Tchaj-wan – Nový Zéland 1:5 (kon.) | Belgie – Turecko 8:0 (kon.) | Bulharsko – Gruzie 1:7 (kon.)
Tchaj-wan
1:5 (1:0, 0:1, 0:4)
Nový Zéland
Pondělí 22.04.2024, 12:00 • Zimnijat dvorec na sporta, Sofie • Mistrovství světa - II. B Divize • 1. kolo

Utkání je u konce a favorit se dokázal ve třetí třetině prosadit a urvat body pro sebe. Na hráčích Tchaj-wanu byla vidět stupňující se únava, kupily se chyby a ty Nový Zéland dokázal potrestat. Vítěznou branku si ve 46. minutě připsal v přesilové hře Stefan Amston a na něj ještě v poměrně rychlém sledu navázali Jackson Fontaine a Matthew Schneider. Asijský celek už poté kapituloval a na cestu obdržel ještě jednu branku. V 58. minutě se z dorážky prosadil Colin McIntosh a uzavřel na konečných 1:5. Nový Zéland tak úspěšně vstoupil do turnaje Divize II.B, Tchaj-wan si po postupu musí na body počkat.

Tchaj-wan se v zítřejším kole utká od 12:00 s Tureckem, na Nový Zéland čeká od 15:30 Gruzie.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký den a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (14:05:33)

Utkání sledovalo 70 diváků.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Lin Chun-Ťü (TPE) a Jacob Carey (NZL).

Statistiky dle iihf.com

Střely na branku: 23:40
    Zásahy brankářů: 35:22
    Vyhraná vhazování: 28:28
    Trestné minuty: 6:6

59:16
    Ještě jedno přerušení hry, pískalo se zakázané uvolnění Nového Zélandu, vhazuje se po levici Joela Hasselmana.

58:50
    Opět tu byla ztráta Tchaj-wanu ve vlastním pásmu, tentokrát se k zakončení chystal Dalmatau, puk se mu ale v rozhodujícím okamžiku svezl z hole.

58:00
    Už se jen dohrává, o vítězi a bodech je už nějakou dobu rozhodnuto.
    57:22 Colin MCINTOSH - 1:5

57:22
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Tak ještě jeden gól v síti Tchaj-wanu. Po zisku puku v útočném pásmu přišla přihrávka před branku na Strayera, který ještě gólmana nepřekonal, k dorážce se ale dostal COLIN MCINTOSH a ten už úspěšný byl – 1:5. Asistence: Ryan Strayer.

56:46
    Nový Zéland je v plném počtu, Vortanov se vrátil na ledovou plochu.

55:55
    Až nyní vystřelil od modré čáry Pcheng Mo, Hasselmanovu branku však o kousíček minul.

55:20
    Zatím to ale přesilovku vůbec nepřipomíná, Nový Zéland zvládá hru ve čtyřech na jedničku s hvězdičkou.

54:46
    Už se foukalo do píšťalky a dvě minuty za hákování si odsedí Robin Vortanov.

54:00
    Tchaj-wan si dá ještě jednu přesilovku, zatím má ponechanou výhodu.

53:12
    Nepřesná rozehrávka Tchaj-wanu, zakázané uvolnění to ale není.

52:03
    Už je to prakticky hokej na jednu branku, favorit se dokázal dostat do náskoku a uklidnit tak svou hru.
    51:30 Matthew SCHNEIDER - 1:4

51:30
    A další úder Nového Zélandu. Puk do jízdy dostal MATTHEW SCHNEIDER, obhodil si Čchang Chan-Jüana, najel si před brankáře a toho překonal rychlou bekhendovou kličkou – 1:4. Asistence: Jackson Fontaine, Luke Tappin.

50:01
    Ten musel zasahovat až nyní a to proti střele z ostrého úhlu. svou pravou tyčku si zvládl pohlídat.

