, jenž má zatím na kontě čtyři úspěšné zákroky.

15:43
    Karviná zvládla bez újmy na skóre i své druhé dnešní oslabení. Jakub Wróbel je zpátky na palubovce.

15:20
    Ondřej Poláček posunul míček nalevo, kde se do něj opřel bez přípravy Martin Stupka. Jeho dělovka skončila v připravené lapačce Tomáše Humlíčka.

15:01

Další třetina začne přibližně v 11:37.

Karviná se dostala na palubovce favorita v 8. minutě do vedení díky šikovné individuální akci kapitána Jana Diviše. Domácí poté přidali a stihli ještě před pauzou vyrovnat. Střelu Poláčka tečoval před brankou Patrik Zicho.

Střely na branku po 1. třetině – 11:5

15:00

14:50
    Ondřej Poláček střílel od modré lajny do bloku. Z pravé strany mířil Jiří Tomáš zápěstím vedle bližší tyče.

14:03
    Rozběhla se poslední minuta první třetiny. Tomáš Humlíček musel zasahovat proti střele Martina Stupky z levého kruhu.

13:43
    Jakub Wróbel – 2 min., nedovolené bránění.
    12:25 Patrik ZICHO - 1:1

12:25
    Domácí favorité srovnávají skóre. Stupka přihrál z pravého rohu hřiště na vrcholek bližšího kruhu Poláčkovi. Jeho střelu zápěstím ještě před brankou jemně tečoval mimo dosah Humlíčka PATRIK ZICHO. Asistence: Ondřej Poláček a Martin Stupka.

11:46
    Tvrdá střela Jakuba Wróbela ze středního pásma se neujala. Ústí následně přeneslo hru na polovinu soupeře, kde se bude vhazovat.

10:37
    Hostující střela vedle levé tyče. Po odrazu míčku od zadního mantinelu jej Tomáš Rechtorik raději ukryl pod lapačku.

09:46
    Patrik Zicho si poradil s přesilou protihráčů. Zpoza branky se natlačil šikovně až před Humlíčka. Balonek za jeho beton nedostal, přesto dobrá individuální akce.

08:32
    Jan Sedláček se v levém kruhu dostal ke sražené střele z půlící čáry. Zápěstím mířil za vzdálenější pravou tyčku.

07:38
    Komerční přestávka.
    07:25 Jan DIVIŠ - 0:1

07:25
    Hosté jdou do vedení! Skvělou práci odvedl za brankou kapitán JAN DIVIŠ, jenž se zbavil protihráče, vyběhl si podél levé tyče do zakončení a zvládl zaskočit i Rechtorika. Asistence: Lumír Rosůlek a Martin Pala.

06:04
    Pozornost Tomáše Humlíčka znovu prověřil aktivní Jiří Tomáš. Znovu střílel z prostoru mezi kruhy, opět ale jen do výstroje prvně jmenovaného.

04:43
    Karviná je zpátky v plném počtu. První přesilová hra zápasu využita nebyla.

04:27
    Ústí se v přesilové hře provinilo zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat po levé ruce Tomáše Rechtorika.

04:00
    Hra je přerušena. Jiří Tomáš si z pravé strany vyběhl na střed palubovky. Neujala se ani jeho střela zápěstím, jež skončila na bloku.

03:40
    Zpoza modré čáry vypálil nápřahem Michal Smolík. Jeho dělovka byla sražena za branku.

03:12
    Karviné se podařilo po buly vyhodit míček k protější brance. Lavička Ústí nabádá hráče ke klidu a trpělivosti.

02:43
    Tomáš Humlíček – 2 min., úmyslné vyhození míčku ze hřiště.

02:06
    Jiří Tomáš obdržel míček na levé křídlo. Jeho bombu vyrazil Tomáš Humlíček lapačkou. Následně zasahoval ještě proti další tvrdé střele.

01:28
    Rechtorik raději ukryl pod lapačku balonek, který se k jeho levé tyči odrazil od zadního mantinelu.

00:58
    Aktivněji vstoupila do zápasu Karviná. Tomáš Rechtorik už musel zasahovat proti dvěma střelám z pravé strany palubovky.

00:01

Elba DDM Ústí nad Labem: Rechtorik (Banda) – Grus, Kohout, Kučera, Michajličenko, Poláček, Růžička Jak., Sedláček (A), Smolík – Belica, Červinka (A), Haas, Hampl, Kapusta, Krajíček, Škurla, Soukup, Stupka (C), Tomáš, Vacek, Zicho
    Trenér: Jaroslav Pavlík

HbK Karviná: Humlíček (Mokry) – Juraško, Kulawiak, Procházka, Zaremba (A) – Diviš (C), Fárský, Orság, Pala (A), Řehůřek, Rosůlek, Růžička Jar., Wróbel
    Trenér: Petr Popek

Rozhodčí: Dominik Tománek, David Gráca.

V prvním sezonním vzájemném utkání zvítězilo Ústí nad Labem v Karviné vysoko 10:3. Kolik branek uvidíme tentokrát? Sledujte náš textový přenos a budete u všeho podstatného.

Karviná figuruje s 18 získanými body na osmém místě. Na devátý Hradec Králové má pouze jednobodový náskok a desáté Dobřany jsou jen o další bod zpátky. Slezané zatím po zimní pauze na první výhru čekají. Dosud všechny tři zápasy v kalendářním roce 2024 prohráli – naposledy včera poměrem 1:3 na Kladně.

Favoritem zápasu bude Ústí, kterému aktuálně patří ve dvanáctičlenné tabulce třetí pozice. Na té je navíc Elba jen vinou horšího skóre, jinak má stejně bodů (35) jako druhý Kert Park Praha. Ústí momentálně táhne sérii šesti výher v řadě. Tu poslední zaznamenalo včera, kdy doma zdolalo 2:1 Dobřany.

Hezké nedělní dopoledne. CROSSDOCK Extraliga hokejbalu má dnes na programu utkání 19. kola. Tým Elba DDM Ústí nad Labem v něm bude hostit celek HbK Karviná.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Filip Lefenda

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 13. Zicho (Poláček, Stupka), 21. Zicho (Tomáš, Poláček), 37. Grus – 8. Diviš (Rosůlek, Pala), 18. Diviš (Pala)

Rozhodčí: Dominik Tománek, David Gráca