Slovensko – Česko 0:6 (kon.)
konec
Slovensko
0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Česko
Neděle 21.04.2024, 12:00 • Stiga Arena, Tranas • Turnaj pěti (U17)
Partner:
   
  Česká sedmnáctka zakončila své působení na turnaji pěti zemí v Tranas vysokou výhrou 6:0 nad Slovenskem a ve čtyřech duelech tak neztratila ani bod! To znamená suverénní turnajové prvenství.

  Dnes svěřenci kouče Pavla Patery neponechali nic náhodě. V první části sice Slováci kousali, skórovat však nedokázali a naopak inkasovali z hokejek Petra Věcheta a Vítá Záhejského. Právě trefa Záhejského 15 sekund před pauzou byla dost možná zlomová. V prostřední třetině se trefil pouze Adrien Bartovič a zbylé tři zásahy si mladí Lvi nechali na závěrečnou dvacetiminutovku. V ní nejprve Petr Věchet potrestal špatnou rozehrávku brankáře Brezániho a zaznamenal svou druhou branku v zápase. Poté ujel ve vlastním oslabení Antonín Klatovský a skóre duelu uzavřel pro změnu v přesilovce Dominik Pavlík. Z branky vše jistil stoprocentní Ondřej Štěbeták.

  Střely na branku – 24:30 (11:6, 6:14, 7:10) (14:06:36)
   
  Konec zápasu.
   
  59:03
  Běží už závěrečná minuta tohoto zápasu.
   
  58:55
  Ještě další šance Česka! Rozsíval před brankou uvolnil Jakuba Lva, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil Brezáni levou rukou!
   
  58:17
  Zakázané uvolnění Slovenska.
  57:01 Dominik PAVLÍK - 0:6
   
  57:01
  Česko právě vstřelilo branku!
  Využitá česká přesilovka a skóre se tak dostává na hodnotu tenisového kanára! DOMINIK PAVLÍK převzal puk ve středním pásmu zavezl ho do útočného a z levé strany zamířil švihem nad lapačku Brezániho. Asistence: Tomáš Mikel a Jakub Lev.
   
  56:30
  Tomáš Mikel střílel od modré čáry, kotouč zasáhl před brankou clonícího spoluhráče.
   
  55:47
  Slováci v oslabení vyvezli puk dopředu a mohou tak šetřit cenné sekundy.
   
  55:14
  Velkou šanci Česka zastavil Michal Tkáč jen faulem, když zahákoval před branku najíždějícího Dominika Pavlíka, který tak nemohl zakončovat.
   
  54:19
  Kryštof Dyk chtěl střílet od modré čáry, ale trefil jen protihráče v modrém.
   
  53:38
  Zakázané uvolnění Slovenska.
   
  52:30
  Slováci mohli snížit! Od modré čáry vypálil Adam Goljer a za Štěbetákem zazvonila tyčka!
   
  51:37
  Slováci se snaží alespoň o vstřelení čestného gólu, ale moc jim to nelepí. Nyní se navíc dopustili úmyslného ofsajdu.
   
  50:40
  Čeští hokejisté tedy s největší pravděpodobností dohrají turnaj bez ztráty bodu a pozvednou nad hlavy trofej pro vítěze.
   
  49:15
  Česko je v plném počtu.
  49:10 Antonín KLATOVSKÝ - 0:5
   
  49:10
  Česko právě vstřelilo branku!
  Dokonce gól ve vlastním oslabení! Po nepovedené střele Tkáče zachytil puk ANTONÍN KLATOVSKÝ, následně se dostal do samostatného úniku a proměnil ho střelou vedle vyrážečky Brezániho. Bez asistence.
   
  48:24
  Následuje další české vyhození.

  Martin Augustin

  Branky a nahrávky: 3. Věchet (Fasner), 20. Záhejský (Pekař), 28. Bartovič (Lev), 47. Věchet, 50. Klatovský, 58. Pavlík (Mikel, Lev)


  Slovensko: Brezáni (Šály) – Dravecký, Vajko, Goljer, Tkáč, Jaroška, Rusznyák, Tomaškovič – Dubravík, Čunderlík, Berčík – Tomka, Murín, Plančár – Urdák, Bórik, Tabaček – L. Novák, Kohút, Mišiak
  Trenér: Ivan Králik

  Česko: Štěbeták (J. Novák) – Seidl, Černý, Mikel, Cichoň, Winkelhöfer, Zimovčák, Dyk – Pekař, Zahejský, Čihař – Lev, Pavlík, Rozsíval – Úbl, Bartovič, Klatovský – Věchet, Fasner, Hrubý
  Trenér: Pavel Patera

  Rozhodčí: Holm – Strömberg, Olsson

  Diváci: 57
  bahis siteleri