49:40
    Po delší době se dopředu dostal i Tchaj-wan, na ohrožení Hasselmanovy branky ovšem nedošlo.
    48:47 Jackson FONTAINE - 1:3

48:47
    Tlak Nového Zélandu nese ovoce, je tu třetí gól. Hsiao Pcho-Jü sice dokázal ještě vyrazit střelu z dálky, puk se pak ale odrazil na hůl JACKSONA FONTAINEHO a ten zblízka dokázal gólmana Tchaj-wanu překonat dorážkou po ledě – 3:1. Asistence: Colin McIntosh, Stefan Amston.

47:50
    Od pravého mantinelu nahazoval Burns, ten ale tolik štěstí, jako před chvílí Amston neměl.

47:41
    Další tlak Nového Zélandu v útočném pásmu.

46:58
    Středem projel nehlídaný Daigle, jeho rána zápěstím se ale zastavila o couvajícího obránce.

46:20
    Hsiao Pcho-Jü řešil výpad Nového Zélandu středem, puk srazil k rohu kluziště.

46:00
    Teď je tak na Tchaj-wanu, aby se pokusil nepříznivý stav alespoň srovnat. Zatím se asijský celek nemá se svým výkonem za co stydět.
    45:11 AMSTON - 1:2

45:11
    Teď už je ale přesilovka využitá. Po vyhraném buly posunul Burns puk na modrou čáru, kde si situaci prohlédl STEFAN AMSTON a jeho nahození prošlo přes všechny hráče až do sítě – 1:2. Asistence: Callum Burns, Michael Attwell.

44:35
    Střela od modré čáry letěla těsně vedle branky, Hsiao Pcho-Jü vše kontroloval pohledem.

44:20
    Tchaj-wan dostal puk do středního pásma a nyní ve čtyřech brání modrou čáru.

43:56
    Už se pískalo a dvě minuty za držení si jede odpykat Jü Sun-Jin.

42:55
    Bude se vylučovat na straně Tchaj-wanu, Nový Zéland má zatím ponechanou výhodu.

42:08
    Kousek za kruhy vystřelil Jü Sun-Jin, tohle letělo nad břevno branky Nového Zélandu.

41:45
    Hasselman docela odvážně vyjel mimo své brankoviště a hned na něj letěla střela od modré čáry, na kterou neviděl zrovna nejlépe. Obrana mu ale pomohla a puk srazila.

41:20
    Na ledě nám zůstal ležet Jackson Fontaine a byla tam i trocha krve. Sudí však nevylučovali.

41:05
    Důrazný bodyček předvedl za vlastní brankou Amston, zastavil tak výpad soupeře.

40:25
    Nový Zéland se hned pustil do útočení, zatím však byl vrcholem snahy sražený oblouček od modré čáry.

Trestné minuty: 4:4

Je za námi čtyřicet minut hry a Nový Zéland, který ve druhé třetině předvedl poměrně velký nápor, dokázal alespoň srovnat skóre. O gól na současných 1:1 se v úvodu 24. minuty postaral Jacob Carey, který pak mohl v průběhu této dvacetiminutovky skóre dokonce otočit, jenže nevyužil rychlý kontr a nedotáhl do konce bekhendový blafák. Hsiao Pcho-Jü je velkou oporou Tchaj-wanu a spoluhráči mu mohou děkovat za současný výsledek.

40:00

39:33
    Tchaj-wan se už snaží dohrát třetinu bez nějaké chyby a tak posílá puky ze svého pásma k červené čáře.

38:49
    Hsiao Pcho-Jü má další čárku do kolonky zákroků, nyní si poradil s rychlou ranou od pravého mantinelu.

37:00
    Trocha uklidnění na ledové ploše, sledujeme teď nepřesnosti převážně ve středním pásmu.
    35:45 Carey v obrovské šanci na vedoucí branku Nového Zélandu

35:45
    Obrovská šance Nového Zélandu na obrat ve skóre! Do rozhozené obrany soupeře vznikl brejk dva na jednoho, Carey zkusil bekhendový blafák, Hsiao Pcho-Jü však vytáhl zákrok dne!

35:15
    Po vyhraném buly vystřelil Čchen Kchuan-Tching, Hasselman měl s vrtícím se pukem docela problémy, ale nakonec si připsal úspěšný zákrok.

