Thajsko – Lucembursko 6:1 (kon.) | Mexiko – Turkmenistán 4:8 (kon.) | Jihoafrická rep. – Kyrgyzstán 1:10 (kon.)
konec
Mexiko
4:8 (1:3, 2:4, 1:1)
Turkmenistán
Sobota 16.03.2024, 12:00 • Gorodskoj Katok – Biškek • Mistrovství světa - III. A Divize • 5. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Já děkuji za pozornost, loučím se s vámi a přeji hezkou sportovní sobotu. Užívejte volna. (14:37:45)
   
  Nejlepší hráči utkání

  Mexiko: Jack Rullan

  Turkmenistán – Musa Annasaparov
   
  Ani třetí třetinu Mexiko nevyhrálo, i kdy k tomu mělo blízko. Snížilo na 4:7 pak si však nechalo dát gól v oslabení. Třetí třetina už nebyla tak kvalitní jako ta druhá. Pořád však bylok vidění dost souvojů rvaček, gólů, přihrávek a pěkných akcí. Celý zápas měli ovšem hosté z Turkmenistánu navrch a zvítězili zaslouženě. Mexiku na turnaji pokulhávala defenzíva bylo to markantní. Prostě nedokázalli konkurovat útokům soupeřů a často inkasovali. Je to velká škoda, hrát trochu více zodpovědněji zezadu, mohli třeba uhrát lepší výsledek. Ovšem je to hokej a ten dopadl 8:4 pro Turkmenistán. Mexiko sestupuje do divize III B a příští rok ho tam uvidíme, naopak Thajsko postupuje do vyšší divize, to už je po dnešku jasné. Porazilo totiž Lucembursko 6:1, ovládlo celý šampionát bez ztráty bodu a jde výše.
   
  Konec zápasu.
   
  59:52
  Turkmenistán ještě zaútočil a předvedl pár nacvičených akcí. Brankáře už ale nepřekonal a zápas končí.
   
  59:29
  Payro zasahuje a musí se hodně snažit, aby puk neskončil v bráně. Otáčel se všude možně a touš do branky prostě nepustil.
   
  59:12
  Ještě zákrok Payra.
   
  58:45
  Utkání se bude dohrávat, i když dnes to jiskřilo, oba týmy se párkrát popraly, vyzkoušely si kdo, co vydrží. Ovšem byl to pěkný zápas, hodně branek, defenzívy toho moc nepochytaly.
   
  58:02
  Turkmenistán právě vstřelil branku! I tuto třetinu se Turkenistán prosazuje gólově. Hráč dostal přichytsáno kotouč přesně do slotu a odtud se nemýlil, krásná střela do levé šibenice z pohledu brankáře a o osudu utkání i Mexika je rozhodnuto. Autorem branky je ARSLAN NURYYEV. Asistence: Baymyrat Baymyradov.
   
  57:27
  Jenže hosté přecejen ujeli, z brejku se ovšem neprosadili.
   
  57:05
  Mexiko v útoku, nepouští soupeře vůbec z pásma.
   
  56:43
  Domácí pálí přes beka, Charyyev chytá rutinním zákrokem.
   
  56:02
  Středoameričané bojují, nevzdávají se ale čas je neúprosný, a tohle už asi nepůjde zvrátit.
   
  55:36
  Mexický fantom v masce nyní nevěděl jak, ale i tak puk chytil a nenechal si ho proklouznout mezi betony.
   
  55:21
  Navíc hosté vyhodili.
   
  54:38
  Bílí jsou navezeni u soupeře a mačkají ho jako citron. Gól z toho nevzešel, alespoň zatím. NO jo, jenže takto měli hrát celý zápas a ne až na konci.
   
  54:22
  Pět minut a 38 sekund na čtyři branky. To není moc. Mexiko už je jednou nohou v divizi III B.
   
  54:12
  Turkmenistán zazlobil v útoku, ale nyní už útočí MExiko.

  Jan Volf

  Branky a nahrávky: 5. Apud (Tapia), 28. A. VAlencia (Rullan, T. Chavez), 35. Esteban (Rullan), 49. Rullan – 12. Dovletmyradov (Bayjaeyev, Nuryyev), 15. Vahovskiy (Hydyrov, Annasaparov), 18. Baymyradov (Esenov, Annasaparov), 21. Dovletmyradov (Barkovskiy, Geldimyradov), 23. Vahovskiy (Kakabayev, Bayjayev), 26. Baymyradov, 29. Nuryyev (Geldimyradov), 59. Nuryyev (Baymyradov)


  Mexiko: Gomez (Payro) – Ugarte, Rullan, Matsubara, Ayala, Ch. Mendez – E. Valencia, A. Valencia, L. Valencia – Tapia, Alvarez, T. Chavez – Esteban, H. Chavez, Apud – B. Mendez, Rosales
  Trenér: Larry Suarez

  Turkmenistán: Charyyev (Myradov) – Kakabayev, Annasaparov, Kakayev, Kakayanov, Hydyrov – Geldimyradov, Dovletmyradov, Barkovskiy – Bayyaev, Nuryyev, BAymyraadov – Gurbanov, Vahovskiy, Atekayev – Esenov
  Trenér: Bayram Allayarov

  Rozhodčí: Chae – Aslanbey, Lhotský