34:56
    Přečíslení Nového Zélandu tři na dva na sebe vzal Vortanov, jeho pokus byl ovšem sražen a puk skončil v ochranné síti.

34:16
    Střela přes obránce, Lin I-Kchuan však Hasselmana svým plachtícím motýlem nepřekvapil.

33:40
    V plném počtu je už i Nový Zéland a zprava si do útoku najížděl Ryan Strayer. Natlačil se před gólmana, mezírku v jeho postoji ale nenašel.

32:45
    Tchaj-wan už hraje zkrácenou přesilovku, a Hasselman se má v brance co otáčet. Nejnebezpečnější střela byla ta z levého kruhu, na kterou neměl ideální výhled.

31:28
    Je po přesilovce, neboť dvě minuty za krosček si vysloužil Matthew Schneider.

30:29
    Vyloučení na straně Tchaj-wanu, dvě minuty za zdržování hry odsedí Čchang Chan-Jüan.

30:22
    Connor Harrison si dojel nahozený puk, a jelikož mu scházeli spoluhráči, tak objel branku a snažil se o překvapení gólmana. Hsiao Pcho-Jü mu to ale nezbaštil.

30:12
    Je to teď hodně o akcích Nového Zélandu, Tchaj-wan jakoby pomaličku ztrácel dech.

29:45
    Lépe to nedopadlo ani na opačné straně, Attwell chtěl nahodit obloučkem, puk však poslal mimo ledovou plochu.

29:30
    Hodné nepovedená rozehra Tchaj-wanu, Wen Pchej-An si nevšiml, že se mu spoluhráč pomaličku vrací z útočného pásma a pískal se ofsajd.

29:22
    Devlin kroužil s pukem na holi v útočném pásmu, k brance se ovšem nedostal.

28:13
    Šen Jie-Lin pouze protečoval puk a jelikož to bylo ještě před červenou čárou, pískalo se další zakázané uvolnění.

27:14
    A nyní tu byla dokonce střela ze záporného úhlu, Hsiao Pcho-Jü si svou pravou tyčku zvládl pohlídat. Opět tak přerušil hru.

26:59
    Hsiao Pcho-Jü si musí dávat pozor, nyní před jeho brankou vznikl nepřehledný závar, obrana mu nakonec pomohla puk poslat do většího bezpečí.

26:30
    Střelu přes obránce přesvedl Kozák, puk byl sražen do rohu kluziště a on sám odjel střídat.

25:56
    Nepovedená rozehrávka Novozélanďanů, pískalo se zakázané uvolnění a vše míří k Hasselmanovi.

24:10
    Vyrovnávací trefa nalila další síly do žil hráčům Nového Zélandu, hraje se teď převážně u branky soupeře.
    23:10 Jacob CAREY - 1:1

23:10
    Je srovnáno. Puk do jízdy dostal JACOB CAREY, zcela neatakován dostal prostor se dostat do útočného pásma a svižnou ranou kousek nad ledem překonal gólmana – 1:1. Asistence: Alexander Regan.

21:43
    Menší závar před brankou Tchajwanu, Hsiao Pcho-Jü musel krotit střelu z levého kruhu.

20:25
    První akce skončila zakázaným uvolněním Nového Zélandu, vše se tak stěhuje k jejich gólmanovi.

20:01

Statistiky

Střely na branku: 13:16
    Zásahy brankářů: 16:12
    Vyhraná vhazování: 15:9
    Trestné minuty: 2:2

Je za námi první třetina, která přinesla velice rychlou branku, o kterou se postaral Lin Chun-Ťü. Nový Zéland zatím marně hledá cestu na to, aby překonal gólmana, Hsiao Pcho-Jü je zatím oporou a společně se svými spoluhráči ubránil i jednu přesilovku soupeře. Do kabin se odešlo za stavu 1:0.

20:00

10:52
    Ani přesilovka Tchaj-wanu nebyla využitá, hrajeme v pěti na obou stranách.

08:52
    Přesilovka i na druhé straně, na trestnou lavici odjel s dvěma minutami za hákování Justin Daigle.

07:08
    Tchaj-wan se ubránil a zase hraje v plném počtu.

05:08
    Přesilovka pro Nový Zéland, dvě minuty za hákování obdržel Lin Ťü-Jü.
    02:26 Lin CHUN-ŤÜ - 1:0

02:26
    Tchaj-wan právě vstřelil branku!
    Je tu úvodní branka celého turnaje! Po vyhraném buly ve vlastním pásmu se Tchaj-wan bleskově přesunul do útoku, obrana soupeře se nestihla zformovat a po přihrávce na levou stranu se přesnou ranou do horního růžku branky prosadil LIN CHUN-ŤÜ – 1:0. Asistence: Lin I-Kchuan, Lin Ťü-Jü.

Utkání právě začalo a prozatím budeme přinášet důležité informace.

00:01

Tchaj-wan: Hsiao Pcho-Jü (Kchuej Fu-Hsiang) – Sang Čchou-En, Šen Jie-Lin, Pcheng Mo, Čchang Chan-Jüan (A), Pchan I-Čcheng, Lin Čch', Wang Jün-Hsuan, Li Čeng-Wej – Lin I-Kchuan, Lin Chun-Ťü (A), Lin Ťü-Jü – Wen Pchej-An, Lin Jo-Čchen, Jang Čchang-Hsing – Wang Pcho-Hsing, Šen Jie-Čch' (C), Čchen Kchuan-Tching – Jü Sun-Jin, Š' Čchen-Jün, Čchang Kchaj-Hsiang.
    Trenér: Weng To

Nový Zéland: Hasselman (Kersco-Magos) – Hayward Jones, Daigle, Amston (A), Burns (A), Simon, Regan, Tappin – Schneider (C), Fontaine, Strayer – Harrison, McIntosh, Carey – Dalmatau, Vortanov, Devlin – Attwell, Kozák, Flight – Henry.
    Trenér: Cameron Frear

Rozhodčí: Nielsen (DEN) – Gatol (AUT), van den Acker (BEL).

Zápas v hale Zimnijat dvorec na sporta v Sofii začne ve 12:00, takže si k obědu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Tchaj-wan

Zástupce Asie se na letošní turnaj probojoval postupem z Divize III. A, který se vloni konal v Kapském městě v Jihoafrické republice. Ve společnosti Turkmenistánu, domácí Jihoafrické republiky, Thajska a Lucemburska zaznamenal Tchaj-wan čtyři jasné výhry a dá se předpokládat, že by přidal i pátou proti KLDR, která se ale nakonec turnaje nezúčastnila. Tahouny kádru byli Lin Chun-ťü s bilancí 6+5, Jang Čchang-hsing (5+3), Šen Jie-lin (2+5), Čchen Kchuan-tching (1+6), nebo Lin Jo-čchen a Šen Jie-čch' (oba 2+4).
    Cílem národního týmu bude samozřejmě záchrana divize, cokoliv lepšího bude příjemnou nadstavbou.

Nový Zéland

Novozélanďané hráli vloni stejnou divizi jako letos a v tureckém Istanbulu jim patřilo po soubojích se Spojenými Arabskými Emiráty, Belgií, Bulharskem, Tureckem a Mexikem čtvrté místo. Nový Zéland dokázal porazit Mexiko 7:2 a Turecko 4:2, s ostatními soupeři prohrál. Oporou celku byl gólman Joel Hasselman s úspěšností 91,6 %, v poli se tým mohl opřít o Aleksandra Polozova (0+7), Jordana Challise (2+2), Andrewa Coxe (0+4) a také rodáka z Rakovníku Ondřeje Kozáka (2+2).

Dobré poledne u úvodního zápasu hokejového šampionátu Divize II. B. Společně se podíváme na duel mezi Tchaj-wanem a Novým Zélandem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Lin Chun-Ťü (Lin I-Kchuan, Lin Ťü-Jü) – 24. Carey (Regan), 46. Amston (Burns, Attwell), 49. Fontaine (McIntosh, Amston), 52. Schneider (Fontaine, Tappin), 58. McIntosh (Strayer)

Rozhodčí: Nielsen (DEN) – Gatol (AUT), van den Acker (BEL)